Jump to content



Κοροϊδια απο μελος του forum(ZODIAC)..


sir_platanight

Recommended Posts

αλλο να βλεπει ο καπ μια απατη των 100 ευρω και αλλο εναν κατ'επαγγελμα των 15.000 ευρω...Με το δευτερο πας κατι χρονακια στην φυλακη φορ σουρ...

ΥΓ:Επισης αν μαζευτειτε ΠΟΛΛΟΙ και μπορειτε να αποδειξετε οτι ΧΑΘΗΚΑΝ πολλα λεφτα,μπορειτε αντι να του κανετε μηνυση να του δεσμευσετε τραπεζικους λογαριασμους...Και φυλακη να μην παει,θα τον τσουξει ασχημα...

hmmm αν δεν κάνω λάθος μέχρι ενός ποσού δεν υπάρχει ποινή φυλάκισης (νομίζω μέχρι 17κ)...δεν είμαι δικηγόρος αλλά το έχου ακούσει από φίλο δικ. όταν είχε αναλάβει μια υπόθεση όπου ο τυπάς είχε βουτήξει 10κ (δεν μπάινω σε λεπτομέρεις αλλά ήταν κομπίνα με δάνεια κτλ) όμως επειδή δεν είχε περιουσιακά στοιχεία ούτε λεφτά στην τράπεζα επ' ονόματι του, εν τέλει ο τύπος την γλίτωσε με διακανονισμό και καλά να πληρώσει στο μέλλον όταν μπορεί...δλδ ζήσε μάη να φάς τριφύλι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmmm αν δεν κάνω λάθος μέχρι ενός ποσού δεν υπάρχει ποινή φυλάκισης (νομίζω μέχρι 17κ)...δεν είμαι δικηγόρος αλλά το έχου ακούσει από φίλο δικ. όταν είχε αναλάβει μια υπόθεση όπου ο τυπάς είχε βουτήξει 10κ (δεν μπάινω σε λεπτομέρεις αλλά ήταν κομπίνα με δάνεια κτλ) όμως επειδή δεν είχε περιουσιακά στοιχεία ούτε λεφτά στην τράπεζα επ' ονόματι του, εν τέλει ο τύπος την γλίτωσε με διακανονισμό και καλά να πληρώσει στο μέλλον όταν μπορεί...δλδ ζήσε μάη να φάς τριφύλι...

Εμενα ενας φιλος μου γιατρος οταν ειχε αναλαβει εναν ασθενη ,ο ασθενης δεν πεθανε τοτε, αρα απο καρκινο δεν πεθαινει κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έτσι ώστε να μην ακούσουμε την άποψή του. Οκ.

Επίσης, προς πληροφόρησή σου ο τύπος έχει φάει μπαν από τις αγγελίες από τη πρώτη στιγμή που δημιουργήθηκε το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

και θα μπορουσα να μαθω φυσικα αν επιτρεπεται απ τους κανονες του φορουμ γιατι δεν εχει φαει εξ ολοκληρου μπαν και απλα μονο απ τις αγγελιες?και εγω που δεν εχω κανει κατι εχω φαει και μια κιτρινη...α ρε γι αυτο δεν προκειται ποτε να παμε μπροστα σαν ελλαδα!!γιατι παντα την πληρωνουν τα θυματα και οι θυτες την βγαζουν καθαρη...και χασαμε 100€ και ο αλλος στην *****αρα του.....θα λεει στην υγεια του μ*****α εγω την εβγαλα καθαρη και θα συνεχισω να κανω τα ιδια!!

Link to comment
Share on other sites

και θα μπορουσα να μαθω φυσικα αν επιτρεπεται απ τους κανονες του φορουμ γιατι δεν εχει φαει εξ ολοκληρου μπαν και απλα μονο απ τις αγγελιες?και εγω που δεν εχω κανει κατι εχω φαει και μια κιτρινη...α ρε γι αυτο δεν προκειται ποτε να παμε μπροστα σαν ελλαδα!!γιατι παντα την πληρωνουν τα θυματα και οι θυτες την βγαζουν καθαρη...και χασαμε 100€ και ο αλλος στην *****αρα του.....θα λεει στην υγεια του μ*****α εγω την εβγαλα καθαρη και θα συνεχισω να κανω τα ιδια!!

Γιατί περιμένουμε να μας πει την άποψή του. Από εκεί που έκανε παράβαση, έχει αποκλειστεί.

Θα κοιτάξω αύριο..το skammarei τι σημαίνει;;όντως θέλει ένα καλο χέρι ξύλο ο τύπος!!αφου η δικαιοσύνη μαμιεται...άμα πάντως μαζευτουνε θα ανέβω κ εγω..

"Αφού η δικαιοσύνη μαμιέται"; Έτσι μιλάς στο σπίτι σου και θες να μιλάς έτσι εδώ; Η κίτρινη που σου έριξαν είναι σύσταση, δεν συνιστά παράβαση. Η κόκκινη που έφαγες για τα αστεράκια του προηγούμενου ποστ είναι ποινή. Και αν συνεχίσεις να δείχνεις ασέβεια στο χώρο που σε φιλοξενεί, θα φας μπαν. Οπότε άραξε τα κυβικά σου και άσε μας να κάνουμε τη δουλειά μας όπως ξέρουμε να την κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω δίκιο συγνώμη κιόλας αλλα έτσι μιλάω..κ ειμαι πολυ αραχτος...(κ εσυ ειρωνευεσαι αλλα δεν μπορω να σου κάνω κάτι)...α ρε άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβαζεις και άλλους τους κατεβαζεις...συνεχιστε έτσι σε έναν άνθρωπο που έχει δίκιο να του ρίχνετε κάρτες..υπάρχουν και σε αλλα χρώματα...;;

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα Βασιλάκης Καΐλας posts για εκεί που δουλεύουν και μη κατηγορείς άλλους για το πρόβλημα σου. Άξιος της μοίρας σου είσαι αν δε το κυνηγήσεις όπως ήδη έγραψες..

καλα αμα δεν ζητανε ταυτοτητα ειναι υπευθυνοι και αυτοι νομιζω μπορεις να τους κανεις ζημια!!πηρα χτες στα ΕΛΤΑ το μεσημερι που λετε αλλα εκλειναν και τους ειπα προκειται για εξαπατηση..μου λεει για πειτε μου ονομα!του λέω αλλα με μια πρωτη ματια δεν βρηκε κατι..μου λεει παρε με το πρωι!του λεω θα βρουμε ακρη και μου λεει λογικα ναι!!αλλα δεν πηρα,νιωθω τοσο ξενερωμενος με τον τυπο που και να εχουν τα στοιχεια του δεν προκειται να κανω κατι!!ο τυπος εχει ξεγλυστρισει απο πιο σοβαρες περιπτωσεις...σε μενα θα κολλησει!?και δεν ειμαστε τωρα για τοσο περιτα εξοδα!!εκτος και αν υπαρχει ενας "συνδεσμος"κατα του συγκεκριμενου ατομου!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια,εχω απογοητευτει απιστευτα απο ενα μελος που πηγα να αγορασω κατι εδω στο φορουμ...ολα ξεκινησαν στις 17/1 οπου ο κυριος αυτος μου εστειλε ενα μηνυμα οτι εχει την καρτα γραφικων που ψαχνω(ζητουσα την 5850)...ετσι υστερα απο καποια μηνυματα αποφασισα να την αγορασω..πηγα λοιπον την επομενη μερα και του εστειλα τηλεφωνικη επιταγη τα χρηματα(100€) απο τα ΕΛΤΑ οπως μου ειχε ζητησει αφου ειχε μονο εθνικη οπως μου ειπε(γινεται χαμος στην εθνικη και ειπα να μην μπλεξω εκει)...την ιδια μερα θα μου την εστελνε..να σημειωσω πως τα μονα στοιχεια του που εχω ειναι ονοματεπωνυμο,πατρωνυμο,περιοχη στην Αθηνα και ενα σταθερο το οποιο απ οτι εμαθα απ το 11880 ειναι απορρητο..κινητο μου ειπε οτι του το εχουν κλεψει..!!τεσπα πισω στο θεμα,δεν μου την εστειλε την ιδια μερα γιατι ηθελα και κατι Molex τα οποια ειχε και κρατηθηκαμε για την επομενη..μου ειπε πως θα εστελνε ενα φιλο του γιατι αυτος ειχε δουλεια..οκ του λεω απλα στειλε μου το tracking number...δεν εγινε ποτε κατι τετοιο γιατι και καλα η αποδειξη που ειχε ο φιλος του δεν ηταν ευαναγνωστο το tracking number..τεσπα φτασαμε στην παρασκευη,οπου δεν ειχα λαβει και παλι κατι!!με καλει το απογευμα και μου λεει ο φιλος μου ειναι χαζος..του ειχα δωσει 2 δεματα και τα εστειλε αναποδα!!εγω εν τω μεταξυ ουτε του αλλου το δεμα ελαβα ποτε!!ο φιλος του παρεπιπτοντως ειναι και κουριερ!!ελεος...τεσπα μιλαει με το παλικαρι που και καλα ελαβε το δικο μου δεμα και συμφωνησανε να του στειλει πισω το δικο μου και να του στειλει μετα το σωστο!!παλι προβλημα ομως αφου το παλικαρι ειχε την μαμα του στο νοσοκομειο και θα καθυστερουσε!!ειχε περασει ηδη μια εβδομαδα και ειχα αρχισει να χανω την υπομονη μου...στις αρχες της περασμενης εβδομαδας με πηρε και μου λεει μου την εστειλε την εχω στα χερια μου..γενικα ειχαμε μια αλφα επικοινωνια ειτε με Pm ειτε μου τηλεφωνουσε με αποκρυψη παντα...αποφασιζουμε λοιπον να μου την στειλει..μου λεει ειμαι λιγο αρρωστος θα στην στειλω μολις καλυτερεψω..οκ του λεω...μου στελνει την αλλη μερα μενω μονος μου και κατι τετοιες μακακιες και πρεπει να παω εσπευσμενα στο νοσοκομειο...με παιρνει το βραδυ και καλα που γυρισε απο το νοσοκομειο και μου λεει 1000 συγνωμη αλλα με κρατησαν για εξετασεις και ηθελαν να με κρατησουν και μεσα και κατι τετοιες μακακιες...οκ του λεω εχω ενα φιλο που προθημοποιειται να ερθει να την παρει απο το σπιτι σου(εγω ειμαι απο τριπολη και θα μου την εφερνε το παλικαρι)...δωσε μου διευθυνση του λεω να ερθει...οχι μου λεει και μην τον ταλαιπωρουμε κτλ....θα στη στειλω εγω το πρωι πριν παω στο νοσοκομειο με παραδοση σαββατου...ολα αυτα την πεμπτη!!απο τοτε λοιπον ο κυριος ZODIAC ουτε φωνη ουτε ακροαση!!και του εχω στειλει 5 μηνυματα και το εχω παρει και 5 τηλεφωνα στο σταθερο που μου εχει δωσει!!σορρυ αλλα δεν ειχα κατι αλλο να κανω...δεν με νοιαζουν τοσο τα λεφτα(γιατι εχω ριξει τις καταρες μου)...αλλα ελεος..τι ΑΛΗΤΕΣ υπαρχουν σε αυτον τον κοσμο...δεν ξερω τι αλλο να κανω εχω απελπιστει...το προφιλ του κυριου ειναι αυτο:

Εμφάνιση προφίλ: ZODIAC

kali xronia kai se sena mou tyxe kati ektakto me nosokomeio me ton yion mou to sabato paramoni protoxronias kai distixws xreiastika ta xrimata opote mou stelneis ena logariasmo se trapeza kai sou katathetw ta exoda apostolis...15 eyrw an thimame kala..

kai gia na min parexigithw den ypirxe arnisi paralabis apo mena kai thema axiopistias..alla ektato antropino gegonos .

Απο δικά μου πμ. Το παλικάρι με έμπασε μέσα 30€(15 να παει, 15 να γυρίσει τα μεταφορικά της αντικαταβολής) επειδή επέστρεψε η τιμονιέρα που είχα στείλει με Ελτα κούριερ μετά απο δική του απαίτηση.

Από οτι διαβαζω η δικασιμος ειχε οριστει αρχικα στις 17/3/2010 και τοτε πηρε την πρωτη αναβολη για να γινει στις 30/5/2011. Τωρα λοιπον με την δευτερη αναβολη μετατιθεται στις 14/5/2012. Θελω να δω αν ο τοτε δικαστης επιτρεψει 3η αναβολη γιατι 1-2 αναβολες δινονται ευκολα. Απο 3 και πανω ειναι δυσκολα τα πραγματα και εξαρταται απο τον δικαστη αν θα το επιτρεψει. Στα ποινικα δικαστηρια δεν εχει παει η υποθεση; Οχι στα πολιτικα που θα ζητησει αποζημιωση το θυμα ετσι;

http://www.insomnia.gr/topic/407609-%ce%b8%cf%85%ce%bc%ce%b1-%ce%b1%cf%80%ce%b1%cf%84%ce%b7%cf%82-%ce%b1%cf%80%ce%bf-%ce%b1%ce%b3%ce%b3%ce%b5%ce%bb%ce%b9%ce%b1-%cf%85%cf%80%ce%bf%ce%b8%ce%b5%cf%83%ce%b7-%cf%80%ce%bf%cf%85-%ce%b1%cf%80%ce%b1%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%b9-%ce%ba/page__view__findpost__p__4094069

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως σου έχω δώσει το δικαίωμα DJD να με αποκαλείς έτσι ουτε σε σένα ουτε σε κανέναν εδω μέσα...δεν πρόκειται να προβω σε περαιτέρω ενέργειες για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μπορω να βγάλω άκρη μέσα σε ένα φόρουμ θα κάτσω να τα βάλω με την Ελλάδα που είναι ένα απέραντο .. Όπως όλοι γνωρίζουμε!!οποτε ας κοιτάξει ο καθένας τη δουλεια του..θα παρακαλούσα τους admin να κλειδώσουν το θέμα.

Έγινε επεξεργασία από sir_platanight
Link to comment
Share on other sites

Από οτι διαβαζω η δικασιμος ειχε οριστει αρχικα στις 17/3/2010 και τοτε πηρε την πρωτη αναβολη για να γινει στις 30/5/2011. Τωρα λοιπον με την δευτερη αναβολη μετατιθεται στις 14/5/2012. Θελω να δω αν ο τοτε δικαστης επιτρεψει 3η αναβολη γιατι 1-2 αναβολες δινονται ευκολα. Απο 3 και πανω ειναι δυσκολα τα πραγματα και εξαρταται απο τον δικαστη αν θα το επιτρεψει. Στα ποινικα δικαστηρια δεν εχει παει η υποθεση; Οχι στα πολιτικα που θα ζητησει αποζημιωση το θυμα ετσι;

οπως λενε και οι καφετζουδες,μεγαλο δρομο θα διαβεις.

Αναβολη μπορεις να παρεις απο ενα σωρο περιστατικα

->Να εχει απεργια η ΑΔΕΔΥ και να μην εχει γραμματεα το δικαστηριο

->Να εχουν αποχη οι δικηγοροι (ζητα ο κατηγορουμενος λογω αποχης του δικηγορου και το δικαστηριο υποχρεουται να δωσει)

->Να παρει καποιος τηλ για βομβα

->Να ειναι μεγαλη υποθεση μια απο τις προηγουμενες και να κρατησει 4-5 ωρες

->Να εχουν πανελληνια συνεδριαση οι δικαστες

Τωρα βεβαια υπαρχουν μερικοι δικαστες που τις περνανε ολες τις υποθεσεις πολυ γρηγορα ,ωστε να βγαλουν πολλες υποθεσεις (εις βαρος βεβαια της ορθοτητας της κρισης ,και οποιος πει "ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑΔΑΦΑΚΑΖ" ας δοκιμασει να δικαιολογησει κερατο σε μπιατς με μια κλεψυδρα διπλα του)

Εαν πεσει κανεις σε ΠΟΛΥ γρηγορο δικαστηριο θες οπωσδηποτε γρηγορο δικηγορο (να μπορει να αποδειξει κατι συντομα και απλα)

παντως η εμπειρια μου λεει ετοιμαστειτε για αλλες 4-5 αναβολες ΜΙΝΙΜΟΥΜ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.