Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply

οσοι ξερουν το μεγεθος του λιμανιου στην θεσσαλονικη, και το χωρο αναμεσα στις αποθηκες..

θα πρεπει να γελανε με τα zoom που κανουν οι καμερες, ωστε να φαινεται λαος...

για γελια...

η γη τρεμει ο ηλιος ανατελει, φωναζει η γενια των 450 ευρο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας βασικός κίνδυνος ακολουθώντας την παραπάνω λογική. Δεν θα υπάρξει ποτέ ουσιαστική ανανέωση των κοινοβουλευτικών δυνάμεων. Πάντα θα μας κυβερνάνε αυτοί που είναι μέσα στο κοινοβούλιο σήμερα ή αυτοί που θα προωθηθούν μέσω των σημερινών κομμάτων αύριο. Και το να είμαι παγιδευμένος σε 5 κόμματα ή 10 κόμματα από τα οποία τα 5 προέρχονται από τα σπλάχνα των άλλων 5, δεν μου φαίνεται πολύ διαφορετικό από το να είμαι παγιδευμένος ανάμεσα σε 2 κόμματα.

Το παραπάνω κειμενάκι είναι βούτυρο στο ψωμί του ΚΚΕ, της ΔΗΜΑΡ, του ΣΥΡΙΖΑ και σε έναν βαθμό του ΛΑΟΣ της Ντόρας και της Κατσέλη που προφανώς θα προτιμούσαν όλα τα υπόλοιπα μικρά κόμματα να μην πάρουν ούτε μια ψήφο.

Όσο για την "Δημιουργία ξανά" και μένα μου έχει αρέσει ο Τζήμερος, αλλά έχει κάνει ένα λάθος, λάθος που συνήθως το κάνω και εγώ. Στην ερώτηση του Χατζηνικολάου στο αν θα ψήφιζε σήμερα το μνημόνιο είπε με πάσα ειλικρίνεια "Ναι". Αυτό σημαίνει ότι αύριο αν έχει περάσει το 3% μπορεί να μπει σε μια κυβέρνηση ΝΔ/ΠΑΣΟΚ. Ο άνθρωπος έχει ξηγηθεί εξ αρχής και για όλα αυτά που μιλάει μπορεί να παλέψει μέσα από μια μνημονιακή κυβέρνηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναμπηκε το διαγραφω.

"OΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΙΣ 6 ΜΑΙΟΥ "ΒΡΩΜΑΝΕ" ΝΟΘΕΙΑ"

1) Δεν θα διεξαχθούν exit polls.

2) Δεν ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα της απογραφής του 2011. Άρα οι εκλογές θα διεξαχθούν με την απογραφή του 2001 (θα ψηφίσουν και οι πεθαμένοι)…

3) Η κυρία Φώφη Γεννηματά προχωρά ακάθεκτη σε Ελληνοποιήσεις (όπως φαντάζομαι και η ΝΔ).

4) Τα μικρά κόμματα δεν θα έχουν εκλογικούς αντιπροσώπους σε όλα τα εκλογικά κέντρα (βλέπε νοθεία καταμέτρησης ψήφων).

5) Η διαδικασία επιλογής των νομικών που θα στελεχώσουν τα εκλογικά κέντρα διαρκεί κανονικά πάνω από ένα μήνα (για την αντικειμενική πρόσληψή τους).Άρα θα τοποθετηθούν άτομα “εμπιστοσύνης” των δύο μεγάλων κομμάτων.

6) Η εκλογική αναμέτρηση θα διεξαχθεί και πάλι από μία ιδιωτική εταιρία, τη Singular. Θα θυμάστε τι έγινε το 2000..ΝΔ κυβέρνηση=7-9 το απόγευμα… και τέλος και σημαντικότερο

7) Πού είναι η υπηρεσιακή κυβέρνηση που κατά το Σύνταγμα πρέπει να μας οδηγήσει σε εκλογές;;;;; Όλος ο μηχανισμός του Υπουργείου εσωτερικών είναι στα χέρια του Γιαννίτση και της (πρώην) κυβέρνησης των ΝΔ και ΠΑΣΟΚ

Πηγή? Κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ WATCH

Έτσι να υπάρχει κι αυτό προς σκέψη.

ισχύει για το hotel dream αυτά που γράφει :hehe:

περιττό να σας πω οτι 9 στους 10 μπαίνουν από τη πόρτούλα της οδού Σεπολίων και όχι από την κανονική είσοδο :p

και μαντέψτε τί εθνικότητας είναι η πλειοψηφία τους :)

Link to comment
Share on other sites

Ίδια ερώτηση σε έναν γνωστό μου, 70 χρονών.

-Βενιζέλο δαγκωτό!

-Με δουλεύεις έτσι;

-Εγώ σε δουλεύω; Αυτοί οι ιλίθιοι οι αριστεροί ούτε τώρα θέλουν να κυβερνήσουν, τι φταίω εγώ; Να αφήσω να κυβερνήσει ο βλάκας ο Σαμαράς; Έχω βαρεθeί να με κυβερνάνε ιλίθιοι, καιρός να μας κυβερνήσει και ένας έξυπνος άνθρωπος...

speechless...

μετα απ αυτα που ακους απ τους παππουδες,σου φαινετε λογικος ο Χιος οταν τα λεει αυτα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=An05aJRinY0&feature=share]Κλειδώστε τους γέρους στα σπίτια.flv - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

μετα απ αυτα που ακους απ τους παππουδες,σου φαινετε λογικος ο Χιος οταν τα λεει αυτα

Και το διαβολικο γελιο του διπλα καραφλα είναι θεϊκό. Παρολαυτα ο χιος είναι ο μονος που βγαζει

για συζητηση τον Προεδρα της ΧΑ. Οχι για τσακωμους και λασπη κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλή η πλάκα, αλλά διαφωνώ με αυτή την άποψη. Ειδικά αφού δεν πρόκειται να γίνει καμμιά ουσιαστική αλλαγή, ας ψηφίσει Σαμαρά η γιαγιά. Αν με εμπόδιζε ο εγγονός μου, θα του τραβούσα 2 σφαλιάρες. :T:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ξαναδω το Β. Λεβεντη να θυμιζει τα σκανδαλα απο τη μεταπολιτευση ως το 2009 οπως στην προηγουμενη προεκλογικη περιοδο. Ως παιδι ειχα δικαιολογια να τον θεωρω φαιδρο κι αστειο γτ... επινε καφε κι επειδη του τηλεφωνουσαν πολλοι για να κανουν πλακα. Πριν 3 χρονια ομως συνειδητοποιησα οτι δε θυμομουν και πολλα απο αυτα που ανεφερε... Οσο γι' αυτα που ελεγε ηταν ανεφαρμοστα ενω αντιθετως το "Λεφτα υπαρχουν" εγινε πιστευτο. Δε λεω οτι ειναι ο σωτηρας μας, απλα τι μου φαινοταν παλιοτερα φαιδρο και τι σοβαρο.

Link to comment
Share on other sites

Ιντερνετικό σχόλιο:

Η Χρυση Αυγη προτείνει να γίνουμε Ραιχ. Ο ΣΥΡΙΖΑ προτείνει να γίνουμε Τσετσενία. Το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ προτείνουν να γίνουμε Μπαγκλαντές. Το ΚΚΕ προτείνει να γίνουμε Βόρεια Κορέα. Οι υπόλοιποι προτείνουν να γίνουμε ο,τι να ναι φτάνει να μπούνε στη Βουλή. Εγώ θα πρότεινα να πάτε στο δ.....ο όλοι μαζί. Κι εσεις και όσοι σας ψηφίσουν.

Link to comment
Share on other sites

ο λεβεντης πρεπει να μπει στη βουλη για να ακουστει αυτη η φωνη και να βγουν

πολλα στραβα στη φορα. Ειναι απο τις τελευταιες του ευκαιριες τωρα...

Παντως ειναι κριμα,τον παρακολουθω χρονια, αλλα φαινεται η αληθεια δε μετραει, τα ψεμματα

φτιαχνουν διαθεση και δινουν ψευτοελπιδες βολεματος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.