Jump to content



Set 5.1 για PC


allos

Recommended Posts

Γεια χαρά,

ψάχνω να αντικαταστήσω τα 5.1 ηχεία μου με κάτι πιο δυνατό.

Θέλω να δώσω maximum ~300€.

Θέλω να βαράει το μπάσο σχετικά δυνατά και καθαρά στην μουσική, αλλά και στις ταινίες να έχω ένα καθαρό ήχο.

Το pc που θα τα συνδέσω είναι ένας i7 3.07Ghz , 12GB DDR3 μνήμη, Nvidia GTX470 και από κάρτα ήχου την Αsus Xonar DX .

Σκέφτομαι για τα Logitech Speakers Z-906, ή τα Ζ5500.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Κοίτα άμα θες 5.1 οπωσδήποτε (και το στήνεις και σωστά στο χώρο γιατί μόνο τότε είναι 5.1) τότε δεν έχεις και πολλές επιλογές. Για games και ταινίες θα είσαι οκ με τα logi ή και με αυτό στα 180 ευρώ Edifier DA5000 5.1 Pro | Skroutz.gr

Τώρα για μουσική αγοράζεις 5 κλάσσεις πάνω ανώτερο ηχείο σε αυτά τα λεφτά αλλά πας σε 2 (όχι 2.1, αλλά 2)

Να ξέρεις πάντως οτι τα pc speaker γενικά είναι πάρα πολύ χαμηλά στον κόσμο του ήχου και δε της μουσικής

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει 2 Z906 .μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος χωρις κανενα προβλημα.πισω απο τα ηχεια εχει επισης και σπειρωμα , που εμενα τουλαχιστον με βολεψε για να κρεμασω στο τοιχο τα ηχεια.απο θεμα ηχου ειναι μια χαρα, αν δεν εχεις και τις τρελες απαιτησεις ...

επισης αν ειναι να δεις για Logi γενικα , κοιτα και το site , μπορει να τα βριες και φτηνοτερα...

αυτα απο μενα

Link to comment
Share on other sites

ναι πλησιάζουμε τα 400 με αυτά δυστυχώς.

Μήπως θα ήταν καλό να έβρισκα καμία λύση σε home cinema μιας και θα τα σύνδεα με οπτική ?

Θα βρώ κάτι αντίστοιχο σε αυτά τα λεφτά ?

Ηχεία και ενισχυτή μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Home theater in a box λες; Πιθανολογώ ότι τα logi θα είναι καλύτερα από αντίστοιχο hometheater. Από την άλλη παίζει ο συνδιασμός φτηνού ΑV + τίποτα τέτοια: [ame=http://www.amazon.de/Onkyo-Lautsprechersystem-aktiver-Subwoofer-schwarz/dp/B002FEP644/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1328190378&sr=8-4]Onkyo SKS HT 528 5.1 Lautsprechersystem schwarz: Amazon.de: Elektronik[/ame] να είναι καλύτερα. Και στο κάτω κάτω της γραφής, αργότερα τα αλλάζεις με κάποια πιο σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

ναι πλησιάζουμε τα 400 με αυτά δυστυχώς.

Μήπως θα ήταν καλό να έβρισκα καμία λύση σε home cinema μιας και θα τα σύνδεα με οπτική ?

Θα βρώ κάτι αντίστοιχο σε αυτά τα λεφτά ?

Ηχεία και ενισχυτή μόνο.

Δεν ειπες οτι εχεις Xonar DX? Γιατι να τα συνδεσεις με οπτικη?

Ναι 80€ δεν ειναι λιγα αλλα ειναι "επενδυση" που μενει, οπως η οθονη πχ.

Eureka.

Δινει και τα Sony κανα 50αρι.

Link to comment
Share on other sites

Home theater in a box λες; Πιθανολογώ ότι τα logi θα είναι καλύτερα από αντίστοιχο hometheater. Από την άλλη παίζει ο συνδιασμός φτηνού ΑV + τίποτα τέτοια: Onkyo SKS HT 528 5.1 Lautsprechersystem schwarz: Amazon.de: Elektronik να είναι καλύτερα. Και στο κάτω κάτω της γραφής, αργότερα τα αλλάζεις με κάποια πιο σοβαρά.

81 db ευαισθησια?

Ψωφια θα ειναι τελειως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.