Jump to content



Γνωμη για laptop 10.1"


Pantelis...

Recommended Posts

Καλημερα παιδια ενδιαφερομαι για ενα laptop κατα βαση καινουριο..Κατι απλο εντελως για σερφαρισμα και κανα παιχνιδακι τιποτα παραπανω..

Το ποιο οικονομικο που εχω βρει ειναι το παρακατω στα 209€ της Asus..

Asus X101H (UK) (N570/1GB/250GB) | Skroutz.gr

Τι λετε ρε παιδια καλο ειναι?Παντως αν γνωριζετε και κατι ποιο οικονομικο περιμενω γνωμη..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ενδιαφερομαι για ενα laptop κατα βαση καινουριο..Κατι απλο εντελως για σερφαρισμα και κανα παιχνιδακι τιποτα παραπανω..

Το ποιο οικονομικο που εχω βρει ειναι το παρακατω στα 209€ της Asus..

Asus X101H (UK) (N570/1GB/250GB) | Skroutz.gr

Τι λετε ρε παιδια καλο ειναι?Παντως αν γνωριζετε και κατι ποιο οικονομικο περιμενω γνωμη..

Ευχαριστω!

Για πες τι παιχνιδια θες να παιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απλο παιχνιδακι,οχι τιποτα τρελο με μεγαλες απαιτησεις...

Angry birds και κανενα τετοιου ειδους,και αν αργοτερα μου κατσει να παιξω κανα παιχνιδι με απαιτησεις τρελες παω του κανω την ram 3gb & του πεταω μια καρτα γραφικων και σκοτωνει!

Σωστα?Δεν υπαρχουν χρηματα πολλα τωραγια κατι καλητερο..

Τι λετε ρε παιδια?:...:

Link to comment
Share on other sites

για τέτοια παιχνίδάκια που βρίσκεις στο friv.com καλό ειναι..για κάτι άλλο με παραπάνω απαιτήσεις δεν πετάς ούτε ραμ ούτε κάρτα λεφτά πετάς.. Σε ενδιαφέρει τόσο η φορητότητα γιατί 10" παραείναι μικρό..Επίσης δεν θα το διάλεγα με win7 και ένα γιγα ραμ, παραείναι λίγο

Link to comment
Share on other sites

Σε νετμπουκ η καρτα γραφικών δεν αλλάζει, ότι έχει από την μάνα του. Όσο για την μνήμη τα 10αρια συνήθως έχουν μια θέση για μνήμη και μάλιστα περιορίζεται στα στικ των 2gb , δεν βλέπουν παραπάνω.

Επειδή όπως λες δεν υπάρχουν χρήματα , θα σου πρότεινα να πας σε κάποιο μεταχειρησμένο με αρκετό υπόλοιπο εγγύησης . Θα βρεις πάρα πολλά τέτοια διότι παρα πολλοί τα αγοράζουν και ανακαλύπτουν ότι δεν τους κάνουν . Για αυτό πρέπει να είσαι σίγουρος ότι ένα τέτοιο μηχάνημα σου χρειάζεται και ότι θα σε βολέψει.

Συνήθως θα βρείς μεταχειρισμένο σε σχεδόν καινούργια κατάσταση στις 10.1 ιντσες με 200ευρώ και μπορεί να έχει και ήδη 2gb και την 6κελιών μπαταρία, έναντι των 3ων που έχουν τα περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα αλλαξα γνωμη ως προσ το συγκεκριμενο μοντελο:

Asus X101H (UK) (N570/1GB/250GB) | Skroutz.gr

Και εχω κολησει ασχημα με το παρακατω:Ασχημα ομως!

Acer Aspire One D255-2DQ(xx) (3 Cell) | Skroutz.gr

Σε λευκο απλα τελειο!Ενταξει 50 ευρω παραπανω αλλα τα σπαει!!!:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σε τράβηξε στο acer :nothing:

Είναι υποδεεστερο σε δυνατότητες σε σχεση με το asus και απο όσα λάπτοπ έχω δει με πρόβλημα η συντριπτικη πλειοψηφία είναι acer ειδικά στα μικρά της μοντέλα.

Διπύρηνο έναντι μονοπήρηνο .... καμία σχέση απλά

Παρ'ολα αυτά η επιλογή είναι δικιά σου. :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.