Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

Πόσο;

199€(ούτε καν 200!) :p

 

Πολύ ακριβό, αλλά είναι μονόδρομος απο ένα σημείο και μετά για τον απαιτητικό ατμιστή ένα μοντάκι αυτής της κατηγορίας...

Το καλό είναι οτι έχει αποσπωμενη μπαταρία και δέχεται fw update, οπότε εκτός απροόπτου θα είμαστε παρέα για πολύ πολύ καιρό :) 

Link to comment
Share on other sites

Οι πλακετες της YiHi είναι σκυλιά και η συγκεκριμένη που φοράει το mod έχει αποδειχτεί πολύ αξιόπιστη.

Μιχάλη καλές μπαταρίες μόνο κοίτα να του φορέσεις ειδικά αν σκοπεύεις να παίξεις με πολλά watts.

(LG HE4-LG HG2-Samsung 25R- Samsung 30Q- Sony VTC 5)

Link to comment
Share on other sites

199€(ούτε καν 200!) :p

 

Πολύ ακριβό, αλλά είναι μονόδρομος απο ένα σημείο και μετά για τον απαιτητικό ατμιστή ένα μοντάκι αυτής της κατηγορίας...

Το καλό είναι οτι έχει αποσπωμενη μπαταρία και δέχεται fw update, οπότε εκτός απροόπτου θα είμαστε παρέα για πολύ πολύ καιρό :)

Πολύ ακριβό για εμενα, κοιτάω κάτι πιο οικονομικό.....

Το Vamo V5 είναι mod διετιας.

Δεν θα στο πρότεινα μιας και μπορείς να πάρεις πολύ καλύτερα μοντακια πλέον με παραπλησια τιμή.

Όπως; Ποιο θα πρότεινες;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μερικά posts πριν και θα δεις δυο μοντακια που προτείνω.

Υπολόγιζε 60-70 ευρώ χωρίς μπαταρίες από ελληνικά καταστήματα. Διαφορετικά πας σε istick που έχουν ενσωματωμένη μπαταρία για χαμηλότερο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μερικά posts πριν και θα δεις δυο μοντακια που προτείνω.

Υπολόγιζε 60-70 ευρώ χωρίς μπαταρίες από ελληνικά καταστήματα. Διαφορετικά πας σε istick που έχουν ενσωματωμένη μπαταρία για χαμηλότερο κόστος.

Θα το κοιτάξω. Μαζι με τις μπαταρίες θέλω να δώσω κοντά στο 80άρι, όχι παραπάνω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου.

Πας ασυζητητί για το Evic VTC Mini μαζί με μια μπαταρία για αρχή και αργότερα παίρνεις και μια δεύτερη για γρήγορη αλλαγή.

Είναι ίσως το καλύτερο προσιτό mod αυτή τη στιγμή και μάλιστα είναι και αυτό αναβαθμισιμο.

Το έχω τρεις μήνες και ειλικρινά είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει στο η/τ.

Μόλις σήμερα μάλιστα βγήκε καινούριο firmware με νέες λειτουργίες.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου.

Πας ασυζητητί για το Evic VTC Mini μαζί με μια μπαταρία για αρχή και αργότερα παίρνεις και μια δεύτερη για γρήγορη αλλαγή.

Είναι ίσως το καλύτερο προσιτό mod αυτή τη στιγμή και μάλιστα είναι και αυτό αναβαθμισιμο.

Το έχω τρεις μήνες και ειλικρινά είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει στο η/τ.

Μόλις σήμερα μάλιστα βγήκε καινούριο firmware με νέες λειτουργίες.

Δεν βγαινει σε mod standalone; Παντου το βρίσκω σαν full kit με ατμοποιητή.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και τον Nautilus Μινι αυτός ? Τι διαφορά θα δώ από μια Vision Spinner II 1600 VV (παίζω 3.9 ~ 4.2V με BVC 1.8Ω) ?

 

Απο υγρα μη-καπνικα 50/50 `η 70PG/30VG όχι πολύ "γλυκά" τι προτείνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και τον Nautilus Μινι αυτός ? Τι διαφορά θα δώ από μια Vision Spinner II 1600 VV (παίζω 3.9 ~ 4.2V με BVC 1.8Ω) ?

 

Απο υγρα μη-καπνικα 50/50 `η 70PG/30VG όχι πολύ "γλυκά" τι προτείνετε ?

 

 

Ναι τον δεχεται κανονικα.

Καμια σχεση με τη Spinner.

Καλυτερα ρευματα-75Watts full power-αυτονομία-αποσπώμενη μπαταρια με μαγνητικο πορτακι-υποστηριξη temp control me Νι200-Titanium-Stainless Steel συρματα αν πας αργοτερα σε επισκευασιμους ή βάλεις έτοιμες κεφαλές με temp control.

Για υγρά ειναι τελειως υποκειμονικο το θεμα πρεπει να δοκιμασεις μονος σου να δεις τι σου αρεσει.

Σου προτεινω παντως Halo Prime 15 - After-8 R-Why - Smokey Caramel.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έπεσε παραγγελιά όπως παραπάνω, μόνο που έβαλα 3 μπαταρίες αντι για 2. Σε 1-2 μήνες (gearbest) θα γράψω εντυπώσεις :p

 

76Ε μου στοίχισαν ΟΛΑ τα παραπανω (με 3 μπαταρίες, όχι 2, 30Q). Τόσο κάνει μόνο του (σχεδον) το vtc mini ή το opus εδώ ελλάδα. Τρομερές τιμές !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε συνήθως 20 μέρες με Singapore Post.

Από Gearbest δεν εχω καλες εμπειριες οπως και αρκετοι αλλοι.

Κακο after sales ευχομαι να μη το χρειαστεις.

Fasttech παιδες σταθερη αξια!

Καλη Πρωτοχρονια με ντουμάνια να έχουμε!  :smoking:  :smoking:  :smoking:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε συνήθως 20 μέρες με Singapore Post.

Από Gearbest δεν εχω καλες εμπειριες οπως και αρκετοι αλλοι.

Κακο after sales ευχομαι να μη το χρειαστεις.

Fasttech παιδες σταθερη αξια!

Καλη Πρωτοχρονια με ντουμάνια να έχουμε!  :smoking:  :smoking:  :smoking:

Καλή χρόνιά σε όλους, με υγεία και μακριά από κτ !

Εμμ, δεν ήξερα, και πήρα από κει. Έχω παραγγείλει και άλλα πραγματακια απο fasttech που ειναι στον δρόμο και αυτά.

Και τώρα μιας και ψάχνομαι: Για αρχάριους που έχουν σκοπο να το ψάξουν αργότερα, επισκευάσιμος, καλό clone, σε τιμη 20-30, όχι για πνευμονικές, τι προτείνετε ?

post-37640-20219_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.