Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

On 6/22/2016 at 1:21 ΜΜ, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Ημουν πίσω απο τον Θοδωρή σε αγώνα δύο φορές, και ο απίθανος τύπος ήταν μόνιμα ντριφταρισμένος σαν να κόβει τέρμα το τιμόνι 20 μέτρα πρίν τη στροφή και μετά τάπα γκάζι...

Και πήγαινε πιο γρήγορα απο εμένα που πήγαινα πιστά σε γραμμές χωρίς το παραμικρό ψάρεμα ή γλίστρημα.

Και αναρωτιέμαι έκτοτε.. Αυτά που γράφουμε εδώ, τα γράφουμε για να τα γράφουμε, ή τα πιστεύουμε όντως?

Στον προτελευταίο αγώνα που έπαιξα στο ασσέττο..

Αλλάζω τις μοίρες στο τιμόνι απο 900 σε 440.. Ενημερώνω και τον @panosdimpοτι βρήκα τρόπο να ζεστάνω τα λάστιχα...

Ξεφουσκώνω και τα λάστιχα στο 14 και στο 17 αν δεν κάνω λάθος...

Και έστριβα με λόγο 1/2 σε κάθε στροφή, πήγαινε το αυτοκίνητο σαν βάρκα και έγραφε και χρόνο...

Εκεί είπα σταματάω το ασσέττο μέχρι να το φτιάξουν...

Θα επιστρέψω όταν επισκευαστεί, ή απο Σεπτέμβριο που θα έχω δεύτερο PC για να μπαίνω τις πέμπτες να σας κάνω παρέα...

 

Προσωπικά προτείνω να βάλουμε για μερικούς γύρους μέσα τον Θοδωρή να δούμε μήπως ισχύουν αυτά και στο rf2

Προβλέπω να ρίχνει στον mad dog driftάροντας, οδηγώντας με την όπισθεν και κάνοντας j-turns στις ευθείες.:hehe:

Πάντως το σκέφτομαι λίγο και για μένα το rf2, για να μην χανόμαστε με τους Πάνους και τα άλλα παιδιά που βαρέθηκαν κάπως το AC. :unsure:

(Αλλά τα γραφικά ρε αδερφέ. Πωωωωωωωωωωωω. Σαν να γυρίζω σε P4 - geforce Ti4200 )

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχα παρει F92 Alesi στο Kyalami 1975!!!

 

Φοβερη εμπειρια!!! Λιγο κερμπακι να ειχε η πιστα σε 2-3 σημεια και θα ηταν σουπερ...Αλλα απο την αλλη μπορει και το 1975 να μην ειχε οποτε οκ :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος uhu έγραψε:

 

Προσωπικά προτείνω να βάλουμε για μερικούς γύρους μέσα τον Θοδωρή να δούμε μήπως ισχύουν αυτά και στο rf2

Προβλέπω να ρίχνει στον mad dog driftάροντας, οδηγώντας με την όπισθεν και κάνοντας j-turns στις ευθείες.:hehe:

Πάντως το σκέφτομαι λίγο και για μένα το rf2, για να μην χανόμαστε με τους Πάνους και τα άλλα παιδιά που βαρέθηκαν κάπως το AC. :unsure:

(Αλλά τα γραφικά ρε αδερφέ. Πωωωωωωωωωωωω. Σαν να γυρίζω σε P4 - geforce Ti4200 )

Ρε παιδιά το εξήγησα ο πρώτος και βασικότερος από όλους λόγος είναι πως δεν με βολεύουν οι καθημερινές και η ώρα διεξαγωγής

Την Παρασκευή θα τρέξω ασσέττο έστω και μπαίνοντας στο ξεκίνημα η στα μισά του αγώνα αν αυτό με απενοχοποιεί :p

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, panosdimp said:

Ρε παιδιά το εξήγησα ο πρώτος και βασικότερος από όλους λόγος είναι πως δεν με βολεύουν οι καθημερινές και η ώρα διεξαγωγής

Την Παρασκευή θα τρέξω ασσέττο έστω και μπαίνοντας στο ξεκίνημα η στα μισά του αγώνα αν αυτό με απενοχοποιεί :p

Λέει ψέματα.  Μου εκμυστηρεύτηκε ότι το AC είναι τελειώς arcade, τα ελαστικά είναι αστεία και τελειώς μη αληθινά, το FFB ανύπαρκτο και ότι τρέχει AC να απολαμβάνει το ηλιοβασίλεμα με τα ωραία γραφικά που έχει. Γιατί μόνο για ηλιοβασίλεμα κάνει...

3 minutes ago, GoMaR said:

Επειδή λοιπόν δεν ειναι δικό σου το θρεντ ούτε το φορουμ,ισως ενδιαφέρει άλλους οπότε μη μας χαλάς το θεμα εφοσον δεν είμαστε off topic.

Και εσύ ποιος είσαι ?

Δεν μπορώ να εκφραστώ ή θα πρέπει πρώτα να πάρω άδεια από εσένα ?

Το thread το χαλάς εσύ όταν πέφτεις σαν αλεξιπτωτιστής και στο άσχετο μας πετάς περί Forzassetto και μοντέλα ελαστικών. Θες να πιάσουμε κουβέντα για αυτό ?

Άνοιξε thread rF2 comparison with AC

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uhu said:

 

Προσωπικά προτείνω να βάλουμε για μερικούς γύρους μέσα τον Θοδωρή να δούμε μήπως ισχύουν αυτά και στο rf2

Προβλέπω να ρίχνει στον mad dog driftάροντας, οδηγώντας με την όπισθεν και κάνοντας j-turns στις ευθείες.:hehe:

Kαι τον Senna να βάλετε αυτό θα βλέπετε σαλιγκάρια !!!

 

295l8lp2.jpg

 

Har har har

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, χαλαρός ειμαι και εκφράζω ενα ερώτημα στον φιλο μου τον Παναγιώτη που έχει αμεση σχέση με το παιχνίδι. ειτε με το ρφ2 ειτε με το ασετο.Δεν με απασχολεί να βγάλω το ασετο καλύτερο η Όχι.πραγματικά χεστηκα και το ξέρετε αυτο.

Τώρα αν κάποιοι έχουν την μύγα και νιώθουν οτι χαλαω το θρεντ λόγω μιας ερώτησης, ας πανε μια βόλτα στον γιατρό τους..Που να μη τονιζα οτι δεν έχω διάθεση για τσακωμούς αλλα τελικά αλλος τους προκαλεί..

θα συνεχίσω να θέλω απάντηση απο τον φίλο μου τον βήτα..

 

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, χαλαρός ειμαι και εκφράζω ενα ερώτημα στον φιλο μου τον Παναγιώτη που έχει αμεση σχέση με το παιχνίδι. ειτε με το ρφ2 ειτε με το ασετο.Δεν με απασχολεί να βγάλω το ασετο καλύτερο η Όχι.πραγματικά χεστηκα και το ξέρετε αυτο.

Τώρα αν κάποιοι έχουν την μύγα και νιώθουν οτι χαλαω το θρεντ λόγω μιας ερώτησης, ας πανε μια βόλτα στον γιατρό τους..Που να μη τονιζα οτι δεν έχω διάθεση για τσακωμούς αλλα τελικά αλλος τους προκαλεί..

θα συνεχίσω να θέλω απάντηση απο τον φίλο μου τον βήτα..

 

Θα απαντήσω εγώ :

Το rF2 είναι και γαμω τα παιχνίδια.

Είναι hardcore , αυτό αρέσει στους καμένους.

Ο Βητας είναι καμένος.

Το rF2 έχει όντως καλύτερο FFB. Φυσικά παπάδες δεν κάνει, αλλά ο καμένος θα δυσκολευτεί να είναι αντικειμενικός.

Μακάρι και το ασετο να ήταν έτσι.

Αυτό ψάχνω και εγώ, μιας και εγώ καμένος είμαι, για αυτό θα δείτε ότι πιο δύσκολα combo δίπλα.

Γιατί όμως έφυγα?

Όπως είπε ο Βητας, το rF2 έχει τρύπες. Όποιος βρει τις τρύπες, θα είναι ανταγωνιστικός.

Σε αυτές πάτησα για να είμαι γρήγορος. Πώς αλλιώς θα έφτανα τον Παναγιώτη που στο ασετο έτρωγα σκόνη?

Προσπάθησα να εφαρμόσω τα ίδια στο ασετο και φυσικά απέτυχα.

Μάλιστα οι τρύπες αυτές, νομίζω, από την πολύ μικρή μου εμπειρία ότι δεν εφαρμόζονται στην πραγματική ζωή.

Φυσικά ως εξομοιωτής και το ασετο θα έχει τρύπες πχ περίεργα σεταπ κτλ

Αφενός δεν τις έχω βρει, αφετέρου πιστεύω ότι ως πιο σύγχρονης τεχνολογίας, αυτές θα είναι μικρότερες.

Προσωπική μου απόφαση ήταν να προτιμήσω τις λιγότερες τρύπες από την hardcor-ιλα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Όπως είπε ο Βητας, το rF2 έχει τρύπες. Όποιος βρει τις τρύπες, θα είναι ανταγωνιστικός.

Σε αυτές πάτησα για να είμαι γρήγορος. Πώς αλλιώς θα έφτανα τον Παναγιώτη που στο ασετο έτρωγα σκόνη?

Ρε συ αυτά τού λεγα κι εγώ ,του λέω βρήκες αρκαδούρα και έγινες γρήγορος πάλι χαχαχαχαχα :p ακούς εκεί να με περάσει στο qualify  ,βρήκα κι εγώ δικαιολογία πως ίσως να έφταιγε που είχα διαλέξει bmw  αλλά δεν νομίζω, τι να πω είμαι απογοητευμένος πολύ που με πέρασε :hehe:από τη μια από την άλλη αφού πήρα τους αγώνες και μάλιστα τον δεύτερο με μπάλλαστ και βροχή είμαι περισσότερο κι από χαρούμενος γιατί με είχε του πεταματού στη βροχή, βροχή με πισωκούνα παρακαλώ τ΄ ακούς αγαπημένε του μαντ?

Εμένα δεν μ΄ αγαπάει πια ο μαντ  δεν ξέρω γιατί .

πριν 2 ώρες, το μέλος uhu έγραψε:

Αλλά τα γραφικά ρε αδερφέ. Πωωωωωωωωωωωω. Σαν να γυρίζω σε P4 - geforce Ti4200 )

Τα γραφικά σου εγγυώμαι πως δεν θα σε απασχολήσουν ιδιαίτερα από τη στιγμή που θα μπεις στο πνεύμα του παιχνιδιού, μάλιστα δεν θα σε χαλούν καθόλου ρώτα και το Δημήτρη δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν συμπαθεί το rf2 πια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά σου εγγυώμαι πως δεν θα σε απασχολήσουν ιδιαίτερα από τη στιγμή που θα μπεις στο πνεύμα του παιχνιδιού, μάλιστα δεν θα σε χαλούν καθόλου ρώτα και το Δημήτρη δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν συμπαθεί το rf2 πια.

Ναι ανήκουν σε μια άλλη εποχή, αλλά τελικά τα γραφικά δεν είναι πρόβλημα, για μένα τουλάχιστον.

Ίσα ίσα, για αυτά που δείχνει ( σύννεφα, βροχές, γραμμές κτλ ) είναι και συμπαθητικά.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Πώς αλλιώς θα έφτανα τον Παναγιώτη που στο ασετο έτρωγα σκόνη?

Εδώ νομίζω τα παραλές αφού οι χρόνοι σου και οι επιδόσεις σου άλλα λένε ,ο δε vitas  θα σου έλεγε πως η διαφορά είναι μικρή στο rf2 γιατί εκεί αν ξέρεις από σετάπ ανταμείβεσαι κι εσύ ως γνωστόν ξέρεις και από σετάπ ,μεταξύ μας τον Vita  χθες τον έφαγε η πολύ γνώση από σετάπ που έχει, πήγε και έφτιαξε ένα αυτοκίνητο με διαφορά ύψους από τη μια μεριά λες και επρόκειτο να τρέξουμε σε οβαλ πίστα :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mad_dog said:

Ευχαριστώ όλους τους συμμετέχοντες.

Ο πρώτος αγώνας ήταν καλός ο John με καθυστερούσε. Μετά το κάρφωσα...

Στον 2ο αγώνα με βροχή ένα λάθος μου κόστισε την νίκη.

 

Πάρα πολύ δυνατός και γρήγορος ο rapid !!! Χαίρομαι να τον βλέπω να τρέχει έτσι. Ο Πανούλης...νομίζει οτι θα κάνει πάρτι...

Στους επόμενους αγώνες αυτά θα τελειώσουν.

Ο John καλός, φαίνεται όμως δεν έχει εμπειρίες από online αγώνες. Θέλει ψυχραιμία και υπομονή.

Ο marmagas καλός, γρήγορος και παντα ευπρόσδεκτος σε αυτήν την όμορφη παρέα που έχουμε και περνάμε όμορφα με πολύ γέλιο.

 

Ραντεβού σε 2 εβδομάδες στο  Ring Knutstorp

Real video Ring Knutstorp

rF2 Video

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=558920672

 

Υπάρχει στο γουόρκσοπ η πίστα αλλά βρήκα κ αυτό.

 

 

ο κριέτορ είπε

Quote

Hello gornes . . . glad you are having fun with the track . . . had a look and it looks like it is the shape of the terrain that sticks the front of your car . . . there are no invisible walls or other collidable objects there . . .

Μπορεί να φταίνε οι collide σφαίρες του αυτοκινήτου για το παραπάνω.

 

Αν μπορέσω σήμερα αργούτσικα θα μπω για καμιά γύρα.

Έγινε επεξεργασία από sosna
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.