Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Κατάφερα επιτέλους να φέρω μερικές στροφές σήμερα, πάρα πολύ ωραία η πίστα με φοβερή ροή  και αρκετές παγίδες που εάν δεν ισοροπήσεις το αυτοκίνητο σε τεντωμένο σκοινί και αποτύχεις στη σωστή  μεταφορά βάρους έχεις φύγει για πουρνάρια.

 

Πήρα τη μπεμπέκα για πρώτη φορά για να τη δοκιμάσω και μου φάνηκε άψογη με φοβερό Feedback όπως τα περισσότερα αυτοκίνητα στο παιχνίδι φυσικά.Από τα στατιστικά του server πάντως φαίνεται πως έχει σημαντικά μικρότερη τελική ταχύτητα από τις μπροστοκούνες παρόλο τη σχετικά μικρή ευθεία της πίστας, έτσι είναι όντως ή φταίει κάτι στο setup?

 

Χαίρομαι που βλέπω περισσότερα ονόματα στο server, φαίνεται πως σιγά σιγά αποκτά περισότερους οπαδούς το rF2 στην εδώ κοινότητα αυτό που λείπει είναι περισότεροι αγώνες. Εγώ από την πλευρά μου θα προσπαθήσω την Κυριακή να είμαι παρών αν και δεν ξέρω εάν θα βρώ χρόνο για παραπάνω practice μέσα στην εβδομάδα καθώς έχει φουντώσει το πρωτάθλημα στο iR και υπάρχουν συναρπαστικοί αγώνες σχεδόν καθημερινά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

wolf2.jpg

 

Γιάννη και εγώ θέλω να μου κάνεις κράνος...

 

8 hours ago, geovas77 said:

Πήρα τη μπεμπέκα για πρώτη φορά για να τη δοκιμάσω και μου φάνηκε άψογη με φοβερό Feedback όπως τα περισσότερα αυτοκίνητα στο παιχνίδι φυσικά.Από τα στατιστικά του server πάντως φαίνεται πως έχει σημαντικά μικρότερη τελική ταχύτητα από τις μπροστοκούνες παρόλο τη σχετικά μικρή ευθεία της πίστας, έτσι είναι όντως ή φταίει κάτι στο setup?

 

Aν είσαι αργός τη τελική να να ανοίξεις...θέλει τέχνη να πιάσεις τελική...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Aν είσαι αργός τη τελική να να ανοίξεις...θέλει τέχνη να πιάσεις τελική...

χελωνάκι @mad_dogομολογείς έμμεσα οτι είμαι ο μεγαλύτερος τεχνίτης, έτσι δεν είναι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος geovas77 έγραψε:

Κατάφερα επιτέλους να φέρω μερικές στροφές σήμερα, πάρα πολύ ωραία η πίστα με φοβερή ροή  και αρκετές παγίδες που εάν δεν ισοροπήσεις το αυτοκίνητο σε τεντωμένο σκοινί και αποτύχεις στη σωστή  μεταφορά βάρους έχεις φύγει για πουρνάρια.

 

Πήρα τη μπεμπέκα για πρώτη φορά για να τη δοκιμάσω και μου φάνηκε άψογη με φοβερό Feedback όπως τα περισσότερα αυτοκίνητα στο παιχνίδι φυσικά.Από τα στατιστικά του server πάντως φαίνεται πως έχει σημαντικά μικρότερη τελική ταχύτητα από τις μπροστοκούνες παρόλο τη σχετικά μικρή ευθεία της πίστας, έτσι είναι όντως ή φταίει κάτι στο setup?

 

Χαίρομαι που βλέπω περισσότερα ονόματα στο server, φαίνεται πως σιγά σιγά αποκτά περισότερους οπαδούς το rF2 στην εδώ κοινότητα αυτό που λείπει είναι περισότεροι αγώνες. Εγώ από την πλευρά μου θα προσπαθήσω την Κυριακή να είμαι παρών αν και δεν ξέρω εάν θα βρώ χρόνο για παραπάνω practice μέσα στην εβδομάδα καθώς έχει φουντώσει το πρωτάθλημα στο iR και υπάρχουν συναρπαστικοί αγώνες σχεδόν καθημερινά.

Είμαστε χαμένοι απο χέρι.. Η πίστα είναι ραμμένη στα οδηγικά γούστα του @panosdimp

Μη σε απασχολεί η τελική, είναι πίστα με αλλεπάλληλες στροφές, το σημείο φρεναρίσματος και το σωστό ρολάρισμα μέσα στη στροφή μετράνε..

Η τελική απο 200,4 σε 205,5 σου δίνει 0,110 στο γύρο, αλλά για να κρατήσεις το αμάξι σε καλό ρυθμό στο υπόλοιπο του γύρου σου βγαίνει η πίστη...

Με τελική στα 200,4 στο πρώτο sector κατεβάζω 0,470, και στο δεύτερο 0,780.. Απλά τουμπάρα στο τελευταίο σικέην όπως πάντα και δεν έγραψα το γύρο..

Νομίζω το 59,380 είναι εφικτό.. Θα δούμε την Παρασκευή!!

Το καλό με το σέρβερ είναι οτι έχεις 2 εβδομάδες να προετοιμαστείς, και για εμάς που έχουμε μόνο 2 ώρες την Παρασκευή και άλλες 2 την Κυριακή είναι σωτηρία!!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Το καλό με το σέρβερ είναι οτι έχεις 2 εβδομάδες να προετοιμαστείς, και για εμάς που έχουμε μόνο 2 ώρες την Παρασκευή και άλλες 2 την Κυριακή είναι σωτηρία!!

Για εμας τους υπολοιπους δεν ειναι καλο :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η πίστα είναι στα μέτρα και στα γούστα τα δικά σου @rapid_fast βλέπε Μονακό και Μακάου  όπου ήσουν αχτύπητος ,εμένα μου αρέσουν πίστες σαν το spa το  mugello την imola.

Aν τρέξει και ο geovas ο ανταγωνισμός θα είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα προβλέπονται σκληρές μάχες αλλά και πολλές έξοδοι από τζαρτζαρίσματα ,νομίζω θα μαζευτούμε για πρώτη φορά αρκετοί ,αν ερχόταν και ο jim  θα γινόταν ένας από τους καλύτερους αγώνες .

Πρέπει να μπούμε να κάνουμε practice  όλοι μαζί ,να τρέξουμε και κάναν αγώνα για να δούμε πως είναι με πολλά αμάξια μαζί .

Την Παρασκευή λοιπόν η το Σάββατο και όσοι μπορούν και την Πέμπτη να μπούμε να δούμε τι γίνεται γιατί μέχρι τώρα μόνο hotalaping κάναμε.

Ωρα συνάντησης  μετά τις 22.30

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος geovas77 έγραψε:

Πήρα τη μπεμπέκα για πρώτη φορά για να τη δοκιμάσω και μου φάνηκε άψογη με φοβερό Feedback όπως τα περισσότερα αυτοκίνητα στο παιχνίδι φυσικά.Από τα στατιστικά του server πάντως φαίνεται πως έχει σημαντικά μικρότερη τελική ταχύτητα από τις μπροστοκούνες παρόλο τη σχετικά μικρή ευθεία της πίστας, έτσι είναι όντως ή φταίει κάτι στο setup?

Η bmw  και το mitsubishi είναι αρκετά πιο αργά από τα υπόλοιπα προσθιοκίνητα ,η παραπάνω δύναμη των προσθιοκίνητων ήταν φανερή και στην προηγούμενη πίστα όπου έβγαζαν 212 τη στιγμή που η bmw  εβγαζε 206 .

Αυτό καθιστά το προσπέρασμα πολύ δύσκολη υπόθεση για τον οδηγό της bmw kai toy mitsubishi  ,στις στροφές ίσως είναι ισοδύναμα ,απλά ο τρόπος οδήγησης είναι διαφορετικός στην έξοδο όμως επιταχύνουν πολύ πιο γρήγορα και φαίνεται από τα 5 σχεδόν χιλιόμετρα διαφοράς σε αυτή τη μικρή ευθειούλα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Η bmw  και το mitsubishi είναι αρκετά πιο αργά από τα υπόλοιπα προσθιοκίνητα ,η παραπάνω δύναμη των προσθιοκίνητων ήταν φανερή και στην προηγούμενη πίστα όπου έβγαζαν 212 τη στιγμή που η bmw  εβγαζε 206 .

Αυτό καθιστά το προσπέρασμα πολύ δύσκολη υπόθεση για τον οδηγό της bmw kai toy mitsubishi  ,στις στροφές ίσως είναι ισοδύναμα ,απλά ο τρόπος οδήγησης είναι διαφορετικός στην έξοδο όμως επιταχύνουν πολύ πιο γρήγορα και φαίνεται από τα 5 σχεδόν χιλιόμετρα διαφοράς σε αυτή τη μικρή ευθειούλα.

Καταλαβαίνεις οτι 6 χλμ/ώρα είναι ρυθμός περπατήματος και θέλεις 7 δευτερόλεπτα για να προσπεράσεις.. (πράγμα που δεν υπάρχει σε αυτή την πίστα...)

Είναι ανέφικτο να προσπεράσεις εάν ο άλλος δεν κάνει λάθος, ή αν δεν πέσεις δίπλα του στα φρένα...

 

πριν 23 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Η πίστα είναι στα μέτρα και στα γούστα τα δικά σου @rapid_fast βλέπε Μονακό και Μακάου  όπου ήσουν αχτύπητος ,εμένα μου αρέσουν πίστες σαν το spa το  mugello την imola.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάμε σπα και Ιαπωνία και ίμολα με αυτά τα αυτοκίνητα και να μην είσαι 1,5 δευτερόλεπτο πιο αργός.. Να το ξέρεις..

Μπορεί να απολαμβάνεις αυτές τις πίστες με τις καμπές και το κρεμασμένο γκάζι σε όλη τη στροφή, αλλά είσαι γεννημένος για πίστες αργές, με διπλά άπεξ, και ήρεμη οδήγηση...

Τα μονακό δεν τα γουστάρεις γιατί δε σου αρέσουν οι μπαριέρες...

 

πριν 29 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Την Παρασκευή λοιπόν η το Σάββατο και όσοι μπορούν και την Πέμπτη να μπούμε να δούμε τι γίνεται γιατί μέχρι τώρα μόνο hotalaping κάναμε.

Ωρα συνάντησης  μετά τις 22.30

 

Σου είπα να τρέξουμε αγώνα την Κυριακή και τρόμαξες... σου πήγε ΝΑ..!!!!:hehe:

Παρασκευή 23:00, να φέρεις και κιάλια για να με βλέπεις :wub:...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φανατικοί μου οπαδοί, αγαπητά μου σαλιγκάρια λοιπά κινητά εμπόδια.

Την Παρασκευή θα έχετε την τιμή να με δείτε στις πίστες.

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να αλλάξω αυτοκίνητο και να μην λάβω μέρος με το Mitsubishi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για Πέμπτη είμαι μέσα, Παρασκευή έχω δουλειά και ξενύχτι...

Αλλιώς θα σας δω σον αγώνα της Κυριακής...

 

Χελωνάκι, τώρα μας φταίει το αμάξι??? χαχαχαχα

Εγώ θα μείνω με το Mitsu, έως να μπεί στο μοντ το Subaru που τρέχει κανονικά στο φετινό BTCC!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Φανατικοί μου οπαδοί, αγαπητά μου σαλιγκάρια λοιπά κινητά εμπόδια.

Την Παρασκευή θα έχετε την τιμή να με δείτε στις πίστες.

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να αλλάξω αυτοκίνητο και να μην λάβω μέρος με το Mitsubishi.

τι είναι αυτά τα αίσχη ρε? τι είναι το αμάξι για να το αλλάζεις όποτε θες?

(καλά θα κάνεις, τα ιαπωνικά αυτοκίνητα είναι σαβούρια..)

Πάρε ότι θές, αλλά αν πάρεις κρούζ θα σου ρίχνω 3 δευτερόλεπτα, στο λέω απο τώρα...

(παιδιά, το χελωνάκι πρέπει να έχει στεναχωρεθεί πάρα πολύ που δεν μπορεί να είναι ανταγωνιστικός.. Εχει πέσει σε κατάθλιψη)

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Εγω μπορει να παω σε Ford.

 

Ασχετο σχετικο

 

Καλυτερε οδηγε?

Ναι εσενα λεω..

 

Μπορει στο μελλον ο Σερβερ να φιλοξενησει μονοθεσια?

Θα μπορέσει.....

 

πριν 12 λεπτά, το μέλος troffeo έγραψε:

Εγώ για Πέμπτη είμαι μέσα, Παρασκευή έχω δουλειά και ξενύχτι...

Αλλιώς θα σας δω σον αγώνα της Κυριακής...

 

Χελωνάκι, τώρα μας φταίει το αμάξι??? χαχαχαχα

Εγώ θα μείνω με το Mitsu, έως να μπεί στο μοντ το Subaru που τρέχει κανονικά στο φετινό BTCC!!!!

Και εγώ την Παρασκευή έτρεξα σε άλλο παιγνίδι, το παράτησα στο 3-4 γύρο με αυτά τα αλλοπρόσαλλα που συμβαίνανε και ήρθα στο rf2 και γάζωσα...

 

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeoF1 said:

Εγω μπορει να παω σε Ford.

 

Ασχετο σχετικο

 

Καλυτερε οδηγε?

Ναι εσενα λεω..

 

Μπορει στο μελλον ο Σερβερ να φιλοξενησει μονοθεσια?

 

Ότι είπε ο rapid, αλλά μόνο της χρονιάς  F1 1991.

 

Δηλαδή τα παρακάτω

 

mp46_m.jpg

 

fw14_m.jpg

 

643_m.jpg

 

b191_m.jpg

 

m191_m.jpg

 

Επίσης θα γίνει up εντός των ημερών άλλος server μόνο με την κατηγορία F1 1991 και θα γίνει προσπάθεια να στηθεί σοβαρό πρωτάθλημα και εκεί.  Τα μονοθέσια τα καταβέζατε από εδώ

Προσοχή, ΜΟΝΟ F1 1991 !!!

 

 

1 hour ago, rapid_fast said:

τι είναι αυτά τα αίσχη ρε? τι είναι το αμάξι για να το αλλάζεις όποτε θες?

(καλά θα κάνεις, τα ιαπωνικά αυτοκίνητα είναι σαβούρια..)

Πάρε ότι θές, αλλά αν πάρεις κρούζ θα σου ρίχνω 3 δευτερόλεπτα, στο λέω απο τώρα...

 

Chevi θα πάρω...

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος mad_dog έγραψε:

Υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να αλλάξω αυτοκίνητο και να μην λάβω μέρος με το Mitsubishi.

Κανονικά αν γίνει αλλαγή αυτοκινήτου στα μέσα της σεζόν υπάρχουν penalties, π.χ. στους πρώτος αγώνες με το νέο αυτοκίνητο να παίρνεις τους μισούς πόντους της κατάταξης που θα έπαιρνες κανονικά. Περιμένω να εφαρμοστεί, αλλιώς η hardcorίλα πάει περίπατο....

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kαλά εσύ έχεις χρόνια να εμφανιστείς...και μόλις δήλωσα αλλαγή αυτοκινήτου παρουσιάστηκες ???

Και δεν φτάνει που παρουσιάστηκες αλλά ήρθες και με ιδεές !!!

Αν τρέξεις μαζί μας θα εφαρμοστεί αμέσως η βαθμολογία βάση των penalties.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.