Jump to content



Αγορα controller sata 3? αξιζει?


lefteris123

Recommended Posts

Γεια σας! πρωτο μου θεμα που ανοιγω! η απορια μου ειναι η εξης.. αγορασα εναν ssd της ocz.. agility 3 60gb.. sata 3 !

η mobo μου ειναι ASUS M4A79XTD EVO.. SATA 2.. να παρω σατα 3 κοντρολερ η θα εχω θεματακια? εχετε να προτεινετε κατι ? θα δω διαφορα? τωρα read write γυρω στα 220 mb/s ειδα με το crystalmark.. :dance3:

και παει πολυ καλα ...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις CROSSFIRE ?

Αυτή νομίζω θα κουμπώσει στην ASUS !

Asrock PCI Express Card SATA3 CARD PCI Express to 2 SATA III, eSATA III

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=26198&cat=16

Καλό είναι αφού έβαλες που έβαλες SATA III SSD να ρίξεις και μια SATA3 καρτούλα επάνω. Κακό δεν κάνει !!!

Link to comment
Share on other sites

θα δω διαφορα?

Μόλις το έγραψα και σε διπλανό θέμα.

Άμα η χρήση που κάνεις στον ssd είναι να διαβάζει/γράφει

συχνά ΜΕΓΑΛΑ αρχεία μέσα στον ίδιο το δίσκο (πολλών GB)

και θες οι ταχύτητες να βελτιωθούν, τότε χτύπα τον τον controller.

Να μειωθούν στο μισό δεν παίζει, αλλά θα έχεις αρκετή βελτίωση.

Διαφορετικά, μείνε όπως είσαι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια! το μονο που εχω στν ssd ειναι τα παραθυρα windows και antivirus ktl ktl.. ισως και να μην χρειαζεται.. αλλα βλεπω το κοστος του controller ειναι μικρο..οποτε ψηνομαι να δοκιμασω.. :dance3:

ASROCK SATA3 CARD - CONTROLLER CARD - E-SHOP.GR εδω λιιιγο φτηνοτερα. την ιδια ειχα δει και εγω..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια! το μονο που εχω στν ssd ειναι τα παραθυρα windows και antivirus ktl ktl.. ισως και να μην χρειαζεται.. αλλα βλεπω το κοστος του controller ειναι μικρο..οποτε ψηνομαι να δοκιμασω.. :dance3:

ASROCK SATA3 CARD - CONTROLLER CARD - E-SHOP.GR εδω λιιιγο φτηνοτερα. την ιδια ειχα δει και εγω..

Ακόμα καλύτερα !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.