Jump to content



Αγορά νέου Η/Υ


Filippos Gonzales

Recommended Posts

ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ μη λες τέτοια πράγματα!!!!!!!!!!!! INTELας ο adpano??????? Δώρο να του κάνεις ένα 3960Χ και θα τον γυρίσει για να πάρει πίστωση... :Ρ

Εχω και Intel e6600, q9450, e-6420, i3 540, PIII 800EB, P4 αρκετούς κ.λ.π. :):)

Απλά θέλω πάντα να αγοράζω βάση συντελεστή απόδοσης τιμής, και εδώ και πολύ καιρό η AMD το δίνει σε μεγαλύτερο βαθμό !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply
πρώτον κάνω πλάκα και μην παρεξηγιέσαι...κάποια βασικά της AMD τα ξέρω...δόξα τον θεό έχω και τον ρημάδι τον 8120 (ο οποίος είναι φαντεζί δόξα τον θεό) και πριν είχα τον Phenom 9600.

ο λόγος λοιπόν που πρέπει να πάρει 9XX chipset δεν είναι άλλος παρά ότι υποστηρίζει ΗyperΤransport 3.1

(Wikipedia Γιατί είναι πιο εύκολο στο ψάξιμο)

HyperTransport - Wikipedia, the free encyclopedia

Με το οποίο έχεις καλυτέρες επιδόσεις όπως και να το κάνεις. (για τις next gen cpus only - bulldozer και πάνω δλδ)

Επίσης πάλι ΔΕΝ ξέρεις αν ο κατασκευαστής θα φτιάξει BIOS για να υποστηρίζει τα next gen cpu's σε mobo με 890.. Πιο σίγουρο είναι να έχουν συμβατότητα οι καινούργιες mb με το 9ΧΧ. Αυτό βέβαια μόνο αν ο φίλος φίλλιπος σκέφτεται για upgrade σύντομα.

Είσαι λάθος !!! Σου είπα πως το WIKIPEDIA έχει πολλές ανακρίβεις γιατί πολύ απλά γράφουν απλοί χρήστες !!!

Αν έχεις AM3+ μητρική είσαι ΟΚ σε μελλοντική γενιά με οποιοδήποτε chip. ΗΤ 3,1 υποστηρίζει βάση της AMD όλη η σειρά 800 ακόμα και η σειρά 790 !!!! Για αυτό βλέπεις και σε Overclock τα chipάκια πηγαίνουν τον northbridge των phenom πάνω από τις 3000Mhz !!!! To ΗΤ 3.1 = 2600ΜHz north

Η AMD δεν έχει χρησιμοποιήσει το HT 3.1 ποτέ και πουθενά και δεν πρόκειται !

Επίσης να σου πως πως σε AM2 (HT1.0) μητρική κούμπωσα PHENOM II X4 επεξεργαστή ( Phenom II x4 945 σε M2N SLI DELUXE) και η πτώση απόδοσης ήταν της τάξης του 3% και οφειλόταν στις DDR2 VS DDR3 μνήμες και όχι στο HT .........:)

Η οθώνη που έχω τώρα δεν είναι καλή αλλά στο μέλλον θα πάρω μία καλύτερη.

Για πες μας μοντέλο που έχεις ????

Αν είναι κάτι μάπα , ρίξει το παραπάνω χρήμα για μια νέα !!!! Δεν αξίζει να μιλάμε για επεξεργαστές και κάρτες γραφικών για να παίζεις σε αναλυση 1024x 768 ..........

Πχ.

Philips 236V3LAB (23" , 1920x1080, led, dvi-d, φτηνή και αξιοπρεπείς )

http://www.skroutz.gr/s/388661/Philips-236V3LAB.html

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική που θα χρησιμοποιήσω ειναι η Gigabyte MB 990FXA-UD3 και τα

χαρακτηριστικά τις είναι τα εξής: Gigabyte MB 990FXA-UD3 (sAM3+, DDR3, 990 FX) - Μητρικές - plaisio.gr

Νομίζω πως είναι αρκετά καλή!:mobile1:

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική που θα χρησιμοποιήσω ειναι η Gigabyte MB 990FXA-UD3 και τα

χαρακτηριστικά τις είναι τα εξής: Gigabyte MB 990FXA-UD3 (sAM3+, DDR3, 990 FX) - Μητρικές - plaisio.gr

Νομίζω πως είναι αρκετά καλή!:mobile1:

Τσάμπα θα την αγοράσεις............ Γιατί θες αυτή την μητρική ???

Καλή χρυσή είναι αλλά ΑΝ δεν κάνεις CROSSFIRE με 2 ή 3 ή 4 κάρτες γραφικών ΔΕΝ σου χρειάζεται !!!!

Δώσε τα χρήματα για μια οθονίτσα η έναν SSD δίσκο και άσε την 990FX ....... Εχεις πολύ σφικτό budget και δεν πρέπει να το ξοδεύεις εκεί που δεν θα σου προσφέρει τίποτα παραπάνω ......

Και σου το λέω γιατί πολύ απλά είναι μια από τις μητρικές που έχω ............ Καμιά διαφορά από την MSI 870A-G54 που έχει ακριβώς τα μισά χρήματα, στην δικιά σου περίπτωση....... Εγώ έχω CROSSFIRE και για αυτό την αγόρασα ........ ενώ χρησιμοποιούσα κάποια στιγμή 3είς κάρτες γραφικών cross + physX.

Link to comment
Share on other sites

τέλοσπάντων...μην είσαι απόλυτος...και μην απορίπτεις το wikipedia μια χαρά είναι για κάποια πράγματα...

ΗΤ 3.1 = 3200Mhz Μου το έβαλες και σε bold.

Όπως είπα και το αφήνω εδώ το θέμα (γιατί ο Φίλλιπος θα μας δείρει) εξαρτάται πάντα από το άμα ο εκάστωτε κατασκευαστής έχει την κ@βλ@ να κάνει BIOS για το εκάστωτε MOBO..αν δεν κάνει δεν πρόκειτε να υποστηρίζει ποτέ το 890 με ΑΜ3+ socket Vishera Για παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

τέλοσπάντων...μην είσαι απόλυτος...και μην απορίπτεις το wikipedia μια χαρά είναι για κάποια πράγματα...

ΗΤ 3.1 = 3200Mhz Μου το έβαλες και σε bold.

HT 3.1 = 2600Μhz σε ότι αφορά το cpu ! Δηλαδή οι FX τώρα παίζουν στα 2000Mhz και αν εφαρμοζόταν το HT 3.1 θα έπαιζαν στα 2600Μhz ...

Όπως είπα και το αφήνω εδώ το θέμα (γιατί ο Φίλλιπος θα μας δείρει) εξαρτάται πάντα από το άμα ο εκάστωτε κατασκευαστής έχει την κ@βλ@ να κάνει BIOS για το εκάστωτε MOBO..αν δεν κάνει δεν πρόκειτε να υποστηρίζει ποτέ το 890 με ΑΜ3+ socket Vishera Για παράδειγμα...

Ολα τα AM3+ θα πάρουν VISHERA ακόμα και η παρακάτω μητρική με AMD 760G chip !

Μην επιμένεις !

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LMUSB3/

ΒΙΟS UPDATE θα θέλουν ΟΛΕΣ οι μητρικές του σήμερα για να τους τρέξουν !! Ολες !

Link to comment
Share on other sites

velociraptor??

what for?? Φίλε μην πας και δώσεις για velociraptor...Πάρε ΜΟΝΟ SSD για λειτουργικό και εκεί που θα έχεις τα παιχνίδια σου.. Κάντα και raid0 αν πάρεις 2 ή παραπάνω. Για τα υπόλοιπα (Mp3, video Κλπ) πάρε έναν εξωτερικό Usb3 η εναν Internal 2TB όταν πέσουν οι τιμές τους.

Και αφού λες ότι πας για crossfire Πήγαινε σε αυτήν

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Gigabyte-MB-990XA-UD3-sAM3-DDR3-990-X-990-XA-UD3.htm

Crossifire Θα παίξει (μέχρι 2 κάρτες).

Link to comment
Share on other sites

Το crossfire, SSD και η οθόνη είναι μελλοντικά σχέδια όπως και η αγόρα ενός VelociRaptor:T:

Το crossfire ΔΕΝ αξίζει μελλοντικά ! Crossfire κάνουμε όταν ΔΕΝ υπάρχει κάρτα γραφικών στην αγορά η οποία να μας δώσει τις επιδόσεις που θέλουμε στο σύστημά μας την εποχή που αγοράζουμε ! Οταν με το ζόρι πας να κουμπώσεις μια μεσαία κάρτα όπως η 6870 στο σύστημά σου τι crossfire κ.λ.π. μου λες .......... Χίλιες φορές να ρίξεις τα χρήματα σε καλύτερη κάρτα παρά σε μητρική για μελλοντικό cross .........

Ετσι λοιπόν αν στο μέλλον θελήσεις να ανεβάσεις τις επιδόσεις σου στα γραφικά, απλά θα στραφείς σε ΑΛΛΑΓΗ κάρτας γραφικών και ΟΧΙ σε προσθήκη , γιατί θα έχει καλύτερες επιδόσεις η μια νέα κάρτα από τις δυο παλαιές σε cross, θα υποστηρίζει σύγχρονο DirectX και θα έχει πολύ ποιο χαμηλή κατανάλωση !

Συμπερασματικά ΔΕΝ χρειάζεσαι μητρική για CROSSFIRE για κανένα λόγο !

SSD να βάλεις από ΤΩΡΑ !! Είναι το μοναδικό πράγμα που θα σου δόσει φτερά στο σύστημα ! Συμπίεσε το κόστος και βάλε τον !!!

Οθόνη δεν μας είπες τι έχεις !

Ο VelociRaptor είναι απλά για τα σκουπίδια με τους ssd να υπερέχουν ξεκάθαρα σήμερα !

Link to comment
Share on other sites

HT 3.1 = 2600Μhz σε ότι αφορά το cpu ! Δηλαδή οι FX τώρα παίζουν στα 2000Mhz και αν εφαρμοζόταν το HT 3.1 θα έπαιζαν στα 2600Μhz ...

Ολα τα AM3+ θα πάρουν VISHERA ακόμα και η παρακάτω μητρική με AMD 760G chip !

Μην επιμένεις !

ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS M5A78L-M/USB3

ΒΙΟS UPDATE θα θέλουν ΟΛΕΣ οι μητρικές του σήμερα για να τους τρέξουν !! Ολες !

κάνε με μάγο να σου πω αν η ASUS κάνει BIOS update να υποστηρίζει vishera..δεν το ξέρεις αυτό αδερφέ...αν βγάλει την mb EOL τέλος..No BIOS no nothing... Αλλό το ΑΜΑ έφτιαχναν Bios θα έπαιζε vishera...τέσπα

Link to comment
Share on other sites

κάνε με μάγο να σου πω αν η ASUS κάνει BIOS update να υποστηρίζει vishera..δεν το ξέρεις αυτό αδερφέ...αν βγάλει την mb EOL τέλος..No BIOS no nothing... Αλλό το ΑΜΑ έφτιαχναν Bios θα έπαιζε vishera...τέσπα

Η παρακάτω είναι μοντέλο 2006 και ΕΟΛ από το 2007 ! με HT1.0 και chipάκι από Nvidia.............!!! Για κοίτα τι υποστηρίζει !!!!

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NSLI_Deluxe/#CPUS

Επίσης σου είπα πως ΟΣΟ σύγχρονη είναι η ASUS M5A97 EVO το ίδιο σύγχρονη (νέο μοντέλο ) είναι και η ASUS M5A78LM/USB3 στο ίδιο ακριβώς socket, το ίδιο και η 990FXA-UD3, το ίδιο και η 870A-G54 FX EDITION......... Την ίδια υποστήριξη θα έχουν ... Πως το λένε ........

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιοιον επεξεργαστή να διαλέξω απο ολους τους AMD;

Θα διαλέξεις αυτόν που θα σου επιτρέψει να φτιάξεις ισσοροπημένο και πλήρες σύστημα αξιώσεων ....... εντός του budget σου.

Αυτό προσπαθώ να σου πω :)

Για εμένα πας κατευθείαν για το παρακάτω !! Αυτή είναι η γνώμη μου και μετά από αυτό θα σε αφήσω.

Νομίζω ποιο πλήρες δεν γίνεται !

Κουτί: Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N Midi Tower no PSU Black (USB III στο front panel )

CASE :: Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N Midi Tower no PSU Black - Visionstudio.gr

Τροφοδοτικό: Adata BN series 550W 80+ (Ποιοτικότατο σε τιμή ευκαρίας !!! Δεν χρειάζεσαι κάτι καλύτερο !! Σηκώνει μέχρι και SLI /CROSSFIRE δυο 6870 καρτών γραφικών σαν αυτή που σου προτείνω !! )

Adata BN series 550W 80+ - Τροφοδοτικά - plaisio.gr

Δες και Review του τροφοδοτικού :

ADATA BN-550 Power Supply Review | Hardware Secrets

Επεξεργαστής: AMD PHENOM II X4 960T 3.0Ghz (Kαλύτερος από τον 4100 ενώ σε πολλές περιπτώσεις ξεκλειδώνει και σε X6 ) !

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=f263fa72-2e7c-4091-abcd-fd1f39f9d100

Μητρική: MSI 870A-G54 (FX EDITION) (ΑΜ3+ , 6X SATA III, 2X USBIII, CROSSFIRE 1X16 + 1X4, 140Watt TDP, Military Class Cap = rock solid, core unlocker για να ξεκλειδώσεις τον 960T, απίστευτη τιμή !!) (Στο πλαίσιο κοστίζει κοντά στα 90€ )

MOTHERBOARD :: MSI Socket AM3+ 870A-G54 (FX) GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

MSI Global ? Mainboard - 870A-G54 (FX)

Μνήμες: KINGSTON 8GB DDR3 1600Mhz

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=cc891ecb-eee1-4c04-835d-8eefb4cfc580

Κάρτα γραφικών : SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 6870 - 1GΒ (11179-09-20G) (Μακράν ανώτερη κάρτα γραφικών από αυτή που διάλεξες )

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=f6d4f740-d326-44e1-8d65-7ce4eb3b511a

Σκληρό δίσκος είπες πως έχεις !!! τουλάχιστον για τώρα.

Και SSD δίσκος !!!! OCZ 60GB Agility III AGT3-25SAT3-60G Solid State Drive SATA SSD 2.5''

HDD :: OCZ 60GB Agility III AGT3-25SAT3-60G Solid State Drive SATA SSD 2.5'' - Visionstudio.gr

ΚΑΙ Οθόνη: Philips 236V3LAB23 23", LED LCD, 1920x1080, 5 ms, 10000000:1:1, VGA, DVI (Να μην πάρεις κάτι λιγότερο από 23" σε full hd γιατί θα έχει τόσο μικρό pixel size που θα σου βγάζει τα μάτια έξω = μεγάλη κούραση. Η 23" είναι το λιγότερο που μπορείς να πάρεις σε ανάλυση 1920x1080 που αγοράζει όλος ο κόσμος σήμερα.)

http://www.skroutz.gr/s/388661/Philips-236V3LAB.html

-------------------------------------------------------------------

Σύνολο: 670€ !!! + 10-15€ για μεταφορικά !!!

Τις παραγγελίες να τις κάνεις με ΚΑΤΑΘΕΣΗ σε τραπεζικό λογαριασμό για να γλυτώνεις το κόστος της αντικαταβολής, αν υπάρχει σε κάποιο από τα καταστήματα και να πληρώνεις μόνο τα μεταφορικά για τα προιόντα! Εγώ αυτό κάνω στο visionstudio όταν αγοράζω.

Μην κοιτάς συγκεκριμένα καταστήματα !Τα προιόντα έχουν ΟΛΑ 3-ετή εγγύηση από την αντιπροσωπεία και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μην αγοράζεις από εκεί που σου το πουλούν +30 -40% ...... Με άλλα λόγια μην γίνεις κορόιδο .......

Αφαίρεσα την ψήκτρα και πρόσθεσα την οθόνη με τελικό κόστος 670€ !!! Νομίζω πως καλύτερο δεν υπάρχει !!! Είναι πληρέστατο και θα σε καλύψει ! Οτιδήποτε άλλο το θεωρώ σπατάλη χρημάτων και θα πρέπει να ξαναπληρώσεις για να το κάνεις πλήρες !!!

Αν θες βάλε και μια ψήκτρα επάνω για καλύτερες θερμοκρασίες, overclock και θα τρελαθείς από το αποτέλεσμα !

Καλές αγορές από εμένα !!!

Συμβουλή ! Μην παρασύρεσαι ! Να βλέπεις τις συνθέσεις συγκεντρωτικά και όχι απομονωμένα κάθε part ! Ετσι στο τέλος θα καταλαβαίνεις τι είναι ποιο καλό να αγοράσεις και ποιο συμφέρον !

Η τεχνολογία προχωρά ταχύτατα και αυτό που θα πληρώσεις σήμερα 100€ αύριο το πρωί θα έχει 30€ καινούριο ...... Μην κοιτάς το extreme αλλά κοίτα την πληρότητα μαζί με την ποιότητα και θα είσαι κερδισμένος.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαλέξεις αυτόν που θα σου επιτρέψει να φτιάξεις ισσοροπημένο και πλήρες σύστημα αξιώσεων ....... εντός του budget σου.

Αυτό προσπαθώ να σου πω :)

Για εμένα πας κατευθείαν για το παρακάτω !! Αυτή είναι η γνώμη μου και μετά από αυτό θα σε αφήσω.

Νομίζω ποιο πλήρες δεν γίνεται !

Κουτί: Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N Midi Tower no PSU Black (USB III στο front panel )

CASE :: Thermaltake Commander MS-I VN400A1W2N Midi Tower no PSU Black - Visionstudio.gr

Τροφοδοτικό: Adata BN series 550W 80+ (Ποιοτικότατο σε τιμή ευκαρίας !!! Δεν χρειάζεσαι κάτι καλύτερο !! Σηκώνει μέχρι και SLI /CROSSFIRE δυο 6870 καρτών γραφικών σαν αυτή που σου προτείνω !! )

Adata BN series 550W 80+ - Τροφοδοτικά - plaisio.gr

Δες και Review του τροφοδοτικού :

ADATA BN-550 Power Supply Review | Hardware Secrets

Επεξεργαστής: AMD PHENOM II X4 960T 3.0Ghz (Kαλύτερος από τον 4100 ενώ σε πολλές περιπτώσεις ξεκλειδώνει και σε X6 ) !

AMD (AM3+, AM3), Επεξεργαστές, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,

Μητρική: MSI 870A-G54 (FX EDITION) (ΑΜ3+ , 6X SATA III, 2X USBIII, CROSSFIRE 1X16 + 1X4, 140Watt TDP, Military Class Cap = rock solid, core unlocker για να ξεκλειδώσεις τον 960T, απίστευτη τιμή !!) (Στο πλαίσιο κοστίζει κοντά στα 90€ )

MOTHERBOARD :: MSI Socket AM3+ 870A-G54 (FX) GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

MSI Global ? Mainboard - 870A-G54 (FX)

Μνήμες: KINGSTON 8GB DDR3 1600Mhz

8GB DDR3, DDR3, Μνήμες RAM, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,

Κάρτα γραφικών : SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 6870 - 1GΒ (11179-09-20G) (Μακράν ανώτερη κάρτα γραφικών από αυτή που διάλεξες )

AMD 6870, AMD, Κάρτες Γραφικών, HardWare, Ηλεκτρονικό Κατάστημα Ψηφιακής Τεχνολογίας,

Σκληρό δίσκος είπες πως έχεις !!! τουλάχιστον για τώρα.

Και SSD δίσκος !!!! OCZ 60GB Agility III AGT3-25SAT3-60G Solid State Drive SATA SSD 2.5''

HDD :: OCZ 60GB Agility III AGT3-25SAT3-60G Solid State Drive SATA SSD 2.5'' - Visionstudio.gr

ΚΑΙ Οθόνη: Philips 236V3LAB23 23", LED LCD, 1920x1080, 5 ms, 10000000:1:1, VGA, DVI (Να μην πάρεις κάτι λιγότερο από 23" σε full hd γιατί θα έχει τόσο μικρό pixel size που θα σου βγάζει τα μάτια έξω = μεγάλη κούραση. Η 23" είναι το λιγότερο που μπορείς να πάρεις σε ανάλυση 1920x1080 που αγοράζει όλος ο κόσμος σήμερα.)

Philips 236V3LAB | Skroutz.gr

-------------------------------------------------------------------

Σύνολο: 670€ !!! + 10-15€ για μεταφορικά !!!

Τις παραγγελίες να τις κάνεις με ΚΑΤΑΘΕΣΗ σε τραπεζικό λογαριασμό για να γλυτώνεις το κόστος της αντικαταβολής, αν υπάρχει σε κάποιο από τα καταστήματα και να πληρώνεις μόνο τα μεταφορικά για τα προιόντα! Εγώ αυτό κάνω στο visionstudio όταν αγοράζω.

Μην κοιτάς συγκεκριμένα καταστήματα !Τα προιόντα έχουν ΟΛΑ 3-ετή εγγύηση από την αντιπροσωπεία και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μην αγοράζεις από εκεί που σου το πουλούν +30 -40% ...... Με άλλα λόγια μην γίνεις κορόιδο .......

Αφαίρεσα την ψήκτρα και πρόσθεσα την οθόνη με τελικό κόστος 670€ !!! Νομίζω πως καλύτερο δεν υπάρχει !!! Είναι πληρέστατο και θα σε καλύψει ! Οτιδήποτε άλλο το θεωρώ σπατάλη χρημάτων και θα πρέπει να ξαναπληρώσεις για να το κάνεις πλήρες !!!

Αν θες βάλε και μια ψήκτρα επάνω για καλύτερες θερμοκρασίες, overclock και θα τρελαθείς από το αποτέλεσμα !

Καλές αγορές από εμένα !!!

Συμβουλή ! Μην παρασύρεσαι ! Να βλέπεις τις συνθέσεις συγκεντρωτικά και όχι απομονωμένα κάθε part ! Ετσι στο τέλος θα καταλαβαίνεις τι είναι ποιο καλό να αγοράσεις και ποιο συμφέρον !

Η τεχνολογία προχωρά ταχύτατα και αυτό που θα πληρώσεις σήμερα 100€ αύριο το πρωί θα έχει 30€ καινούριο ...... Μην κοιτάς το extreme αλλά κοίτα την πληρότητα μαζί με την ποιότητα και θα είσαι κερδισμένος.

Παρε την παραπανω συνθεση που σου εκανε ο adpanos

μην ψαχνεσαι δεν θα βρεις κατι καλυτερο τα εχει ολα

συμφωνω με τα παιδια για τον ssd ειναι η καλυτερη αναβαθμιση σημερα οπου δινει φτερα και με εμφανη αποτελεσματα στην πραξη οχι μονο στα νουμερα

Αρκετα μεγαλη διαφορα σε ταχυτητα απο εναν velociraptor αυτο μπορω να στο πω σιγουρα καθως ηταν η αναβαθμιση που εκανα προσφατα βαζωντας εναν agility 3 στην θεση ενος velociraptor που ειχα

Καλες αγορες

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή την οθόνη ! Ίδιο κόστος πολύ ποιο λεπτή και πολύ ποιο όμορφη!!! Από ποιότητα μια από τα ίδια.

Μεγάλο θετικό το ότι η βάση μπορεί να γίνει mount για στήριξη σε τοίχο !! Από e-shop αποφεύγεις και τα μεταφορικά που θα είχες στην περίπτωση της philips .

AOC E2343F 23" 1920x1080, led, dvi-d

AOC E2343F 23" - - E-SHOP.GR

http://www.aocmonitorap.com/hongkong_eng/monitor_257.php

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή την οθόνη ! Ίδιο κόστος πολύ ποιο λεπτή και πολύ ποιο όμορφη!!! Από ποιότητα μια από τα ίδια.

Μεγάλο θετικό το ότι η βάση μπορεί να γίνει mount για στήριξη σε τοίχο !! Από e-shop αποφεύγεις και τα μεταφορικά που θα είχες στην περίπτωση της philips .

AOC E2343F 23" 1920x1080, led, dvi-d

AOC E2343F 23" - - E-SHOP.GR

e2343F AOC Monitor the Worldwide Leader in Display Manufacturing

ειναι καλη εταιρια αυτη η ΑΟC??

ρωταω επειδη δεν γνωριζω την εταιρια και δν ξερω πληροφοριες για αυτην

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι !

Η συγκεκριμένη δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από την philips που πρωτοπρότεινα. Δεν είναι EIZO αλλά για τα λεφτά που ζητά μια χαρά είναι !

ΑΟC έφερνε το πλαίσιο παλαιότερα πάρα πολλά μοντέλα. Το ίδιο και τα multirama.

Για το συγκεκριμένο μοντέλο λένε πως είναι πολύ καλό και με πολύ χαμηλά επίπεδα θερμότητας , καλά χρώματα ενώ φαίνεται να είναι μεγαλύτερη από 23" , γύρω στις 23,6 " !!! Αυτό είναι καλό !

Ο τύπος που έκανε την παρουσίαση που ειχα διαβάσει για κύρια οθόνη είχε την Acer GD235HZ 120Hz 3D LCD αν θυμάμαι καλά , αγόρασε 2 X AOC για eyefinιty και λέει πως οι AOC είναι αρκετά καλύτερες σε ποιότητα εικόνας ! Από εκεί και πέρα ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.