Jump to content



AOC και @@.... σα να την κατούρησα


DarkSaga

Recommended Posts

έχω φάει φρίκη

άρχισε να κιτρινίζει πάλι και να μένει έτσι με τις ώρες....

τι μπορει να φταίει?

κανας χριστιανός για επιτόπιο ψάξιμο?

καλογρέζα μεριά........

θα τη σπάσω!

δεν έχω και αμάξι να την πάω καμμια βόλτα να την δοκιμάσω αλλού....

το καλώδιο δεν είναι δεν έχει επίδραση στο χρώμα.

καμμια φορα,ίσως υχαία με κλείσε άνοιξε στρώνει αλλα καμμιά φορά....

έχει συναντήσει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?

μπορεί να παίζει χαμηλό ρευμά?

Link to comment
Share on other sites

CRT 17K+

δεν είχα κανένα πρόβλημε με το Glr+ μέχρι που τα έκλασε ένα ολοκληρωμένο

και έπιανε και γαμώ τα refresh rate καλύτερα πο πολύ ακριβότερες

αυτο δεν τσουλάει τώρα....

σκέφτηκα για παρεμβολές αλλα δεν νομίζω ότι μπορούσα να σκεφτώ το έχω δοκιμάσει και είπα μήπως έχει φάει ανάλογο κόλλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την οθόνη και το PC σε UPS, δοκίμασε να τα συνδέσεις για λίγες μέρες απ' ευθείας σε μια πρίζα στον τοίχο. Έχω ανάλογο πρόβλημα με μια Philips 202p40, όπου μετά από 2-3 ώρες λειτουργίας αποκτούσε μια ελαφριά θολούρα. Όταν συνέδεσα PC και monitor απ' ευθείας σε μια πρίζα στον τοίχο, το πρόβλημα εξαφανίστηκε και πάω για νέο UPS. Από 800VA standby σε 1200VA line interactive.

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι καλά αλλα νομίζω δεν έιχα διαφορά συνδέοντας τον αντάπτορα του dvi->vga

η τωρινή κάρτα δεν έχει dvi για να ξαναδοκιμάσω.

άλλωστε αν παίζει παράσιτο πιστεύω έιναι μετά το κουτί του Pc.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

crt ή tft; Πόσες ίντσες;

Καλά με τις AOC είναι σίγουρο ότι θα κλαις τα λεφτά σου, όπως και τα μάτια σου!

Κ εσυ που το ξερεις κ εισαι τοσο σιγουρος??????Εμενα,εχουν περασει 3 ΑΟC απ τα χερια-ματια μου(2crt k 1 tft)k ηταν ολες μια χαρα κ με το παραπανω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης [Σήμερα, στις 15:00]

Κ εσυ που το ξερεις κ εισαι τοσο σιγουρος??????Εμενα,εχουν περασει 3 ΑΟC απ τα χερια-ματια μου(2crt k 1 tft)k ηταν ολες μια χαρα κ με το παραπανω....

Γιατί πήρε η κοπέλα μου μία AOC tft 15" και είναι μόνο για εφαρμογές γραφείου. Παιχνίδι δεν παίζεται.

Και κάτι ακόμα... η τιμή της στις crt με προβληματίζει ιδιαίτερα. Τι αναλύσεις είχες με τι refresh rate; Γιατί από τα χαρακτηριστικά τους βλέπω πως είναι οριακά στα 75Hz, κάτι που ισχύει και στην 615 Hitachi μου και την καθιστά κουραστική για πολύωρη δουλειά.

’σχετο: Hansol κυκλοφορούν εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Darksaga εννοείς αυτήν εδώ;

Γιατί αυτή στα specs στα 1024*768 δεν πάει πάνω από 85. Και απ' ότι βλέπω ούτε η 19" 9Κ+ πάει πάνω από 85Hz στα 1024*768.

Και για να είμαι ειλικρινής μου ακούγεται περίεργο να πιάνει τόσα Hz μία τόσο φτηνή οθόνη. Από πού κόβουν και μειώνεται τόσο το κόστος;

Τέσπα την πάτησα μία φορά με την κωλοHitachi, η επόμενη οθόνη μου θα είναι καλύτερη. Δεν αξίζει να ταλαιπωρούμε τα μάτια μας, όσοι περνάμε τη μέρα μπροστά στο pc.

Link to comment
Share on other sites

yeap that's the ONE!

την έψαξα πολύ για να την βρώ όχι αυτή αυτή ήρθε απο RMA ως αντικαταστάτης

του AOC 7Glr+

και ναι έχεις δίκιο τα πηδάει όλα στην κατηγοράι της!

μη σου πω και πιο πάνω.....

και απο γεωμετρία κλπ δεν έχω παράπονα

απο κανένα απο τα δυο μοντέλα που πέρασαν απο α χέρια μου.

στη φωτό δεν ξέρω αν φαίνεται καθαρά

δεν έχω ούτε powerstip ούτε κάτι άλλο μόνο 56.06 nvidia και ΑΟC official Drivers

post-130-1416071096,1832_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.