Jump to content



Sapphire HD7970 πρώτες εντυπώσεις-μετρήσεις


PasxosC

Recommended Posts

ε ναι, αφού είναι η "lithining" από τη λίθινη εποχή που λέμε, πώς να μην είναι πίσω;;;:happy2:

Αν μιλαμε για την απλη lighting οπως ειπα πιο πανω ναι ειναι απο τη λιθινη εποχη αλλα και παλι ειναι πιο ψιλα απο το Boost clock τις ghz edition (αν θυμαμε καλα η boost εχει base clock 1000 και κανει boost μερχι 1050 ) αν οντως η Boost παει μερχι 1050 τοτε και η απλη lighting εχει μεγαλυτερα clock τουλαχιστον στο πυρηνα

Aν μιλαμε για lighting ΒΕ τοτε αλλαζει λιγο το θεμα μιας και εκεινη εχει base clock 1070 και boost μερχι 1150

Αν καποιος εχει lighting και θελει εχω να τα bios απο BE αλλα δεν δουλευουν σε ολες τις καρτες

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,1k
  • Created
  • Last Reply

δεν αντιμετωπίζετε σωστά τον kyr..

1) δώστε του ένα screenshot από κάποιο bench,

2)πάει και το ψάχνει να δει αν μπορεί να φτάσει το σκορ και δεν μας παρενοχλεί για κάποια ώρα.

3) αφού απογοητευτεί, στην συνέχεια ψάχνει κάποιον - κάπου -κάποτε που πόσταρε ένα αποτέλεσμα που σας περνάει: κερδίζουμε και άλλο χρόνο.

4)Φυσικά στο τέλος επανέρχεται... :laughing:

Πέραν της πλάκας στο far cry 3, HDAO, SSAO ή το τρίτο (που δεν θυμάμαι) έχει υποτίθεται την καλύτερη ποιότητα εικόνας;

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας στο far cry 3, HDAO, SSAO ή το τρίτο (που δεν θυμάμαι) έχει υποτίθεται την καλύτερη ποιότητα εικόνας;

Αυτο καλυτερα να μας το πει ο Ορεστης [MENTION=478]sebastian[/MENTION]

"Μικρε" προσεχε τι θα γραψεις εεεεε :D

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ καθε φορα που σκουρενουν τα πραγματα το ριχνεται σε προσωπικο επιπεδο εξ αρχης σου ειπα blade οτι δεν κανω oc ασε που δεν εχω την ανακγη να ανεβασω την καρτα για να παιξω καποιο game

Edit εχουμε και δουλειες ξερεις...........τα screenακια μου ειναι εκει και σε περιμενουν οταν βγει η 8950/70 ποσταρε

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως κατσε να βγουν οι καινουργιες γιατι οι καρταρες της nvidia δεν πιανονται σε επιδοσεις απο τις υπαρχουσες 7900..Και μην ξεχναμε τις πολυ καλες τιμες που εχουν

Μαλλον λει για το GK 110 που επειδη ηταν τοσο καλο ειπαν να το κρατησουν κρυφο 1 χρονο και να αφησουν την AMD να βγαλει μια ακομα γενια καρτων πριν το παρουσιασουν

Link to comment
Share on other sites

lazy dog εχεις καμια αντιρηση σε αυτο που ειπα?? η το λες επειδη εισαι κατοχος της lithining?

ghz 1050/1500 lithining 1070/1400 ποια ειναι πιο γρηγορη?? :hehe:

Δεν ειπα αν συμφωνω ή οχι...Εγω μια ερωτηση εκανα---->"Ποια ειναι τελικα τα στοκ ρολογια της 680" και απαντηση δεν πηρα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα αν συμφωνω ή οχι...Εγω μια ερωτηση εκανα---->"Ποια ειναι τελικα τα στοκ ρολογια της 680" και απαντηση δεν πηρα....

Oι Ghz με την απλη lighting παιζουν +/-1 με 2 fps περασαν και οι 2 απο τα χερια μου μαζι και σε δοκιμες δεν μπορεσα να βγαλω καποια νικητρια

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ καθε φορα που σκουρενουν τα πραγματα το ριχνεται σε προσωπικο επιπεδο εξ αρχης σου ειπα blade οτι δεν κανω oc ασε που δεν εχω την ανακγη να ανεβασω την καρτα για να παιξω καποιο game

Edit εχουμε και δουλειες ξερεις...........τα screenακια μου ειναι εκει και σε περιμενουν οταν βγει η 8950/70 ποσταρε

ρε συνάδελφε εγώ γουστάρω την διαμάχη, μην παρεξηγείσαι.

όσον αφορά για τα νούμερα σε περνάω ακόμα και single card...

ok το ξέρω δεν κάνεις o/c (η κάρτα σου είναι από τη μαμα της βέβαια) εγώ όμως κάνω, και να τα αποτελέσματα.

επιπλεόν δεν είπα ΠΟΤΕ ότι περνάει η 7950 ο/c την 680 o/c... μου φτάνει την στοκ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλουκάρια, με το συμπάθιο και άλας. Με ενδιαφέρει η τιμημένη κάρτα και θέλω (η προσπαθώ τουλάχιστον μαμώ τη πίστη μου) να διαβάσω για ΑΥΤΗ και μόνο για ΑΥΤΗ. Στις τελευταίες σελίδες δε, χάος... Δεν υπάρχει ήδη ένα φλαμέ thread για να μετράτε ποιος την έχει μεγαλύτερη? http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/nvidia-vs-amd-let-the-battle-begin-110921.html

Σας παρακαλώ λοιπόν σεβαστείτε λίγο τα άτομα που προσπαθούν να παρακολουθήσουν το θέμα. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας στο far cry 3, HDAO, SSAO ή το τρίτο (που δεν θυμάμαι) έχει υποτίθεται την καλύτερη ποιότητα εικόνας;

HDAO.

Απειροελάχιστη διαφορά όμως στην εικόνα για την διαφορά στην επιβάρυνση επιδόσεων κόντρα στο SSAO.

Link to comment
Share on other sites

blade αφου σου αρεσει η διαμαχη περνα πρωτα την 660τι oc και μετα τα λεμε

και για να μην λεμε ασκοπα πραγματα στο παρακατω bench εχει και λεπτομεριες για την καλυτερη αισθηση στο gaming κοινος ms

Radeon HD 7950 vs. GeForce GTX 660 Ti revisited - The Tech Report - Page 3

διαβασε το πρωτα και μετα ποσταρε

Link to comment
Share on other sites

blade αφου σου αρεσει η διαμαχη περνα πρωτα την 660τι oc και μετα τα λεμε

και για να μην λεμε ασκοπα πραγματα στο παρακατω bench εχει και λεπτομεριες για την καλυτερη αισθηση στο gaming κοινος ms

Radeon HD 7950 vs. GeForce GTX 660 Ti revisited - The Tech Report - Page 3

διαβασε το πρωτα και μετα ποσταρε

ποια 660ti, αυτά τα νούμερα πρέπει να κάνω Underclock για να τα πιάσω.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Armed with that info, we can dispense with the talk about game bundles, rebates, and pricing shenanigans that might shift the value math in favor of one camp or another. Instead, we have a crystal clear recommendation of the GeForce GTX 660 Ti over the Radeon HD 7950 for this winter's crop of blockbuster games. Perhaps AMD will smooth out some of the rough patches in later driver releases, but the games we've tested are already on the market—and Nvidia undeniably delivers the better experience in them, overall

πια oc και αηδιες ρε εδω η καρτα εχει κολλησει την αρρωστια:hehe: τρεχα:help1:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.