Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

"Το καλύτερο" sim, όπως έχω ξαναπεί, δεν μπορεί να αποδειχθεί, παρά μόνο αν κάποιος έχει στα χέρια του τον πηγαίο κώδικα από όλα τα sims.

Αυτό που υπάρχει , είναι sim όπου κάποιες εκφάνσεις της πραγματικότητας, τις κάνει καλύτερα από τα άλλα , πάλι όμως χωρίς 100% απόδειξη.

 

Ο πελάτης, αποφασίζει ποια από αυτά τον ικανοποιούν και διαλέγει.

Σε κάθε περίπτωση, άποψή μου, το rF2 είναι μια εξαιρετικά αξιόλογη προσπάθεια και αξίζει κάθε GB στον σκληρό του κάθε από εμάς που έχει ως hobby το sim racing.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το demo  το είχα σβήσει δυό φορές απογοητευμένος ,να σε πείσει κάποιος δεν είναι εύκολο πρέπει να πειστείς μόνος και επειδή είσαι από τους καλύτερους που έχω δει δεν θα αργήσεις να πειστείς;):D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fanboys εκατέρωθεν ενωθείτε είπαμε όλα τα παίζουμε, αλλά τα απολαμβάνουμε περισσότερο και άλλα λιγότερο αλλά το simracing είναι πολύ niche hobby για να χωριζόμαστε σε ομάδες και συνήθως όποιος είναι γρήγορος(ή αργός) σε ένα είναι εξίσου γρήγορος(ή αργός) σε όλα εφόσον διαθέσει αντίστοιχο χρόνο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να μάθω το παιχνίδι για το πως συμπεριφέρεται σε αγώνα και επειδη δε πρόκειται να σπαταλησω χρόνο για το ρφ2 ,αν θες hotlap.η Μήπως δεν εισαι γρήγορος; χαχα:p

αλλα αν επιμένεις για αγωνα, Θα το δούμε.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη για πες μου τις εντυπώσεις σου  θέλει κάτι πινελιές ακόμα

20160325100810_1.thumb.jpg.3151c0a5ed61d20160325100611_1.thumb.jpg.67a0965fe8e2120160325100521_1.thumb.jpg.31060aff2f9b0

3 minutes ago, geovas77 said:

Fanboys εκατέρωθεν ενωθείτε είπαμε όλα τα παίζουμε, αλλά τα απολαμβάνουμε περισσότερο και άλλα λιγότερο αλλά το simracing είναι πολύ niche hobby για να χωριζόμαστε σε ομάδες και συνήθως όποιος είναι γρήγορος(ή αργός) σε ένα είναι εξίσου γρήγορος(ή αργός) σε όλα εφόσον διαθέσει αντίστοιχο χρόνο.

Δεν χωριζόμαστε βρε Γιώργο μια χαρά τη βρίσκουμε το γλεντάμε με αυτές τις συζητήσεις.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά παρακαλώ να λείπουν χαρακτηρισμοί fanboys, haters και τι άλλο...

 

Προσωπικά μπορώ να ασχολούμαι μόνο με ένα sim (game αν προτιμά ο mad_dog).
Επέλεξα το AC λόγω roadcars, laserscan και νεότητας. (κατά σειρά προτίμησης)
Το μόνο που με τραβάει στο rF είναι το realroad αλλά δεν έχει τίποτα από τα παραπάνω, που είναι σημαντικά για μένα.
Α και τα rules είναι ενδιαφέροντα, αν και στους αγώνες εδώ, έχω την εντύπωση πως υπερβάλλεται κάπως η χρήση τους. (κατά τη γνώμη μου, απόσα έχω δει)

 

Περι FFB ... μπορώ (και δέχομαι) να κρίνω μόνος μου μόνο από το demo. Δεν με έπεισε, αλλά θα το ξαναδοκιμάσω.

 

ΥΓ. (πάλι) Δεν προσπαθώ, ούτε και προσπάθησα ποτέ να σπρώξω κάποιον προς το AC. Στην ουσία θα έλεγα πως σκέφτομαι ... γραπτά,
        μιας και σκέφτομαι εδώ και πολύ καιρό να αγοράσω και το rF2, καταλήγοντας και πάλι στο ίδιο συμπέρασμα.
        Δεν αξίζει να δώσω εγώ 80€ για 2-3 μέρες και μετά να τρέχω πάλι στο AC. Αυτό περί χορηγίας πάντως μου άρεσε, αν ενδιαφέρεται κάποιος το συζητάμε ... :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, djkostas said:

        Δεν αξίζει να δώσω εγώ 80€ για 2-3 μέρες και μετά να τρέχω πάλι στο AC. Αυτό περί χορηγίας πάντως μου άρεσε, αν ενδιαφέρεται κάποιος το συζητάμε ... :hehe:

Κώστα, σου δίνει την δυνατότητα για refund εντός 7 ημερών. Εννοείται όχι από steam.

 

We advise you to install the demo version to check if your system can run rFactor 2 before you purchase, but after purchasing you may request a refund for rFactor 2, if eligible. Your eligibility depends on when you made your purchase and is good for 7 days. 7 days should be more than enough time to see if development is moving at a pace you are happy with, or if the product is outside your tastes.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Γιάννη για πες μου τις εντυπώσεις σου  θέλει κάτι πινελιές ακόμα

20160325100810_1.thumb.jpg.3151c0a5ed61d20160325100611_1.thumb.jpg.67a0965fe8e2120160325100521_1.thumb.jpg.31060aff2f9b0

Δεν χωριζόμαστε βρε Γιώργο μια χαρά τη βρίσκουμε το γλεντάμε με αυτές τις συζητήσεις.

 

KAΛΑ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ???

Εφτιαξες αυτό το φοβερό skin στο σαλιγκάρι και εμάς μας πετάς ένα απλό, όπως πετάνε τα κόκκαλα στα σκυλιά ???

Απαιτώ, σήμερα μέχρι το βράδυ καλύτερο skin δικό μου από του Γιάννη...

Αλλά μια στιγμή...τα skins εγώ τα ανεβάζω στον Server...μπορεί ας πούμε να ξεχάσω να ανεβάσω του Γιάνη...

 

Har har har

πριν 41 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

 Μήπως δεν εισαι γρήγορος; χαχα:p

αλλα αν επιμένεις για αγωνα, Θα το δούμε.

Eμείς αγαπητοί μιλάμε στην πίστα.

Τα βάζουμε δίπλα-δίπλα και μετά βγάζουμε συμπεράσματα !!!

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία μάθαμε τώρα όλοι ξέρουμε να οδηγάμε...

 

Har har har

πριν 17 λεπτά, το μέλος djkostas έγραψε:

Περι FFB ... μπορώ (και δέχομαι) να κρίνω μόνος μου μόνο από το demo. Δεν με έπεισε, αλλά θα το ξαναδοκιμάσω.

Ξέχνα το demo.

Δεν θα καταλάβεις τίποτα.

Έλά μια βόλτα μαζί μας να καταλάβεις τι σημαίνει ένταση !!!

πριν 17 λεπτά, το μέλος djkostas έγραψε:

Δεν αξίζει να δώσω εγώ 80€ για 2-3 μέρες και μετά να τρέχω πάλι στο AC. Αυτό περί χορηγίας πάντως μου άρεσε, αν ενδιαφέρεται κάποιος το συζητάμε ... :hehe:

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να έχεις το sim, να τρέξεις μαζί μας, έστω και σε προπόνηση και να γυρίσεις μετά στο AC.

Nα μιλήσουν οι κύριοι που είχαν την παραπάνω εμπειρία.

 

Ο Wolfie να σταματήσει τα likes...τον περιμένω στην πίστα να τα βάλουμε δίπλα-δίπλα

Εκεί δεν έχει διακαιολογίες...σαλιγκάρι της κακιας ώρας !

 

Har har har

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις τελευταίες προσθήκες όπως σημαία(στο πίσω μέρος εμπρός από την αεροτομή πίσω από τις εισαγωγές αέρα) απολύτου ρεαλισμού φτιαγμένη σε αεροδυναμική σήραγγα ,το valvoline στους καθρέπτες και το δελάμπ στα πλάγια της πίσω αεροτομής νομίζω πως δεν χρειάζεται τίποτα άλλο .

Αν θέλετε να τρέξετε με αυτό όλοι νομίζω γίνεται πείτε μου να αλλάξω το όνομα που γράφει πίσω τα νούμερα και τα λογκο.20160325105351_1.thumb.jpg.c8d5f301d914a20160325105411_1.thumb.jpg.96513d294872a

Πάω για δοκιμές στο σέρβερ :happy:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εν μέσω Α-Β τεστ: Υπάρχει εφαρμογή ή κάτι στο rF2 να σου δείχνει FFB level και clip? Κάτι σαν το pedal app του AC δηλ?

 

 

25 minutes ago, mad_dog said:

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να έχεις το sim, να τρέξεις μαζί μας, έστω και σε προπόνηση και να γυρίσεις μετά στο AC.

Nα μιλήσουν οι κύριοι που είχαν την παραπάνω εμπειρία.

 

Ακολουθώντας το παράδειγμα του γόμαρου και λίγο παραπάνω:

Αν είσαι τόσο σίγουρος μπορείς να μου το πάρεις εσύ, και αν τελικά δεν επιστρέψω στο AC σου επιστρέφω τα χρήματα πίσω + τόκο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εν μέσω Α-Β τεστ: Υπάρχει εφαρμογή ή κάτι στο rF2 να σου δείχνει FFB level και clip? Κάτι σαν το pedal app του AC δηλ?

Ναι.

Κώστα είμαι από κινητό, αλλά πρέπει να είναι αυτό http://isiforums.net/f/showthread.php/7546-rF2-Pedal-Overlay-Plugin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Μετά τις τελευταίες προσθήκες όπως σημαία(στο πίσω μέρος εμπρός από την αεροτομή πίσω από τις εισαγωγές αέρα) απολύτου ρεαλισμού φτιαγμένη σε αεροδυναμική σήραγγα ,το valvoline στους καθρέπτες και το δελάμπ στα πλάγια της πίσω αεροτομής νομίζω πως δεν χρειάζεται τίποτα άλλο .

Αν θέλετε να τρέξετε με αυτό όλοι νομίζω γίνεται πείτε μου να αλλάξω το όνομα που γράφει πίσω τα νούμερα και τα λογκο.20160325105351_1.thumb.jpg.c8d5f301d914a20160325105411_1.thumb.jpg.96513d294872a

Πάω για δοκιμές στο σέρβερ :happy:

Παράθεση

Αν θέλετε να τρέξετε με αυτό όλοι νομίζω γίνεται πείτε μου να αλλάξω το όνομα που γράφει πίσω τα νούμερα και τα λογκο.

Έτσι θα γίνει, όλοι το ίδιο, ο καθένας το logo του, άλλα νούμερα, πίσω το όνομα του κάθε οδηγού.

Αλλιώς θα φορτωθούν όλα στον Server εκτός του Γιάννη !

Link to comment
Share on other sites

Αργία μήτηρ πάσης κακίας, βλέπω που σήμερα είμαστε όλοι αραχτοί βάλατε το άμοιρο το ρουφου2 στη σέντρα μαζί με το τρελόσκυλο. Εγώ θέλω να πω στον φίλτατο και ταχύτατο@djkostas ότι το laserscanning είναι μια αποτύπωση της πίστας σε μια συγκεκριμένη στιγμή. Τα bumps αλλάζουν, δημιουργούνται καινούρια, τα παλιά μεγαλώνουν ή κάποια στιγμή πέφτει καινούρια άσφαλτος και χάνονται. Μια πίστα που φτιάχνεται με ακριβή τοπογροφικά δεδομένα εχει την ίδια αξία για μένα με τις laserscanned. Στο AC βρίσκεις υποδεέστερες τις Zandboort και historic monza? Η ακρίβεια στο layout της πίστας έχει σημασία, όχι αν νοιώθεις μια λακούβα στο τιμόνι που υπήρχε όταν πέρασε το αυτοκίνητο της google από εκεί. Σε μια φωτογραφία σου πριν 5 - 10 χρόνια είσαι ακριβώς ο ίδιος?

@panosdimp ευχαριστώ πάρα πολύ για το skin, ξεπέρασες τον εαυτό σου! Αφού μου έβαλες την εικόνα του πακέτου πάνω στο πίσω παρμπρίζ για έξτρα ρεαλισμό θα τρέξω με απενεργοποιημένα τα mirrors[emoji14]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.