Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

πριν 30 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Ωραίο βιντεάκι που δείχνει πόσο καλή είναι η μεταφορά στο ρου φου .

 

 Ειδα λιγο το βιντεακι που εβαλες,,, ρε συ Πανο αυτοι παν χειροτερα απο εμας ,,,,,,,,,:lol::lol::lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πότε είναι ο επόμενος αγώνας;

 

Σκέφτομαι να αλλάξω σε πισωκίνητο γιατί κάθε φορά που πιάνω το chevrolet χρειάζομαι μία ώρα για να συνηθίσω την αλλαγή στο FFB από τα υπόλοιπα sims που τρέχω. Μόνο η μπέμπα είναι πισωκούνα;

 

ΥΓ Δεν ξέρω τί στο διάολο κάνανε στη Lotus 79 στο νέο iRacing build αλλά ο πρώτος αγώνας είναι Oulton Park και είναι φανταστική, ειδικά με τα triples είναι σκέτη απόλαυση.

ΥΓ2 Oulton φυσικά χωρίς τα ανόητα chicanes που έβαλε στο rF2 o Φιλόθεος, roller coaster πραγματικό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πισοκούνες είναι BMW o κουβάς και το Mitsubishi.

O επόμενος αγώνας είναι την Κυριακή 26.06.2016 και κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει με βροχή (γατάκια προσοχή, εδώ hardcore καταστάσεις)

 

Έχουμε και εδώ Oulton με τα ανόητα chicanes

 

Har har har

 

rh45m5tb.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 7 ώρες, το μέλος mad_dog έγραψε:

Kαι ακόμη δεν έχω συνηθίσει το τιμόνι και τα καινούργια πετάλια της Fanatec...που σαι ακόμη αργό μου σαλιγκάρι !!!

Θα κλάψουνε μανούλες λέμε !!!

 

Har har har

22.30  περίπου δέχομαι μαθήματα οδήγησης ,την τιμή θα την κανονίσουμε μετά το τέλος του μαθήματος.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος mad_dog έγραψε:

edit: Χτες μπήκε και ο troffeo...έκανε το παιδί κάτι γύρους...χτύπησε χρόνο και άρχισε να κελαηδά...μπήκα σαν κύριος...δεν μίλησα...έκανα πρώτο χρόνο και μετά παρακολουθούσα τον troffeo που σαν αχαλίνωτο άλογο προσπαθούσε να φτάσει τον χρόνο μου...

 

Har har har

Καλησπέρα από την Πάτρα! χαχαχαχαχα

Τρελόσκυλε, όντως είσια βελτιωμένος και θα τολμούσα να πω γρήγορος!

Λέω θα τολμούσα, γιατί όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο @liakjim οι αγώνες ΔΕΝ είναι hotlaping αλλά συγκέντρωση και επανάλληψη ίδιων ενεργειών, οι οποίες στο τέλος σου δίνουν την θέση που σου αξίζει χεχεχεχε ή χαρ χαρ ή όπως θέλεις να γελάς! :hehe:

Έχε χάρη που ακόμα δεν έχω βρεί ούτε που είναι το εικονίδιο του ρου φου στο pc, αλλιώς θα σου έφτιαχνα το τσαγάκι σου...

Δώσε λίγο χρόνο ή ακόμα καλύτερα ... δίδαξε με και θα σου εξηγήσω μετά το όνειρο, άλλωστε 2 δεκατάκια έφαγα, όταν με τον 1ο γύρο μου σου έριξα 1,5 δεύτερο χαρ χαρ χαρ

Άσε που έρχονται οι κιτρινιάριδες @John@John και εγώ και θα τελειώσουν γρήγορα τα χαμόγελα!!!!

 

Τώρα για την κουβέντα με τον @liakjim σου είπα και χθές στο ts ότι δεν πρέπει να είμαστε εμμονικοί, ιδιαίτερα με τις απόψεις που μπορεί να είναι αντίθετες με τις δικές μας!

Σε γενικές γραμμές τα 2 sims έχουν υπέρ και κατά, άλλωστε περί ορέξεως ...σπανακόπιτα :hehe: και γενικά είναι πολύ καλά και τα 2 τουλάχιστον κατά την άποψη μου.

Στο μόνο κομμάτι που μπορεί να υπετρερεί το ρου φου έναντι του ασσέτο, είναι η διαχρονικότητα δηλαδή ότι είναι ολοκληρωμένο και κυρίως εστιασμένο 3 χρόνια τώρα, κάτι που πρέπει να αποδείξει στο μέλλον η kunos.

 

Το μεγαλύτερο θέμα για μένα είναι η ΠΑΡΕΑ και τα πειράγματα σε sim racing περιβάλλον, που προσφέρουν για την ώρα και τα δύο!

 

 

ΥΓ. πιστεύω το ΣΚ που θα επιστρέψω, να σε βρω στην πίστα και να σε .... διδάξω :p:p:p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μου στοίχισε κάτι παραπάνω το ιδιαίτερο που μου έκανε ο mad χθες αλλά άξιζε τον κόπο. 

Πάντως με εξέπληξε με την ταχύτητά του σ αυτή την πίστα, ο Vitas πρέπει να ψάξει να του βρει άλλο υποκοριστικό το χελωνάκι είναι πλέον άκυρο. 

Φίλε μου Vita πρέπει να ζοριστείς πολύ για να τον πιάσεις. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει ο @panosdimp σε αυτά που λέει για τον @mad_dog

Για αυτό και ψήφισα οτι θα είμαι το φανάρι στην εκκίνηση...

Ραντεβού το βράδυ το λοιπόν, να ανακαλύψω και εγώ πόσο γρήγορη είναι η χελώνα με τα πατίνια...

Υ.Γ. δεν θέλω να τον πιάσω.. αυτός θα θέλει να με πιάσει...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Ραντεβού το βράδυ το λοιπόν, να ανακαλύψω και εγώ πόσο γρήγορη είναι η χελώνα με τα πατίνια...

...

Moυ αρέσει το καινούργιο μου nickname... χελώνα με τα πατίνια...

Moυ φαίνεται ότι όσο συνηθίζω το τιμόνι πηγαίνω και καλύτερα. Το τιμόνι αυτό σου δίνει όλες τις λεπτομέρεις από τον δρόμο και στο FFB νιώθεις βάρος και από που γλυστράει και μάλιστα ποια ρόδα είναι στον αέρα. Μιλάμε για πολύ λεπτομέρεια, έχω ένα πλεονέκτημα διότι μπορώ να κάνω μικροδιορθώσεις που με την G25 δεν τις "έβλεπες". Το FFB αν βγεις έξω και πάρεις χώματα τα νιώθεις και επίσης σαν FFB απλά σε άλλο επίπεδο, μιλάμε για benchmark !!!

Tελικά αξίζει να δώσεις τόσα για ένα τέτοιο τιμόνι. Εγώ θα πω, σε αυτούς που πράγματι το απολαμβάνουν και θέλουν να πάρουν όες τις λεπτομέρεις από το rF2 αξίζει.

Προσοχή μην την πατήσετε και πάρετε με τα ίδια χρήματα Fanatec. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης.

Επίσης τα πετάλια πρέπει να τα συνηθίσω, αλλά πιστεύω σε ένα μήνα ο Πάνος θα είναι με ψυχοφάρμακα όταν δει τους χρόνους μου...

 

Har har har

 

Γιάννη θέλω καινούργιο skin με την παρακάτω εικόνα στο καπό

 

12152603-Funny-little-turtle-using-four-

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Γιάννη για το skin

 

Το θέλω όλο το χρώμα μπλε. Στο καπό θα βάλεις την χελώνα όπως βλέπεις την εικόνα παραπάνω.

Πίσω στο καπό θα γράψεις: Τα λέμε στον τερματισμό σαλιγκάρια

Στο πλαι θέλω φωτιές.

Το βάψιμο θα το κάνεις ολο μπλε και μετά θα ξεκινήσεις να βάζεις τα παραπάνω.

Στο καπό θα βάλεις και 2 γραμμές λευκές να ξεκινάνε, να συνεχίζουν στην οροφή και να φτάνουν μέχρι το τέλος.

Διαφημιστικά βάλε στο τζάμι το pcgamingforum.net

Βάλε μετά κανά αυτοκόλλητο από Shell κ.τ.λ. και ότι άλλο νομίζεις εσύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που η τιμονιέρα σου περνάει τα μηνύματα του δρόμου όπως περιγράφεις...

Μεγάλο πλεονέκτημα το FFB.. Εμένα με βοήθησε στον προηγούμενο αγώνα να ρυθμίζω σωστά τα φρένα, και δεν είχα φθορά στα ελαστικά όπως στον πρώτο μας

αγώνα που έγινα ρόμπα στον @liakjim

Ακόμη με βοήθησε να καταλάβω με τι κάμπερ κάστερ και πιπέρια τέτοιου είδους, όπως και τι πίεση ελαστικών έπρεπε να είμαι 

για να σβησω τελείως το χαζοσπινιάρισμα κατά την επιτάχυνση...

Το FFB είτε αληθινό είτε ψεύτικο μου αρέσει πάρα πολύ..

Είναι σαν να οδηγάω το αμάξι μου...

Και μια παρατήρηση στον @liakjim.. Οχι παρατήρηση, ζητώ συγγνώμη, ένα σχόλιο...

Τα περισσότερα αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει, όταν πηγαίνεις στο όριο, δεν έχουν αίσθηση, καμία αίσθηση.. Εχει μειωθεί τόσο η πρόσφυση που απλά δεν υπάρχει καμία αίσθηση

και πάς μόνο με τα G που νιώθεις απο τις εναλλαγές πορείας..

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος mad_dog έγραψε:

Λοιπόν...Γιάννη για το skin

Το βάψιμο θα το κάνεις ολο μπλε και μετά θα ξεκινήσεις να βάζεις τα παραπάνω.

 

 

Ολο μπλε και μετα στη θαλασσα?

1ον¨,αυτο σεν ειναι σκιν ειναι παιδικη χαρα......

2ον εχω στο φουρνο ακομα το αυτοκινητο του Πανου

και 3ον ο πιτσιρικας για το τριψιμο λειπει σημερα,ειχε εξετασεις ειπε (το κ@@@παιδο...................)

Οποτε "αναμνεν"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To skin όπως σου είπα θα το κάνεις.

Το χελωνάκι στο καπό.

Φωτιές στο πλαι.

Το mad dog και αυτό στο πλαι κάπου να φαίνεται ωραία.

Πίσω να γράφει "Τα λέμε στον τερματισμό σαλιγκάρια".

Επάνω βάλε κάτι που να ταιριάζει στο όλο...

 

Το θέλω σύντομα να μπω στην πίστα να σπείρω τον πανικό !!!

 

Har har har

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος John@John έγραψε:

2ον εχω στο φουρνο ακομα το αυτοκινητο του Πανου

Δεν σου είπα να μην ασχολείσαι με αργούς οδηγούς !!!

Και σιγά το skin...λες και πέσαμε σε σακούλα με καραμέλες...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην ρίξεις και τις στροφές του Τερλέγκα !!!

Μάθαμε όλοι τώρα και τρέχουμε rF2...

Είδες τους χρόνους έτσι ?

Α...και αν αποφασίσεις να τρέξεις (την Κυριακή που μας έρχεται) υπολόγισε κατά 90% βροχή...

 

Πρόγνωση καιρού για Cadwell Park

 

Η πίστα παίχτουρα...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.