Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

κυκλοφορησε για οσους ενδιαφερονται το demo του FiFa 2014

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/fifa-14

με αυτες τις ομαδες θα μπορεις να παιξεις !

FIFA 14 Demo Teams

Borussia Dortmund

AC Milan

Paris Saint-Germain F.C

FC Barcelona

Boca Juniors

Tottenham Hotspur F.C

Manchester City FC

New York Red Bulls

αν και δε παιζω ποδοσφαιρακια κανα σουτακι-γκολακι μπορω να πω τοριξα !!!

καλο μου φανηκε σε γενικες γραμμες !! τωρα οι ειδημονες καλουνται να ριξουν σχολια!!

lofw.png

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα 4 παιχνιδια. Τα 3 ηρθαν 0-0 και κερδισα στα πεναλτι. Το αλλο ηρθε 1-1 και το εκλεισα. Δεν αντεχα αλλα πεναλτι.

Αμυντικα τα πραγματα παραμενουν ιδια. Δεν ειχα κανενα προβλημα να αμυνθω, ειναι η γνωστη, καλη μας tactical defence που πλεον την αγαπαω και να παει να γαμηθει η legacy.

Επιθετικα ειχα τεραστιο προβλημα. Αλλαξαν αρκετα τον χειρισμο και τις ντριπλες και χωρις αυτα τα 2 εγω προσωπικα ειμαι αχρηστος στο φιφα αφου στηριζω το παιχνιδι μου στην κατοχη, τις γρηγορες εναλλαγες και το one man show

Δεν ειχα ιδεα τι να κανω οταν πλησιαζα στο τερμα και η Α.Ι, τουλαχιστον στο World Class που επαιξα ηταν τοσο καλη που δεν σου δινει ουτε δευτερολεπτο να κατσεις να σκεφτεις τι θα κανεις. Γενικα ειναι ΔΥΣΚΟΛΟ αλλα ΔΙΚΑΙΟ!!! Μ αρεσει πολυ η δυσκολια του σαν επιπεδο.

Οι θεατες δεν ειναι πια μακετα. Εχουν μια καποια γεωμετρια...εναν ογκο.

Η κινηση ειναι ΤΡΟ-ΜΕ-ΡΗ.. Δεν υπαρχει λεμε!!! Δεν εχω ξαναδει πιο φυσικες κινησεις. Για να γινει αυτο βεβαια θυσιασαν ενα πολυ μεγαλο ποσοστο απο την ταχυτητα του παιχνιδιου που εγινε γενικα αργο, αλλα δε με ενοχλει ιδιαιτερα γιατι ειναι σα να βλεπω μπαλα στην τηλεοραση. Η κινηση δηλαδη ειναι φυσικη. Αργη οταν κανεις κλειστο κοντρολ με υπεροχα animation, γρηγορη οταν ανοιγεις τη μπαλα αλλα με μεγαλες πιθανοτητες να χασεις την κατοχη.

Εχει καποια μικροθεματακια που θελουν ρυθμιση για να γινει πιο διασκεδαστικο στο δημιουργικο κομματι, αλλα δε με αγχονει γιατι πρεπει πρωτα να μαθω τα κουμπια. Εχουν αλλαξει αρκετα και ειναι αδικο να το κρινω εκει γιατι δεν το εχω μαθει ουτε του εχω δωσει χρονο.

Yγ.Βαλαν replay για ολο το match :D

Link to comment
Share on other sites

Εφόσων ...

Έχουν περάσει οι ώρες.

Θα βρίσω τον εαυτό μου . Μπράβο μ****κα Πέτρο, που παίζει στην 50" με τέρμα σκοτάδι και στόρ κατεβασμένα στης 3 , το καινούργιο Amnesia με τα ακουστικά στο τέρμα.

Μπράβο!

Πως και δεν κατέληξα νοσοκομείο ;:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Πέτρο ήρεμα με το Amnesia :) Έχει και μια φήμη το άτιμο :suicide:

την έχει που να μην την είχε το ξέρω το παιχνίδι αλλά παλιά στην 19" τι να μου κλάσει μπροστά στην 50" ;;;;Τα είδα όλα λέμε,που και να είχα κανέναν καλό υπολογιστή με βαριά κάρτα γραφικών να τα έπαιζα σε High ...

Και να φανταστείς στην αρχή ειναι μόνο Puzzles,μετά βγαίνουν τα τέρατα...

Δες και το Outlast Πέτρο ;)

βγήκαν ... που να μην βγαίναν.

Το ξέρω,το κατέβασα απο τον θείο στην αμέρικα,αλλά δεν μου παίζει :( Οπότε και το παράτησα. :ph34r::baby:

Link to comment
Share on other sites

Lost Planet 3. Αίσχος. Απορώ με τον εαυτό μου που πέταξα 10 ώρες μέχρι να το κάνω uninstall (ενώ μάλιστα έτρεχε!!!). Ένα μέτριο σενάριο, άθλια voices-διάλογοι, βαρετή δράση, αδιάφορα όπλα, εκνευριστική μουσική που γινόταν ακόμα χειρότερη καθώς απότι φαίνεται δεν λειτουργούσε η αυξομείωση!

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να πιάνει 23,4gb στο σκληρό αφού μόνο πάγους έδειχνε!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσων ...

Έχουν περάσει οι ώρες.

Θα βρίσω τον εαυτό μου . Μπράβο μ****κα Πέτρο, που παίζει στην 50" με τέρμα σκοτάδι και στόρ κατεβασμένα στης 3 , το καινούργιο Amnesia με τα ακουστικά στο τέρμα.

Μπράβο!

Πως και δεν κατέληξα νοσοκομείο ;:boxed:

Το μόνο τρομακτικό σε αυτό το fail της frictional είναι το απομεινάρι κώδικα που αποκαλούν μηχανή γραφικών. Άντε κάντε licence καμια UE για να επιβιώσετε φουκαράδες...

Το Outlast είναι αληθινό survival horror, αλλά με αυτά που λες δεν σε βλέπω να το τελειώνεις ποτέ άμα το ξεκινήσεις. :hehe:

Συνδυάζει τα καλύτερα στοιχεία από-το πρώτο-amnesia και penumbra, αλλά υπάρχει μια σημαντική διαφορά. Στα τελευταία ο τρόμος ακολουθείται σχετικά γρήγορα από ανακούφιση. Ειδικά μόλις μάθεις τον "μηχανισμό" τρόμου και μπορείς να προβλέπεις κάποια συμβάντα. Στο outlast υπάρχει σχεδόν μόνιμη αίσθηση απειλής και πανικού. Βλέπεις εχθρούς π.χ. να αλλάζουν προβλέψιμο μοτίβο κίνησης πάνω που πας να τους περάσεις. Τα jumpscares σε αυτό το game είναι το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο τρομακτικό σε αυτό το fail της frictional είναι το απομεινάρι κώδικα που αποκαλούν μηχανή γραφικών. Άντε κάντε licence καμια UE για να επιβιώσετε φουκαράδες...

Το Outlast είναι αληθινό survival horror, αλλά με αυτά που λες δεν σε βλέπω να το τελειώνεις ποτέ άμα το ξεκινήσεις. :hehe:

Συνδυάζει τα καλύτερα στοιχεία από-το πρώτο-amnesia και penumbra, αλλά υπάρχει μια σημαντική διαφορά. Στα τελευταία ο τρόμος ακολουθείται σχετικά γρήγορα από ανακούφιση. Ειδικά μόλις μάθεις τον "μηχανισμό" τρόμου και μπορείς να προβλέπεις κάποια συμβάντα. Στο outlast υπάρχει σχεδόν μόνιμη αίσθηση απειλής και πανικού. Βλέπεις εχθρούς π.χ. να αλλάζουν προβλέψιμο μοτίβο κίνησης πάνω που πας να τους περάσεις. Τα jumpscares σε αυτό το game είναι το λιγότερο.

είσαι και συνονόματος.

Δεν ασχολήθηκα και πολύ σε βάθος με τα Games τέτοιου τύπου εγώ πάντα ήμουν απο Strategy ,μέχρι Counter και COD.

Οπότε το Outlast,Θέλω να το δοκιμάσω αλλά να το σηκώνει ο υπολογιστής μου :p

Link to comment
Share on other sites

είσαι και συνονόματος.

Δεν ασχολήθηκα και πολύ σε βάθος με τα Games τέτοιου τύπου εγώ πάντα ήμουν απο Strategy ,μέχρι Counter και COD.

Οπότε το Outlast,Θέλω να το δοκιμάσω αλλά να το σηκώνει ο υπολογιστής μου :p

Μα δεν υπάρχουν και πολλά για να ασχοληθείς. Άλλωστε αυτά τα games τα αντιμετωπίζεις σαν ταινία που θα τελείωσει σε λίγες ώρες.

Πιστεύω ότι με 6870 στο high θα το ευχαριστηθείς το Outlast. Μετά μια σύγχρονη κάρτα στα ~180€ είναι οκ πιστεύω για very high.

Πάντως τα amnesia/penumbra τα είχα τερματίσει σκοτάδι με ακουστικά, αλλά κανένα δεν με στρέσαρε τόσο όσο το outlast. Δύσκολα το βγάζεις μονοκοπανιά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν έχω καταφέρει να εγκλιματιστώ σ' αυτά τα παιχνίδια; Από το Amnesia έχω δει βίντεο προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό μου να ασχοληθεί, αλλά μου μοιάζει τόσο πρόχειρη η αισθητική του, που δεν μπορώ να χαθώ στο παιχνίδι αρκετά για να τρομάξω ή έστω να ταυτιστώ με τον πρωταγωνιστή...

Το έβλεπα fullscreen, HD, ακουστικά, σκοτάδι -ίδια εμπειρία με τον τύπο που έπαιζε. Όταν άρχιζε να πετάει τσιρίδες, πήγαινα να φτιάξω σάντουιτς. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αίσθηση του να είσαι ανυπεράσπιστος που σε τρομάζει σε τέτοια games, η έκπληξη της στιγμής και το άγχος για το αν έχεις σκεφτεί καλή οδό διαφυγής μόλις μπαίνεις κάπου. Παίζεις για να νοιώσεις την αγωνία της επιβίωσης κάτι που καμιά ταινία δεν μπορεί να καταφέρει γιατί εκεί δεν ελέγχεις τίποτα. Ειδικά το outlast είναι πολύ ελπιδοφόρο για το είδος. Με φωτορεαλιστικά γραφικά θα σε "έστελνε".

Αν μιλάς τώρα για το τελευταίο Amnesia, μέτριο σε όλα του. Μέχρι και το φαναράκι τρεμόπαιζε για να σου δείξει ότι έρχεται εχθρός. Απλά αίσχος.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν έχω καταφέρει να εγκλιματιστώ σ' αυτά τα παιχνίδια; Από το Amnesia έχω δει βίντεο προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό μου να ασχοληθεί, αλλά μου μοιάζει τόσο πρόχειρη η αισθητική του, που δεν μπορώ να χαθώ στο παιχνίδι αρκετά για να τρομάξω ή έστω να ταυτιστώ με τον πρωταγωνιστή...

Το έβλεπα fullscreen, HD, ακουστικά, σκοτάδι -ίδια εμπειρία με τον τύπο που έπαιζε. Όταν άρχιζε να πετάει τσιρίδες, πήγαινα να φτιάξω σάντουιτς. :unsure:

χαχαχα, στη τελευταία πρόταση έσκασα στα γέλια, έσκασες το άκυρο.

Ρε παιδια κατι σχετικά με τα horror.

Σας πιάνει και εσάς ταχυπαλμία? πρέπει να μας πιάνει? Γτ υποτίθεται ταχυπαλμία δεν ειναι καλο.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, στη τελευταία πρόταση έσκασα στα γέλια, έσκασες το άκυρο.

Ρε παιδια κατι σχετικά με τα horror.

Σας πιάνει και εσάς ταχυπαλμία? πρέπει να μας πιάνει? Γτ υποτίθεται ταχυπαλμία δεν ειναι καλο.

Χαίρομαι που σε διασκεδάζω... :devil:

Είσαι τυχερός αν σε πιάνει ταχυπαλμία, σημαίνει ότι το παιχνίδι πετυχαίνει το στόχο του. Αυτό θα ήθελα να αισθάνομαι κι εγώ.

Αν δε σου είναι ευχάριστο, απλά απόφυγέ το ή παίζε σε συνθήκες που σε ηρεμούν -περισσότερο φως, ηχεία αντί ακουστικά, μεγαλύτερη απόσταση από την οθόνη. Λίγη έξαψη δεν είναι καθόλου επικίνδυνη, το αντίθετο. Αρκεί να μην έχεις κανένα ιατρικό θέμα που απαιτεί περισσότερη προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

η ταχυπαλμία δε μας μειώνει τα χρόνια ζωής?

όπως το άγχος πχ?

εδώ όταν πρωτοέπαιξα bioshock 1, είχα ψιλοχεστεί λόγω των μασκών που φορούσαν, αλλά άναψα τα φώτα και τσουπ, το πρόβλημα λύθηκε.:meeting:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, στη τελευταία πρόταση έσκασα στα γέλια, έσκασες το άκυρο.

Ρε παιδια κατι σχετικά με τα horror.

Σας πιάνει και εσάς ταχυπαλμία? πρέπει να μας πιάνει? Γτ υποτίθεται ταχυπαλμία δεν ειναι καλο.

Πανε πακετο με τον φοβο και το συναίσθημα που θελει να σου περάσει το παιχνίδι αλλα ναι ειναι λογικό οταν σε κυνηγάνε τερατα απο πίσω η τρελά jumpscares κλπ...:p

Γιαυτό άλλωστε απαγορευονται για ανθρώπους με καρδιακά προβλήματα..

υ.γ: Με πρόλαβε ο acct :)

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

η ταχυπαλμία δε μας μειώνει τα χρόνια ζωής?

όπως το άγχος πχ?

εδώ όταν πρωτοέπαιξα bioshock 1, είχα ψιλοχεστεί λόγω των μασκών που φορούσαν, αλλά άναψα τα φώτα και τσουπ, το πρόβλημα λύθηκε.:meeting:

bioshock? οκ τότε άσε τα χόρορ μην σε χάσουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.