Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

 Ρε συ μπας κ έβαλες -500kg ballast sto Mitsubishi ? 

Paliohar har  αρχίζω να αμφιβάλλω για την τιμιότητά σου μετά τις υποκειμενικές αναρτήσεις αποτελεσμάτων τον τελευταίο καιρό, συμπεριφέρεσαι σαν σύντροφος της σταλινικής εποχής. 

Το "υπέρτατο" sim, δεν γράφει στην λίστα, το ballast όπως κάνουν άλλα ανώτερα sims?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστα εγώ πίστευα πως πρέπει να κάνεις ρισταρτ το σερβερ για να βάλει ballast κι αυτός το έκανε  on the fly τη στιγμή που τρέχαμε, το έγραφε βέβαια κάτω αριστερά αλλά νόμιζα πως μου έκανε πλάκα, όταν είδα πως δεν τραβούσε τότε το κατάλαβα. 

Με λίγα λόγια είναι ένας φθονερός αντίπαλος που πρέπει να βρει ξανά τη θέση που του αξίζει, στις τουαλέτες των οδηγών:p 

Αυτές τις προκλητικές δηλώσεις είχα να κάνω χωρίς ίχνος κακεντρέχειας και φθόνου για το πρόσωπο του εχθρού και ανταγωνιστή @mad_dog:p:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα θα μου μιλάτε στον πληθυντικό.

Είστε πολύ αργοί οδηγοί. Θα με έχετε σαν πρότυπο. Αυτό μόνο καλό μπορεί να σας κάνει.

 

Har har har

πριν 19 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Το "υπέρτατο" sim, δεν γράφει στην λίστα, το ballast όπως κάνουν άλλα ανώτερα sims?

Δεν ασχολούμαι με παιχνίδια τύπου forza, morza κ.τ.λ.

Αν αποκαλείς το Forzasetto ανώτερο sim (simcade ναι, sim ποτέ) είσαι στο λάθος tread. Nα το κάνες εδώ post.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Είστε πολύ αργοί οδηγοί. Θα με έχετε σαν πρότυπο. Αυτό μόνο καλό μπορεί να σας κάνει.

H νεα συμμετοχη της ομαδας που θα  αλλαξει τα δεδομενα σου αρδην..................για αυτο μην γραφεις πολλες @@@@ρολογιες,, μου θες και πληθυντικο...............:lol::lol:  :p

Troffeo 46.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Παιδιά το σωστό αρχείο ( αλλάξτε το σε σκέτο *.rfmod)

 

BTTC NGTC ISI HONDA Race 2.xml

Ψάχνω για teammate  για το bmw  ο Vitas πάει με  chevy του δώσανε περισσότερα , μήπως ενδιαφέρεσαι ?

O ανταγωνισμός είναι ισχυρός  η mitsubishi kai η  chevrolet  έχουν top  οδηγούς.

Αλλά και η Ford  δεν πάει πίσω.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Παιδια το KERS πως αναφερεται στο παιχνιδι για να το κανω assign σε καποιο κουμπι?

 

Temporary boost

 

Σήμερα έκανα δοκιμές στον server...μετά μπήκε ο troffeo και με προκάλεσε...δεν έπρεπε Γιώργο...δεν κάνει...

 

Har har har

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες, εγκατέστησα πίστα και αυτοκίνητα.

Η πίστα από τις καλύτερες mod , πολύ τεχνική , αλλά όπως έχω ξανα πει, αυτές οι πίστες είναι καλές για hotlap αλλά κακιστες για αγώνα μιας και δεν περνάς που να χτυπιέσαι.

Ακόμα δεν καταλαβαίνω την εμμονή.

 

Το mod αμάξι δεν είναι κακό. Καλοί ήχοι, τα μπροστοκινητα απαίσια, ευτυχώς μου είπε ο Φιλόθεος, ότι η μπέμπα είναι πισωκουνα και την πήρα.

 

Σαν mod είναι άνω του μέσου όρου, καλό handling, φιλικό αλλά και γουστοζικο σε ιδανική ισορροπία.

Η πίστα ελαφρώς βρεγμένη. 

 

Φυσικά το FFB πολύ καλό, μέχρι που άρχιζα να πιέζω και τότε φάνηκε η αδυναμία όλων των αρφακτοροιδών. 

Τα αμάξια μετασχηματίζονται όσο πιέζεις σε κάτι τέτοιο :

 

IMG_6367.jpg

ή

shopping_trolleys_leylak_2_1_2.jpg

Και εκεί ξεκινά η ξενερα...

Αναρωτιέμαι γιατί δεν το βλέπετε και οι υπόλοιποι.

Ευτυχώς ένα 3ωρο στο Assetto και εστρωσα.

Ναι έχει ελαφρώς κατώτερο FFB αλλά τουλάχιστον νιώθεις πως οδηγείς αμάξι.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος πως φταίει το ότι δεν οδηγάς ποσωκούνητο στην πραγματική σου ζωή εγώ που τα τελευταία 17 χρόνια οδηγώ μόνο τέτοια θεωρώ πως τα προσομοιάζει αρκετά καλά. 

Άλλωστε η πίστα είπες ήταν ελαφρώς βρεγμένη.

Για τα προσθιοκινητα δεν ξέρω απλά μου φάνηκαν άτσαλα αλλά με ευλαβικη χρήση του γκαζιού δουλεύουν μια χαρά αλλιώς είναι μιά υπερστροφικά στο άφημα και μια υποστροφικά στο γκάζωμα, κάποτε που είχα έτσι νομίζω συμπεριφέρονταν και μη ξεχνάς μιλάμε για 300 hp στους εμπρός τροχούς. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καλύτερη συμπεριφορά σε μπροσθιοκίνητο σε sim.

Eπίσης μιλάμε για 300 άλογα σε μπροστινή κίνηση.

Eπίσης Jimmy πως είναι δυνατόν να μιλάς για τέτοια συμπεριφορά όταν στο Forzasseto έχουν πλακώσει όλοι οι LFSάδες που το ξέρουν και οι πέτρες οδηγούσαν  LFS ΜΟΝΟ για το drifting !!!

Το Forzasseto είναι ο ορισμός του παραπάνω που περιέγραψες !!!

Παράθεση


Η πίστα από τις καλύτερες mod , πολύ τεχνική , αλλά όπως έχω ξανα πει, αυτές οι πίστες είναι καλές για hotlap αλλά κακιστες για αγώνα μιας και δεν περνάς που να χτυπιέσαι.

 

Αν θέλεις αεροδρόμια για να χαίρεσαι υπάρχουν άλλα παιχνίδια.

Γίνονται προσπεράσεις. Η πίστα είναι πολύ τεχνική, δεν θα το κάνουμε εδώ παιδική χαρά.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το καρότσι Jimmy το έχεις κάνει post καμία 2-3 φορές. Και μιλάς για συμπεριφορά λες και το forzassetto το προσομοιώνει τέλεια (muahahahaha).

Αν εγώ είμαι τοίχος τότε εσύ είσαι φράγμα.

 

fragma_limnis_plastira_76923.jpg

 

edit: Επίσης κάνει μπαμ οτι τρέχεις στο Forzasseto μόνο για τα γραφικά και προσπαθείς τα υπόλοιπα να τα καταπιείς και να το παρουσιάσεις σαν sim. Στην περίπτωση αυτή υπάρχει και το Project Cars αν θέλεις γραφικά. Αν όμως θέλεις physics, με δυναμική συμπεριφορά πίστας, ελαστικού, benchmark FFB κ.α. τότε ΜΟΝΟ rF2 !!!

 

Vitas, Geovas που τρέχουνε χρόνια σε sim λένε ότι το rF2 στα physics και FFB είναι απλά μόνο του...δεν το λέω εγώ, αλλά και άλλοι που δεν οδηγάνε rF2 (geovas έχει παντρευτεί 2η γυναίκα το iRacing)

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο βιντεάκι που δείχνει πόσο καλή είναι η μεταφορά στο ρου φου .

Μαντ κοίτα να μαθαίνεις που μου έλεγες πως τρέχουν με H shifter μοχλός μπρός πίσω τι είναι ?  =quiz

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνο είπα Shifter !!!

Δεν είπα ποτέ H !!!

Άντε με τα τσίπουρα έχεις αρχίσει και καις εγκεφαλικά κύτταρα μου φαίνεται.

 

To ξέρεις ότι δεν πρόκειται να με φτάσεις ούτε σε βρεγμένο ούτε σε στεγνό...και δεν σε πιάνει ύπνος !!!!

 

edit: Χτες μπήκε και ο troffeo...έκανε το παιδί κάτι γύρους...χτύπησε χρόνο και άρχισε να κελαηδά...μπήκα σαν κύριος...δεν μίλησα...έκανα πρώτο χρόνο και μετά παρακολουθούσα τον troffeo που σαν αχαλίνωτο άλογο προσπαθούσε να φτάσει τον χρόνο μου...

 

Har har har

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.