Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

,Κυριακο λυπαμαι που στο λεω, το παιχνιδι κανει μονο για φλιμπερι σε ουφαδικο χαχαχα

αν και δεν καταλαβαινω το λογο που λυπασαι.Νο problem,εχουμε το assetto θα τα λεμε εκει :)

 

Eγω θελω κι αλλο ενα sim- racing γιατι απο το πολυ assetto εχω βαρεθει.Αλλο ενα sim που να μοιαζει με το assetto και να ειναι χειροτερο του σε ολους τους τομεις(απο αυτα που εχω δοκιμασει) δεν μπορω χαλιεμαι,ειδικα αν εχει χειροτερα γραφικα απο το assetto

 

χθες εγινα κατοχος του project μετα απο "αρκετη" δοκιμη που εκανα.Εχω ξεκινησει carrier γυρο στο 10ωρο, multi δεν εχω παιξει ακομα.Δεν με χαλασε καθολου η αγορα του μεχρι στιγμης  :)

 

edit..το γνησιο τρεχει καλυτερα οσο αφορα το perfomance  :) Δεν ξερω αν εχει παιξει καποιο patch και βοηθησε.Καρφωτο 60αρι τα παντα ultra

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+ Χειρότερα γραφικά στο εσωτερικό(ultra vs ultra αυτο δεν ισχυει)Πάντα για ultra

+ χειρότερη χρωματική παλέτα(ουτε αυτο εκτος αν εχεις βαλει καποιο sweet-fx, που και παλι δεν μου αρεσουν τα sweet-fx);Έχω βάλει το natural mod.Αλλά κ default τα γραφικά του PCars μου φαίνονται πιο παιδικά ενώ του Assetto πιο ρεαλιστικά.

+ physics (OK)

+ χειρότεροι ήχοι(αναλογα το αυτοκινητο)Διαφωνώ κι εδώ αλλά γούστα...

Διαβάζω για fix του FFB. Για δοκιμάστε http://forum.projectcarsgame.com/showthread.php?22938-Jack-Spade-FFB-Tweaker-Files

(και στείλτε το κάποιος σε p.m. κ από εδώ)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

εγω το ξεκινησα με βαρια καρδια να δω πως ειναι μετα απο αυτα που διαβαζω. εβαλα ιμολα με ζ4 Gt3 ολα τερμα, γονατισε οκ αλλα επαιζε.

 

μετα απο 4 εκκινησεις που δε πατιοταν το γκαζι, μετα δε κουμπωνε η πρωτη, καταλαβα οτι κουμπωνει με συμπλεκτη στην εκκινηση αλλο και τουτο

 

δε μπορω να πω οτι δε μ αρεσε. οκ το ffb θελει ρυθμιση δε την εκανα. αλλα εχει μια ζωντανια το παιχνιδι μεσα στην πιστα πολυ ωραια. λιγο τα γραφικα λιγο οι κερκιδες τα γρασιδια δε ξερω... ωραιο. οκ σιμ δεν ειναι, αλλα ειναι πολυ ωραιο granturismoειδες. αλλα και το "sim" παιχνιδι ειναι παιδια μη γελιομαστε. δε πιστευω να νομιζει κανεις οτι αμα μπει σε μια πιστα με τετοιο αμαξι θα χει προπονηθει στο ασσεττο και θα τα παει καλα :D

 

το μονο που με χαλασε μολις εβαλα το καρς, ξαναμπηκα ασσεττο και εκανε τρελα πραματα το arduino hud που εχω φτιαξει. τρεχα γυρευε τι εγινε!!! ε ρε νευρα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για μένα υπάρχουν δύο ρυθμίσεις που πραγματικά μεταφορφώνουν το παιχνίδι από κακό σε αρκετά καλό ,το assetto δεν το φτάνει αλλά βελτιώνει πάρα πολύ μεταμορφώνει στην κυριολεξία τη συμπεριφορά όλων των αυτοκινήτων.

Αν για κάποιους είναι αυτονόητες ας τις αγνοήσουν.

Για αυτούς λοιπόν που έχουν logitech g25-27 συστήνω ανεπιφύλακτα τις παρακάτω ρυθμίσεις .

Πάμε στα options >controls > steering sensitivity= 50  &  speed sensitivity = 0

Tα νούμερα είναι μια πρώτη βιαστική εκτίμηση ίσως με λίγο πειραματισμό είναι ακόμα καλύτερα ,δοκιμάστε τα με ζεστά ελαστικά στο δεύτερο γύρο και μετά δηλαδή γιατί στην αρχή κάποια αυτοκίνητα διώχνουν απότομα.

Ακόμα και η mclaren p1 έγινε συμπαθητική .

Από ffb εγώ προσωπικά πείραξα μόνο το master scale =55 μέσα από το πιτ μποξ στο tuning setup του κάθε αυτοκινήτου ,άρα υπάρχει χώρος για περισσότερη βελτίωση ,χωρίς όμως τις παραπάνω ρυθμίσεις ότι και να κάνεις με το ffb  είναι σαν να οδηγάς με gamepad.

Περιμένω εντυπώσεις !

YΓ:Το caterham όπως ανέφερε κι ο Ακης είναι πολύ καλό ακόμα και χωρίς τις ρυθμίσεις πήγαινε τέλεια δεν το δοκίμασα μετά τις ρυθμίσεις.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν καταλαβαινω το λογο που λυπασαι.Νο problem,εχουμε το assetto θα τα λεμε εκει :)

Eγω θελω κι αλλο ενα sim- racing γιατι απο το πολυ assetto εχω βαρεθει.Αλλο ενα sim που να μοιαζει με το assetto και να ειναι χειροτερο του σε ολους τους τομεις(απο αυτα που εχω δοκιμασει) δεν μπορω χαλιεμαι,ειδικα αν εχει χειροτερα γραφικα απο το assetto

χθες εγινα κατοχος του project μετα απο "αρκετη" δοκιμη που εκανα.Εχω ξεκινησει carrier γυρο στο 10ωρο, multi δεν εχω παιξει ακομα.Δεν με χαλασε καθολου η αγορα του μεχρι στιγμης :)

edit..το γνησιο τρεχει καλυτερα οσο αφορα το perfomance :) Δεν ξερω αν εχει παιξει καποιο patch και βοηθησε.Καρφωτο 60αρι τα παντα ultra

Kyriako τι κάρτα γραφικών έχεις ?
Link to comment
Share on other sites

αρχιζει να μ αρεσει... με τον κινδυνο να χαρακτηριστω προδοτης, τολμω να ριξω στο τραπεζι την ερωτηση που αργα ή γρηγορα θα ερχοταν: ποτε θα σηκωσει server το thelab.gr για multiplayer race events στο Project C.A.R.S.; :-)

Link to comment
Share on other sites

αρχιζει να μ αρεσει... με τον κινδυνο να χαρακτηριστω προδοτης, τολμω να ριξω στο τραπεζι την ερωτηση που αργα ή γρηγορα θα ερχοταν: ποτε θα σηκωσει server το thelab.gr για multiplayer race events στο Project C.A.R.S.; :-)

Σήκωσα dedicated server με 16 slots. Ψάξτε για "TheLab".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Turn track texture and grass to their minimum values. I can’t check myself, but these are apparently the two main settings causing AMD issues. Worth a shot.
Τάδε έφη slightly mad studios!

 

Δουλέυει όντως το δοκίμασα , πάντως αν θέλει κανείς να καταλάβει με τη μία ποιά είναι η διαφορά μεταξύ arcade(project cars ) και  simulation(assetto) ας δοκιμάσει τη c9 mercedes και στα δύο παιχνίδια ας πούμε στο Nurburgring sprint οι διαφορές είναι Τ ε ρ ά σ τ ι ε ς !

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

δωσε πονο project  :hehe:

 

  http://www.virtualr....cars-races-1-uk

 

  • Project CARS (Bandai Namco)
  • Grand Theft Auto V (Rockstar)
  • Mortal Kombat X (Warner Bros)
  • FIFA 15 (EA)
  • Dying Light (Warner Bros)
  • Call of Duty: Advanced Warfare (Activision)
  • Battlefield Hardline (EA)
  • Minecraft: Xbox Edition (Microsoft)
  • Halo: The Master Chief Collection (Microsoft)
  • Destiny (Activision)
Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.