Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

α ρε Τζωρτζη εισαι και ποντικος κ σε σεβομαι... τι ειναι αυτα που λες ομως ρε φιλε... τι να αγιασει το χερι του?? ποια χωρα θα παει μπροστα αν οι μισοι βαρανε τους αλλους μισους?? ποια?? αντι να τσακωνομαστε μεταξυ μας δεν παμε καλυτερα να "τσακωνομαστε" με τους εξω?

Πρπει ολοι να καταλαβετε οτι αν μια χωρα/ομαδα/παρεα δεν εχει συνοχη, 1. δεν ειναι χωρα/ομαδα/παρεα 2. ειναι ερμαιο των τριτων... Δλδ ποσο εξυπνος πρπει να εισαι για να καταλαβεις κατι τοσο απλο???

Λεμε οτι ειμαστε Ελληνες και περηφανοι και καλα.... με τι ειμαστε?? με το να αποκαλουμε ο ενας των αλλον κομμουνι/φασιστα και να θελουν οι μισοι να δειρουν τους αλλους μισους??? Ρε χτυπαμε τον εαυτο μας στο ποδι ρε μαμω τη κολαση!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

ανακαλω και το ποστ μου περι μπαν στους φασιστες εδω μεσα και τους χρυσαυγιτες. ας ειστε οτι θελετε ψηφιστε οτι θελετε. δεν διαφερω απο εσας αν προσκαλω το λαμπ να σας κανει ολους μπαν...δεν διαφερω καθολου.το παιρνω πισω.καντε οτι θελετε αρκει να μην πατατε στην ελευθερια των αλλων.να σεβεστε τη γνωμη του αλλου και να μην χειροδικειτε.αυτη ειναι η δημοκρατια.

Link to comment
Share on other sites

παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο, μετα απο το μπουγελομα ειχε βγαλει μονος του τα μικροφωνα και θα την εκανε.εχει μαθει αλλωστε.

στη συνεχεια ενω το αιμα του βραζει, παει η Κανελλη και του ριχνει τα χαρτια? τι πειμενε να της πει μπραβο ο Χρυσαυγιτης?

Link to comment
Share on other sites

Να τα βλέπουν τα ζώα που τον ψήφισαν, γιατί αυτά τα 20 πιθήκια τα ψήφισαν μισό εκατομμύριο ζώα. Τα οποία ζώα είναι φυσικά απογοητευμένοι πρώην ψηφοφόροι πασοκ/νδ, και αντί να κάνουν την αυτοκριτική τους, τους φταίνε οι κακοί πολιτικοί και είπαν να τους εκδικηθούν.

Link to comment
Share on other sites

ανακαλω και το ποστ μου περι μπαν στους φασιστες εδω μεσα και τους χρυσαυγιτες. ας ειστε οτι θελετε ψηφιστε οτι θελετε. δεν διαφερω απο εσας αν προσκαλω το λαμπ να σας κανει ολους μπαν...δεν διαφερω καθολου.το παιρνω πισω.καντε οτι θελετε αρκει να μην πατατε στην ελευθερια των αλλων.να σεβεστε τη γνωμη του αλλου και να μην χειροδικειτε.αυτη ειναι η δημοκρατια.

Α μην χαλιέσαι. Εδώ έχει ζητηθεί να γίνουν μπαν όσοι έριξαν ψήφο σε ΝΔ / ΠΑΣΟΚ στο poll. Όχι στις εκλογές αλλά στο poll του lab!

Και μια ερώτηση σε όλους που εξεγέρθηκαν.

Για πέστε μου, πόσο μπροστά έχουμε πάει μέχρι τώρα με τους "πολιτισμένους" εκλεγμένους αντιπροσώπους μας σε τηλεοπτικά πάνελ όπου ο καθένας προσπαθεί να διακόψει τον άλλον, να ακουστεί μόνο ο δικός του μονόλογος, να σπαταληθεί ο χρόνος της εκπομπής στην αυθεντία του, να απαξιώσει τον άλλον, να τον αγνοεί επιδεικτικά ή να γελάει με τα επιχειρήματά του και μάλιστα να γελάει δυνατά όταν τα επιχειρήματα αυτά έχουν όντως βάση;

Η βία στα τηλεοπτικά πάνελ είναι καθημερινή και μάλιστα σε πολλές περιπτώσεις συμμετέχουν και οι δημοσιογράφοι. Αλήθεια, πρέπει να δείτε σφαλιάρες για να την αναγνωρίσετε;

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο μανταμ διαρκως στις συζητησεις τους εχουν μαθει να προσβάλλουν συνεχώς τον συνομιλητη τους. Οι μαντάμ νομίζουν πως θα λένε ότι θέλουν χωρίς επιπτώσεις; Ήθελε να το παίξει νταής η lesκανέλη, τον έσπρωξε και του πέταξε χαρτιά μετά από όλη αυτή τη κουβέντα και θα έβγαινε αλώβητη όπως έχει συνηθίσει;

Να αγιασει το χερι του.

Link to comment
Share on other sites

Α, δηλαδή ο έντονος διάλογος και ο χλευασμός είναι ίδιος με τα μπουνίδια. Να το ξέρω άλλη φορά όταν μου υψώνουν τη φωνή να μοιράζω φάπες.

Και οι δυο μανταμ διαρκως στις συζητησεις τους εχουν μαθει να προσβάλλουν συνεχώς τον συνομιλητη τους. Οι μαντάμ νομίζουν πως θα λένε ότι θέλουν χωρίς επιτπώσεις; Ήθελε να το παίξει νταής η lesκανέλη, τον έσπρωξε και του πέταξε χαρτιά μετά από όλη αυτή τη κουβέντα και θα έβγαινε αλώβητη όπως έχει συνηθίσει;

Να αγιασει το χερι του.

Κοίτα να δεις. Αν με πρόσβαλε μια γυναίκα, στην καλύτερη θα προσπαθούσα να την εκθέσω όμορφα και πολιτισμένα, στη χειρότερη μπορεί να την προσέβαλα και εγώ. Μπουνιές δεν θα τις έριχνα. Το συγκεκριμένο πιθήκι δεν μπορεί να ελέγξει τα νεύρα του και είναι επικίνδυνος. Χθες τσακωνόταν με τον πλεύρη και πάλι έφτασαν να μιλάνε για ξύλο. Τις προάλλες με τον καψή το ίδιο. Όποιος είναι έξυπνος μπορεί πανεύκολα να αντιστρέψει τις προσβολές και να βγει και μάγκας, μόνο με τον διάλογο.

Το lesκανέλη είναι επιχείρημα ε;

Link to comment
Share on other sites

Α μην χαλιέσαι. Εδώ έχει ζητηθεί να γίνουν μπαν όσοι έριξαν ψήφο σε ΝΔ / ΠΑΣΟΚ στο poll. Όχι στις εκλογές αλλά στο poll του lab!

Και μια ερώτηση σε όλους που εξεγέρθηκαν.

Για πέστε μου, πόσο μπροστά έχουμε πάει μέχρι τώρα με τους "πολιτισμένους" εκλεγμένους αντιπροσώπους μας σε τηλεοπτικά πάνελ όπου ο καθένας προσπαθεί να διακόψει τον άλλον, να ακουστεί μόνο ο δικός του μονόλογος, να σπαταληθεί ο χρόνος της εκπομπής στην αυθεντία του, να απαξιώσει τον άλλον, να τον αγνοεί επιδεικτικά ή να γελάει με τα επιχειρήματά του και μάλιστα να γελάει δυνατά όταν τα επιχειρήματα αυτά έχουν όντως βάση;

Η βία στα τηλεοπτικά πάνελ είναι καθημερινή και μάλιστα σε πολλές περιπτώσεις συμμετέχουν και οι δημοσιογράφοι. Αλήθεια, πρέπει να δείτε σφαλιάρες για να την αναγνωρίσετε;

μη λεω τα ιδια...ειπαμε να το κανω εγω και συ σε καποιους απο τους βουλευτες μας τα καμαρια μας..,ναι ΙΣΩΣ να το επιδοκιμαζα.αλλα οχι απο εκλεγμενο βουλευτη!δεν το δεχομαι.απο αντρα 30 χρονων να σηκωνει χερι στη μανα του...ειναι ποταπο απλα.καταδικαζεις το γεγονος?φιλε yianni?

Link to comment
Share on other sites

Έλιωσα με τις μπάτσες λέμε...

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά δεν θα μπω στην διαδικασία να σκεφτώ ορθολογιστικά για το αν έδωσε σφαλιάρες σε μια γυναίκα... Εννοείται πως σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση είναι τραγικό και κατακριτέο, αλλά τι να κάνουμε, όπως αυτοί εκεί στα πάνελ δεν μας αντιμετωπίζουν σαν ανθρώπους αλλά σαν αντικείμενα και υποκείμενα, με τον ίδιο τρόπο οφείλουμε να τους αντιμετωπίζουμε και εμείς...

Είναι τραγικό που έπρεπε να μπουν οι φασίστες στην βουλή για να τους ταρακουνήσει κάτι... Η χώρα δεν κινδυνεύει από ένα μικρό φασιστικό κόμμα-τσίρκο με 25 έδρες που ρεαλιστικά δεν έχει στον ήλιο μοίρα, κινδυνεύει από όλους όσους είναι μέσα στην βουλή τα τελευταία 30 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

συγκρατουμαι συγκρατιεμαι...ρε φιλε θα μας τρελανεις?εσυ και γω να το κανουμε,να παμε να τους κρεμασουμε.το χω προτεινει καιρο τωρα σε αναλογια με τον αριθμο των βουλευτων ΟΛΩΝ των κομματων! μαζικα και σε ολους!οχι ο φασιστας!ξυπνα.δεν ειναι τυχαιος ο κυριος αυτος ειναι βουλευτης υποτιθεται!ξυπνα!δεν μπορει να φερεται ετσι.το νουμερο.ακομα και ας τον εβριζαν!ακομα και αν τον χτυπουσαν.δεν εχει κανενα προσωπικο θεμα ο κυριος αυτος.καλως η κακως ειναι βουλευτης πληρψς ελεγχομενος απο ΕΜΑΣ.θα μου πεις τους αλλους γιατι δεν κανω ετσι?(βουλευτες-τρομαρα τους-λαμογια ε λαμογια)λαθος μου.θες να τους πιασουμε ενα εναν και να τους βριζω?πολυ ευχαριστως...

Κάποιος από τους 2 μας, μάλλον δεν έχει καταλάβει και καλά....

Από τη μια λοιπόν είχαμε 1.000.000 άτομα (και τώρα έχουμε και περισσότερα) τα οποία ζητάνε τη φυσική εξόντωση 300 ανθρώπων (αν όχι και τους παρατρεχάμενους) και μάλιστα με τρόπο καθόλου κόσμιο. Και κανένας μα κανένας δεν λέει τίποτα. Τα ΜΜΕ δε τους δικαιολόγησαν 100% και μερικοί πονηροί πολιτικάντηδες τους προσέγγισαν (θυμόμαστε άραγε από ποίο κόμμα ? :whistling ) με σκοπό που όοολοι καταλαβαίνουμε

Και από την άλλη έχουμε έναν που κατάβρεξε έναν άνθρωπο, και έριξε μια μπούφλα (οι άλλες 2 ήταν τζούφιες) σε έναν ακόμα, και αρχίσαμε κουβέντα για τραμπούκους.

Δεν εξετάζω καθόλου τι ιδιότητα έχουν οι μεν πρώτοι ή ο δε δεύτερος ή οι παθούσες - παθόντες.

Αυτό που λέω είναι ότι βρισκόμαστε στα όρια πολύ άσχημων πραγμάτων, και εμείς διαφωνούμε για τον καθοσπρεπισμό, τη στιγμή που όλοι γνωρίζουμε ότι αυτός πλέον έχει σύνορα μόνο μέσα στα στούντιο των ΜΜΕ και στη βουλή, ενώ έξω από εκεί, καραδοκεί το χάος.

Link to comment
Share on other sites

Να τα βλέπουν τα ζώα που τον ψήφισαν, γιατί αυτά τα 20 πιθήκια τα ψήφισαν μισό εκατομμύριο ζώα. Τα οποία ζώα είναι φυσικά απογοητευμένοι πρώην ψηφοφόροι πασοκ/νδ, και αντί να κάνουν την αυτοκριτική τους, τους φταίνε οι κακοί πολιτικοί και είπαν να τους εκδικηθούν.

Συγγνώμη φίλε αλλά οι συνάνθρωποί μας ζώα δεν είναι. Αγανακτισμένοι είναι που έψαχναν άμεσες λύσεις και η ΧΑ το εκμεταλλεύτηκε.

Πασοκ/ΝΔ κακά τα ψέμματα ψηφίσαμε "όλοι" μας κάποτε. Αλλά έχουμε υιοθετήσει τη νοοτροπία των άκρων και κάνουμε τραμπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με μαρτυρίες, τη στιγμή που ο Ηλίας Κασιδιάρης αποχωρούσε από το στούντιο μαινόμενος, βρίζοντας, τραβούσε φωτογραφίες με το κινητό του όσους ήταν εκεί. Όταν μάλιστα, σύμφωνα με τις ίδιες μαρτυρίες, ένας τεχνικός προσπάθησε να τον σταματήσει, τον τράβηξε φωτογραφία και αμέσως τηλεφώνησε και είπε: "Στείλτε 100 άτομα εδώ".

Συγχαρητηρια.

Link to comment
Share on other sites

Έλιωσα με τις μπάτσες λέμε...

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά δεν θα μπω στην διαδικασία να σκεφτώ ορθολογιστικά για το αν έδωσε σφαλιάρες σε μια γυναίκα... Εννοείται πως σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση είναι τραγικό και κατακριτέο, αλλά τι να κάνουμε, όπως αυτοί εκεί στα πάνελ δεν μας αντιμετωπίζουν σαν ανθρώπους αλλά σαν αντικείμενα και υποκείμενα, με τον ίδιο τρόπο οφείλουμε να τους αντιμετωπίζουμε και εμείς...

Είναι τραγικό που έπρεπε να μπουν οι φασίστες στην βουλή για να τους ταρακουνήσει κάτι... Η χώρα δεν κινδυνεύει από ένα μικρό φασιστικό κόμμα-τσίρκο με 25 έδρες που ρεαλιστικά δεν έχει στον ήλιο μοίρα, κινδυνεύει από όλους όσους είναι μέσα στην βουλή τα τελευταία 30 χρόνια...

πολυ σωστα αυτα.αλλα τουλαχιστο ας καταδικασουμε το γεγονος.η πολιτικη δεν πρεπει να χει βια.ουτε ψυχολογικη ουτε σωματικη οπως εγινε στην προκειμενη περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Α, δηλαδή ο έντονος διάλογος και ο χλευασμός είναι ίδιος με τα μπουνίδια. Να το ξέρω άλλη φορά όταν μου υψώνουν τη φωνή να μοιράζω φάπες.

Πότε θα συνειδητοποιήσουμε ότι και ο χλευασμός με την ειρωνία υπό την μορφή του διαλόγου είναι εξίσου επικίνδυνο και κακόβουλο?

Link to comment
Share on other sites

Α, δηλαδή ο έντονος διάλογος και ο χλευασμός είναι ίδιος με τα μπουνίδια. Να το ξέρω άλλη φορά όταν μου υψώνουν τη φωνή να μοιράζω φάπες.

Η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει. Την κοπέλα του αδερφού μου την τρέχουν στα δικαστήρια επειδή είπε σε μια άλλη "εσύ να πας στην κουζίνα σου". Μπορεί να σου φαίνεται αστείο, αλλά αυτός είναι ο νόμος και δε σου επιτρέπει να προσβάλεις κανέναν.

Συγχαρητηρια.

Σύμφωνα με μαρτυρίες, τη στιγμή που ο Ηλίας Κασιδιάρης αποχωρούσε από το στούντιο μαινόμενος, βρίζοντας, τραβούσε φωτογραφίες με το κινητό του όσους ήταν εκεί. Όταν μάλιστα, σύμφωνα με τις ίδιες μαρτυρίες, ένας τεχνικός προσπάθησε να τον σταματήσει, τον τράβηξε φωτογραφία και αμέσως τηλεφώνησε και είπε: "Στείλτε 100 άτομα εδώ".

Και η λάσπη καλά κρατεί... Δηλαδή εσείς πιστεύετε ότι πήρε τηλέφωνο να στείλει 100 τραμπούκους να κάνουν τι; Να τα σπάσουν στον ΑΝΤ1;;;

ΜΑ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΜΜΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

...κ μετα μιλαει για πολιτικο πολιτισμο ο Τζημερος.

Μ'αρεσει που ο Κασιδιαρης θεωρειται (και ειναι) απο τους πιο ελεγκαντ/μπον βιβερ τυπους των χρυσων αυγων. Γι'αυτο αλλωστε κ εκπροσωπος τυπου του κομματος. Οι υπολοιποι ημιαγριοι νεαντερνταλ του κομματος θα την τρωγανε με φαβα ή λαχανικα στον ατμο.

ΥΓ. Θελω να δω αντιδρασεις απο τους 10 ψηφοφορους του Λαμπη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.