Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

:offtopic2: Ρε παιδια... το overclockers.co.uk πλέων σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα :wall:

Ποιο μαγαζι προτείνετε εναλλακτικά? ( εκτος απο amazon που το δουλευω )

Αν και είμαστε τελείως offtopic από πότε ξεκίνησε αυτό? Καλός φίλος μου, έφτιαξε μηχάνημα πριν 1,5-2 μήνες από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply
:offtopic2: Ρε παιδια... το overclockers.co.uk πλέων σταμάτησε να στέλνει Ελλάδα :wall:

Ποιο μαγαζι προτείνετε εναλλακτικά? ( εκτος απο amazon που το δουλευω )

Καλύτερα, με τέτοια μεταφορικά ότι και να έκανες παραγγελία έβγαινε παραπάνω απ'ότι στην Ελλάδα :p

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε τελείως offtopic από πότε ξεκίνησε αυτό? Καλός φίλος μου, έφτιαξε μηχάνημα πριν 1,5-2 μήνες από εκεί.

Δεν ξέρω ακριβώς... πήγα να κανω παραγγελία την προηγούμενη βδομάδα που έσκασαν οι προσφορές και έφαγα άκυρο... έστειλα email και με ενημέρωσαν οτι οι δεν στέλνουν ποια Ελλάδα :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ερχετε ο αντικαταστατης της 560 που θα σαρωσει οτι βρει στο διαβα του με 300 ευρω.

Δωσε Seb δωσεεεεε... :D

Δεν θα σαρωσει αλλα θα φερει σε μια ισορροπια τα πραγματα.

Μετα την κυκλοφορια του GK104 η 7970 θα εχει 400 ευρω μιας και το GK104 αναμενουμε αποδοση overall ανάμεσα σε 7970 και σε 7950 σε τιμη γύρω απο το 325-250αρι.

Δεν αναμενω απο την Nvidia να βαλει μπολικη μνημη στο GK104 (εννοω οτι θα εχει κατω απο 2gb)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σαρωσει αλλα θα φερει σε μια ισορροπια τα πραγματα.

Μετα την κυκλοφορια του GK104 η 7970 θα εχει 400 ευρω μιας και το GK104 αναμενουμε αποδοση overall ανάμεσα σε 7970 και σε 7950 σε τιμη γύρω απο το 325-250αρι.

Δεν αναμένω απο την Nvidia να βαλει μπολικη μνημη στο GK104 (εννοω οτι θα εχει κατω απο 2gb)

αν ειναι να περάσουν 4-6 μήνες για τον ερχομό της νέας γενιάς Nvidia τοτε δώρον-άδωρο,δυστυχώς βλέπω η πράσινη να απαντάει Μαίο-Ιουνιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σαρωσει αλλα θα φερει σε μια ισορροπια τα πραγματα.

Μετα την κυκλοφορια του GK104 η 7970 θα εχει 400 ευρω μιας και το GK104 αναμενουμε αποδοση overall ανάμεσα σε 7970 και σε 7950 σε τιμη γύρω απο το 325-250αρι.

Δεν αναμενω απο την Nvidia να βαλει μπολικη μνημη στο GK104 (εννοω οτι θα εχει κατω απο 2gb)

Αρα μου λες οτι η Nvidia θα κανει οτι εκανε η Ati με την 7970 οπου στο περιπου διπλασιασε την ισχυ/τιμη της 6950 αλλα θα κρατησει την τιμη που εχει σημερα η 560.

Με την αποδοση που λες μαλλον της δινεις την δυναμη της 580 οποτε αν σε ενα μηνα οντως παιρνουμε καινουργιες (580) στα 250-325 ευρω θα αρχισω να ξανασκεφτομαι τις πρασινες. :D

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να περάσουν 4-6 μήνες για τον ερχομό της νέας γενιάς Nvidia τοτε δώρον-άδωρο,δυστυχώς βλέπω η πράσινη να απαντάει Μαίο-Ιουνιο

μιλαμε για το GK104...και οχι για το GK100!

Πονταρω στο να πω οτι θα ειναι Φεβρουαριο στην αγορά....

Ρε παιδια paper λανσαρισμα εκανε η ΑΤΙ για να πάρουν οι πωρωμένοι. Εχει καμια σχεση με το λανσαρισμα του 5870 & 5850 ή το 6970 & 6950 αυτο που εχουμε με την σειρα 7970....

Εδωσε καμια 1000 καρτες και αν και κατι εγινε, χέστηκε η φοράδα στο αλώνι!

Εγω παω για GK100 οταν με το καλο ερθει, η 580 gtx μου καλα κραταει...

Link to comment
Share on other sites

Eιχε δεν ειχε ο zpafης παιζει EF με ΜΙΑ καρτουλα και BEST OF settings και στο πιο βαρυ σημειο της πιστας εχει 66 καρεδακια!!

bf3ft.jpg

Επειδη αρεσε η φωτογραφια στον φιλο [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] αλλα και για να δωσω ακριβως τι μπορει να κανει η καρτουλα ενα screenshot με ολα τα settings ultra χωρις βεβαια καποιο user.cfg file.

screenshotwin320001.jpg

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ μας, και καλα εκανες!

μικρο, δυνατο και τσακιζει τα παντα! δεν θα το ελεγα σε καμια περιπτωση κονσολα! :)

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] : το ss που παραθετεις πιο πανω ειναι απο ef, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.