Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Όποιος και να βγει αυτά θα τα λουστούμε θέλουμε δεν θέλουμε in.gr - Η λίστα με τα μέτρα που πρέπει να ληφθούν έως το τέλος Ιουνίου - Ειδήσεις - Οικονομία

Για τα μάτια του κόσμου είναι αυτές οι εκλογές κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

Στον αλφα για τη ΧΑ: νοσταγλοι των ναζι, φασιστες, ακροδεξια, σηματα ναζι, σαμαραδες βενιζελοι σβαστιγκες.

πειτε βρε ντοματες γινωμενες ότι ειναι εθνικιστες μια φορα. Αμαν λασπη και ολα

τα γεροντακια και οι αγωνιστες της πολυθρονας επηρεαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Mega post για τον [MENTION=14026]jiohkor3[/MENTION]. Σκίσε τις γάζες, αν είναι δυνατόν... μάθε επιτέλους τί ψηφίζεις. Δεν κάνω προσωπική επίθεση, αλλά δηλώνω μια αντίθεση σε κάποιον που φανερά έχει δηλώσει τις απόψεις του δημοσίως. Αν κάνω λάθος και δεν ψηφίζεις Χρυσή Αυγή, εξήγησέ μας γιατί συνηγορείς κάθε 15 posts υπέρ τους.

sticker.jpg

cover147.jpg

rockwell1.jpg

synedrio1.jpg

synedrio2.jpg

Το 1990 η Χρυσή Αυγή πραγματοποιεί το πρώτο της συνέδριο. ( Ο Μιχαλολιάκος εκλέγεται αρχηγός)

cover.jpg

60 χρόνια απ' την πτώση του Τρίτου Ράιχ

cover.jpg

cover.jpg

cover.jpg

cover.jpg

cover.jpg

cover.jpg

Ποιες σημαίες όμως; Οι φιγούρες δύο Γερμανών μελανοχιτώνων λύνουν την απορία. Τις ναζιστικές φυσικά.

cover.jpg

cover.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στον αλφα για τη ΧΑ: νοσταγλοι των ναζι, φασιστες, ακροδεξια, σηματα ναζι, σαμαραδες βενιζελοι σβαστιγκες.

πειτε βρε ντοματες γινωμενες ότι ειναι εθνικιστες μια φορα. Αμαν λασπη και ολα

τα γεροντακια και οι αγωνιστες της πολυθρονας επηρεαζονται.

World War II casualties - Wikipedia, the free encyclopedia

Country Greece

Total population 1/1/1939 7,222,000

Military deaths 20,000 to 35,100

Civilian deaths due to military activity and crimes against humanity 300,000 to 770,000

Total deaths 320,000 to 805,100

Deaths as % of 1939 population (4.44 to 11.1)

Και με τα δύο χέρια ψήφισέ τους. :nothing:

Link to comment
Share on other sites

@yanni @Hydra

Εθνικιστικες ειναι οι στασεις τους. Ετσι ειχε κανει και ο χιτλερ. Αυτος το πηγε ενα βημα παραπερα. Aυτος ηταν τρελος ομως.

Με τους θανατους και τα εγκληματα ειπε κανεις οτι καλα εκαναν και εγιναν;

Γιατι να ειναι κατακριτεος ο εθνικισμος;

Εθνικιστης ειναι και ο γενικος γραμματεας τους και μαλιστα πανω απο ολα η πατρις οπως λεν.

Eπίσης, ότι εθνικιστικο υπαρχει το βαφτιζουμε ΧΙΤΛΕΡ.

Αμα το πατε ετσι το καθε τι κομμουνιστικο θα το λεω ΣΤΑΛΙΝ.

Γαργαρα ομως οσο βολευονται τα κομμουνια μαζι με τους υπολοιπους στο δημοσιο και συνδικαλιζονται παιζοντας το αλητεια.

Αλλα κομμουνιστικο κομμα εχουμε και τα δικα τους εγκληματα ειναι μηδαμινα να φανταστω; Αλλα οκ οι εβραικες ψυχες μετρανε παραπανω.

Το χουμε δει στο φορουμ τούτο οτι η ζυγαρια ψυχων παει αναλογα με τις πολιτικες-εθνικες θεσεις,το εμπεδωσαμε.

Στα βασικα της "σωτηριας" ειναι να αναλαβουμε τις ευθυνες και να πανε στην μπατο

πασοκ και νδ. Τωρα οι τονοι λασπης που βγαινουν καθημερινα στις τηλεορασεις,

δειχνουν τι το συστημα φοβαται, και οχι εγω με τα υπερασπιστικα μου σχολια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλο αντίφαση όσα λες.

Γνωστός τρόπος αντιμετώπισης αδιεξόδου σε κάθε συζήτηση να λέμε τα αντίθετα για να ρίξουμε το μπαλάκι αλλού:

Αμα το πατε ετσι το καθε τι κομμουνιστικο θα το λεω ΣΤΑΛΙΝ.

Δεν είναι αυτοί το θέμα μας ούτε είμαστε κομμουνιστές εγώ κι ο yanni.

Εθνικιστικές ήταν οι στάσεις του Χίτλερ ναι, αλλά μετά από τόσα χρόνια μπορούμε να μιλούμε και για ναζισμό, δηλαδή πιο συγκεκριμένα τον εθνικισμό του Χίτλερ. Συγκεκριμένα αυτόν τον εθνικισμό, όχι άλλον!

Εθνικιστης ειναι και ο γενικος γραμματεας τους και μαλιστα πανω απο ολα η πατρις οπως λεν.

Η οποία πατρίς μετράει θύματα από τον ναζισμό (το συγκεκριμένο εθνικισμό του Χίτλερ), τον οποίον όπως σου έδειξα οι Χρυσαυγίτες θαυμάζουν και δοξάζουν.

Τί δε γίνεται κατανοητό από αυτούς τους πολύ απλούς συλλογισμούς; Ένα κι ένα κάνουν δύο. :shout:

Υ.Γ: Όταν το θέμα μας έρθει στον κομμουνισμό, θα τα πούμε κι εκεί. Δεν έχω κάτι να χάσω ή να κερδίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αντιφαση; Που την ειδες φιλε την αντιφαση, δειξε μου την αντιφαση και το αδιεξοδο.

Με μπερδευεις.

Αλλο ναζισμος αλλο υπερανω ολων η πατρις, πατριδα οικογενεια θρησκεια.

Αντιφασκω εγω Η ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ελεγαν φασιστα το λαος και μεσα σε ενα μηνα εγινε

κεντροδεξιος και φασιστες της ΧΑ.

Μη λεμε οτι θελουμε εδω ...

Link to comment
Share on other sites

@yanni @Hydra

Εθνικιστικες ειναι οι στασεις τους. Ετσι ειχε κανει και ο χιτλερ. Αυτος το πηγε ενα βημα παραπερα. Aυτος ηταν τρελος ομως.

Με τους θανατους και τα εγκληματα ειπε κανεις οτι καλα εκαναν και εγιναν;

Γιατι να ειναι κατακριτεος ο εθνικισμος;

Εθνικιστης ειναι και ο γενικος γραμματεας τους και μαλιστα πανω απο ολα η πατρις οπως λεν.

Eπίσης, ότι εθνικιστικο υπαρχει το βαφτιζουμε ΧΙΤΛΕΡ.

Αμα το πατε ετσι το καθε τι κομμουνιστικο θα το λεω ΣΤΑΛΙΝ.

Γαργαρα ομως οσο βολευονται τα κομμουνια μαζι με τους υπολοιπους στο δημοσιο και συνδικαλιζονται παιζοντας το αλητεια.

Αλλα κομμουνιστικο κομμα εχουμε και τα δικα τους εγκληματα ειναι μηδαμινα να φανταστω; Αλλα οκ οι εβραικες ψυχες μετρανε παραπανω.

Το χουμε δει στο φορουμ τούτο οτι η ζυγαρια ψυχων παει αναλογα με τις πολιτικες-εθνικες θεσεις,το εμπεδωσαμε.

Στα βασικα της "σωτηριας" ειναι να αναλαβουμε τις ευθυνες και να πανε στην μπατο

πασοκ και νδ. Τωρα οι τονοι λασπης που βγαινουν καθημερινα στις τηλεορασεις,

δειχνουν τι το συστημα φοβαται, και οχι εγω με τα υπερασπιστικα μου σχολια.

θα σε απογοητευσω αλλα ο σταλιν ηταν μεγας φασιστας.

κομμουνισμο μπορει εφαρμοζε στα οικονομικα του κρατους,αλλα πολιτικα ηταν φασισταριο ανταξιο του χιτλερ.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω διαφορες αναμεσα σε νδ και αν.ελληνες οποιος μπορει να με βοηθησει...

Η παιδεία είναι πολυτέλεια - YouTube

δεν είναι ότι δεν έχει δίκιο αλλά ας έλεγε : διασφαλίζω μισθούς και βασικά έξοδα, και μελλοντικά προβλέπω και επεκτάσεις στην παιδεία. Δε το χειρίστηκε σωστά.
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω διαφορες αναμεσα σε νδ και αν.ελληνες οποιος μπορει να με βοηθησει...

Η παιδεία είναι πολυτέλεια - YouTube

δλδ τι θες να σου πει, οτι θα βγει και την επομενη μερα θα φτιαξει τη παιδεια με λεφτα τα οποια δεν υπαρχουν;

εμενα προσωπικα μου αρεσε που εδωσε προταιρεοτητες και τα ειπε στα ισια διχως να υπολογισει το κοστος..

αυτο δειχνει οτι ισως για τα υπολοιπα τα οποια λεει θα προσπαθησει να τα κανει πραξη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15983]diodiastop666[/MENTION] άμα μπορείς δώσε περίπου χρονικό σημείο στο βίντεο με τη συνέντευξη του κινήματος δεν πλερώνω, που λένε πως θα φτιάξουν την παιδεία και που θα βρουν τα λεφτά και -κυρίως- πως θα το φέρουν σε προτεραιότητα. Κι αν γίνεται, χωρίς να έχουν κοπεί κομμάτια, ώστε να συμπέρασμα από αυτά που λένε συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

Αντιφαση; Που την ειδες φιλε την αντιφαση, δειξε μου την αντιφαση και το αδιεξοδο.

Με μπερδευεις.

Αλλο ναζισμος αλλο υπερανω ολων η πατρις, πατριδα οικογενεια θρησκεια.

Αντιφασκω εγω Η ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ελεγαν φασιστα το λαος και μεσα σε ενα μηνα εγινε

κεντροδεξιος και φασιστες της ΧΑ.

Μη λεμε οτι θελουμε εδω ...

Να το πάλι... ρε καλέ μου άνθρωπε μείνε στο θέμα και άσε το ΛΑΟΣ. Ωραία λάθος κάναν κι εκείνοι, αλλάζει κάτι με το ότι η Χ.Α έχει και καταβολές σε ναζιστικά ιδεώδη; Ζορίζεσαι και ρίχνεις αλλού το μπαλάκι, αυτό καταλαβαίνω εγώ.

Αντιφάσκεις όταν μου λες ότι υπάρχουν άνθρωποι που βάζουν πάνω απ' όλα την πατρίδα και συνάμα δοξάζουν Χίτλερ, αετούς και σβάστιγκες! Συγγνώμη αλλά για ποιά πατρίδα μιλάς εσύ κι αυτοί οι άνθρωποι και για ποιά μιλάω εγώ; Από άλλη χώρα ήρθα; Άλλη ιστορία έμαθα; Άλλουνου ο παππούς πολέμησε τους αετούς και τις σβάστιγκες;

Αλλο ναζισμος αλλο υπερανω ολων η πατρις, πατριδα οικογενεια θρησκεια.

Κι άλλη αντίφαση. Τόσα άρθρα της Χ.Α από δεκαετίες παλαιότερα κατά του χριστιανισμού σου λένε κάτι; Ο σατανιστής υποψήφιος μήπως;

Για δες λίγο, για δες:

Όσο για τον Χριστιανισμό, η απόφαση είναι καταδικαστική: «Τον Χριστιανισμό χαρακτηρίζει η μεσσιανική ελπίδα, η πίστη σε μία εσωτερική αναγκαιότητα της Ιστορίας, η πρωταρχία της ιδέας της ελεημοσύνης έναντι της ιδέας της Δικαιοσύνης, η προκατάληψη υπέρ των «καταπιεσμένων», μία διαδικασία υποτιμήσεως του κόσμου. Γι’ αυτό ο Χριστιανισμός είναι ο μπολσεβικισμός της αρχαιότητας».

paganism.jpg

Ποια θρησκεία υποστηρίζει η «Χρυσή Αυγή»; Το τεύχος 59 (Δεκέμβριος 1990) του περιοδικού ξεκαθαρίζει τα πράγματα για όσους έχουν αμφιβολίες και σύγχυση. Όπως γράφει ο Ίων Φιλίππου σε άρθρο με τίτλο «Ο Ιουδαιοχριστιανισμός» στην ενότητα «Η ιδεολογία μας»: «Απέναντι στην Εβραϊκή Αντίληψη Ζωής δια της οποίας ο Ιουδαιοχριστιανισμός εισήλθε στην Ιστορία, ο Εθνικοσοσιαλισμός αντιπαρατάσσει το αναγεννημένο Ελληνικό Πρότυπο Ζωής. Στους κόλπους της Εθνικοσοσιαλιστικής αναγεννήσεως δεσπόζουσα θέση κατέχει η γνήσια θρησκεία της Ευρώπης, ο Παγανισμός, ως αυθεντική έκφραση της θρησκευτικότητας του Αρίου ανθρώπου».

judeochristianism.jpg

Πρόλογος του Μιχαλολιάκου σε βιβλίο με θέμα τον Εωσφόρο

paterakis1.gif

paterakis2.gif

Και δεν είμαι χριστιανός.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αν θεωρεις τα γεγονοτα αντιφαση τοτε δεν ειναι εφικτος ο διαλογος. Το πας προσωπικα χωρις να σαχοληθεις καν με το οτι ολοκληρη κοινωνια

αλλαζει γνωμες χαρη σε ενα χαζοκουτι.

Πας να βγεις απο πανω χωρις να σε εχω προκαλεσει καν,απλα πιανεσαι απο τα αυτονοητα και πας αλλου.

Θρησκεια ειχαν οι αρχαιοι ελληνες. Φιλε μη προσπαθεις να ριξεις λασπη.

Βρες στοιχεια του τωρα και του σημερα και αστα αυτα περι φασκω αντιφασκω εσυ το πας αλλου συνεχως.

Ναζιστικα ιδεωδη, σα να ακουω ειδησεις του αλφα. Παραπληροφορεις.

Επικινδυνο πραγμα.

Βγαλε οσες φυλλαδες θες. Δειξε οσους ναζιστικους χαιρετισμους θες.

Και το κκε εχει σφυροδρεπανο αλλα ολοι στο δημοσιουπαλληλιλικλικλιλικη είναι χωμενοι.

Το κινημα ειναι εθνικιστικο.

Αλλο να τσακωνονται 2 για τις αποψεις τους πραγμα που μπορει να μην οδηγει καπου

αλλα παραγει ιδεες, και αλλο η παραπληροφορηση, εχουμε την τιβι γιαυτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.