Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Είμαι προοδευτικός άνθρωπος, δεν έχω πρόβλημα με τον γάμο μεταξύ γκεϊ και δεν έχω ταμπού.

Εσύ προφανώς έχεις τεράστιο ταμπού με το να υπάρχει η λέξη Μακεδονία (όχι μόνη της) στην ονομασία..

Ακόμα και το FYROM/ΠΓΔΜ δηλαδή, πρέπει να το ακούς και να βγάζεις φλύκταινες!

Ακούς εκεί, να τολμάνε να ονομάζοντε πρών Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας. Μακεδονία είναι μία και Ελληνική ρε αλήτες!

Το γεγονός ότι δεν θέλουν να λέγοντε πΓΔΜ αλλά.. ΔτΜ δεν μας νοιάζει! Έχουμε κάθε δικαίωμα να απαγορέψουμε σε μία χώρα πως θα ονομάζεται ε?

Αλήθεια LL_NEO αν ερχόταν η Τουρκία και μας "απαγόρευε" να ονομαζόμαστε Ελλάδα επειδή .. έτσι, τι θα έλεγες?

Αν μας απαγόρευε να έχουμε πόλεις/περιοχές όπως Νέα Σμύρνη, Νέα Έφεσος και πάει λέγοντας, τι θα λέγαμε?

Στο συγκεκριμένο είσαι πολύ λάθος, και εσύ, και το κόμμα σου, όπως και στο μεταναστευτικό (προ 2 - 3 ετών). Με την ανεύθυνη αυτή στάση σας βοηθήσατε κι εσείς να πάρει η ΧΑ 8%, παίζοντας το ρόλο του έξυπνου, του προοδευτικού, του μη ρατσιστή και του γάτου.

Αντιστοίχως, το κρατίδιο των σκοπίων είναι μια μπούρδα και άλλο ένα δημιούργημα των ΗΠΑ για να παίζουν το παιχνίδι τους στα βαλκάνια και να έχουν πολλούς παίχτες στο παιχνίδι αυτό ώστε να μπορούν να αλλάζουν στρατόπεδα και να μην έχουν μόνιμες σχέσεις (πλην του Ισραήλ που ως γνωστόν είναι ταμπού / ακίνητο / λόμπυ κλπ.).

Το ότι αυτή η μπούρδα θέλει να λέγεται Μακεδονία λόγω των ατυχών συνθηκών του παρελθόντος είναι τόσο λυπηρό όσο το ότι η Κωνσταντινούπολη λέγεται πλέον Ινστανμπούλ και η Σμύρνη Izmir.

Οι Έλληνες μπορεί να αδιαφορούμε (τι με νοιάζει εμένα πως αυτοβαφτίζεται το κάθε σούργελο), αλλά δεν παύει να είναι ένας βιασμός της ιστορίας, όπως αντίστοιχα βιασμός της ιστορίας είναι το να δεις Τουρκικά σποτ τουρισμού όπου όλα τα αρχαία μνημεία παρουσιάζονται ως αρχαία Τουρκία (πανάρχαιο κράτος του 1500 μ.Χ) και δεν αναφέρεται πουθενά ότι όλη η κληρονομιά που έχουν είναι πρακτικά αρχαιοελληνική.

Αυτό δεν σημαίνει ότι διαφωνώ με την πολιτική των περικοπών των ενόπλων δυνάμεων και με τα περί στράτευσης που είχε προτείνει ο ΣΥΡΙΖΑ. Εννοείται ότι όσον αφορά τα εσωτερικά θέματα, οι απόψεις αυτές είναι όντως προοδευτικές και σωστές. Όταν όμως θες να είσαι προοδευτικός σε διεθνές επίπεδο, πρέπει να δεις και πόσο προοδευτικοί είναι οι άλλοι. Και αν κρίνω από τους συν...ευρωπαϊστές, δεν είναι και τόσο της προόδου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Ως γνωστόν, αυτού του είδους η ειρωνία ανεβάζει το επίπεδο ενός thread. Σε όλα απάντησα, εσύ είσαι αυτός που αντί να απαντήσεις σοβαρά, δέχεσαι τα πάντα. (θα σε βολέψει η ΝΔ και τα σχετικά), εσύ θα χρειαστείς το εικονιζόμενο προϊον, να κάνεις γαργάρες στα πιστευω σου και να ψηφίσεις την Ντορούλα.

Ποια ειρωνία. Πάει η γαργάρα γόννα. Η απάντηση σου εχμ γκουχου γκουχου "δεν αναφερθηκαν ως Μακεδονία, αλλά Δημοκρατία της Μακεδονίας", "Η Κατσέλη είναι πλεον μια χαρά μωρέ απλα στήριξη μας δίνει", φανερώνει άνθρωπο με κριτική σκέψη και που δε μασάει τα λόγια του.

Όσον αφορά το αν θα με βολέψει η ΝΔ, σιγά να μην κάτσω να απαντήσω σοβαρά σε αυτό.

Πάντως σοβαρά. Αν πραγματικά πιστεύεις ότι το Δημοκρατία της Μακεδονίας είναι σύνθετη ονομασία και ότι αυτό εξυπηρετεί τα ελληνικά συμφέροντα(και ειλικρινά στα @@ μου αν είμαστε οι κακοί ή οι καλοί της υπόθεσης) ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειρωνία. Πάει η γαργάρα γόννα. Η απάντηση σου εχμ γκουχου γκουχου "δεν αναφερθηκαν ως Μακεδονία, αλλά Δημοκρατία της Μακεδονίας", "Η Κατσέλη είναι πλεον μια χαρά μωρέ απλα στήριξη μας δίνει", φανερώνει άνθρωπο με κριτική σκέψη και που δε μασάει τα λόγια του.

Όσον αφορά το αν θα με βολέψει η ΝΔ, σιγά να μην κάτσω να απαντήσω σοβαρά σε αυτό.

Πάντως σοβαρά. Αν πραγματικά πιστεύεις ότι το Δημοκρατία της Μακεδονίας είναι σύνθετη ονομασία και ότι αυτό εξυπηρετεί τα ελληνικά συμφέροντα(και ειλικρινά στα @@ μου αν είμαστε οι κακοί ή οι καλοί της υπόθεσης) ειλικρινά δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω

Έτσι αυτονομάζοντε, με το να θεωρείς εσύ ακόμα ότι είναι λάθος στην Ελλάδα να την αποκαλέσουν έτσι δεν θα αλλάξουν όνομα. Ακόμα το τι εξυπηρετεί τα ελληνικά συμφέροντα, δεν το ξέρω, το να ζούμε όμως αρμονικά με τους γείτονες μόνο θετικό μπορεί να είναι.

Επίσης με το να λες στα @@ σου αν είμαστε οι κακοί εγώ καταλαβαίνω ένα πράγμα.

Δεν θες εσύ και όλοι οι "Ελληναράδες Πατριώτες" να κάνουν πίσω στην λέξη Μακεδονία (χωρίς να έχετε να προτείνετε κάτι βεβαια, που ξανακούστηκε να υπάρχει άλλη πρόταση..), δεν κάνει πίσω ούτε η πΓΔΜ σε αυτό, ε καληνύχτα.. δεν θα πάρει ποτέ όνομα αυτή η χώρα? Ας έχουμε λοιπόν πάντα πρόβλημα, και έχθρα, και έξαρση του εθνικισμού και εκεί και εδώ, και προκλήσεις... Στα @@ μου και εμένα τι μου λες για το περιοδικάκι της Νεολαίας του ΣΥΝ, και στα @@ μου το αν θα προσβάλεσαι εσύ αν αυτοαποκαλούντε Μακεδόνες. Και είμαστε όλοι μίζεροι και οκ..

Όσο για την Κατσέλη, ειλικρινά, θέση στην Βουλή δεν παίρνει, αξίωμα δεν παίρνει, ο άντρας της δεν ξαναναφέρθηκε, το πρόβλημα που είναι? Το ότι είπε ότι στηρίζει ΣΥΡΙΖΑ? Δηλαδή εσύ τι ήθελες να πει ο ΣΥΡΙΖΑ για να είσαι χαρούμενος? "Άντε πνίξου και εσύ και η ψήφος σου"?

[MENTION=1085]sotiris[/MENTION] Σε ποια ανευθυνη στάση αναφέρεσαι? Στο ότι δεν είμαστε μισάνθρωποι? Για τα ποσοστά της Χ.Α. λάθος κοιτάς τον ΣΥΡΙΖΑ, κοίτα καλύτερα σε αυτούς που κυβέρνησαν τόσο καιρό, γιατί όσο και να φώναζε ο ΣΥΡΙΖΑ, αυτό που ήθελαν οι άλλοι να γίνει γινόταν... Ακόμα και πριν τις εκλογές, τι και αν φωνάζαμε? ο Χρυσοχοίδης τους μάζευε το πρωι, και τους άφηνε το μεσημέρι.. Αυτή ήταν η αντιμετώπιση του προβλήματος που κατάφερε να κάνει.

Και ξεκίνα από την αρχή.. Για το ότι μπήκαν εδώ, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για το ότι μένουν εδώ, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για το ότι υπάρχει φτώχια και ανεργία, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για την ελλειπή αστυνόμευση και την αυξηση της εγκληματικότητας, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για το ότι σε όλα αυτά πάτησε η Χ.Α. και είδε ποσοστά, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1085]sotiris[/MENTION] Σε ποια ανευθυνη στάση αναφέρεσαι? Στο ότι δεν είμαστε μισάνθρωποι?

Όχι, στο ότι μεγάλο μέρος του 3% του πρώην κοινού του ΣΥΡΙΖΑ χαρακτήριζε αγόγγυστα ρατσιστή και φασίστα όποιον είχε πρόβλημα με τους μετανάστες. Τώρα που το 3% έγινε 30%, ήρθε και η υπευθυνότητα.

Για τα ποσοστά της Χ.Α. λάθος κοιτάς τον ΣΥΡΙΖΑ, κοίτα καλύτερα σε αυτούς που κυβέρνησαν τόσο καιρό, γιατί όσο και να φώναζε ο ΣΥΡΙΖΑ, αυτό που ήθελαν οι άλλοι να γίνει γινόταν... Ακόμα και πριν τις εκλογές, τι και αν φωνάζαμε? ο Χρυσοχοίδης τους μάζευε το πρωι, και τους άφηνε το μεσημέρι.. Αυτή ήταν η αντιμετώπιση του προβλήματος που κατάφερε να κάνει.

Ακόμη είμαστε όλοι ΣΥΡΙΖΑ. Σε 4 χρόνια που τα πορτοκάλια αντί να τα πάρουν οι Ευρωπαίοι θα καταλήξουν στη χωματερή, εδώ θα είμαστε πάλι.

Και ξεκίνα από την αρχή.. Για το ότι μπήκαν εδώ, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για το ότι μένουν εδώ, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για το ότι υπάρχει φτώχια και ανεργία, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για την ελλειπή αστυνόμευση και την αυξηση της εγκληματικότητας, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ, για το ότι σε όλα αυτά πάτησε η Χ.Α. και είδε ποσοστά, δεν φταίει ο ΣΥΡΙΖΑ.

With great power comes great responsibility. Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έφταιγε γιατί έπαιρνε 3%. Τώρα που παίρνει 30%, αρχίζει σιγά σιγά να παίρνει μέρος των ευθυνών, και όσο περνάει ο καιρός, θα φταίει όλο και περισσότερο.

Προσωπικά θεωρώ άχρηστο τον Τσίπρα. Αλλά πιστεύω ότι μια διακυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ θα δείξει αν η αριστερά μπορεί να κάνει αυτά που υπόσχεται. Το πρόβλημα είναι ότι αν δεν τα κάνει (και οι συνθήκες είναι δύσκολες), η επόμενη αριστερή κυβέρνηση θα είναι το 3012.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι αυτονομάζοντε, με το να θεωρείς εσύ ακόμα ότι είναι λάθος στην Ελλάδα να την αποκαλέσουν έτσι δεν θα αλλάξουν όνομα. Ακόμα το τι εξυπηρετεί τα ελληνικά συμφέροντα, δεν το ξέρω, το να ζούμε όμως αρμονικά με τους γείτονες μόνο θετικό μπορεί να είναι.

Αν έρθει αύριο ο γειτονάς σου στην πολικατοικια και σου ζητήσει να σου τον ακουμπήσει λίγο, τράβα φέρε ΚΥ διότι πάνω απο όλα μετράει να είσαι καλός με τους γειτονές σου.

Όσο για την Κατσέλη, ειλικρινά, θέση στην Βουλή δεν παίρνει, αξίωμα δεν παίρνει, ο άντρας της δεν ξαναναφέρθηκε, το πρόβλημα που είναι? Το ότι είπε ότι στηρίζει ΣΥΡΙΖΑ?

Καταρχάς δεν ξέρουμε αν θα πάρει αξίωμα. Εδώ είμαστε για να το δούμε. Ήδη το πρώτο δείγμα γραφής (Αρσένης) δεν είναι και η καλύτερη ένδειξη. Αλλά σου χω ερώτηση. Ο Σαμαράς είπε σας δίνουμε ψήφο ανοχής, δε θέλουμε θέσεις στην κυβέρνηση (άρα ούτε και αξίωμα) σας αφήνουμε να κυβερνήσετε. Εξηγησέ μου ποια είναι η διαφορά.

Δηλαδή εσύ τι ήθελες να πει ο ΣΥΡΙΖΑ για να είσαι χαρούμενος? "Άντε πνίξου και εσύ και η ψήφος σου"?
Βασικά να σου πω. Δε χρειάζεται να είμαι εγώ χαρούμενος. Αν και βασικά είμαι για ένα πολύ απλό λόγο ήδη. Ο Σαμαράς έριξε την υπερηφανιά του για 2.9%(και όπως είπα απερίφραστα αυτή η κινηση του μου κυλάει τα άντερα). Ο τσίπρας έδωσε συγχωροχάρτι για 1% σε κάποιους απο τους "Τσολάκογλου"

Παραφράζοντας τη φράση του Νάρτα ο μέσος ψηφοφόρος του ΣΥΡΙΖΑ αν δει τον Τσίπρα να χ3ζει θα πει ότι έβγαλε bullion χρυσού.

Α για να μην το ξεχάσω:

Δ) Τα Συριζαίικα like απο κάτω είναι επειδή αν τα παλικάρια μπορούσαν να κάνουν το δικό τους θα είχαν αναγνωρίσει τα Σκόπια με το όνομα μακεδονία απο το 1991?

αυτό μου το σχόλιο χαρακτηριστηκε διαστημικό συμπερασμα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα.

Πρόσεξε τώρα

Το γεγονός ότι δεν θέλουν να λέγοντε πΓΔΜ αλλά.. ΔτΜ δεν μας νοιάζει! Έχουμε κάθε δικαίωμα να απαγορέψουμε σε μία χώρα πως θα ονομάζεται ε?

Και αν εμμένεις να λες ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στη δημοκρατία της Μακεδονίας και στο Μακεδονία σκέτο (λες και θα μπορούσε να λέγεται χαλιφάτο της Μακεδονίας) σε αφήνω στην κρίση των συμφορουμιτών (όσοι έχουν απομείνει να έχουν απο δαύτη). Πληροφοριακά να σε ενημερώσω ότι το επίσημο όνομα της Ελλάδας είναι Ελληνική Δημοκρατία, της Γαλλίας Γαλλική Δημοκρατία και της Κίνας Λαική Δημοκρατία της Κίνας. Τα θεωρείς σύνθετα;

Link to comment
Share on other sites

Ποια κόμματα έκοψε ο Άρειος Πάγος - NEWS247

Και επίσης έκλεισε η δημοσκόπηση, μιας και απαγορεύεται η δημόσια διενέργεια δημοσκοπήσεων 2 εβδομάδες πριν την εκλογική αναμέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στο ότι μεγάλο μέρος του 3% του πρώην κοινού του ΣΥΡΙΖΑ χαρακτήριζε αγόγγυστα ρατσιστή και φασίστα όποιον είχε πρόβλημα με τους μετανάστες. Τώρα που το 3% έγινε 30%, ήρθε και η υπευθυνότητα.

Πεταγομαι σαν πορδη, αλλα οποιος εχει προβλημα με τους μεταναστες ειναι ρατσιστης και φασιστας. Εγω προσωπιακ εχω προβλημα με τους λαθρομεταναστες. Γιατι αλλιως το μισο μου σόι δεν θα επρεπε να ειναι τοσα χρονια στην Γερμανια σαν μεταναστες.

Μεταναστες ειναι και πολυ εδω μεσα, πρεπει οι χωρες υποδοχης να εχουν προβλημα με τους συμφορουμίτες;

Link to comment
Share on other sites

Τα Σκόπια έχουν και όνομα (επαρχία Βαρντάρσκα) και γλώσσα (Βουλγαρική-γλωσσικό ιδίωμα). Βαρντάρσκα Μπανόβινα ( Vardarska). « Ένωση Μακεδόνων Κέρκυρας

Δηλαδή επειδή κάποτε ήταν εκει περιοχή του βασίλειου της Μακεδονίας ντε και καλά θα μας πάρουν και το όνομα; Τότε το ίδιο πρέπει να πούνε και στη Βουλγαρία , στην Αίγυπτο και όπου αλλού πέρασε ο Αλεξανδρος.

Εμείς οι Μακεδόνες μειονεκτούμε σε αριθμό και φαντάζομαι ότι σε κανένα δε θα ήθελε να δώσει έτσι εύκολα ένα κομμάτι από την ιστορία του. Αν πάραυτα γίνει γιατί έτσι αποφασίσει όλη η Ελλάδα , θα είναι -προσωπική άποψη- εθνική αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Πεταγομαι σαν πορδη, αλλα οποιος εχει προβλημα με τους μεταναστες ειναι ρατσιστης και φασιστας. Εγω προσωπιακ εχω προβλημα με τους λαθρομεταναστες. Γιατι αλλιως το μισο μου σόι δεν θα επρεπε να ειναι τοσα χρονια στην Γερμανια σαν μεταναστες.

Μεταναστες ειναι και πολυ εδω μεσα, πρεπει οι χωρες υποδοχης να εχουν προβλημα με τους συμφορουμίτες;

Να το εξειδικεύσω, έχω πρόβλημα με τους *μετανάστες που δεν θέλουν να ενσωματωθούν με την χώρα υποδοχής τους.

Link to comment
Share on other sites

Μείζονος σημασίας,

(να ειπωθεί εδώ, αλλά σε ένα άλλο επίπεδο μάλλον μεγάλης)

γίνεται ο χαμός στο fb με φωτογραφίες που ανεβάζουν τα Τσιπραϊκά μέσα από ομιλίες και σε όλες τις φωτογραφίες βλέπω τον πρόεδρο να σφίγκει και ν' αγκαλιάζει σιχαμένους συνδικαλιστές που φέρνουν και τα μικρά παιδιάκια τους να δουν κι αυτά τον πρόεδρο.

Αχ συστηματάκι μου καλό, όλους τους τρέφεις και όλοι σε συντηρούν!! :dots:

Όλοι οι γεροξεκούτδες της μεταπολίτευσης και τα καημένα τα παιδάκια τους - τα μελλοντικά στρατιωτάκια.

550827_10151092082933054_1403714721_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει αύριο ο γειτονάς σου στην πολικατοικια και σου ζητήσει να σου τον ακουμπήσει λίγο, τράβα φέρε ΚΥ διότι πάνω απο όλα μετράει να είσαι καλός με τους γειτονές σου.

Πως θα ερθει να τον ακουμπησει με 2.000.000 πληθυσμο; Αμα τους φτυσουμε θα πνιγουν.

Καταρχάς δεν ξέρουμε αν θα πάρει αξίωμα. Εδώ είμαστε για να το δούμε. Ήδη το πρώτο δείγμα γραφής (Αρσένης) δεν είναι και η καλύτερη ένδειξη.

Θα εχει θεμα με πολλους που θα τον ψηφίσουν τον ΣΥΡΙΖΑ αμα δωσει θεσεις σε καθίκια του παρελθόντος.

Ο Σαμαράς είπε σας δίνουμε ψήφο ανοχής, δε θέλουμε θέσεις στην κυβέρνηση (άρα ούτε και αξίωμα) σας αφήνουμε να κυβερνήσετε. Εξηγησέ μου ποια είναι η διαφορά.

Ψηφος ανοχης = σε ριχνω οποια ωρα θελω. Αμα δεν εχεις την δεδηλωμενη για να περνας τους νομους που πρεπει (πχ λεω εγω καταργηση βουλευτικης ασυλιας/νομου περι ευθυνης υπουργών) δεν κυβερνας.

Και αν εμμένεις να λες ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στη δημοκρατία της Μακεδονίας και στο Μακεδονία σκέτο (λες και θα μπορούσε να λέγεται χαλιφάτο της Μακεδονίας) σε αφήνω στην κρίση των συμφορουμιτών (όσοι έχουν απομείνει να έχουν απο δαύτη). Πληροφοριακά να σε ενημερώσω ότι το επίσημο όνομα της Ελλάδας είναι Ελληνική Δημοκρατία, της Γαλλίας Γαλλική Δημοκρατία και της Κίνας Λαική Δημοκρατία της Κίνας. Τα θεωρείς σύνθετα;

Εισαι ωραίος. Ειμαι κατα της ονομασιας Μακεδονια με οποιαδηποτε μορφη για λογους αρχης. Αλλα αυτο με το αν εχουν απομεινει συμφορουμιτες με κριση, ω μεγαλε κριτη των παντων, εγω θα αφησω τους συμφορουμιτες να αναρωτηθουν αν ο μεσος ψηφοφορος της ΝΔ, που υποστηριζεις ανοικτα, εχει τετοια υπεροψια και το αλαθητο που Πάπα, να φανταστουν την ηγεσια της παραταξης αυτης.

Link to comment
Share on other sites

With great power comes great responsibility. Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έφταιγε γιατί έπαιρνε 3%. Τώρα που παίρνει 30%, αρχίζει σιγά σιγά να παίρνει μέρος των ευθυνών, και όσο περνάει ο καιρός, θα φταίει όλο και περισσότερο.

Προσωπικά θεωρώ άχρηστο τον Τσίπρα. Αλλά πιστεύω ότι μια διακυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ θα δείξει αν η αριστερά μπορεί να κάνει αυτά που υπόσχεται. Το πρόβλημα είναι ότι αν δεν τα κάνει (και οι συνθήκες είναι δύσκολες), η επόμενη αριστερή κυβέρνηση θα είναι το 3012.

Ωπα ρε κατσε κι εσυ...

Πριν 2 βδομαδες πηρε 16%... Ποτε προλαβε να παρει ευθυνες με 30%???

Ή θα πεις οτι ειναι μερος του συστηματος τοσες δεκαετιες και εχει το ιδιο μεριδιο ευθυνων με τους υπολοιπους ή το επιχειρημα σου δεν στεκει.

Για το ποσοστο της ΧΑ δεν φταιει κανεις Τσιπρας (για μενα)... Φταιει ενας Σαμαρας ή γουατεβα που ανοιξε τα συνορα το 90-τοσο, φταινε τοσοι Σημιτηδες που κερδιζανε εκλογες με την προ εβδομαδας ελληνοποιημενη ψηφο τους κλπ κλπ

Εσυ ειδικα θα επρεπε να νιωθεις οτι η ΧΑ ειναι η βιολογικη αντιδραση οποιουδηποτε οργανισμου σε "προβλημα".

Εφοσον η κοινωνια "πασχει" απο ενα λαθρο-μεταναστευτικο προβλημα με εκφανσεις αυξημενης εγκληματικοτητας κλπ κλπ θα πανε τα "λευκα αιμοσφαιρια να καθαρισουν τον ιο... Υπερβολικη συγκεντρωση λευκων αιμοσφαιριων κανει καρκινο ο οποιος τελικα σκοτωνει τον οργανισμο. Τερμα...

Προσωπικα, θεωρω τον τροπο λειτουργιας των λευκων αιμοσφαιριων της αριστερας πιο σωστο απο των καρκινικων κυτταρων, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι εφαρμοσιμος σε αυτη την αρρωστημενη κοινωνια που ζουμε σημερα.

Ειναι τουλαχιστον γελοιο να κατηγορεις τον Συριζα για την ΧΑ. Μπορεις αν θες να κατηγορεις ΟΛΗ την αριστερη ιδεολογια, που εχει σαν σημαια το "ολοι ειμαστε εργατες" αλλα αν προσπαθησεις να το συγκεκριμενοποιησεις για να καλυψεις τους δικους σου σκοτεινους και υπουλους τροπους σκεψης :p χανεις το δικιο σου

Σχετικα με την αχρηστια του Τσιπρα συμφωνω, αλλα παλι εγω θεωρω οτι ολοι ειναι αχρηστοι οποτε δεν εχει να λεει :p

Link to comment
Share on other sites

Να το εξειδικεύσω, έχω πρόβλημα με τους *μετανάστες που δεν θέλουν να ενσωματωθούν με την χώρα υποδοχής τους.

Define ενσωματωθω.

Πρεπει να υπακουν στους νομους της χωρας αδιαμφησβητητα. Οχι ομως να αλλαξουν την κουλτουρα τους αν οι πρακτικες δεν ειναι παρανομες. Εδω πιστευω διαφωνουμε. Εγω δεν εχω προβλημα με τον μεταναστη μουσουλμανο που θελει τζαμι να εκφραζει την πιστη του/θρησκεια του. Βεβαια, ανωτερη δικαστικη εξουσια ειναι ο δικαστης και οχι ο μουφτής.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω να ενσωματωθούν, εννοώ να σέβονται την χώρα που τους φιλοξενεί. Να κρατάνε τις παραδόσεις και τα έθιμά τους, αλλά δεν μπορούν να μου επιβάλλουν πχ, να μην πίνω αλκοόλ γιατί τους ενοχλεί, ή να μην στολίζω τα Χριστούγεννα και να λέω Καλά Χριστούγεννα, αλλά Καλές Γιορτές, όπως κάνουν στην Αγγλία.

Δεν θέλω να εκχριστιανιστούν οι μουσουλμάνοι, αλλά όχι να γίνουμε μεσανατολική χώρα με τον ιμάμη να σκούζει κάθε τρίωρο πάνω στο τζαμί.

Link to comment
Share on other sites

Δε προλαβα να ψηφισω εδω darn it αλλα βλεπω 10 ατομα ΧΑ σε 93.

Νταξει βγαινει ενα καποιο συμπερασμα ελαχιστοτατο.

Για το λεβεντη τελικα ειναι να μαζευει like, ευχαριστω και τετοια στην ελλαδα,

ψηφο δεν θα παρει ποτε, ειναι γραφτο της μοιρας του μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Δε προλαβα να ψηφισω εδω darn it αλλα βλεπω 10 ατομα ΧΑ σε 93.

Νταξει βγαινει ενα καποιο συμπερασμα ελαχιστοτατο.

Για το λεβεντη τελικα ειναι να μαζευει like, ευχαριστω και τετοια στην ελλαδα,

ψηφο δεν θα παρει ποτε, ειναι γραφτο της μοιρας του μαλλον.

Ναι τα αυγοπουλα θα παρουν τουλαχιστον 12%

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.