Jump to content



Windows 8 Thread


vic

Recommended Posts

Ξαναδοκιμασε με αλλο dvd.

Επισης, ισως να μην κατεβηκε καλα το αρχειο. Γιατι κ εγω με το ιδιο tool εγραψα dvd για μενα !

Υπάρχει πιθανότητα η έκδοση που κατέβασα να μην είναι για clean install;

Θυμάμαι ότι διάβασα εδώ μέσα άλλους που δεν συναντήσανε κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 22/11 εχω στειλει για 2 διαφορετικες διευθυνσεις mail ακομα κανενα κλειδι δεν εχει ερθει.

Ποσες μερες εκανε σε σας ?

ωρες, προφανως το εχουν κλεισει τωρα λογο του γνωστου ''bug''

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευει η συγκεκριμενη μεθοδος;

Επισης πως ακριβως γινεται η δουλεια;

Παντως και μενα μου ρθε στις 2 μερες.

Sent from my Optimus L5 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στειλει 2 διαφορετικες email διευθυνσεις απο το σπιτι και 1 απο την δουλεια και ακομα περιμενω...

Η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι οτι με αντιπαθει η microsoft :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι θα τα έβαζα ποτέ αλλά ένας πελάτης μου έφερε ένα PC με 8άρια (από αυτά που θα μου φέρουν κατά δεκάδες όπως όταν κάναμε downgrade Vista σε XP) και κάθησα και τα δούλεψα 3-4 μέρες.

Ένα έχω να πω και σημειώστε το, το 99% των χρηστών άνω των 40-45 ετών δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο δισεκατομύριο να τα υιοθετήσουνε και το λέω σαν επαγγελματίας που εξυπηρετεί εκατοντάδες χρήστες.

Θα είναι τεράστια εμπορική αποτυχία. Ήδη έστησα διαφημιστικά φυλλάδια έξω από το Πλαίσιο όπου οι ΑΣΧΕΤΟΙ με το αντικείμενο πουλάνε ΟΛΑ τα PC με 8άρια. Το φυλλάδιο λέει 30 ευρώ το downgrade, το φέρνεις περιμένεις 20 λεπτά και παίρνεις το PC με 7άρια γνήσια. Πουλήσαμε 20-25 downgrades σε ενά 8ώρο μόνο αυτό σας λέω.

Πάλι έκανε τεράστια λαλακία η MS που δεν μαθαίνει από τα λάθη του παρελθόντος, σε αναμονή του επόμενου λειτουργικού λοιπόν.

Περαστικά εύχομαι στους συναδέλφους που θα τα στήσουνε και θα πάνε να τα μάθουνε σε πελάτες.

+1

από την άλλη υπάρχει μία υποομάδα των εντελώς βασικών χρηστών, μόνο facebook, email, νέα, που μάλλον τους βολέψει. ουσιαστικά βέβαια θα τους βόλευε ένα ταμπλετ με πληκτρολόγιο και όχι pc. δεν πολυασχολήθηκα να πω την αλήθεια μία μέρα με κωδικό από msdn, πάρα πολλά παραπάνω κλικ για να γίνουν τυπικές αυτοματοποιημένες ρυθμίσεις, δοκιμές, drivers. πολλά πράγματα που ήξερα πως γίνονταν πλέον ήταν άγνωστα και έπρεπε να γοογκλάρεις. δεν μπορούσα παρά να το συγκρίνω με την αίσθηση φυσικότητας και πόσο προφανή και intuitive ήταν όλα όταν είχα πρωτοδει το ios και πλέον που ωρίμασε και το android, το εντελώς αντίθετο τα 8. τζάμπα οι ποταμοί χρημάτων που έχει μαζέψει δεκαετίες μονωλ=πόλιο η microsoft. αντί να δώσει νέες τεχνολογίες, αλληλεπίδρασης με το χρήστη, όπως σοβαρό Kinect, νέα γενιά επιτέλους στα παιχνίδια, κ.ά. τρέχει απλώς πίσω από τις εξελίξεις και προσπαθεί με το μονωπόλιο να επιβληθεί και στους τομείς που έμεινε πίσω.

στα 7 αν κόψεις το aero πάνω κάτω την ίδια άισθηση ελαφρότητας δίνουν, το έχω δοκιμάσει σε αρκετά παλιά pc.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση το μεσημέρι. Σετάρισμα, πέρασμα προγράμματα, drivers κλπ κλπ. Τώρα περνάω κάτι προγράμματα της asus για τη μητρική, restart και μένει στη login screen. Κουνιέται το ποντίκι ΜΑ δεν μπορώ να γράψω τον κωδικό μου. Όλα τα κουμπάκια της login screen δεν κάνουν τίποτα. Restart, πάλι τα ίδια και restart. Kαι μου έβγαλε τώρα πως έχει θέμα η εγκατάσταση και να την κάνω refresh ή reset. Ξεκινάω με το refresh για να μη χάσω τπτ και μετά reset με βλέπω. Εκτός αν το σώσω με restore. Έτυχε σε κάποιον άλλον;;;; :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση το μεσημέρι. Σετάρισμα, πέρασμα προγράμματα, drivers κλπ κλπ. Τώρα περνάω κάτι προγράμματα της asus για τη μητρική, restart και μένει στη login screen. Κουνιέται το ποντίκι ΜΑ δεν μπορώ να γράψω τον κωδικό μου. Όλα τα κουμπάκια της login screen δεν κάνουν τίποτα. Restart, πάλι τα ίδια και restart. Kαι μου έβγαλε τώρα πως έχει θέμα η εγκατάσταση και να την κάνω refresh ή reset. Ξεκινάω με το refresh για να μη χάσω τπτ και μετά reset με βλέπω. Εκτός αν το σώσω με restore. Έτυχε σε κάποιον άλλον;;;; :suicide:

..προγραμματα για μητρικη --->Τα οποια προφανως κουτουλανε με τα windows 8

Link to comment
Share on other sites

..προγραμματα για μητρικη --->Τα οποια προφανως κουτουλανε με τα windows 8

Εφόσον τα δίνει η asus για win 8 64bit, πως ξέρεις πως "κουτουλάνε";

Για την ιστορία, το θέμα διορθώθηκε μόνο του αφού έβαλα το cd μέσα κι έκανα refresh. Πλήρως αυτοματοποιημένη διαδικασία, γρήγορα κι εύκολη. Μου άφησε πολύ καλή εντύπωση σαν λειτουργικό, από αυτό και μόνο. Μάλιστα μετά μου είχε στην επιφάνεια εργασίας και μια λίστα με τα προγράμματα που αφαίρεσε και που μπορώ αν θέλω να βάλω ξανά. ΥΠΟΘΕΤΩ πως έφαγε κάποιο ταράκουλο η εγκατάσταση με την μαζική εγκατάσταση προγραμμάτων...

Link to comment
Share on other sites

Windows Blue, το νέο λειτουργικό σύστημα της Microsoft με ετήσιες αναβαθμίσεις (;)

Από την μία λέει νέο λειτουργικό, από την άλλη "το update θα κυκλοφορήσει στα μέσα του 2013"

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα μέσα στο Σ/Κ ένα pc για την ανιψιά μου (10 χρονών, δεν έχει εμπειρία από H/Y, θα είναι το πρώτο pc που μπαίνει στο σπίτι τους) και έβαλα σε dual boot τα Win 8 Pro (x64) για κανένα παιχνιδάκι και το Edubuntu 12.4.1 LTS (x64) για την εκπαιδευτική σουίτα και για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από malwares/ιούς.

Ειλικρινά δεν ξέρω ποιο από τα 2 είναι χειρότερο από το άλλο.

Και δεν θα είναι καθόλου εύκολο το support, είναι επαρχία :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.