Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Μετα απο καιρό ειπα να ξανα παίξω το το test drive unlimited (που οταν βγηκε μου φαινονταν θεικό..)και ξενέρωσα με γραφικά και gameplay....μετα το GRID εχουν ανεβεί τα στανταρτ.:mobile:

Η αλήθεια ειναι οτι απο το παρελθόν μου λείπει παρα πολύ το HOMEWORLD 2 ..

Αντι για καποιο στρατηγικής που ζήτησα πιο πριν (ποστ )μπας και εχετε κανενα τυπου space combat να προτείνετε? το eve online φαινεται ωραια ..αλλα ειναι online και δεν θέλω On line

Tα X3: Reunion και X3: Terran Conflict τι λενε? μπας και εχει ασχοληθει κανενας?

Έγινε επεξεργασία από MUL
Link to comment
Share on other sites

το Divinity 2-ego draconis - την συνεχεια του Divine Divinity..στα γερμανικα ειναι αλλα γινεται μεσω registry με αγγλικους υποτιτλους

http://www.divinity2.com/

τεραστια αλλαγη απο το πρωτο...

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Πως φαίνεται οτι δεν είσαι hard core RPG παίχτης...:haha:

Streetfighter και Oblivion παίζω, είναι το καλύτερο sf που έχει γίνει ποτέ ή μου φαίνεται? φοβερό παιχνίδι λέμε.

Το θέμα είναι να μπορεί να παιχτεί ένα game και από τον μη "καμμένο".

Πάντως, τώρα που το προχώρησα κάμποσο και έμαθα να απλοποιώ κάποιες διαδικασίες φαίνεται καλό. Μόνο που καταντά λίγο μονότονο σε κάποιες φάσεις γιατί το gameplay πάσχει λίγο σε σχέση με τα γνήσια fps(και δεν αναφέρομαι στο vats που είναι από τα καλύτερα rpgίδικα συστήματα μάχης) και ορισμένες τοποθεσίες φαίνονται πολύ "στημένες" ως προς την τοποθέτηση των εχθρών και την διαμόρφωση του χώρου.

Πάντως φαίνεται ότι έχει πέσει πολύ δουλειά και σε γενικές γραμμές είναι ευχάριστο και πλούσιο.

Παράλληλα δοκιμάζω που και που το Call of Juarez το 2. Παραείναι εύκολο μου φαίνεται αν και κυλάει ευχάριστα.

Το μεγάλο του ατού είναι η μηχανή γραφικών και η εν γένει δουλειά που έγινε στον τομέα με κάποιες εξαιρέσεις βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτον το καιρό ασχολούμαι με

1)sins of soler empire

και

2)Nexuiz http://www.alientrap.org/nexuiz/ το οποιο με εχει εντυπωσιασει πολύ με τα opengl γραφικά του..

Nexuiz is a free open-source first person shooter that runs on Windows, Linux and OSX

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχουν δικιο που λενε οτι στο linux δεν εχεις τι να παίξεις

:p

περιμενω και απο ενα παιδι να μου επιστρεψει το warcraft 3 για να κλεισει ο κυκλος

post-6810-1416074088,1547_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από eleozz
Link to comment
Share on other sites

τελικα εχουν δικιο που λενε οτι στο linux δεν εχεις τι να παίξεις

:p

περιμενω και απο ενα παιδι να μου επιστρεψει το warcraft 3 για να κλεισει ο κυκλος

Με Crossover και wine εχεις δοκιμάσει αν παίζει και τιποτα αλλο καλα?:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Με Crossover και wine εχεις δοκιμάσει αν παίζει και τιποτα αλλο καλα?:yawn:

--wine--

warcraft 3 + frozen throne

guild wars (all expansions)

myst (masterpiece edition)

syberia (1&2)

world of warcraft

black & white

sacred + underworld (μετα απο πολυ πεδεμα)

diablo 2 + lord of destruction

τα παραπανω τα εχω δοκιμασει και παιζουν εξαιρετικα

μερικα ομως εχουν καποια μικροκολπακια μεχρι να παιζουν κανονικα

αυτο που δεν καταφερα να το κανω να τρεξει, και ακομα κλαίω ειναι το septerra core

δεν εχω δοκιμασει αλλα παιχνιδια μιας και δεν με ενδιεφεραν

Έγινε επεξεργασία από eleozz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μάγκες. Και στα δικά σας!

Δε μετράνε τα γραφικά και το 1000x antialiasing μπροστά στο "real thing". Άσε που κάνει upgrate μόνο του κάθε μέρα και έχει και κορυφαία ΑΙ :yu:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μάγκες. Και στα δικά σας!

Δε μετράνε τα γραφικά και το 1000x antialiasing μπροστά στο "real thing". Άσε που κάνει upgrate μόνο του κάθε μέρα και έχει και κορυφαία ΑΙ :yu:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:p

κορυφαια ατακα

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει μαν!

Σου εύχομαι πάντως να μην έχει την "ζωή" του Fallout 3. Πάνω που με έψηναν τα όσα διάβαζα για τρελό βάθος και διάρκεια το τερμάτισα χωρίς να το καταλάβω με κανα τρίωρο ημερησίως σε λίγες μέρες(βγάζοντας και κάποια submissions).

Φοβερή μούφα.:TD:

Υ.Γ: Έχει πάντως κάποιες εντυπωσιακές σκηνές όπως με το Liberty Prime.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τερμάτισα τις προάλλες το Prototype. Σχετικά εύκολο παιχνιδι ήταν. Δεν με παίδεψε πολύ. Φοβερός ο τυπάκος. Σχεδόν θεός. Τώρα είμαι σε αναζήτηση καινούριου τίτλου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.