Jump to content



Ποσα WATT?


GATHUNTER

Recommended Posts

καλησπερα.

θα ηθελα να μαθω ποσα watt psu πρεπει να εχω για να σηκωσει 2 hd 6970 2 gb?

τα αλλα πραγματακια θα ειναι ενας ι5 2500κ μια gigabyte z68 8 gb ram 5 ανεμιστηρες 120αριδες ενα dvd player kai 2 hdd με σκοπο να παρω ενα ssd πιο μετα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κλοκαρεις με ενα ποιοτικο 650αρι θα εισαι οκ αν και οριακα.αμα χωσεις κλοκια τοτε ενα 750αρι και βαλε το θες.τωρα αμα παρεις τιποτα του κιλου χωσε 850+ να εχεις :p

Link to comment
Share on other sites

Και με το παραπάνω θα σου φτάσει.

Να πω την αληθεια το φανταστικα.

Αλλα βλεπωντας τα τεχνικα χαρακτηριστικα διαφορων καρτων απο το skroutz ειδα οτι η 6970 θελει 550 watt. Με μια πρωτη αναγνωση καταλαβα οτι ενωει 550 watt τροφοδοτικο. Αλλα λογο οτι δεν σκαμπαζω πολα μου περασε απο το μυαλο η τρελη σκεψη να θελει μονο για την παρτυ της 550 watt (καταλαβαινω οτι ειναι τρελο). :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη,εγώ στην αρχή το είχα σηκώσει αυτό το xfire και με 650αρι,σαφώς απο 750αρι και πάνω είναι το ιδανικό.

Απλά εχε υπόψιν αυτο που σου είπα περί modular.

Εχω χορο απλετο για τα καλωδια.

Σιγουρα θα μου αρεσε καλιτερα modular αλλα οκ.

Ετσι και αλιως δεν εχω σκοπο να παω πιο πανω σε watt οποτε....θα δινει ρευμα το συγκεκριμενο psu μεχρη να παραδωσει πνευμα που λεει ο λογος.

Link to comment
Share on other sites

Με 950αρι corsair και trifire σηκωνεις ανετα...

Μπορει να εχω απλετο χορο για τα καλωδια αλλα δεν ειμαι σιγουρος και για 3 καρτες πανω στο Stacker.

Για αυτο που ειμαι σιγουρος ειναι για τις θεσεις τις μητρικης.

Link to comment
Share on other sites

Nop man!

Άμα σκεφτείς και το o\c κιόλας...!!!Δοκιμασμένα πράγματα.

Ενταξει μην ειμαστε υπερβολικοι.το σηκωνει και το παρασηκωνει.τωρα ενταξει αμα θες να πας τις 6950 σε 6970 να τις φτασεις στον θεο και τον επεξεργαστη στα 5 γιγα τοτε οχι δεν φτανει.για νορμαλ πραγματα μια χαρα τις κραταει 3 6950

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.