Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Star Citizen(Arena Commander), Elite Dangerous( Σε standby μεχρι να φτιάξουν το multiplayer), Wasteland 2 (ΕΠΙΚ) ( Σε αυτό το σημείο καταστρέφεται κάθε ελπίδα για κοινωνικοποίηση). Περιμένω πώς και πώς το TW Attila και το Planescape:Tides of Numenera της InXile. 

Link to comment
Share on other sites

King Arthur Collection. Έχει το αρχικό King Arthur, όλα τα DLC & expansions.

Απορώ με τον εαυτό μου που το είχα καιρό τώρα και δεν το είχα παίξει.

Με εξέπληξε ευχάριστα, τόσο που μέχρι review του έριξα στο steam. Από τις καλύτερες 'φτήνιες' αγορές που έχω κάνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Shadow of Mordor. Ένα τεράστιο μπράβο στην WB για την επίτευξη ενός τόσο διασκεδαστικού ΑΑΑ τίτλου. Δεν έχει τα φοβερά γραφικά, αντιγράφει ξεδιάντροπα Batman+AC, παρόλαυτά πετυχαίνει να είναι κάτι φρέσκο και διαφορετικό. Η ιδέα του Branding και του levelup των αντιπάλων κάνει τον open-world πολύ διασκεδαστικότερο και ενδιαφέροντα. Ναι μεν κάνεις ακριβώς τις ίδιες αποστολές, αλλά έχεις δεκάδες τρόπους για να τις εκληρώσεις. Stealth, brute force, εκμετάλλευση του περιβάλλοντος μπορούν να ανακατευθούν και να κάνουν άλλη μια αποστολή σε εντελώς διαφορετική από τις προηγούμενες.

Συγχαρητήρια για τα πολλά cinematics, προσωπικά σιχαίνομαι τα in-game cinematics (old school, το χούι βγαίνει τελευταίο).

Βρήκα θαυμάσια την ιδέα της εκμετάλλευσης του πλούσιο κόσμου του Τόλκιν, δείχνοντας κεφάλαια της Μέσης Γής για τα οποία δεν γνωρίζουμε πολλά και που μπορούν να προσφέρουν πολλές διαφορετικές ιστορίες.

Χωρίς να έχω παίξει Wasteland-Divinity, το Shadow of Mordor είναι GOT για μένα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Shadow of Mordor. Ένα τεράστιο μπράβο στην WB για την επίτευξη ενός τόσο διασκεδαστικού ΑΑΑ τίτλου. Δεν έχει τα φοβερά γραφικά, αντιγράφει ξεδιάντροπα Batman+AC, παρόλαυτά πετυχαίνει να είναι κάτι φρέσκο και διαφορετικό. Η ιδέα του Branding και του levelup των αντιπάλων κάνει τον open-world πολύ διασκεδαστικότερο και ενδιαφέροντα. Ναι μεν κάνεις ακριβώς τις ίδιες αποστολές, αλλά έχεις δεκάδες τρόπους για να τις εκληρώσεις. Stealth, brute force, εκμετάλλευση του περιβάλλοντος μπορούν να ανακατευθούν και να κάνουν άλλη μια αποστολή σε εντελώς διαφορετική από τις προηγούμενες.

Συγχαρητήρια για τα πολλά cinematics, προσωπικά σιχαίνομαι τα in-game cinematics (old school, το χούι βγαίνει τελευταίο).

Βρήκα θαυμάσια την ιδέα της εκμετάλλευσης του πλούσιο κόσμου του Τόλκιν, δείχνοντας κεφάλαια της Μέσης Γής για τα οποία δεν γνωρίζουμε πολλά και που μπορούν να προσφέρουν πολλές διαφορετικές ιστορίες.

Χωρίς να έχω παίξει Wasteland-Divinity, το Shadow of Mordor είναι GOT για μένα.

 

Καλημέρα! Πόσες ώρες περίπου σου πήρε να το τελειώσεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εγώ τα έχω κάνει όλα τα καινούρια games install τα παίζω 5 λεπτά και τα παρατάω τι με έχει πιάσει δεν ξέρω

πάντως τελικά κόλλησα με ένα game που δεν το περίμενα και ένα μεγάλο μπράβο σε τέτοιες προσπάθειες αξίζει την αγορα  χωρίς τρελα γραφικά αλλα ένα τρομερά εθιστικό game
This War is Mine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

δεν ξέρω εγώ τα έχω κάνει όλα τα καινούρια games install τα παίζω 5 λεπτά και τα παρατάω τι με έχει πιάσει δεν ξέρω

πάντως τελικά κόλλησα με ένα game που δεν το περίμενα και ένα μεγάλο μπράβο σε τέτοιες προσπάθειες αξίζει την αγορα  χωρίς τρελα γραφικά αλλα ένα τρομερά εθιστικό game
This War is Mine

 

 

Λογικό το ακούω όταν βομβαρδίζεται ο Gamer με νέα παιχνίδια και δεν ξέρει τι να ξεκινήσει και να συνεχίσει. Εγώ είπα στον εαυτό μου 2-3 παιχνίδια ταυτόχρονα και πάμε στα επόμενα όταν τα τελειώσω! (Αν ποτέ τα καταφέρω λόγω φόρτου εργασίας)!!

Link to comment
Share on other sites

Haunted House: Cryptic Graves

οκ ειχα καιρο να παιξω κατι σε pure adventure, μου γυαλισε ο τιτλος, μου αρεσε και το trailer και ειπα να το παιξω... (κακως βεβαια δεν ειδα τα reviews και τις εντυπωσεις στο steam community που ειναι 10/10 αρνητικες αλλα τεσπα).

Μετα απο κανα διωρακι αυτα που μπορω να πω -πανω κατω τα ιδια που λενε και οσοι το δοκιμασαν και τους επαιξε, γιατι απ οτι ειδα υπαρχουν και περιπτωσεις που δεν παιζει καν- ειναι πως σαν concept  δεν ειναι καθολου κακο -μαλλον αρκετα καλο θα ελεγα- με μπολικες σκηνες τρομου και αρκετα προσεγμενη στοιχειωμενη ατμοσφαιρα, ΑΛΛΑ τεχνικα ειναι εντελως για τα μπαζα! Λες και παιζεις μια δοκιμαστικη εκδοση σε πρωιμο beta σταδιο αν οχι σε προχωρημενο alpha...

Πρωτη ψυχρολουσια: Tο μενου ειναι για κλαματα, λες και τωρα φτιαχνεται, και ο dev μας βλεπει για φιλαρακια του και μας δειχνει την πορεια της δουλειας του που ξεκινησε το πρωι για να του πουμε τη γνωμη μας!

Το αν κραταει τις ρυθμισεις η οχι ειναι ενα μυστηριο γιατι προφανως σωζει καποιες και καποιες αλλες οχι...

Επισεις εχει bug το esc!

Δευτερη ψυχρολουσια: Δεν υποστηριζει πανω απο hd αναλυσεις (hello ...2014 εχουμε, οχι 2000, αν και με τα textures μπερδευτηκα και δεν ειμαι πια σιγουρος... ) και βασικα υποστηριζει μονο 4 αναλυσεις!!!  (ουτε καν 1600x900 δεν εχει) τεσπα... αντε πες αυτο ας το παραβλεψουμε... Το θεμα ειναι πως παιζει εντελως ατσαλα, και σε πολυ μεγαλα μερη φτανει την 970 στο 99% ενω σε αλλα γυρω στο 40% (δε μιλαω απλα για peaks αλλα για ολοκληρες φασεις... επαναλαμβανω για adventure μιλαμε... αν και διαβασα -εκ των υστερων- οτι σε windows 8.1 δεν εχει τοσο μεγαλο προβλημα, αλλα παλι σε ενα συστημα το δοκιμασαν πριν το αμολησουν στην αγορα?  Δε γνωριζουν οτι η πλειοψηφια δουλευει με 7ρια και δεν τα αλλαζει μεχρι να βγουν τα 10ρια? και το κουφο ειναι πως τα recommends εχει τα 7)

Τριτη ψυχρολουσια, δεν εχει sound options!

Τεταρτη ψυχρολουσια δεν εχει v-syn ουτε anti-aliasing

 

 

Πολλοι γραφουν και για τον ηχο, εμενα παραδοξως μου παιζει καλα.

Γενικα ενω σα σεναριο δειχνει καλο, στο τεχνικο κομματι τα εχουν κανει μπαχαλο. Προφανως θα το διορθωσουν με μελλοντικο patch (πολλοι διαβασα το σταματησαν μετα απο μια ωρα gaming και αναμενουν καποιο fix για να το συνεχισουν), οκ, δε νομιζω ολοκληρη atari να το αφησει ετσι, αλλα αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι τα αμολανε σε τετοια κατασταση στην αγορα?

Δεδομενου οτι δε μιλαμε για κανα πιασαρικο τιτλο ουτε πανακριβο δε βλεπω λογο να θελουν να προλαβουν το Δεκεμβρη... Ενα απλο adventure παιχνιδακι ειναι και οσο πουλησει day 0  θα πουλησει και day 100 με γραμμικοτατη καμψη, οχι καμια πολυδιαφημισμενη υπερπαραγωγη που την περιμενε ολος ο πλανητης και με το που βγηκε κρασαραν οι servers

Έγινε επεξεργασία από Nick74
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τέλος το creed unity, τώρα προσπαθώ να τελειώσω το Advanced Warfare και θα ακολουθήσει μάλλον το witcher 2.. το far cry 4 απλά ίσως το βάλω σε στιγμές μεγάλης βαρεμάρας, απλά για να το δω.. δε το κόβω να κολλήσω και να το τελειώσω.. βαριέμαι τα τρέχα εκεί, τράβα γι'αλλού.. πάνε για ψάρεμα.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα περιμένω το Unity να βγαλουν κανενα patch ακομα για να παιζει πιο στρωτα.

Μεχρι τοτε FarCry4 που πραγματικα μαρεσει και εχθες αγορασα το Gauntlet απο steam που το εχει 9.99,οποτε θα ασχοληθω και εκει.

Link to comment
Share on other sites

με την ξενερα της σαπιλας plus το χτυπημα μου , αποφασισα να κανω στροφη στην ποιοτητα παιζοντας digimon worls 2 και final fantasy tactics 

και επιδη εκανα και το xbox controller να δουλεψει , οταν γινω καλα θα ξαναπαιξω ολα τα crash bandicoot

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.