Jump to content



Windows 8 Thread


vic

Recommended Posts

Τα έβαλα στο main PC χωρίς δεύτερη σκέψη... τα 30 ευρώ ηταν ανέλπιστη τιμή για την TOP εκδοσή win.

Για να τα συνηθίσω πηρε λίγες ωρες, βγαίνεις desktop και δεν εχουν διαφορά απο τα 7 , βρίσκεις το control panel κλπ που ειναι ίδιο με τα 7...

Το άνοιγμα και στα 7 ήταν καλο, εδω ειναι ποιο γρήγορο, με το sutdown εχω φάει ήττα.. πρέπει να περνει 3-4sec :o

Όλα τα περιφερικά δούλεψαν χωρίς να περάσω driver

προγράμματα , photoshop κλπ μια χαρά.

Απολιτα ευχαριστημένος για τα 30 ευρώ που ζητάνε.

Για να τα εγκαταστήσεις πρεπει απαραιτητα να εχεις ηδη εγκατεστημενη προηγουμενη εκδοση των Windows; Και τα 30 ευρώ αφορούν σε μόνο 5 φορματ;

Link to comment
Share on other sites

Για να τα εγκαταστήσεις πρεπει απαραιτητα να εχεις ηδη εγκατεστημενη προηγουμενη εκδοση των Windows; Και τα 30 ευρώ αφορούν σε μόνο 5 φορματ;

Δεν χρειάζεται να εχεις εγκατεστημένη προηγούμενη έκδοση των Windows , κατεβάζεις τα 8 και τα κανείς DVD ή usb για clean install σε όποιο PC θες.

Εκει που πρέπει να εισαι προηγούμενη έκδοση των Windows ειναι για να τρέξεις το Windows8-UpgradeAssistant που χρειάζεται για να παραγγείλεις τα 8 με 30 ευρω.

Εαν εχει μονό 5 activation δεν το γνωρίζω.. εαν κάποιος ξέρει κατι παραπάνω ας βοηθήσει.

Έγινε επεξεργασία από angel_f
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που γίνομαι κουραστικός αλλά δεν πρέπει να γινει διαδικασία αναβάθμισης; πως καταλαβαινει η microsoft οτι εσαι κάτοχος προηγούμενης έκδοσης αν κανεις καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το κοιταξα καθόλου μιας και είμαι βολεμένος με 7αρια..

Δηλαδη παίρνουμε 8αρια με 30Ε και είμαστε κομπλε?

Χωρίζονται πάλι σε 32αρια και 64αρια? υπάρχουν pro ultimate κλπ κλπ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το κοιταξα καθόλου μιας και είμαι βολεμένος με 7αρια..

Δηλαδη παίρνουμε 8αρια με 30Ε και είμαστε κομπλε?

Χωρίζονται πάλι σε 32αρια και 64αρια? υπάρχουν pro ultimate κλπ κλπ?

ευχαριστώ

ultimate δεν υπαρχουν τα pro ειναι τα καλυτερα τους

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποιο site για τα 30Ε ή απο ms απ' ευθειας?

Διαφορα σε ταχύτητα με 7αρια 64bit? Ειδικα οσοι έχουν ssd

Για πειτε για πειτε γιατι ψήνομαι

Μα πόσο πιο γρήγορα περιμένεις να πάνε τα 8 από τα 7?2 3 sec :S.Μόνο για αυτό θα αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια ερωτηση ισως ειναι και χαζη εαν εχω back up στα windows 7

και κανω φορματ και περασω τα windows 8

μπορω να κανω restore απο τα 8 για να μην ξανα περναω ολα τα προγραμματα και τα παιχνιδια??

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματάκι με το Skype που κατέβασα από το Store. Με βλέπουν κανονικά, αλλά δε βλέπω εγώ το συνομιλητή μου. Ήχο έχω κανονικά αλλά όχι εικόνα και το πρόβλημα το είχα με 2 άτομα που δοκίμασα. Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.