Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

πριν 14 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Άλλο επιτρέπει, άλλο δουλεύει...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να δουλέψει υποτίθεται και ο client το επιτρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Mad μπορείς να τσεκάρεις εάν υπάρχει το skin στο server γιατί μπήκα και μου έδειχνε πράσινη την ένδειξη για το skin (στην αρχή ήταν κόκκινη μετά έγινε πράσινη οπότε υποθέτω ότι το ανέβασε;) αλλά δεν ξέρω εάν το αποθηκεύει στο server ή εάν απλώς το ανεβάζει όταν είμαι online και μετά χάνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aν ανεβεί μια φορά γίνεται saved.

Σήμερα το βράδυ θα μπούμε πάλι για προπόνηση οπότε αν μπεις και εσύ με την Porsche θα δούμε αν φαίνεται.

 

Kάτι άσχετο.

Δίαβασα ότι μερικοί υποστηρίζουν ότι γίνονται πρωταθλήματα στο arcade AC.

Θέλω μόνο να πω, πρωτάθλημα χωρίς αληθινό καιρό, real raod, αληθινή αγωνιστική γραμμή που στεγνώνει να έχει βρέξει ή διαμορφώνει το grip (αφήνει λάστιχο που λέμε), parc ferme, ποινές, κανόνες σημαίας, safety car κ.α. όχι μόνο είναι ανέκδοτο, αλλά είναι σαν να λέω κάνω πρωτάθλημα στο FORZA ή στο  ΑC...

 

Aλλο το πρωτάθλημα που θέλει στρατηγική και άλλο το πρωτάθλημα γυρίζω στις πίστες και μοιράζω λουλούδια...

Και εξηγώ, έπιασε βροχή ξαφνικά...άντε πάνε άλλαξε λάστιχα...θα κρατήσει πολύ...να κρατήσω τα κανονικά, θα περάσουν αυτοκίνητα κα ανοίξει ο δρόμος (real road που λέμε και στεγνώνει η αγωνιστική γραμμή)...στην περίπτωση ατυχήματος βγαίνει safety car...αν είχες διαφορά την καλύπτεις...και πόσα αλλά που δεν έχει νόημα να πω.

 

Το setup έχει νόημα, όχι κάνουμε τούμπανο τα λάστιχα και έστρωσε το αυτοκίνητο...ή setup ότι να ναι...

Γουστάρεις να γυρίζεις στις πίστες έτσι για την πλάκα ?

Υπάρχει και το AC αν θέλεις απλά να γυρίζεις.

Θέλεις στρατηγική και ένταση ?

Parc ferme ?

Safety Cars ?

Real Road ?

Real weather ?

 

Τότε MONO rF2 !!!

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέμε που να τρέχεις !

Λέμε τι θεωρείς πρωτάθλημα και τι προσφέρει !

Αν είναι έτσι έχει και το Trackmania πρωτάθλημα. Τρέξε εκεί.

 

Παράθεση

Κάποιος να πατήσει stop , στο (χαλασμένο) γραμμόφωνο.

Εσύ όταν καταλάβεις τι είναι racing sim ξανασυζητάμε.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Nαι ναι ναι..είδαμε την ταπείνωση...ο Jimmy για αυτό έφυγε και γύρισε πάλι πίσω στο AC...ακόμη να συνέλθει από την πανωλεθρία !!!

 

Har har har

 

Γύρισα σπίτι τώρα...θα ξεκουραστώ λιγάκι και μετά θα μπω μέσα για προπόνηση...Πάνο θέλω setup !!!

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

OK Θα τσιμπήσω γιατί είναι απόγευμα και δεν έχω κάτι άλλο να κάνω αν και μάλλον είναι ανώφελο.

 

Τη σεζόν αυτή στο official iRacing Classic Lotus Championship μετά από τις επτά πρώτες εβδομάδες έχουν τρέξει 426 οδηγοί από τουλάχιστον ένα αγώνα και κάθε παρασκευή τρέχω σε hosted league πάλι με τη Lotus που μέχρι τώρα έχουν τρέξει 40 οδηγοί. Συνήθως κάθε αγώνας έχει από 15 έως 30 συμμετοχές με το 90% των οδηγών να χρησιμοποιούν skins της εποχής και πραγμάτικα μεταφέρεσαι στα grids της περιόδου που έτρεχε το Lotus.

 

Στο assetto corsa τρέξαμε πρόσφατα στον Tango πρωταθληματάκι με τα παιδιά του TheLab και προσωπικά πέρασα μιά χαρά παρόλο που οι περισότεροι αγώνες γίνανε με την άθλια 1.4 version,  σε όλους τους αγώνες υπήρχαν περισσότεροι από δέκα.

 

Στο rF2 που όπως έχω πεί πολλές φορές το βρίσκω κορυφαίο σε πολλούς τομείς ακόμα δεν έχουμε τρέξει πρωτάθλημα και με το ζόρι μαζευόμαστε 4-5 άτομα αραιά και πού για να τρέξουμε κάνα αγώνα και εάν εξαιρέσω την τελευταία φορά που υπήρξαν κάποιες μάχες τις υπόλοιπες συνήθως ο αγώνας καταλήγει με τεράστιες διαφορές και αρκετά DNF. Οι κόπανοι της ISI μας πάνε υποχρεωτικά στο steam και προσωπικά δεν είμαι καθόλου βέβαιος για την κατάληξη του εγχειρήματος, προσωπικά πιστεύω ότι δυστυχώς η τεράστια ευκαιρεία που τους δώθηκε με το steam release πετάχτηκε στα σκουπίδια και το παιχνίδι παρέμεινε σε ένα niche κομμάτι της αγοράς.

 

Οπότε αφού αναφέρεσε σε "πρωταθλήματα" η απάντηση μου είναι ότι πρωτάθλημα rF2 δεν έχουμε τρέξει ακόμα σε αντίθεση με άλλα sims και αφήνω το iRacing απέξω γιατί όλο του το business model ουσιαστικά στηρίζεται σε συνεχόμενα πρωταθλήματα που τρέχουν 24/7.

 

Επειδή πρόσφατα επένδυσες αρκετά χρήματα σε hardware θα σου συνιστούσα να μην είσαι τόσο δογματικός και να αρχίσεις να ευχαριστιέσαι όλη την αγορά των Sims, οκ το rF2 είναι το πιο sim απ΄όλα αλλά υστερεί αφάνταστα σε τομείς εξίσου σημαντικούς με τα physics/ffb. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για όσους είναι "κολλημένοι" με το AC ή με το iR ή με όποιο άλλο θέλεις.

 

Αυτά από εμένα, τα λέμε στις πίστες και το μόνο που εύχομαι είναι να καταφέρουμε να έχουμε περισότερους αγώνες, είτε σε πρωταθλήματα είτε εκτός.

 

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Μη του δώσεις, εδώ είναι σοβαρό league, αν είναι να παίρνουμε έτοιμα setup να κάνουμε league στο ....trackmania...

 

Σου έχει μείνει ψυχολογικό επειδή τερμάτισες εκτός βάθρου και πίσω μου !

Πάνο εμείς είμαστε φιλαράκια...τι είναι για σένα ένα setupάκι ???

Εντάξει επειδή δεν ξέρω να στήνω το αυτοκίνητο δεν σημαίνει οτι δεν ξέρω να οδηγώ...ένα setupάκι να αφήσω 2sec άνετα τον Jimmy πίσω...θα στον κάνω να πάει πίσω καρφωτός στο AC...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας εγγραφη εδω http://www.simracingsystem.com

σαν Jim Pappas και επιλεγωντας το RF2 μου αλλαξε το nickname(στο RF2) απο marmagas σε Jim Pappas.

Eχει δοκιμασει κανεις να τρεξει στο παραπανω?

@mad Αν δεν  εγραφα καλυτερο χρονο θα εσκαγα!!!

@panos Το σεταπι σου μαγικο!!Thanks!!!

@george σιφουνας!!!Μας ψαρωσες με το skin!!!!!!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mad_dog said:

Aν μου είχε δώσει setup o Πάνος θα έσπαγα τα χρονόμετρα...δεν πειράζει, θα μιλήσω την ώρα του αγώνα...

 

 

Kατι σου χρωσταω mad http://www.projectimmersion.com/fov/index.php

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2016 at 9:05 ΠΜ, το μέλος panosdimp έγραψε:

 Δεν νομιζω να ειναι δυσκολο για σενα.

Εγώ ευχαριστώ για την παρέα ηταν η πρωτη φορα που ασχολήθηκαμε το σετάπ τόσο πορωτικά ,μαγικό να το στήνεις έχει ακόμα πολύ δουλειά γιατί δεν ξερουμε και πολυ καλα τι κανουμε με λιγο διαβασμα ακομα θα γινει σουπερ η κορβετα.

Ποιά κορβέτα? δεν θα πάμε με το πορσικό?

Η κορβέτα πάει αέρα και χωρίς σετάπ.. Πλάκα σπας?

(θα σε δώσω εγώ σετάπ, έχω απο το ρέησρουμ ένα σπέσιαλ που είχα κάνει 3ο χρόνο στο σπιλμπεργκ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.