Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

 

@kyr.. Σε περιμένω την Τρίτη: 

RENAULT CLIO CUP @ DONINGTON NATIONAL - TUESDAY OCTOBER 13, 2015

 

 

 

Ξέχασα να σας πω... Ήμουν και στο podium sto race 1 την προηγούμενη φορά: http://simresults.net/151013-VS8  :D  :happy:  :neo:

Aν υπήρχε λίγος χρόνος παραπάνω σίγουρα θα δοκίμαζα για την ώρα τη μία και μοναδική που έχει και τους περισσότερους από μας.

Πάντως η εταιρεία που νοικιάζουμε το σέρβερ έχει και για project cars servers οπότε που ξέρετε στο μέλλον ίσως ,αν βαρεθούμε το assetto , πράγμα δύσκολο απ΄ ότι φαίνεται.

 

!> OFF TOPIC !

 

Τί γίνεται με το ποσό που είχαμε πει να βάλουμε για τον server του assetto? Εγώ δεν έχω πληρώσει ακόμα... Κάνε μια σούμα άμα θες στο φορουμ του assetto να τσοντάρουμε όσοι δεν το έχουμε κάνει ακόμα

 

!<END OFF TOPIC !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Δοκίμασα" και εγώ την τελευταία έκδοση (update 8) και μπορώ να πω ότι το παιχνίδι έχει κάνει τεράστια άλματα από τις αρχικές εκδόσεις.

Πολύ καλύτερο FFB, feeling και πάει σφαίρα στο συστημά μου.

 

Όμως παραμένει να έχει ένα πολύ απλοικό σύστημα Physics κ το FFB αν και παρασάγκας βελτιωμένο, στερείται πληροφόρησης.

 

Σαν physics + FFB είναι πλέον playable αλλά οι βαθμολογίες μου είναι :

 

AC : 1

rF2 : 1

GSCE : 8

Raceroom : 7

PCars : 6.5

 

Επίσης με ενοχλεί μια "cartoon-ίλα" που βγάζουν τα γραφικα. Διορθώνεται κάπως?

 

Screenshots από AC, PCARS και rF2 στο ίδιο σημείο και ώρα παιχνιδιού 10:00 :

 

acs_2015_10_18_10_56_35_073.jpg

acs_2015_10_18_10_55_46_646.jpgp_CARS64_2015_10_18_11_05_32_883.jpgp_CARS64_2015_10_18_11_06_25_024.jpgr_Factor2_2015_10_18_11_10_17_51.jpgr_Factor2_2015_10_18_11_11_07_63.jpg

Εδω ειναι οι παλιες αγαπες!!!

gplc67_2015_10_18_11_59_48_48.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

!> OFF TOPIC !

 

Τί γίνεται με το ποσό που είχαμε πει να βάλουμε για τον server του assetto? Εγώ δεν έχω πληρώσει ακόμα... Κάνε μια σούμα άμα θες στο φορουμ του assetto να τσοντάρουμε όσοι δεν το έχουμε κάνει ακόμα

 

!<END OFF TOPIC !

 

Ουτε εγω εχω δωσει...θυμαμαι το θεμα το ειχαμε αφησει ετσι..εκτος και αν κανω λαθος..αλλα Πανο ναι δες τι και πως κ ενημερωσε μας!  :)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και εγω λιγο σημερα. Ειχα καιρο να το πιασω..

Σαφως πιο βελτιωμενο απο την τελευταια φορα που ειχα παιξει.

Ακομα και το gamepad ενιωσε σε σχεση με πριν.

 

@antonis, για δοκιμασε τις παρακατω ρυθμισεις στο gamepad. Καθησα και τις εκανα μονος μου.

Σε εμενα εχει ερθει πολυ κοντα, με αυτες τις ρυθμισεις, με την αισθηση που εχω στο ac.

 

post-42672-0-66733600-1445190895_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αρκετά κάλο έκανα μια δυο αλλαγές ομως .

 

έβαλα στο 5 το deadzone στο 90 to feedback και έβαλα λίγο deadzone στο φρένο assetto δεν έγινε αλλά τώρα κάνω γρήγορες βόλτες με rwd (πριν ήταν αδύνατον)

Έγινε επεξεργασία από antonis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ξαναλέω, αν κάποιος θελει να πάρει μέρος καμιά φορα, έστω και δοκιμαστικά, κι εγώ και ο Κυριάκος έχουμε κερδίσει ένα μήνα δωρεάν premium account για κάποιον φίλο μας, οπότε μας λέει και το κανονίζουμε :-)

Υπαρχει ακομα;

Θα ηθελα να κανω μια δοκιμη......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως, μου κανει εντυπωση πως καταφερνετε και παιζετε online με δαυτο. Και το φχαριστιεστε κιολας. :p

Δεν ειχα μπει καθολου να παιξω multi και δοκιμασα λιγο τις 2 τελευταιες μερες.

Δεν αναφερομαι στον κοσμο που μπαινει, αλλα στο τεχνικο κομματι του παιχνιδιου στο multi....

Τραγικο......

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς εννοείς; έχει κάποιες δυσκολίες, αλλά το συνηθίζεις. Για παράδειγμα, όταν ξεκινήσει ο αγώνας και είναι όλοι σταματημένοι περιμένοντας τα πρασινα φώτα, αν έχεις ταχύτητα, τότε τρως πέναλτυ... την έχω πατήσει 2 φορές. Πάντα νεκρά! Επίσης, κάποτε ψάχναμε στο μενου να βρούμε που είναι το fuel, αλλά τελικά το βρήκαμε κι αυτό... Επίσης, για να βρεις κάποιον dedicated server, πρέπει στο search field να είναι όλα στο ANY και το search είναι case sensitive, δηλαδή μπορεί να γραψεις "Racedepartment.com club" και να μη βρει τιποτα, αλλά αν γράψεις "RaceDepartment.com Club" να τον βρει... άλλο; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα ψαχνω στον server browser να καταλαβω τι σημαινει το καθε εικονακι, για πχ πως ξεχωριζεις τι ειναι ο καθε σερβερ. Ποιοι ειναι οι dedicated και ποιοι οχι. Ping δεν μπορουσαν να βαλουν; Αρκετο lag και με πρασινο εικονακι στη συνδεση κλπ. τετοια.

Καλα το menu ειναι απλα τελειως διαφορετικο απο το ac, αλλα βρισκεις ακρη αμα το ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα ψαχνω στον server browser να καταλαβω τι σημαινει το καθε εικονακι, για πχ πως ξεχωριζεις τι ειναι ο καθε σερβερ. Ποιοι ειναι οι dedicated και ποιοι οχι. Ping δεν μπορουσαν να βαλουν; Αρκετο lag και με πρασινο εικονακι στη συνδεση κλπ. τετοια.

Καλα το menu ειναι απλα τελειως διαφορετικο απο το ac, αλλα βρισκεις ακρη αμα το ψαξεις.

για να στο κανω πιο απλα ο dedicated σερβερ εχει δυο κουτακια στα δεξια ο απλος εχει ενα το ποσο κοσμο εχει ο καθε σερβερ το βλεπεις πανω του απλα,βεβαια οσοι ειναι σε race δεν τους βλεπεις

To σπασιτικο για μενα ειναι οτι για να  δεις με τι assist και καιρο εχει ο καθε σερβερ πρπει να μπεις μεσα αν σε ενδιαφερει αυτο εκει που λεει λομπι....στο rd επειδη αναφερθηκε ειναι παντα off ολα

οπως ειπε ο θεμης  ολα στο any γιατι αλλιως δεν θα βλεπεις κανενα.....refrech τα δυο βλεκια ξερεις  :p

 

οταν το συνηθησεις θα σου φαινονται ολα απλα οπως στο ασσεττο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν εχει κουτακι και εχει απλα το εικονακι με την ποιοτητα της συνδεσης;

Και αλλη μια ερωτηση. Τα dlc εχουν περισσοτερο κοσμο αυτη τη στιγμη απο το vanilla game? Γιατι δεν εχω δει και πολυ κοσμο μεχρι στιγμης.

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν εχει κουτακι και εχει απλα το εικονακι με την ποιοτητα της συνδεσης;NAI

Και αλλη μια ερωτηση. Τα dlc εχουν περισσοτερο κοσμο αυτη τη στιγμη απο το vanilla game? Γιατι δεν εχω δει και πολυ κοσμο μεχρι στιγμης.

μολις μπηκα 20 server σε ανμονη σε περιμνουν   :)....δυστυχως οι περισσοτεροι dedicative με κοσμο αυτη την ωρα ( απο οτι ειδα) ειναι κλειδωμενοι με pass τα δυο ανθρωπακια 

τα περισσοτερα dlc τρεχουν παραλληλα μαζι σου(απλα εσυ μονο θα τα βλεπεις) εκτος καποιον πιστων και κατηγοριων...λιγα ειναι αυτα

 

γενικα παντως στο rd αξιζει η να ψαχτεις να μπενεις στους κλειδωμενους εκει ειναι ολο το ζουμι για μενα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να οργανωθουμε και να τρεξουμε απο βδομαδα.... :)

 

http://www.racedepartment.com/threads/clio-cup-vs-dtm-brands-hatch-indy-tuesday-october-27-2015.112522/ this  :)

 

http://www.racedepartment.com/threads/v-wec-sprint-imola-night-race-wednesday-october-28-2015.112523/

 

αυτα τα δυο βλεπω μεχρι στιγμης ομως..... το πρωτο κατι λεει με δυο διαφορετικα race 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.