Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

Λαλιώτης: Διαψεύδει δημοσίευμα της "Δημοκρατίας" για τον ΣΥΡΙΖΑ | Online | epikaira.gr

και για να γουστάρουμε: Δεν πληρώνει φόρους για απολαβές άνω των 380.000 ευρώ η Λαγκάρντ | διεθνη | ethnos.gr

Link to comment
Share on other sites

γιατί μου φαίνεται ότι αυτή ήταν γυναίκα του νέου πρωθυπουργού της Γαλλίας ..

ας με διαφωτίσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με όλα αυτά τα βίντεο που δείχνουν Τούρκους ή Μουσουλμάνους ή και τα 2, (δεν θα σκάσω) είναι 3.

  1. Δεν ξέρω αν οι λεζάντες (Υποψήφιος του ΠΑΣΟΚ/ΝΔ/ΣΥΡΙΖΑ/whatever) είναι σωστές, εφόσον δεν βλέπω κομματικά σύμβολα δεν μπορώ να ξέρω ούτε τι είναι ούτε που μιλάει.
  2. Συνήθως η εικόνα και ο ήχος είναι χάλια, και .. δεν δείχνει αν το κοινό είναι 5 ή 305 άτομα..
  3. Δεν ξέρουμε Τούρκικα.. Δεν μπορούμε να μεταφράσουμε τι λέει οπότε στηριζόμαστε αποκλειστικά στους υπότιτλους, μπορεί να λένε πραγματικά οτιδήποτε, και στην πολιτική, οι λέξεις έχουν μεγάλο νόημα.. Εδώ ο Τσίπρας ένα Μαντάμ είπε και παραλίγο να γίνει διπλωματικό επεισόδιο λένε μερικοί, πόσο μάλλον αν λένε "Μουσουλμανική μειονότητα" ή "Τουρκική μειονότητα" ή "Τουρκόφωνη μειονότητα"

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Τσίπρας: Τέλος στους φαντάρους αγγαριοφόρους και σκοποφύλακες - NEWS247

To site γράφει μπούρδες(aka διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα για θέματα εθνικής άμυνας) ή αυτές οι 5 γραμμές είναι όλο κι όλο;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ:''ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥΣ''

Ο Καμμένος πολύ ορθά λέει να δικαστούν όλοι.

Ο Κασιδιάρης όμως λέει κάτι πολύ διαφορετικό. Όχι μόνο λέει πως αυτός και το συνάφι του θα κρίνουν ποιά από τα κείμενα που θα πάνε στη βουλή θα είναι κατάπτυστα και προδοτικά, αλλά κυρίως, ότι οι ίδιοι θα τιμωρήσουν βίαια τους "ένοχους".

Re: ΔΕΙΤΕ ΠΡΙΝ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙ
Τα προβλήματα με όλα αυτά τα βίντεο που δείχνουν Τούρκους ή Μουσουλμάνους ή και τα 2, (δεν θα σκάσω) είναι 3.

  1. Δεν ξέρω αν οι λεζάντες (Υποψήφιος του ΠΑΣΟΚ/ΝΔ/ΣΥΡΙΖΑ/whatever) είναι σωστές, εφόσον δεν βλέπω κομματικά σύμβολα δεν μπορώ να ξέρω ούτε τι είναι ούτε που μιλάει.
  2. Συνήθως η εικόνα και ο ήχος είναι χάλια, και .. δεν δείχνει αν το κοινό είναι 5 ή 305 άτομα..
  3. Δεν ξέρουμε Τούρκικα.. Δεν μπορούμε να μεταφράσουμε τι λέει οπότε στηριζόμαστε αποκλειστικά στους υπότιτλους, μπορεί να λένε πραγματικά οτιδήποτε, και στην πολιτική, οι λέξεις έχουν μεγάλο νόημα.. Εδώ ο Τσίπρας ένα Μαντάμ είπε και παραλίγο να γίνει διπλωματικό επεισόδιο λένε μερικοί, πόσο μάλλον αν λένε "Μουσουλμανική μειονότητα" ή "Τουρκική μειονότητα" ή "Τουρκόφωνη μειονότητα"

Τούρκικα δεν ξέρω. Αλλά από ιστορία τα βασικά τα ξέρω και τον τόνο της φωνής νομίζω τον καταλαμβαίνω. Αναφέρομαι σε αυτόν που παρουσιάζεται ως ΑΠΤΟΥΛΑΡΙΦ ΝΤΕΝΤΕ - ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ. Τι και αν λέει για "τουρκική" ή "μουσουλμανική" μειονότητα. Σε μένα το ίδιο ακραίος μοιάζει με τον τύπο της Χ.Α.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό και πρέπει να καταψηφιστούν τα 2 μεγάλα κόμματα που προκάλεσαν την καταστροφή και έφεραν το μνημόνιο. Από την άλλη, θεωρώ απαράδεκτο να θέλει κάποιος να κυβερνήσει χωρίς να έχει ένα σοβαρό πλάνο για τη προστασία της εθνικής κυριαρχίας ή να δέχεται εκπτώσεις σε αυτήν για οποιονδήποτε λόγο.

Link to comment
Share on other sites

έλα και μία προφητεία

όλα θα γίνουν πολύ χειρότερα μετά τις εκλογές να το θυμάστε !!!

ευχαριστώ μαμά και μπαμπά :spam:

No shit Sherlock....

Το θέμα είναι για πόσο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θετικό ή αρνητικό που ακόμα και τώρα υπάρχουν άνθρωποι που ψηφίζουν κόμματα τα οποία ασχολούντε με 1-2 πράγματα μόνο, μένοντας πιστοί στις απόψεις τους μεν, αλλά που αποκλείεται να μπουν στην Βουλή και να παίξουν έναν πιο ενεργό ρόλο.

Όσο θετικό, θεμιτό και σωστό είναι κάποιος να στηρίζει μία άποψη και να λέει "Δεν με εκφράζει κάτι άλλο", άλλο τόσο θεωρώ ότι είναι στρουθοκαμηλισμός να ρίχνεις μετά το φταίξιμο στους κακούς πολιτικούς για ότι τραβάει αυτή η χώρα.

Anyway.

:spam:

Ποιος ψήφισε πάλι ΝΔ?? Και μάλιστα τόσο γρήγορα? Πάμε γερά, με Μνημόνιο και .. υποκλίσεις.

Νέα Δημοκρατία Κόκκινη μπάρα

Σύριζα Ενωτικό Κοινωνικό Μέτωπο Μπλε μπάρα

Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα Πορτοκαλί μπάρα

Ανεξάρτητοι Έλληνες Μοβ μπάρα

Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας Θαλασσί μπάρα

Δημοκρατική Αριστερά Πράσινη μπάρα

Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή Κόκκινη μπάρα

Τίποτα δεν πέτυχε! :rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Όχι στον Πόλεμο Κόμμα Επιχείρηση Χαρίζω Οικόπεδα Χαρίζω Χρέη Σώζω Ζωές ΠΑ.Ε.Κ.Ε.

μαναμ':p

Με αρεσουνε αυτα τα "pretty much self explanatory" κομματα!

Δεν χρειαζεται να παει κανεις να ρωτησει "ποιες ειναι οι θεσεις σας?"

Μια χαρα...Ενω στα αλλα πρεπει να διαβαζεις 65 βιβλια ιδεολογιων για να καταλαβεις τι πρεσβευει ΠΡΙΝ πας να τον ρωτησεις τι θα κανει... :p

ον εη σιριους νοουτ...

Εκτός από τα κόμματα, το πρόβλημα είμαστε και εμείς, ο λαός και η κοινωνία, διότι ακόμα δεν καταφέραμε να συγκροτήσουμε “δήμο” που θα αξιώσει να ασκήσει ο ίδιος, και άμεσα, μέρος έστω της εξουσίας που του ανήκει | Θραξ Αναρμόδιος

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ψήφισε πάλι ΝΔ?? Και μάλιστα τόσο γρήγορα? Πάμε γερά, με Μνημόνιο και .. υποκλίσεις.

Ο υποφαινόμενος. Θα έβαζα κάτι αντίστοιχο με παμε γερά με με με για τους Τσυριζαίους αλλά με έχετε μπερδέψει εσείς και οι συνιστώσες υποτίνουσες και μεσοκάθετες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.