Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Δεν έχεις οδηγήσει ποτέ αυτοκίνητο χωρίς υδραυλικό τιμόνι στη ζωη σου... και φαίνεται! ! ?

 

EDIT: Άκυρο το πόστ νόμιζα ότι ήταν για εμένα...:p

Καλέ μου φίλε βιάζεσαι...

Ακόμα και εάν δεν είχα ΚΑΜΙΑ σχέση με αγώνες και αγωνιστικά αυτοκίνητα και μόνο λόγω ηλικίας (52) έ του π@ύστη κάτι θα είχα οδηγήσει μη υδραυλικό και με ατέρμωνα αυτοκίνητο...

Αλλά για πές μου τι σε έκανε να το καταλάβεις αυτό?

Έγινε επεξεργασία από troffeo
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Jim, η σωστή απάντηση είναι πως τα συγκεκριμένα ατυτοκίνητα έχουν υδραυλικό τιμόνι αλλά fail xD

http://www.btccpages.com/teams/hondaaccord.php

 

Έχω οδηγήσει (προσπαθήσει δηλαδή)  Honda Accord BTCC  (αυτά τα 2 που είχε φέρει ο Χαλκίοπουλος περίπου το 2001 ή 2002) στην Ρόδο στο γνωστό αεροδρόμιο.

Δεν είχα ψαχτει για το σύστημα διεύθυνσης, καθώς κύριο μέλημα ήταν να προσπαθήσω να το ξεκινήσω χωρίς να γίνω και εντελώς ρεζίλι, θα έπερνα όρκο όμως ότι ήταν μηχανικό καθώς η αίσθηση (προφανώς λόγω κάμπερ κλπ) που σου έδινε στις μικρές ταχύτητες, ήταν ΠΟΛΥ βαριά και ότι θα χρειαζότανε να κάνεις γυμναστική πολύ για να το κάνεις καλά.

Σήμερα μετά από την κουβέντα, το έψαξα και είδα ότι έχει ηλεκτρικά υποβοηθούμενο σύστημα διεύθυνσης.

Πιθθανότατα τα σημερινά BTCC που είναι NG (new generation) να έχουν υδραυλικά, αλλά θεωρώ ότι θα έχουν σίγουρα υποβοήθηση.

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα θα είναι τα ελαστικά.

Λέω να τρέξω με medium.

Σήμερα έχω σκοπό να κάνω καμία βόλτα...

 

worjp5bq.jpg

 

 

To λυκόπουλο με φτάνει ???

Λυκόπουλο, φτάνει εδώ στο hardcore sim...τράβα πάλι στο AC...δεν θα μας κάνεις εσύ ρεζίλι...

 

Στατιστικά Server

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω mad πρέπει να κάνεις update  στους χρόνους ,ελπίζω να μην τσάντισα τον JOHN  και τον  Vita και δούμε τίποτα εξωφρενικά νούμερα αύριο.

@panos

@rapid

Λυσσαξατε χθες!!!!

Κολλησα στο live racers παρακολουθωντας σας!!!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος mad_dog έγραψε:

Σήμερα έχω σκοπό να κάνω καμία βόλτα...

Δεν τρέχω παρέα με κινητά εμπόδια ..

Πως σου φαίνεται το νέο μου Look ?

Μου έκανε ιδιαίτερα χθες ο Βήτας "πως να γίνετε αλαζών"

 

πριν 16 λεπτά, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

@panos

@rapid

Λυσσαξατε χθες!!!!

Κολλησα στο live racers παρακολουθωντας σας!!!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Αστα μού βγαλε την ψυχή όλο στο 0,009 και στο 0,002 με είχε στο τέλος κουράστηκε σαν αγύμναστος που είναι και επωφελήθηκα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2016 at 8:55 ΠΜ, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Μπραβο john@john!!!!

Φοβερο skin!

Ευχαριστω!

Kι εσύ τέκνον Βρούτε ?

Καλά που μπήκε ο spyder  με bmw  και δεν είμαι μονάχους μονάχους, τι διάολο οδηγοδιώχτη έχει το άμοιρο το bmwdaki?

Ελπίζω βέβαια να μην το εγκαταλείψει κι αυτός γιατί μετά μόνη μου ελπίδα ο πολυμήχανος και πολυάσχολος @sosna

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Αστα μού βγαλε την ψυχή όλο στο 0,009 και στο 0,002 με είχε στο τέλος κουράστηκε σαν αγύμναστος που είναι και επωφελήθηκα.

Μου τελειώσανε τα πατατάκια, μην παίρνεις θάρρος.......

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Μου τελειώσανε τα πατατάκια, μην παίρνεις θάρρος.......

 

Αντε ρε με την αρκαδούρα που με εγκλωβίσατε ,στο ασσέτο είχαμε διαφορά εδώ στο rf2 οι διαφορές εξανεμίστηκαν ,προσωπικά μου αρέσει γιατί έχει περισσότερο ανταγωνισμό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Αντε ρε με την αρκαδούρα που με εγκλωβίσατε ,στο ασσέτο είχαμε διαφορά εδώ στο rf2 οι διαφορές εξανεμίστηκαν ,προσωπικά μου αρέσει γιατί έχει περισσότερο ανταγωνισμό.

Μπορεί να είναι αρκαδούρα, αλλά αλλάζεις ένα κλίκ τον αέρα στα λάστιχα και βλέπεις αμέσως τη διαφορά..

Το ίδιο και τα κάμπερ, και την κατανομή πέδης, και την αεροτομή, και το ύψος και τα πάκερς και το πριλόαντ και το κόουστ και όλα...

Οτι και να κάνεις το βλέπεις ΑΜΕΣΩΣ...

Προσωπικά είμαι ήδη πολύ πίσω απο εσένα, γιατί οδηγάς πισωκούνα και εγώ θεικό μπροσθοκούνι..

 

πριν 1 ώρα, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

@panos

@rapid

Λυσσαξατε χθες!!!!

Κολλησα στο live racers παρακολουθωντας σας!!!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Κάθε φορά που τρέχουμε με τον @panosdimp Λυσσάμε σαν τους λύκους..

Σε αγώνα να μας δείς τι κάνουμε...

Το τυπάκι είναι φοβερά ψύχραιμος και σταθερός οδηγός... (μέχρι να κολλήσω πίσω του, που κοιτάζει συνέχεια καθρέφτη και βγαίνει έξω μοναχός του..)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα οι χρόνοι θα είναι παρελθόν...

Τα υπόλοιπα επί το έργον και στα στατιστικά τρισάθλια σαλιγκάρια και κινητά εμπόδια !!!

 

Har har har

 

edit: Αλλαγές στους κανονισμούς. Οι πρώτοι των quali ξεκινάνε με 500kg, 250kg, 100kg.

 

:D:D:D

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα Honda και Bmw πριν 5 μέρες αλλά είχα τα βοηθήματα στο low. Ωραία και τα 2, χθές δοκίμασα Bmw, τα βοηθήματα όλα off και μου άρεσε περισσότερο, με default setup και soft λάστιχα. Οντως οι αλλαγές στο setup φαίνονται αμέσως και νομίζω πως θέλω αρκετό practice για να μπώ στο πετσί του παιχνιδιού και θα το κάνω γιατί μου αρέσει και δείχνει πως έχει βάθος :p Εμαθα και το starter και ignition, στην αρχή έβαζα τον υπηρέτη AI και μου το έβγαζε απ'τα χώματα :D Τα λάστιχα σε πια θερμοκρασία δουλεύουν καλά;

Για τον αγώνα δεν νιώθω έτοιμος, θα φάω πολλές σβούρες, είναι και η πίστα ιδανική για αρχάριο :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Aν δεν κατέβω στο 0:59 δεν θα τρέξω στον αγώνα !!!

Εξαγριωμένος μου φαίνεσαι :D

 

πριν 12 λεπτά, το μέλος spyder έγραψε:

Δοκίμασα Honda και Bmw πριν 5 μέρες αλλά είχα τα βοηθήματα στο low. Ωραία και τα 2, χθές δοκίμασα Bmw, τα βοηθήματα όλα off και μου άρεσε περισσότερο, με default setup και soft λάστιχα. Οντως οι αλλαγές στο setup φαίνονται αμέσως και νομίζω πως θέλω αρκετό practice για να μπώ στο πετσί του παιχνιδιού και θα το κάνω γιατί μου αρέσει και δείχνει πως έχει βάθος :p Εμαθα και το starter και ignition, στην αρχή έβαζα τον υπηρέτη AI και μου το έβγαζε απ'τα χώματα :D Τα λάστιχα σε πια θερμοκρασία δουλεύουν καλά;

Για τον αγώνα δεν νιώθω έτοιμος, θα φάω πολλές σβούρες, είναι και η πίστα ιδανική για αρχάριο :p

 

Εσένα δεν σε φοβάμαι θα το πιάσεις μέχρι  τον αγώνα θα σαι πλήρως ανταγωνιστικός.

Για να δεις βάλε το track map  app εκεί δείχνει ανά πάσα στιγμή τις θερμοκρασίες των ελαστικών αναπαριστώντας τες και με χρώματα, μέχρι το κόκκινο είσαι καλά αν μπαίνεις στο κίτρινο αρχίζει να φεύγει το πίσω μέρος αν είναι πίσω και να υποστρέφεις  αν είναι μπροστά συν την παραπάνω φθορά αν είναι από μπλοκάρισμα ,χρειάζεται να βάλεις στο τιμόνι τα brake bias για να μπορείς να μεταθέτεις τα φρένα κάνα δυό κλίκ πίσω στις παραβολικές στροφές έτσι ώστε να μην έχεις φθορά από μπλοκάρσμα όταν αποφορτίζεται ο εσωτερικός τροχός, επίσης αν προσέξεις αλλάζει και σχήμα το ελαστικό όταν υπερθερμένεται γίνεται σαν μπάλλα αυτό είναι ένδειξη πως πρέπει να μην πιέσεις και να τα κρυώσεις άρα τα θες τετραγωνισμένα και κόκκινα όταν είναι γκρι την έβαψες έχεις σκασμένο λάστιχο.

Με λίγα λόγια το ένα μάτι στο app για να βλέπεις ανά πάσα στιγμή τα χρώματα και τα σχήματα, τα νούμερα ούτως η άλλως δεν τα βλέπεις τόσο εύκολα όταν οδηγάς γιατί δεν προλαβαίνεις.

Αν δεις φθορά όπως του troffeo σίγουρα κάπου το παρακάνεις ,εγώ μπήκα στον τρίτο γύρο με 98% φθορά αλλά πρόσεχα μπλοκαρίσματα και υπερβολές ,στον γρήγορο γύρο σου τα δίνεις όλα αλλά πάντα προσοχή στα ελαστικά ειδικά στο φρενάρισμα τα τρώει πολύ κάνει και φλάτ σποτ που μεταφέρεται στο τιμόνι και είναι σπαστικό.

Περισσότερα άλλη φορά γιατί πείνασα bb.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Aν δεν κατέβω στο 0:59 δεν θα τρέξω στον αγώνα !!!

Αυτός το παράτησε το παιγνίδι....

 

πριν 37 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

προσοχή στα ελαστικά ειδικά στο φρενάρισμα τα τρώει πολύ κάνει και φλάτ σποτ που μεταφέρεται στο τιμόνι και είναι σπαστικό.

 

Οπως ακριβώς και στην πραγματικότητα, σαν να λέμε.....

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.