Jump to content



Crisis 2 και πράσινα artifacts σε 580 gtx


msdx

Recommended Posts

Γίνετε κάτι περίεργο μόνο σε αυτό έχω πρόβλημα δεν παρουσιάζετε ούτε στο bf3 , avp dx11 tool, Heaven DX11 Benchmark 3.0.Να αναφέρω ότι δεν είναι γνήσιο γιατί έχει κάποια θέματα με τα 24hz που κλαδώνει μόνο του το game και διστάζω να το πάρω + ότι παγώνει και κλίνει μόνο του .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ολόκληρο game μόνο το bf3 έχω παίξει από τότε που την πήρα και λίγο GTA IV το crisis 2 το έβαλα για να δω τα hires texture και διαπίστωσα ότι βγάζει τα πράσινα artifacts μετά από κανένα 10αλεπτο περίπου και ανεβάζοντας λίγο το vgpu σταματούσε να υπάρχει το πρόβλημα και μου φαινόταν περίεργο να φταίει to crack σκέφτηκα να το πάρω κανονικό να κάνω δοκιμές αλλά είναι πεταμένα λεφτά αφού δεν μου αρέσει. Τεσπα ανέβασα την κάρτα 870 /1024/1740 με 1.1vgpu (1.088 δείχνει to gpuz) και φαίνετε να δουλεύει σωστά το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι το Adrenaline Crysis 2 Benchmark Tool δεν έχει πάνω από 3 run να βάλω να παίζει συνεχεία για να κάνω δοκιμές .

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13096]msdx[/MENTION]

για να δεις αν εχει προβλημα η καρτα σου η λυση ειναι παρα πολυ απλη

τρεξε μερικα 3D μετροπρογραμματα (3DMark κτλ) για να το διαπιστωσεις ;)

Μονο ετσι θα μπορεσεις να δεις αν το προβλημα ειναι γενικο και βρισκεται στην καρτα ή αν ειναι θεμα driver πχ ή παιχνιδιου και για αυτο το εντοπιζεις μεμονομενα

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13096]msdx[/MENTION]

για να δεις αν εχει προβλημα η καρτα σου η λυση ειναι παρα πολυ απλη

τρεξε μερικα 3D μετροπρογραμματα (3DMark κτλ) για να το διαπιστωσεις ;)

Μονο ετσι θα μπορεσεις να δεις αν το προβλημα ειναι γενικο και βρισκεται στην καρτα ή αν ειναι θεμα driver πχ ή παιχνιδιου και για αυτο το εντοπιζεις μεμονομενα

Σε κανένα από αυτά που δοκίμασα δεν είχα πρόβλημα ( 3dmark , avp bench , Heaven 3.gta iv)

saiz όχι δεν το δοκίμασα .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.