Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Έτρεξα λίγο χτές στο server,  γενικά τα touring cars ενώ είναι ότι πρέπει για τηλεόραση δεν είναι αυτοκίνητα που μου αρέσουν στα sims και πάνω κάτω αυτό εισέπραξα και από τη χτεσινή δοκιμή που να επισημάνω ότι ήταν και η πρώτη φορά μετά την μεταφορά στο Steam οπότε δεν ήμουν και στα καλύτερα κέφια αφού έφαγα και λίγη ώρα να επαναφέρω το UI όπως το είχα.

 

Δοκίμασα το Ford και μετά το Chevrolet, μου άρεσε καλύτερα το Chevrolet.  Προσωπική εκτίμηση, μου φάνηκαν πολύ πίσω σε σχέση με τα URD σε άλλον μπορεί να αρέσουν μη σας πάρω στο λαιμό μου, δεν κοστίζει τίποτα πέραν απο λίγο χρόνο μια δοκιμή.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος panosdimp έγραψε:

Άσε το θείο και έλα στο steam  εσύ .

Σημερα ετρεξα στο σερβερ και δοκιμαζα τα αυτοκινητα και παραδοξως δεν μου αρεσαν τα πισωκινητα που εχει,θελουν πολυ δουλεμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω κι εγώ ο εξπέρ αύριο, φυσικά όλα όσα ξέρω μου τά χει μάθει ο Vitas  και ο  mad, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αντικειμενική η άποψή μου :hehe:

Εγώ πάω τα ογλήορα πισωκούνητα τα μπροστοκούνητα τα μισώ από τότε που είχα νέος ένα renault 19 που μόλις άφηνες το γκάζι η ουρά άλλαζε θέση με τη μούρη.

Στο race07 όμως τα αγάπησα τρέχαμε με την αλφα 156 πολύ καλό εργαλείο, ενίοτε βέβαια ο vitas  έπαιρνε το chevy lacetti και μας έπαιρνε τα σώβρακα.

Για την πίστα θέλω να ακούσω να λέτε κάτι .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαίωση, ο Γιάνναρος μπήκε server.

Η πίστα που έχω διαλέξει είναι θεϊκή !!!

 

Αυριο το βράδυ τα στήνουμε και πάμε για κόντρες σαλιγκάρια

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος John@John έγραψε:

Εγω ακομα δεν μπορω να καταλαβω πως μου αρεσε το TOYOTA..............:huh:

Μεχρι που μπηκα στη Fordara πριν λιγο και εκει ληξαν ολα B). Επιστημη και καλαισθησια ενωθηκαν για να  δημιουργησουν το απολυτο οπλο της ασφαλτου.Πολυ ικανοποιημενος εμεινα.Ενα δυο και πυροβολαει :lol::lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος gchristod έγραψε:

 

Είναι φως φανάρι πως ξέρεις να διαβάζεις ανάμεσα στις γραμμές....

:hehe:

Οι μόνες γραμμές που διαβάζω είναι στην πίστα και εσείς έχετε την τιμή να μάθετε από εμένα τις σωστές γραμμές στην πίστα τρισάθλια σαλιγκάρια !!!

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Οι μόνες γραμμές που διαβάζω είναι στην πίστα και εσείς έχετε την τιμή να μάθετε από εμένα τις σωστές γραμμές στην πίστα τρισάθλια σαλιγκάρια !!!

Να σε δώ τι γραμμές θα παίρνεις άμα βρέχει ρε χελωνάκι...

Και να δώ κατά πόσο το παιγνίδι είναι εξομοίωση στη βροχή, γιατί εκεί αλλάζουν όλα άρδην...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Να σε δώ τι γραμμές θα παίρνεις άμα βρέχει ρε χελωνάκι...

Και να δώ κατά πόσο το παιγνίδι είναι εξομοίωση στη βροχή, γιατί εκεί αλλάζουν όλα άρδην...

 

 

Λοιπόν, καταρχήν είναι ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ RACING SIM που προσομειώνει βροχή και μάλιστα σε real time να στεγνώνει ο δρόμος ανάλογα την κίνηση από τα πόσα αυτοκίνητα είναι στην πίστα και τις καιρικές συνθήκες (αν έχει ήλιο και είχε βρέξει στεγνώνει γρηγορότερα).

 

Τώρα για εξομοίωση μπορούν να σε πουν τι έζησαν αυτοί που τρέξαμε σε βροχή και όταν στέγνωνε ο δρόμος και έβλεπες να σχηματίζεται η γραμμή που στέγνωνε.

Επίσης, για παράδειγμα είχα μπει προχτές server. Είχε βρέξει πρώτα, όταν μπήκα δεν έβρεχε, αλλά ο δρόμος δεν ήταν στεγνός. Αναγκαστικά με inter ελαστικά. Μετά που βγήκε και ο ήλιος και είχα 3-4 γύρους άρχισε να σχηματίζεται η στεγνή γραμμή. Δηλαδή τι να λέμε τώρα ???

Μιλάμε για sim δεν μιλάμε για Forza !!!

 

Eπίσης στην βροχή είμαι πάρα πολύ γρήγορος, δεν έχετε ελπίδα. Εσείς θα είστε ή στα χορτάρια ή καρφωμένοι σε κανά τοίχο...

Μου θέλετε και βροχή...εδώ δεν μπορείτε σε στεγνό ρε σαλιγκάρια !!!

 

Har har har

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Image Space Incorporated have released a new build for popular racing simulator rFactor 2 bringing the title to version 1098. 

Available to download now on Steam the latest rF2 build brings no new content but a number of fixes and enhancements to the simulation. Notable changes include "fuel mixture adjustment” for race strategy, custom setups reloading on race rejoin and a selection of tyre fixes.

A full changelog can be found below.
 

  • Session starting times now default to track GDB values rather than always 9am.
  • Changed default for Controller.JSON value “Use thread” from “true” to “false”.
  • TTool: added a way to set the Surface Load Goal during Quasi Static Analysis, rather than using Surface Height directly
  • Restore garage setup upon race rejoin, if server’s Multiplayer.JSON setting “Race Rejoin” is set to the new value of 3. Note this may be used to restore the fixed setup when that feature is enabled.
  • Added mixture adjustment.
  • Added diffusive adhesion to tire model
  • Tire planar contact compliances can now be adjusted based on tire pressure, etc
  • Added ability to automatically mirror tires rather than re-running TTool tests on a
  • mirrored tire.
  • Various fixes for multiple pitlanes tracks.
  • For rear flap rules, check track wetness in all sessions, not just race by default.
  • Fixed bug where if an AI retires early due to mechanical failure & doesn’t make it completely off the road (to the right), AI following him might try to avoid him….by turning straight into him.
  • When the player’s car is under AI control & the race finishes, he will now retire to the pits and stay retired.
  • Changed the way FFB gets ‘paused’ to avoid halts with certain FFB drivers.
  • Fix for 2nd pitlane cars not finding the right pitlane in race.
  • Fixed exploit that could allowpeople to change the fuel level when that wasn’t supposed to be allowed.
  • Fixed some issues with virtual vehicles not showing up in car list.
  • Fixed AI cars in pitlane when yellow flag gets thrown getting confused about what they are doing.
  • Anisotropic filter setting fixed for gJED GMTs.

Known Issues:

  • Lost wheel intermittent repair after driver change, possibly more likely with higher damage percent set. ‘Normal’ damage repairs function as intended.
Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Kατεβάζετε το αρχείο και το τοποθετείτε στο packages και μετά install.

(Αν δεν μπορείτε να κάνετε join)

Ο server τρέχει με τα BTTC και έχει μέσα και το BTTC HONDA CIVIC της ISI για όσους θέλουνε να τρέξουνε με αυτό.

Χτες περάσαμε πολύ όμορφα. μακάρι να ξέρανε μερικοί και τι οδηγάνε !!!

Αν δεν νιώθετε κάντε κάτι άλλο κρίμα τα λεφτά για τα τιμόνια και τα πετάλια !!!

 

Απλά χτες πολύ γέλιο...Πάνο μην μπαίνεις μεθυσμένος στον server και να κρατάς μια γραμμή όταν έχεις άλλον από πίσω σου !!!

 

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Όντως ξεράθηκα στο γέλιο αλλά μου βγήκε ξινό που λέει ο λαός όλο το βράδυ έβλεπα εφιάλτες, ίσως φταίνε οι τούμπες και τα βαρελάκια που σε είδα τόσες φορές να κάνεις μπροστά μου.:hehe:

Τελικά το κόμπο mod είναι φοβερό, πήρα το bmw και δεν κρύβω πως στην αρχή ξενέρωσα ολα μπυ φαίνονταν λάθος και η αίσθηση ξέπλυμα οι χρόνοι στο 1:17, από τη στιγμή όμως που έμαθα την πανεύκολη πίστα κ οι χρόνοι κατέβηκαν κατω από  1:14 το αυτοκίνητο έμοιαζε τελείως διαφορετικό κ άκρως απολαυστικό. 

Από τη στιγμή που προσπαθήσαμε να κάνουμε κοντρίτσα όμως φάνηκε πως το κόμπο είναι ανυπέρβλητο θα γίνει της κακομοίρας αν μπορέσουμε να τα τιθασεύσουμε στο όριο. 

Νομίζω από τα καλύτερα για μάχες γουρουνοτριχας με γουρουνότριχα μπράβο ρε μπορεί να μη ξέρεις τι οδηγάς αλλά ξέρεις να διαλέγεις και πρόσεξε κακομοίρη μου μη τα αλλάξεις πάλι γιατί θα με τρέχετε στον ψυχίατρο :D


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπήκατε ρε παλιόπαιδα Discord να με φωνάξετε και εμένα πως ήσασταν μέσα;

 

Βαριόμουν χτες για AC που έτρεχαν οι υπόλοιποι και έπαιζα Overwatch αλλά άμα ήξερα πως έπαιζε RF2 θα έμπαινα <_<

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.