Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Aντε να μαζευτούμε αύριο στο rf2  είναι πραγματικά πολύ καλή η πίστα .

Σάββατο ώρα 23.00 πρόσκληση σ΄ όλα τα σκληροτράχηλα τιμόνια ,γίνονται δεκτά και τα game pads .

Eλπίζω νά μαστε ανοιχτά εεεε @mad_dog ?

Τώρα για το αν θα τρέξουμε την Κυριακή δεν σου το εγγυώμαι ,δύσκολο  με το ασσέττο να κερδίζει τη μάχη απ΄ ότι φαίνεται , νομίζω πως πρέπει να αλλάξουμε μέρα η ώρα αλλά κι αυτό δύσκολο είναι τελικά .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η asus R9 290 OC που έχω παίζει πολύ καλύτερα στο  rf2  απ΄  ότι στο  assetto  εκεί πρέπει να κατεβάσω πολύ το antialiasing -reflections - details  όταν στην πίστα είναι πάνω από 10 αυτοκίνητα.

Δοκίμασε να μειώσεις μερικά από αυτά δεν νομίζω να μην παίζει, αφαίρεσε enviroment details  δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο στο rf2 χαχαχαχα

Π@@στιές των εταιρειών τι πόλεμος μαίνεται από πίσω δεν λέγεται, όπως με το project cars που πάλι οι  nvidia παίζουν καλύτερα.

Α θυμήθηκα και κάτι άλλο σε περίπτωση που βοηθήσει αν και από ότι κατάλαβα τα ξέρεις αυτά , στο ασσέττο με το vsyng τσεκαρισμένο πάει χάλια δεν ξέρω η δικιά σου ,όταν το έβγαλα απέδιδε πολύ πιο ομαλά .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλος για πείτε και οι άλλοι έχει όρεξη κανείς σήμερα για ρου φου ?

Για να βλέπω χεράκια να σηκώνονται ,άντε πάμε πρώτα ασσέττο και μετά εδώ η το ανάποδο ότι προτιμάτε .

Σας μπέρδεψα πάλι ,λοιπόν εδώ κατά τις 10.30 με 11.00 .

Προσκαλούμε  @geovas77 @gchristod @GeoF1 @Dimitris Pappas @AngeloVZR @rapid_fast @mad_dog @liakjim John@John ,Stavros A.....,Lampros etc...

 

ΥΓ: GeoF1 άντε αν έλθεις σήμερα θα σου πω τι σου ετοιμάζω όταν έλθει η σειρά μου στο ασσέττο ,καλά αφού δεν κρατιέσαι θα στο πω από τώρα  formula renault 3,5  το δοκίμασα με το καινούργιο update και έμεινα ξερός ίσως να φταίνε και οι τρεις οθόνες αλλά νομίζω το  πάει το immersion  στα ύψη,μετά θα παρακαλέσουμε το αφεντικό να το βάλει και εδώ, το χει φτιάξει η ίδια ομάδα και για τα δύο παιχνίδια .

ΥΓ2 : Καλά σας άγχωσα το καταλαβαίνω συγχωρέστε με :D

 

 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeoF1 said:

Πανο δυστυχως ειμαι με 38.5 απο χθες με εμετους και αντιβιωση. Μεχρι και απο το σπιτι εφυγα για να μη κολλησω την οικογένεια :(

Sent from my Note 3

http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/15896917/monaco-result-flatters-deceive

Με κατι τετοια αρρωσταινει ο GeoF1.....

Σοβαρα τωρα, περαστικα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά , αποχωρώ από το rF2. Όπως και από όλα εκτός του Assetto.

Βασική αιτία είναι ο...@akis_z80 και το πρόσφατο combo.

Το ξέρω ότι μειονεκτω σε εξοπλισμό και κυρίως σε θέση/απόσταση οδήγησης, αλλά δεν γίνεται να είμαι με το ίδιο setup και αμάξι, τόσο πιο αργός.

Τα broken physics του , με την ψεύτικη υπερστροφή , με κάνουν και έχω αποκτήσει κακιές συνήθειες. Οδηγώ τελείως μη ρεαλιστικά και το ξέρω.

Κάνω συνεχώς exploit .

Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που νιώθω στην πραγματικότητα. Παρόλο που το μοναδικό trackday που έχω κάνει είναι με το mx5 ( 2ης γενιάς ) του αδερφού μου, ξέρω πιο sim μου δίνει την πιο κοντινή αίσθηση.

Τεσπα, από εδώ και πέρα, μόνο ένα sim. Δεν θα προλαβαίνω για άλλα έτσι και αλλιώς. Στόχος ο Άκης.

Καλή συνέχεια. Θα σας διαβάζω.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή το νόημα είναι μάλλον διφορούμενο, αναφέρομαι στα physics του rF2 ως exploited και στο Assetto ως αυτό που μου φέρνει στον εγκέφαλό μου πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Και επειδή το νόημα είναι μάλλον διφορούμενο, αναφέρομαι στα physics του rF2 ως exploited και στο Assetto ως αυτό που μου φέρνει στον εγκέφαλό μου πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Κάποιος, κάπου στη Γερμανία, έχει αρχίσει να ζώνεται με εκρηκτικά :p

 

Παναγιώτη πριν λίγο τελείωσε ο 2ωρος αγώνας της λίγκας που παίρνω μέρος, αν πω στη σύζυγο ότι πάω για και για λίγο rf2, η παντοφλιά θα αντηχήσει μέχρι το νομό Αρκαδίας..

 

@GeoF1 περαστικά

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, panosdimp said:

Η asus R9 290 OC που έχω παίζει πολύ καλύτερα στο  rf2  απ΄  ότι στο  assetto  εκεί πρέπει να κατεβάσω πολύ το antialiasing -reflections - details  όταν στην πίστα είναι πάνω από 10 αυτοκίνητα.

Δοκίμασε να μειώσεις μερικά από αυτά δεν νομίζω να μην παίζει, αφαίρεσε enviroment details  δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο στο rf2 χαχαχαχα

Π@@στιές των εταιρειών τι πόλεμος μαίνεται από πίσω δεν λέγεται, όπως με το project cars που πάλι οι  nvidia παίζουν καλύτερα.

Α θυμήθηκα και κάτι άλλο σε περίπτωση που βοηθήσει αν και από ότι κατάλαβα τα ξέρεις αυτά , στο ασσέττο με το vsyng τσεκαρισμένο πάει χάλια δεν ξέρω η δικιά σου ,όταν το έβγαλα απέδιδε πολύ πιο ομαλά .

Μείωσα τα options από full που ήταν σε low-medium στα περισσότερα και είναι οκ τώρα, περίεργο βέβαια γιατί στα AC/iR το μόνο που έκανα ήταν να αλλάξω την ανάλυση χωρίς να χρειαστεί να μειώσω τίποτα. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, liakjim said:

Το ξέρω ότι μειονεκτω σε εξοπλισμό και κυρίως σε θέση/απόσταση οδήγησης, αλλά δεν γίνεται να είμαι με το ίδιο setup και αμάξι, τόσο πιο αργός.

100 χρόνια έπαιζα με g25 και καρέκλα που έφευγε πίσω σε ΚΑΘΕ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ. Μην ξεχνάς ότι Gomar Thodoris "μειονεκτούν" και αυτοί σε εξοπλισμό και αν δεις από πού παίζει ο Hany θα βάλεις τα γέλια. Οπότε επικεντρώσου στο στόχο :p σου και άσε τα άλλα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος akis_z80 έγραψε:

100 χρόνια έπαιζα με g25 και καρέκλα που έφευγε πίσω σε ΚΑΘΕ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ. Μην ξεχνάς ότι Gomar Thodoris "μειονεκτούν" και αυτοί σε εξοπλισμό και αν δεις από πού παίζει ο Hany θα βάλεις τα γέλια. Οπότε επικεντρώσου στο στόχο :p σου και άσε τα άλλα!

Άσε με λίγο να παραμυθιάζω τον εαυτό μου!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Άσε με λίγο να παραμυθιάζω τον εαυτό μου!!!

Εγώ θα έλεγα τη στιγμή που παίζεις άν είναι δυνατόν γιατί δεν είναι τόσο εύκολο αφού είναι θέμα πολύπλοκο ψυχοσυνθετικό  , να σκέφτεσαι λιγότερο και να αφήνεις το ένστικτο να σε οδηγεί :p σκέψου και κάνε τις αναλύσεις πριν μπεις στην πίστα, όχι κατά τη διάρκεια του αγώνα :p:D

Θα έλεγα πως όσο προσπαθούμε να τελειοποιήσουμε την απόδοσή μας τόσο τείνουμε να κάνουμε υπερδιορθώσεις που στοιχίζουν περισσότερο,κάποιοι στο τέλος έχουν το χάρισμα να μπορεί ο εγκέφαλός τους να συνεργάζεται άψογα με τα εκτελεστικά μέλη του σώματος τους, βλέπε  stelios  όπως είπε και η μαμά του αλλά δυστυχώς το διαπιστώσαμε και μεις εδώ μέσα ιδίοις όμμασι ,κάποιοι το παλεύουν ,κάποιοι έχουν αλλού το χάρισμα ,κάποιοι μπορούν αλλά παραμένουν ταλέντα βλέπε  Vitas  :pυπάρχουν πάρα πολλές βαθμίδες και παραλλαγές

Εκτός συναγωνισμού Ακης ,Γιάσονας, Θοδωρής, Νάσος ,oxide ,geovas ,lylankor,racer γαμώτο είναι πολλοί σταματώ εδώ ,εγώ λέω να γυρίσουμε στο  rfactor2 που είμαστε μέσα στους τρεις καλύτερους πάντα .:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4.6.2016 at 9:40 ΜΜ, το μέλος liakjim έγραψε:

Και επειδή το νόημα είναι μάλλον διφορούμενο, αναφέρομαι στα physics του rF2 ως exploited και στο Assetto ως αυτό που μου φέρνει στον εγκέφαλό μου πιο κοντά στην πραγματικότητα.

Χτες έκανα κάτι δοκιμές στο AC...η BMW GT3 καλή, το FFB καλό, ο δρόμος χάλια (Zandvoort). Λες και είναι αεροδρόμιο. Τα physics μέτρια. Εννοείται καμία σύγκριση με rF2 (vittas λαμβάνει?)

Μετά καπάκι πίσω στο rF2...το FFB απλά είναι σε ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ και ο δρόμος σου δίνει καλύτερες πληροφορίες. Το meshing πυκνότερο και με καλύτερη πληροφορία.

Επίσης στον server είχε βρέξει και όταν είχα μπει αναγκαστικά έβαλα inter ελαστικά. Μετά από 10 γύρους είδα να σχηματίζεται η στεγνή γραμμή, από εκεί πατούσε καλύτερα το αμάξι.

Για μια ακόμη φορά το AC δεν...και όλα αυτά μετά από τις σειρήνες (ονόματα δεν λέμε) που μου είπαν να το ξαναδοκιμάσω.

 

O vittas να δοκιμάσει το παρακάτω και να μου πει.

Εμένα μου άρεσαν αρκετά και στην πίστα που έχει ο server τώρα είναι απλά απόλαυση.

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.