Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

1.1gb update και την επαναφορά στο gamepad δεν την έφτιαξαν ακόμα .

θα με βαλεις να ξυλωσω την τιμονιερα στο τελος :p ,εχω να πισω pad κανα 6μηνο για race   :) ...τοσος κοσμος ομως που παιζει με pad πως παιζει ρε συ?(δεν ειναι και παρα πολλοι αλλα εχει καποιους)....τεσπα αν δεν το τσεκαρω ο ιδιος δεν μπορω να πω πολλα,αλλα βλεπω κατι καλους χρονους με pad στο νετγορκ και αναρωτιεμαι απλα

 

εψαξες να βρεις καμια ρυθμηση ετοιμη απο αλλους?

 

στο assetto εισαι οκ με το pad η και εκει τα ιδια?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

θα με βαλεις να ξυλωσω την τιμονιερα στο τελος :p ,εχω να πισω pad κανα 6μηνο για race   :) ...τοσος κοσμος ομως που παιζει με pad πως παιζει ρε συ?(δεν ειναι και παρα πολλοι αλλα εχει καποιους)....τεσπα αν δεν το τσεκαρω ο ιδιος δεν μπορω να πω πολλα,αλλα βλεπω κατι καλους χρονους με pad στο νετγορκ και αναρωτιεμαι απλα

 

εψαξες να βρεις καμια ρυθμηση ετοιμη απο αλλους?

 

στο assetto εισαι οκ με το pad η και εκει τα ιδια?

θα με ενδιεφερε πολυ να ριξεις καμια δοκιμη, απο τη στιγμη που εχεις λιωσει και το ac.

Δεν εχω τσεκαρει μετα το σημερινο patch αλλα οσες ρυθμισεις εχω δοκιμασει, δικες μου ή αλλων, δε φτανουν με τιποτα τον χειρισμο με pad του ac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

θα με ενδιεφερε πολυ να ριξεις καμια δοκιμη, απο τη στιγμη που εχεις λιωσει και το ac.

Δεν εχω τσεκαρει μετα το σημερινο patch αλλα οσες ρυθμισεις εχω δοκιμασει, δικες μου ή αλλων, δε φτανουν με τιποτα τον χειρισμο με pad του ac.

To εχω υποψιν μου! αλλα το θεμα μου ειναι οτι θα μου παρει πολυ χρονο να συνηθησω παλι το pad  :hm:

 

σημερα ειδα στο νετγορκ στο gp ειναι για 9 μερες νομιζω..... 3ος χρονος με pad ...και  προσφατα ειχα δει καλους χρονους παλι,γι αυτο αναρωτιεμαι

 

στο forum τους εχεις μπει να δεις τι λενε?

http://forum.wmdportal.com/forumdisplay.php?23-C.A.R.S.

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

πριν το update ειχα δοκιμάσει και setups και τα έτοιμα του game ηταν καλύτερα .

στο ac πάω αέρα πατέρα με το  pad :hehe: στο project απλά όταν πας να το επαναφέρεις με ανάποδο τρως χαστούκι σαν αυτά που ρίχνει ο hulk .

Link to comment
Share on other sites

πριν το update ειχα δοκιμάσει και setups και τα έτοιμα του game ηταν καλύτερα .

στο ac πάω αέρα πατέρα με το  pad :hehe: στο project απλά όταν πας να το επαναφέρεις με ανάποδο τρως χαστούκι σαν αυτά που ρίχνει ο hulk .

ανοιξε ενα θεμα και ρωτα τους,να δεις τι θα σου απαντησουν....

http://forum.wmdportal.com/forumdisplay.php?23-C.A.R.S.

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσένα σου φαίνεται φυσιολογικό αυτό που συνέβει? Για πιο λόγο σηκώθηκε στα 2?

 

Aν το συγκρίνεις με το Asseto corsa,δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα όσο θέλω οπότε δεν έχω να πω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασα το Pcars τη στιγμή που οι άλλοι δοκίμαζαν το rf2 ,δοκίμασα τη nos team από το θείο,   ε λοιπόν μου φάνηκε διαφορετικό αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα ήταν το ffb δεν περίμενα να είναι τόσο καλό ,δοκίμασα τη bmw z4 ,zonda pagani,formula a ,bmw 320t group 5. H τo ffb είναι απόλαυση η κάτι πάθανε τα νεύρα μου χαχαχα.

Μα και τα physics μου φάνηκαν αρκετά καλά .Ατσα το pcars και δεν του τόχα

Δεν πείραξα τίποτα ιδιαίτερα εκτός απο το gas - brake sensitivity που το πήγα στο 74  kai to ffb μέσα από τα πιτς που τό βαλα στο 70 περίπου.

Τώρα έχει ένα ωραίο καλιμπράρισμα στο τιμόνι που αν θυμάμαι καλά έλειπε στην αρχή ,γενικά το τιμόνι μου φάνηκε ακριβέστατο παντού και  ιδιαίτερα εκεί στο εσάκι στην barcelona gp.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

"Δοκίμασα" και εγώ την τελευταία έκδοση (update 8) και μπορώ να πω ότι το παιχνίδι έχει κάνει τεράστια άλματα από τις αρχικές εκδόσεις.
Πολύ καλύτερο FFB, feeling και πάει σφαίρα στο συστημά μου.
 
Όμως παραμένει να έχει ένα πολύ απλοικό σύστημα Physics κ το FFB αν και παρασάγκας βελτιωμένο, στερείται πληροφόρησης.
 
Σαν physics + FFB είναι πλέον playable αλλά οι βαθμολογίες μου είναι :
 
AC : 1
rF2 : 1
GSCE : 8
Raceroom : 7
PCars : 6.5
 
Επίσης με ενοχλεί μια "cartoon-ίλα" που βγάζουν τα γραφικα. Διορθώνεται κάπως?
 
Screenshots από AC, PCARS και rF2 στο ίδιο σημείο και ώρα παιχνιδιού 10:00 :
 



acs_2015_10_18_10_56_35_073.jpg

acs_2015_10_18_10_55_46_646.jpgp_CARS64_2015_10_18_11_05_32_883.jpgp_CARS64_2015_10_18_11_06_25_024.jpgr_Factor2_2015_10_18_11_10_17_51.jpgr_Factor2_2015_10_18_11_11_07_63.jpg

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Δοκίμασα" και εγώ την τελευταία έκδοση (update 8) και μπορώ να πω ότι το παιχνίδι έχι κάνει τεράστια άλματα από τις αρχικές εκδόσεις.

Πολύ καλύτερο FFB, feeling και πάει σφαίρα στο συστημά μου.

 

Όμως παραμένει να έχει ένα πολύ απλοικό σύστημα Physics κ το FFB αν και παρασάγκας βελτιωμένο, στερείται πληροφόρησης.

 

Σαν physics + FFB είναι πλέον playable αλλά οι βαθμολογίες μου είναι :

 

AC : 1

rF2 : 1

GSCE : 8

Raceroom : 7

PCars : 6.5

 

Επίσης με ενοχλεί μια "cartoon-ίλα" που βγάζουν τα γραφικα. Διορθώνεται κάπως?

 

Screenshots από AC, PCARS και rF2 στο ίδιο σημείο και ώρα παιχνιδιού 10:00 :

 

acs_2015_10_18_10_56_35_073.jpg

acs_2015_10_18_10_55_46_646.jpgp_CARS64_2015_10_18_11_05_32_883.jpgp_CARS64_2015_10_18_11_06_25_024.jpgr_Factor2_2015_10_18_11_10_17_51.jpgr_Factor2_2015_10_18_11_11_07_63.jpg

Παλιες αγαπες.....

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασα το Pcars τη στιγμή που οι άλλοι δοκίμαζαν το rf2 ,δοκίμασα τη nos team από το θείο,   ε λοιπόν μου φάνηκε διαφορετικό αυτό που μου άρεσε ιδιαίτερα ήταν το ffb δεν περίμενα να είναι τόσο καλό ,δοκίμασα τη bmw z4 ,zonda pagani,formula a ,bmw 320t group 5. H τo ffb είναι απόλαυση η κάτι πάθανε τα νεύρα μου χαχαχα.

Μα και τα physics μου φάνηκαν αρκετά καλά .Ατσα το pcars και δεν του τόχα

Δεν πείραξα τίποτα ιδιαίτερα εκτός απο το gas - brake sensitivity που το πήγα στο 74  kai to ffb μέσα από τα πιτς που τό βαλα στο 70 περίπου.

Τώρα έχει ένα ωραίο καλιμπράρισμα στο τιμόνι που αν θυμάμαι καλά έλειπε στην αρχή ,γενικά το τιμόνι μου φάνηκε ακριβέστατο παντού και  ιδιαίτερα εκεί στο εσάκι στην barcelona gp.

Συμφωνω...εγω χρησιμοποιω αυτες τις ρυθμισεις http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?22122-UPDATE-G25-G27-SETUP-GUIDE και ειμαι πολυ ικανοποιημενος..ολα αυτα βεβαια εχοντας περασει μεχρι το patch 4.0..

 

Για ενα διαλλειμα απο το ac μια χαρα ειναι το παιχνιδακι..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω! Ότι και να λέμε, το assetto corsa το έχω κορυφή, αλλά όταν σου έρχεται εκείνη η στιγμή που λες "δεν αντέχω άλλο, θα το σπάσω!", έρχεται το project cars σαν ηρεμηστικό! Κρίμα που δεν έχουμε και σ´ αυτό κανένα league... Πάντως στο Racedepartment που παίρνω μέρος μερικές φορές, βλέπω πως δεν υπάρχει τόσο μεγάλο χάσμα στους χρόνους και γι αυτό οι αγώνες είναι συναρπαστικοί και τους ευχαριστιέμαι ίσως και πιο πλύ από το assetto.

Πάντως ξαναλέω, αν κάποιος θελει να πάρει μέρος καμιά φορα, έστω και δοκιμαστικά, κι εγώ και ο Κυριάκος έχουμε κερδίσει ένα μήνα δωρεάν premium account για κάποιον φίλο μας, οπότε μας λέει και το κανονίζουμε :-)

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aν υπήρχε λίγος χρόνος παραπάνω σίγουρα θα δοκίμαζα για την ώρα τη μία και μοναδική που έχει και τους περισσότερους από μας.

Πάντως η εταιρεία που νοικιάζουμε το σέρβερ έχει και για project cars servers οπότε που ξέρετε στο μέλλον ίσως ,αν βαρεθούμε το assetto , πράγμα δύσκολο απ΄ ότι φαίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.