Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Ίσως το καλύτερο trailer που έχω δει ποτέ

 

Ο τύπος είναι γνωστός από το forum του Assetto , που είχε καταπληκτικά screenshots (carbon14) .

 

Πάντως βλέπεις το trailer και λες , "φίλε τι παιχνιδάρα".

 

Το βάζεις και καταλαβαίνεις στο 1' τί παίζει. Δεν ξέρω. Μια ευκαιρία, χαμένη.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

τρομερο.... εκει που ειναι ολα στημενα στην εκκινηση μιξ διαφορων κατηγοριων απλα τελειο.

ασε που μπερδευεσαι σε μερικες σκηνες που φαινονται πραγματικες σα βιντεο :S

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-40% στο steam, 30 ευρώ για μένα τα αξίζει

 

http://store.steampowered.com/app/234630/

σε αυτα τα χρηματα, μπορεις να παρεις την limited απο αξιοπιστο κλειδαδικο....

Buy Project Cars CD KEY Compare Prices

την εκανα την αγορα πριν μερικες μερες...

προσωπικη, παντα, αποψη.... περιμενετε να φτηνηνει κι αλλο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη, παντα, αποψη.... περιμενετε να φτηνηνει κι αλλο.

 

Εντάξει αυτά προσωπικές απόψεις του καθενός είναι δε λέω, αλλά για τόσο licensed content που έχει και τόση ποικιλία από καρτ μέχρι road cars, gt's, touring, φόρμουλες, prototypes(radicals,lmp2,lmp1), έχει και stock car, θα μπει και indycar και oval.

 

Αρκετά μεγάλο αριθμό πιστών, day/night cycle, βροχή σε συνδυασμό με πολύ καλά γραφικά, το πιο προσεγμένο career που έχω δει σε sim, race engineer που σου μιλάει, full damage(φεύγουν ρόδες).

 

Δε λέω ότι είναι τέλειο, γιατί ποιό game είναι άλλωστε. Τα physics στα road cars ίσως σε κάποιους να μην αρέσουν, στα racing εμένα τουλάχιστον μου φάνηκαν πολύ καλά. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν έπεσε δουλειά και χρήμα για γίνουν ακόμα και αυτά. Καμιά φορά προσπαθείς αλλά δε βγαίνουν όλα τέλεια, αλλά επειδή δεν είναι ένα κομμάτι τέλειο για μένα δεν ακυρώνει όλο το παιχνίδι, για άλλους δεν ισχύει αυτό.

 

@wolves δε τα λέω αυτά για να στην πω, ίσα ίσα εσύ το αγόρασες και έκανες και καλή πρόταση για όποιον θέλει να το αγοράσει.

 

Ούτε φιλαράκια έχω στην sms και δε λέω θα μου άρεσε αν μου το διναν για 10 ευρώ, απλά κάποια πράγματα θέλω να τα αναγνωρίζω.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο event στο career (renault clio cup), μπαινεις στον 2ο αγωνα για το υποχρεωτικο pitstop και βγαινεις απο τα pit με σκασμενα λαστιχα. :tomato:

Στο 1.05 θα το φτιαξουν λενε.

Εμένα δε μου το κανε. Για να το παθαίνεις αυτό εσύ στα pit strategies πρέπει να έχεις κάποιο αποθηκευμένο χωρίς tire change και βγαίνεις χωρίς λάστιχα.

 

Πρέπει διαλέξεις κάποιο που αλλάζεις λάστιχα(ούτως ή άλλως τον χρόνο τον τρως που τον τρως). Γιατί μετά το 1.4 το pit crew δε σου βάζει καινούρια λάστιχα αν δεν έχεις επιλεγμένα να σου τα αλλάξουν (έπινε ουζάκια χτες βράδυ το pit crew για την pole)

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

το default εχω αφησει, το οποιο κανει αλλαγη στα λαστιχα....

το fix που προτεινουν, μεχρι να βγει το επομενο patch, που οντως δουλευει, ειναι να φτιαξεις αλλο pit strategy και να εχεις το default = No

ενταξει μικρο το κακο, απλα μεχρι να καταλαβω τι γινεται και οτι παιζει bugια στη μεση ειχα φρικαρει με το τι κανω λαθος...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα τι θες να δειξεις με videaki 14/5? ελεος! :D  γιατι τρολαρεις ασκοπα/αστοχα?

 

αν αρχισω να ποσταρω τρολλ videakia απο day one αλλα και μεχρι σημερα στο assetto δεν θα εχει τελειωμο στο fly-racing στο ping-racing και στο teleporting    :p

 

τοσος φανποισμος φανατισμος και προπαγανδα που ωφελει?? παντως τα racing-sim οχι

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αυτό ίσως να είναι θέμα με τον χρήστη. Σε όλα τα παιχνίδια το βλέπουμε αυτό. Κ στο Assetto βλέπουμε teleporting.

 

Έβαλα το 1.4 update. Βελτιωμένο πολύ το FFB . Αλλά τα physics δεν αλλάζουν.

Πάρτε την BMW 1M στο ring. Βεβαιωθείτε πως είναι όλα τα βοηθήματα εκτός (κ με πλήκτρα). 

 

Οδηγήστε βίαια ώστε με μεταφορά βάρους να κάνετε drift. Είναι σχεδόν αδύνατο. Σαν να έχεις το Assetto με grip 150%.

Οκ, πάμε βρεγμένο. Καλύτερα αλλά δεν υπάρχει έλεγχος.

 

Στο assetto το αυτοκίνητο το κάνεις ότι θες, όπως ακριβώς θα περίμενες.

 

Κυριάκο πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο υποστήριξη. Το παιχνίδι δεν είναι καλό από θέμα physics.

 

Αν οι devs τα 5 αυτά χρόνια δεν μας τα πρήζανε με ατάκες τύπου "best sim ever" , θα ήταν αλλιώς τα πράγματα.

 

Τώρα απλά τρώνε κράξιμο ε κ συγγνώμη φιλαράκι αλλά το αξίζουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με προλαβε στο νημα ο @akis_z80,

ουτε εδω δεν τον προλαβαινεις :hehe:

 

Project CARS 2 – Funding Now Open!

 

Slightly Mad Studios have kicked off the funding phase of the next title to be developed by their World of Mass Development portal: Project CARS 2!

 

Project CARS 2 will expand the global best-selling title with plenty of brand new features & content as the studio has outlined the following ideas for the new title:

  • THE LARGEST TRACK ROSTER EVER – 50 unique locations and 200+ courses including ‘loose surface racing’ on dirt, gravel, mud, and snow. All will have dynamic time of day and weather allowing you to play anytime, anywhere
  • THE WIDEST VARIETY OF MOTORSPORTS with 8 different disciplines now including Rallycross, Hillclimbs, and Touge. 200+ cars from over 40 different vehicle classes including never-before-seen Concepts and Banned Race Cars
  • CO-OP CAREER – Play as the Teammate Driver, Spotter, Driver Swap, or Co-Pilot. More choices, more opportunities, more strategy, greater risks and greater rewards
  • SEAMLESSLY CONNECTED – Socialize and compete via Online Track Days, have players from around the world take the place of AI-controlled drivers in your solo play, and get news updates on the Driver Network around you
  • PRO ESPORTS RACING – Skill & Behavioural-based matchmaking, create your own Online Racing Leagues, and Live Broadcast and Spectator functionality
  • YOUR HOME FOR RACING – Your own personal, customisable Test Track to tune and test your cars. Invite others to showcase your passion for racing and learn race craft and engineering with the Project CARS Academy
Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελειοποίηση και ορίμανση της πρώτης έκδοσης, όντως ήρθε η ώρα να γυρίσουν σελίδα και να περάσουν στο version 2. Και πολύ αργήσανε, θα έπρεπε να έχει ξεκινήσει η beta από το Μάιο τουλάχιστον!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αυτό ίσως να είναι θέμα με τον χρήστη. Σε όλα τα παιχνίδια το βλέπουμε αυτό. Κ στο Assetto βλέπουμε teleporting.

 

Έβαλα το 1.4 update. Βελτιωμένο πολύ το FFB . Αλλά τα physics δεν αλλάζουν.

Πάρτε την BMW 1M στο ring. Βεβαιωθείτε πως είναι όλα τα βοηθήματα εκτός (κ με πλήκτρα). 

 

Οδηγήστε βίαια ώστε με μεταφορά βάρους να κάνετε drift. Είναι σχεδόν αδύνατο. Σαν να έχεις το Assetto με grip 150%.

Οκ, πάμε βρεγμένο. Καλύτερα αλλά δεν υπάρχει έλεγχος.

 

Στο assetto το αυτοκίνητο το κάνεις ότι θες, όπως ακριβώς θα περίμενες.

 

Κυριάκο πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο υποστήριξη. Το παιχνίδι δεν είναι καλό από θέμα physics.

 

Αν οι devs τα 5 αυτά χρόνια δεν μας τα πρήζανε με ατάκες τύπου "best sim ever" , θα ήταν αλλιώς τα πράγματα.

 

Τώρα απλά τρώνε κράξιμο ε κ συγγνώμη φιλαράκι αλλά το αξίζουν.

υπαρχουν καλα και οχι τοσο καλα combos..... πχ προτιμω να παιζω το mercedes dtm και bmw group A στο project παρα στο assetto που ειδικα η mercedes ειναι εντελως μαπα,επησεις προτιμω να παιζω τις formules του project παρα τα exos η οποιοδηποτε αλλο mod του assetto   :p

 

ακομα υπαρχουν ενα σωρο ωραια combos στο project απο το να καθομαι να ασχολουμε με τα mods η τα lotus του assetto  :p οποτε μην μου βαζεις ετσι αυθαιρετα τα physics γιατι απο αυτοκινητο σε αυτοκινητο υπαρχουν διαφορες

 

απο την πρωτη μερα ξεραμε οτι θα βγαλουν project 2

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.