Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Αυτό το rf2 για πολύ γερά νεύρα μας ισοπέδωσε ψυχή τε και σώματι τι τις θέλουμε τις hardcoriles ?

Τέλος πάντων χθες οτανεκλεψα στην κυριολεξια τη νικη μεσα απο τα χερια του αλανθαστου σχετικα :p:p Δημητρη ενιωσα τρελη λυτρωτικη ικανοποιηση που λιγο αργοτερα μετατραπηκε σε πικρια ,ειναι αληθεια πως οταν χανεις στον τελευταιο γυρο ειναι να κοβεις φλεβες να χωριζεις ακομα ακομα και να σκεπτεσαι να ξαναγυρισεις στο ασσεττο:p.

Κατα τα αλλα ολο στεναχωριες ,ο Φιλλανδος Βητας παλι εμπλεξε στα πιτς με τα γκομενακια που του συστησε δολια ο διοργανωτης και αχρηστος εεεε αριστος οδηγος της αντιπαλης ομαδας γνωστος με το νικ λογικος σκυλος και πουλησε την ομαδα ,αχ αυτο το παιδι πολυ επιρρεπης στις ακολασιες.

Δεν του εφτανε αυτο μας επρηζε κι ολη την ωρα με σεξιστικες ορολογιες του τυπου ρουφα τον προφανως επηρεασμενος απο τις περιπτυξεις που ειχε στα πιτς με τις Ματες Χαρι.

Ατυχος κι ο   Jim Pappas εμ Δημητρη δεν τον λεγανε κι αυτον ,να δειτε που θα βγει ασμα οπου jim και γκαντεμης.

Για τον λογικο σκυλο τι να πω μας ξεσκισε με τις βαρβατες εκκινησεις του το μετα ας μην το σχολιασω παντως την 3η θεση την τσιμπησε ,βαθρο ανεβηκε μπραβο και σ ανωτερα.

Τωρα φυσιοθεραπειες αποτοξινωση και πιτογυροθεραπειες για να συνελθουμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο χτεσινός αγώνας, πράγματι κρίμα για τον Δημήτρη που ενώ οδηγούσε αλάνθαστα ένα λάθος του κόστισε την νίκη.

O Πάνος ενώ πίεζε έκανε λάθη ενώ ο Δημήτρης έδειξε ότι είναι απαθής στην πίεση, στοιχεία καλού οδηγού και έμπειρου.

Για μένα έχω να πω πάλι λάθος στρατηγική, είχα και κάποιες μικροεπαφές με τον teammate μου...(sorry marmagas :( )

O Bήτας πάλι κάτι έκανε και...χάθηκε στα pits πάλι...αλλά από την τελευταία φορά καλύτερη απόδοση και γρήγορος.

Marmagas γρήγορος και σταθερός.

 

Ο επόμενος αγώνας στις 5 Iουνίου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτος αγώνας, χθες.

Ήξερα πολύ καλά πως σε απόλυτο γύρο , ο Παναγιώτης μου έριχνε 0.5δευτ.

Η στρατηγική μου απλή.

Να βγω 2ος στο qualy . Done.

Πέρασα μπροστά στην εκκίνηση. Ο Παναγιώτης ξανά κοιμήθηκε. Μετά απλά κρατούσα σταθερό ρυθμό.

Όταν ανέκαψε κ ήρθε πίσω μου , ήξερα πως θα είχε κάψει λάστιχο. Απέκρουσα λοιπόν τις επιθέσεις με ευκολία.

Τώρα αρχίζει η πουστιά.

Στο 1ο stint , έβαλα πιο λίγα καύσιμα κ μπήκα νωρίς, στον 20 γύρο. Σκοπός να βγω με φρέσκα λάστιχα κ να χτίσω διαφορά.

Όπως κ έγινε. Πάλι στο +7.

Μετά επανάληψη του 1ου σκέλους . Ως που να με φτάσει ο Παναγιώτης, κρατούσα λάστιχο για άμυνα.

Σε ένα χώσιμό του με divebombing το έχασε. Πάλι στο +11. Άντε να φτάσει. Εγώ κλασικά γρήγορα αλλά χωρίς να καίω λάστιχα.

Η κούραση άρχιζε να με πιάνει όμως.

Χάνω τα φρένα στο S κ πάω ευθεία στον τοίχο 9 γύρους πριν το τέλος. Ευτυχώς μικρές ζημιές αλλά αποφόρτιση του μπροστά αριστερού ελαστικού.

Πάει η διαφορά.

 

Δεν πειράζει όμως. Τα λάστιχά μου ήταν σε εξαιρετική κατάσταση κ όταν ο Παναγιώτης ξανα πλησίαζε, μπορούσα να τον ξανα ανοίγω.

Τελευταίος γύρος κ σίγουρος για την νίκη.

Και τότε ξακρίζω στα φρένα κ χάνω το apex...

Με περνάει ο Παναγιώτης!!!!!!!!!!!!!!!!

Έξαλλος τον καταδιώκω. Τα λάστιχά του νεκρά, το βλέπω. Θα τον πέρναγα είμαι σίγουρος.   Ξαφνικά στο 1 μέτρο τραβάει κάτι lag κ παραλίγο να πέσω πάνω του.

Το χάνω και αυτό ήταν....

Ακόμα το φυσάω κ δεν κρυώνει. Περιττό να πω πως κοιμήθηκα 3 από την υπερ ένταση.

Συγχαρητήρια Παναγιώτη.

 

Και το replay. Κοιτάχτε το λάθος κ μετά το lag στο 00:35 κ στο 00:44.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sorry παίδες για εχτές είχα σκοπό να τρέξω αλλά όταν είδα ότι είναι αγώνας άνω της ώρας είχα τρέξει ήδη δύο σαρανταπεντάλεπτους αγώνες το απόγευμα και δεν την πάλευα να ξαναπιάσω τιμόνι για κάνα δίωρο ακόμη μαζί με το practice :/

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Εχασα την εκκίνηση γιατί δεν έβλεπα τα φώτα .

2. Σου έκανα divebombing και σβούρηξα χάνοντας γύρω στα 10 secs ευτυχώς δεν σε πέταξα κι εσένα έξω.

3. Στο πιτ στοπ καλά τα πήγαμε όντως κέρδισες 4-5 secs  γιατί όταν έμπαινες είχαμε διαφορά κανα δυό .

4. Κάπου στους 30 τόσους γύρους σ έχω ξαναφτάσει και τα δίνω όλα δεν ήταν καθόλου εύκολο να περάσεις έναν πολύ γρήγορο οδηγό στην πίστα αυτή τα λάστιχά μου αν και

φθαρμένα μου έβγαζαν καλούς χρόνους οπότε δεν είχα την πολυτέλεια να τα σκεφτώ ,εκεί λοιπόν που έχω μαζέψει και μπαίνω στην παραβολική δεξιά για την ευθεία εκκίνησης τερματισμού με τα χίλια να σου πάρω το σλιπστρίμινγκ χάνω τα σημάδια γιατί η bmw  σου μου γέμιζε την οθόνη:D και κάνω κάτι τρομακτικές πιρουέτες τελικά σβουρίζω με πατημένο συμπλέκτη ευτυχώς γιατί θα μεγάλωνε κι άλλο η διαφορά ,φτου κι από την αρχή κυνήγι μέχρι τελικής πτώσης πολύ ψυχοφθόρο αδελφέ μου .

5 .Λίγο πριν το τέλος κάνεις κι εσύ το πρώτο λάθος ευτυχώς και μετά κάνεις και το δεύτερο που μου έδωσε την πρώτη θέση .

Εχω να πω πως ήταν φοβερός αγώνας απέναντι σέ έναν ισάξιο αντίπαλο που γνωρίζει και από στρατηγική καί από οδήγηση τα σέβη μου Jim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος geovas77 έγραψε:

Sorry παίδες για εχτές είχα σκοπό να τρέξω αλλά όταν είδα ότι είναι αγώνας άνω της ώρας είχα τρέξει ήδη δύο σαρανταπεντάλεπτους αγώνες το απόγευμα και δεν την πάλευα να ξαναπιάσω τιμόνι για κάνα δίωρο ακόμη μαζί με το practice :/

 

 

Αστα αυτά, πες απλά πως φοβήθηκες να λάβεις μέρος στο πιο απαιτητικό πρωτάθλημα του κόσμου ,εγώ αυτό εισέπραξα:p:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα άψογα στον πρώτο αγώνα και πίεζα τρελά τον πρώτο.. Μας κόψατε..

Ξεκινάω φανταστικά τον δευτερο, προσπαθώ να πιάσω το Δημήτρη, κάνει ένα ψιλολάθος και παίρνω τα πάνω μου..

Μετά έρχεται ο σίφουνας Παναγιώτης, και έκανα δεξιά, να τον αφήσω να φαγωθεί με το Δημήτρη και να κερδίσω απο την χασούρα τους..

Εχω απο το χελωνάκι 52 δευτερόλεπτα διαφορά, και κοιτάζω να δώ σε τι κατάσταση είναι τα λάστιχα και πόσο καύσιμο έχω, γιατί αυτός μπήκε πίτ..

Ανακαλύπτω οτι αντί να κοιτάζω τη στροφή, ψάχνω τα λάστιχα και βγαίνω έξω..

Μένω 32 δευτερόλπετα μπροστά απο το χελωνάκι..

Κοιτάζω να δώ πόσα καυσιμα έχω, νασου πάλι έξω..

μένω 2 δευτερόλεπτα μπροστά απο το χελωνάκι..

Νάσου ξανά έξω απο ανοησία μου..

Μπαίνω πίτ, αλλάζω λάστιχα και καυσιμα και φευγω...

Πάω σφεντόνα, και απο την ταραχή μου επειδή δεν βλέπω, ανάβω τα φώτα και τραβάω το σίφτερ με την πυτζάμα..

Καρφώνει δευτέρα και χάνω το σύμπαν..

Ξανά στα πίτς.. 

Παίζω με τα κουμπιά, να αλλάξω τα μενού για να βλέπω τους χρόνους μου..

Ξανά το σίφτερ στην πυτζάμα, για καλή μου τύχη βάζει απο τρίτη τετάρτη, ενώ απο πίσω έρχεται ο Δημήτρης..

Βγάζω νεκρά, και παράω τα παντλς...

Πρώτη.. πέντε σβούρες...

τοίχο τοίχο και ξανα στα πίτς...

ΑΧΡΗΣΤΟΣ

Καλά που δεν έσκασε πάνω ο Δημήτρης να έχω τύψεις.. Συγγνώμη Δημήτρη...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Πρώτη.. πέντε σβούρες...

τοίχο τοίχο και ξανα στα πίτς...

Καλά ρε φίλε το είδα κι εγώ, ερχόμουν πίσω από το Δημήτρη κι έπαθα, ξαφνικά βλέπω να φεύγεις δεξιά και να τινάζονται τα καπώ στον αέρα  :yikes: πάει λέω κόλλησε το πισι δεν είναι δυνατόν στην ευθεία ,πολύ κλάμα λέμε .

Εγώ φταίω σε έβαλα να τα μάθεις όλα σε μια μέρα με κείνο το ρημάδι το απλικέισο ,ένα κάρο πληροφορίες είχε πάνω του που να τις αφομοιώσεις όλες σε μια ώρα και να τις χρησιμοποιήσεις στον αγώνα .

Την επόμενη φορά θα σε βάλω να περάσεις όλα τα κουμπιά στο πληκτρολόγιο να δούμε αν θα σου μείνει κέφι να τρώς πατατάκια και να καπνίζεις ενώ οδηγάς όπως κάνεις  στο ασσέττο.

ΥΓ:  Στη γιορή σου θα σου κάνω δώρο στολή σαμουράι για να πιάνεται στο σίφτερ περισσότερες φορές ,teammate να σου πετύχω ....

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jimmακο...πατάμε γραμμή παλικάρι μου ???

Για να κοιτάξω λίγο το replay να πέσουν καμπάνες...

Το πουλάκι μου...γραμμούλα πατάμε έτσι ???

Για να φτιάξω πάλι την τελική βαθμολογία γιατί μερικοί δεν με ακούτε μου φαίνεται !!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος mad_dog έγραψε:

Jimmακο...πατάμε γραμμή παλικάρι μου ???

Για να κοιτάξω λίγο το replay να πέσουν καμπάνες...

Το πουλάκι μου...γραμμούλα πατάμε έτσι ???

Για να φτιάξω πάλι την τελική βαθμολογία γιατί μερικοί δεν με ακούτε μου φαίνεται !!!

Ναι δεν το ξερα να πέσω πάνω του, για να μη πατήσω την κ@λογραμμούλα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός live για αυτούς που θα θέλουν να τρέξουν και να δουν τον καιρό για Oulton Park

 

@liakjim θα έχεις ποινή επειδή:

 

1. Πάτησες γραμμή

2. Κατά την διάρκεια του αγώνα δεν πάτησες αλλά θα πατούσες, οπότε είναι σαν να πάτησες

3. Ο τρόπος σου είναι εχθρικός απέναντι στους αγωνοδίκες

4. Δεν ξέρεις να οδηγάς

5. Είσαι αργός

6. Στον επόμενο αγώνα ξεκινάς τελευταίος (τον λόγο θα τον σκεφτώ, ακόμη δεν έχω βρει κάτι)

7. Με 150kg balast

8. Tην καλημέρα μου

 

Har har har

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@mad_dogτι θα γίνει θα κατέβεις το βράδυ assetto ?

Eγώ λέω να πάω να ρίξω μερικές γύρες κατά  τις 22.30 με 23.00

ΥΓ: Παρασκευή όλος δικός σου αδημονώ να τρέξω την Oulton μου φαίνεται πολύ απαιτητική θα μας πάρει τα σώβρακα η bmw  εκεί μέσα .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

@mad_dogτι θα γίνει θα κατέβεις το βράδυ assetto ?

Αrcade λέξεις δεν θα αναφέρεις εδώ μέσα στο hardcore racing sim.

Θα με αναγκάσεις να σου δώσω ποινή !

 

πριν 43 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

ΥΓ: Παρασκευή όλος δικός σου αδημονώ να τρέξω την Oulton μου φαίνεται πολύ απαιτητική θα μας πάρει τα σώβρακα η bmw  εκεί μέσα .

Nαι το φοβάμαι πολύ αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.