Jump to content



Gigabyte 6870 dvi


mikem1

Recommended Posts

Καλημερα στο εργαστηρι!!!!

Εχω μια giagabyte 6870 oc και χτες προσπαθησα να συνδεσω 2η οθονη στην κατω dvi θυρα και ανακαληψα οτι δεν λειτουργει.Ειτε ειναι μονο η μια οθονη ειτε και οι 2 η κατω dvi δεν βλεπει οθονη.Η συνδεση γινεται με ανταπτορα dvi.Η πανω θυρα δουλευει μια χαρα η καρτα να επισημανω ειναι ενος μηνα.Παρακαλω την βοηθεια σας

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο εργαστηρι!!!!

Εχω μια giagabyte 6870 oc και χτες προσπαθησα να συνδεσω 2η οθονη στην κατω dvi θυρα και ανακαληψα οτι δεν λειτουργει.Ειτε ειναι μονο η μια οθονη ειτε και οι 2 η κατω dvi δεν βλεπει οθονη.Η συνδεση γινεται με ανταπτορα dvi.Η πανω θυρα δουλευει μια χαρα η καρτα να επισημανω ειναι ενος μηνα.Παρακαλω την βοηθεια σας

Ευχαριστω.

Δεν νομιζω να μπορεις να δωσεις σημα σε 2 διαφορετικες οθονες απο τις 2 dvi χωρις να ειμαι 100% σιγουρος δοκιμασε αν δουλευουν η καθεμια χωριστα και δοκιμασε να συνδεσεις την οθονη με αλλο τροπο (ΗDMI DP/MINIDP)

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει, η κατω θυρα δεν δουλευει ουτε μονη της λογικα εστω μονη επρεπε να δουλευει.Δοκιμασα και σε αλλο pc με μια απλη 512 passive καρτα δουλευουν και οι 2 dvi

Εφοσον δεν δουλευει ουτε μονη τις τοτε μαλλον η καρτα παει για RMA

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν θεμα μονιτορ.Εβαλα ενα dvi ανταπτορα σε hdmi συνδεσα samsung tv που εχω και ολα μια χαρα.Ηταν και τα 2 μονιτορ analog και ευτηχως δεν την εστειλα για rma.

Ευχαριστω για τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.