Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Μια βοήθεια παρακαλώ...τι βίδες έχει πάνω το rim στο OSW ???

Μήπως γνωρίζει κανείς ?

Δεν έχω βίδες και είμαι με τα whisky να κοιτάζω το OSW...και ήθελα σήμερα να μπω στον server να δείξω γραμμές στον Πάνο...

 

Ή το τιμόνι...έχω το παρακάτω τιμόνι

 

OD-1954AN.jpg

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινήσανε οι δοκιμές...

 

fglai9zf.jpg

 

Το τιμόνι θα το δοκιμάσω σήμερα, μου λείπουνε κάτι βίδες...(δεν θέλω σχόλια ειδικά από Γιάννη !!!)

 

Αν έχουμε  τέτοιους χρόνους στον αγώνα θα πέσει γέλιο...

Η πίστα μου άρεσε, είναι πολύ τεχνική και θέλει προσοχή.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φανταστική πίστα, υπέροχη, σκέτη παράνοια, αυτή έπρεπε να υπάρχει στο ασσέττο φαντάσου την laser-scanned. 

Και ναι το πο@στικο το rf2 είναι απολαυστικότατο,επίσης έχω την εντύπωση πως τα γραφικά είναι μια χαρά, εκείνες οι πολλές σκιές ειδικά πάνω στα αυτοκίνητα από το 1,5 κ μετά του ασσέττο μου δίνουν λίγο στα νεύρα υπάρχει καμιά λύση η είναι as designed?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είχε την φανταστική ιδέα να δώσουμε setup στον John ?

 

:blink::blink::blink:

Παράθεση

φαντάσου την laser-scanned. 

 

Αυτό είναι μόνο η μέθοδος αποτύπωσης όπως έχω πει. Αν το meshing είναι πτωχό (που είναι στο AC) δεν το απολαμβάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Ξεκινήσανε οι δοκιμές...

 

fglai9zf.jpg

 

Το τιμόνι θα το δοκιμάσω σήμερα, μου λείπουνε κάτι βίδες...(δεν θέλω σχόλια ειδικά από Γιάννη !!!)

 

Αν έχουμε  τέτοιους χρόνους στον αγώνα θα πέσει γέλιο...

Η πίστα μου άρεσε, είναι πολύ τεχνική και θέλει προσοχή.

Κάτσε να μάθουμε την πίστα, είναι ακόμα νωρίς.

πριν 12 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Αυτό είναι μόνο η μέθοδος αποτύπωσης όπως έχω πει. Αν το meshing είναι πτωχό (που είναι στο AC) δεν το απολαμβάνεις.

Πρόσεχε πως τα λες αυτά γιατί εκτίθεσαι. Το mesh στο rF2 είναι πιο αραιό, αναγκάζοντας μάλιστα τους modders να το φτιάχνουν από την αρχή και σαφώς πιο πυκνό, ώστε να μην έχουν θέμα οι αναρτήσεις στο AC. Άσχετε.

 

Στην πίστα τώρα :

Μία ώρα πριν, το μέλος panosdimp έγραψε:

Φανταστική πίστα, υπέροχη, σκέτη παράνοια, αυτή έπρεπε να υπάρχει στο ασσέττο φαντάσου την laser-scanned. 

Και ναι το πο@στικο το rf2 είναι απολαυστικότατο,επίσης έχω την εντύπωση πως τα γραφικά είναι μια χαρά, εκείνες οι πολλές σκιές ειδικά πάνω στα αυτοκίνητα από το 1,5 κ μετά του ασσέττο μου δίνουν λίγο στα νεύρα υπάρχει καμιά λύση η είναι as designed?

Ναι , είναι πολύ καλή, τεχνική, μου αρέσουν οι πίστες που έχουν υψομετρικά και κλειστές στροφές.

 

ΑΛΛΑ

 

Είναι καλή για hotlapping.

 

Για αγώνα, είναι μια ΚΑΚΙΣΤΗ επιλογή, μιας κ δεν έχει ούτε ένα σημείο προσπεράσματος.

@mad_dog, θα πρότεινα να αποφεύγεις τέτοιες πίστες για τους αγώνες μας.

Υπάρχουν ένα κάρο πίστες που χρησιμοποιούνται στο F1 calendar ή GT3 , με φάρδος και πολλαπλές γραμμές για προσπέρασμα.

Τι σε έχει πιάσει?

 

Αυτό σε συνδυασμό με τις αποφάσεις της ISI , πχ τη μεταφορά από rF1 ενός κάκιστου mod από 3RD party team και μετατροπή του σε Official!!!! ( εκεί βασίζεται η ISI πλέον? Κοίτα τι γίνεται στην KUNOS πχ ) και τον εκμηδενισμό του ελεύθερου χρόνου που θα υποστώ από Δευτέρα, θα με κάνουν να το σκεφτώ διπλά , να εξακολουθήσω να συμμετέχω σε αυτό το league.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Πρόσεχε πως τα λες αυτά γιατί εκτίθεσαι. Το mesh στο rF2 είναι πιο αραιό, αναγκάζοντας μάλιστα τους modders να το φτιάχνουν από την αρχή και σαφώς πιο πυκνό, ώστε να μην έχουν θέμα οι αναρτήσεις στο AC. Άσχετε.

 

Xαχαχαχα

 

Τα λες χαριτωμένα και μου αρέσει...τα φτιάχνουν πιο πυκνό λέει για να μην έχουν θέμα οι αναρτήσεις στο AC...μάλιστα...πολύ ενδιαφέρον.

 

Η Κunos αγαπητέ έχει official  Licensing για τα αυτοκίνητα για να μπορεί να χρησιμοποιεί τα ονόματα, και όχι να τις δίνουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά για να τα χρησιμοποιούν !!!

Δηλαδή πόσο επιτέλους ???

 

Για τις πίστες γίνονται προσπεράσματα ρώτα τον Πάνο να σου πει.

 

Παράθεση

Υπάρχουν ένα κάρο πίστες που χρησιμοποιούνται στο F1 calendar ή GT3 , με φάρδος και πολλαπλές γραμμές για προσπέρασμα.

Aν πέσεις σε άσχετο δύσκολα να τον πείσεις...

 

 

 

 

 

Και επιτέλους, άστο το simcade που το FFB είναι τόσο αστείο που ούτε τα αρχειάκια  lua mua δεν μπορούν να το σώσουν.

Απλά το FFB του rF2 είναι ο ορισμός του FFB (και αυτό δεν το λέω εγώ...)

Όταν εκεί στην Kunos μάθουνε να φτιάχνουνε physics τότε ίσως το δοκιμάσω πάλι.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Απλώς να συμφωνήσω με τον Jim, έχω τρέξει αρκετούς αγώνες στην Oulton (πρίν μερικές εβδομάδες και με τη Lotus) και είναι μαρτύριο να βρείς ευκαιρεία προσπέρασης, τουλάχιστον ελπίζω να είναι το layout χωρίς chicane. Είναι μία από τις πίστες που είχα επισκεφτεί όταν σπούδαζα στο νησί, καταπληκτική τοποθεσία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη

1 Η πίστα είναι πολύ τεχνική όπως είπατε για αυτό κατά τη γνώμη μου υπάρχουν ευκαιρείες για προσπέραση το παραμικρό λάθος στην έξοδο από τις δύσκολες παραβολικές και τό φαγες το προσπέρασμα ,τώρα αν ο άλλος έχει μάθει καλά την πίστα ούτως ή άλλως δεν τον προσπερνάς εύκολα όπως κατ επανάληψη έχουμε δει και στις άλλες πίστες που έχουμε τρέξει είτε εδώ είτε στο ασσέττο.

2. Στην πράξη εγώ βλέπω πως ένα μοντ αυτοκίνητο σε μια μοντ πίστα μου δίνει τόση ευχαρίστηση όση ίσως δεν μπορώ να πάρω από αλλού που δεν είναι μοντ .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O vittas να παρουσιαστεί στον Server στις επόμενες μέρες και να μιλήσει σαν ειδικός αν τους αρεσει η πίστα και αν είναι καλή για αγώνες.

Εγώ σαν special ειδικός και γρήγορος λέω οτι είναι μια χαρά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

O vittas να παρουσιαστεί στον Server στις επόμενες μέρες και να μιλήσει σαν ειδικός αν τους αρεσει η πίστα και αν είναι καλή για αγώνες.

Εγώ σαν special ειδικός και γρήγορος λέω οτι είναι μια χαρά.

 

 

Την Παρασκευή το βράδυ κατά τις 23:00 θα εμφανιστώ εγώ..

Μετά θα εξαφανιστώ γιατί θα έχω το Γερμανικό ταξίδι απο τις 27 του μαη μέχρι τις 7 του Ιούνη... :)

Ετσι κάποια χελωνάκια μπορεί να έχουν καλύτερη θέση στον αγώνα, που όπως το κόβω δεν θα τον προλάβω.. ;)

Την πίστα την ξέρω απο το παρελθόν..

Εχω την άποψη οτι είναι η μητέρα όλων στην προσπέραση, μιας και απλά χώνεις την μούρη σου στην εσωτερική, και αναγκάζεις τον άλλο να φρενάρει και να σε αφήσει..

(έτσι λένε φυσικά οι κανονισμοί της FIA)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Αυτός ο john έμοιαζε φοβερά με τον Νάσο ,μιλάμε θα έβαζα στοίχημα ότι είναι ό Νάσος και μας δουλεύει .

Μπα , άλλη φωνή.

 

@mad_dog, συγχαρητήρια, είσαι ο Ass0siator του thelab.

@panosdimp, επειδή θα ξανα κοιμηθείς στην εκκίνηση και θα περάσω μπροστά σου, απλά θα μείνω εκεί μέχρι τέλους. Δεν προσπερνάς με τίποτα (χθες έριχνα 1δευτ στον john κ δεν υπήρχε περίπτωση να περάσω).

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Στον Server άλλος φαίνεται να είναι πίσω σαλιγκάρι.

΄Όχι πριν πέσω για ύπνο. Ήμουν στο 1:34:800 κ εκείνος στο 1:35:800 (έβλεπα τα γυρολόγια) κ δεν μπορούσα να περάσω.

Μετά προφανώς βελτίωσε.

 

Τέσπα αρκετά. Θα δούμε τι θα γίνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.