Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

:hehe::hehe::hehe::hehe:

 

Έχεις δίκιο. Στην ουσία είμαστε μονοι μας.

Δεν έχουμε αντίπαλο. Ό,τι αφορά physics, real raod, weather, κ.α. που απλά είναι ανύπαρκατα στα άλλα παιχνίδια.

 

Bέβαια αν δεν πιστεύεις εμένα ρώτα αυτούς που έτρεχαν/τρέχουν στο AC και ρώτα ποιο έχει καλύτερη συμπεριφορά.

Ρώτα και τον Άκη αν θες.

Ρώτα τον vita ή τον Πάνο ή όποιον θέλεις εσύ.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να χαίρεσαι με ό,τι επιθυμείς.

Αλλά όχι να λες "θεοποιειτε" από την στιγμή που σε επίπεδο physics, FFB είναι απλά μόνο του.

Έλα μια βόλτα από το rF2 να σε δω πως οδηγάς. Αν με περάσεις σε χρόνο σε πίστα που θα βάλω έρχομαι AC και παρατώ το rF2 !

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GoMaR said:

χαιρομαστε με τα λίγα:D

Μην αισθάνεστε μειονεκτικά περάσαμε κι εμείς από το στάδιο αυτό, ελάτε κοντά μας στον δρόμο της αρετής που είναι μεν δυσβατος( park ferme starters,rain,pitstops,rules etc) στην αρχή αλλά στο τέλος η αποζημίωση μεγάλη. :-P :-P :-P :-D 

Link to comment
Share on other sites

εσυ κύριος που μου ζητάς δηθεν ρεαλισμό, μαθε να παιζεις με λεβιέ και ασε τους καιρούς :p

 

mad_dog το βάζουμε σα στοίχημα; αμα σε περασω θα έρθεις ac? λεγε

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Will there be any laser scanned tracks in rFactor 2?
No.

Όποιος δεν καταλαβαίνει πόσο σημαντικό είναι να τρέχει σε πραγματικές πίστες και απλά ενθουσιάζεται από μερικές παραπάνω επιλογές συνθηκών και rules

ας μην κάνει τον κόπο να απαντήσει.

 

Spoiler

har har har

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

εσυ κύριος που μου ζητάς δηθεν ρεαλισμό, μαθε να παιζεις με λεβιέ και ασε τους καιρούς :p

O mad_dog παίζει ΜΟΝΟ με λεβιέ, clutch (όσοι είναι στον Server κατλαβαίνουν τι θέλω να πω)

ΜΟΝΟ cockpit view !!!

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος liakjim έγραψε:

Είπε αυτός που παίζει από το καπό:hehe:

TIIIII ???

Οδηγά από το καπό ???

Τι το περάσαμε κύριε εδώ ???

FORΖΑ ή AC ???

 

Ο Server εξάλου έχει μόνο cockpit view, οπότε έχασες από τώρα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος djkostas έγραψε:

Όποιος δεν καταλαβαίνει πόσο σημαντικό είναι να τρέχει σε πραγματικές πίστες και απλά ενθουσιάζεται από μερικές παραπάνω επιλογές συνθηκών και rules

ας μην κάνει τον κόπο να απαντήσει.

 

  Reveal hidden contents

har har har

 

 

Οι πραγματικές πίστες είναι καλό να υπάρχουν. Αλλά αν δεν έχω το real raod feeling, την βροχή που στεγνώνει και η αγωνιστική γραμμή, το FFB να μου διαβάζει κάθε λακούβα κ.α.

....τι να το κάνω.

Scanned έχει και το R3E...

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

δε μου απαντας!!!

Μα οδηγάς από το καπό !

Ο Server έχει cockpit view μόνο !!!

πριν 6 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

εγω δε μιλάω όμως για απόλυτο ρεαλισμο...

Τότε είσαι σε λάθος thread...

 

Har har har

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μιλά για απόλυτο ρεαλισμό άλλωστε τα πάντα είναι υποκειμενικά αυτό που κοιτάμε είναι το πόση ευχαρίστηση αντλούμε από αυτό που κάνουμε, σεβαστό για μένα και το αν κάποιος αντλεί ευχαρίστηση οδηγώντας από το πορτ μπαγκάζ η αν αντλεί ευχαρίστηση από την πληροφορία πως οι πίστες είναι laser scanned :-P :-D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GoMaR said:

και επειδη δε προκειται να το αγορασω, θα βρω αλλους τροπους να τρέξω.Δευτέρα γυρνάω Αθήνα.Θέλω να έχεις έτοιμη πίστα και χρόνο.

Θα σου το κάνει δώρο το ίδρυμα απολύτου ρεαλισμού non laser scanned mad dog.

Πρώτα όμως πρέπει να νικήσεις στο βρεγμένο σε μια πίστα που θα ανακοινωθεί 5 λεπτά πριν και σε έναν αγώνα 2 γύρων τόσο μόνο μπορεί να απασχοληθεί μαζί σου, τον μεγάλο τρελό ποιμενικό.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mad_dog said:

Δεν κατάλαβες κύριε.

Θα τρέξουμε σε συνθήκες αγώνα.

 

Δεν πάμε για hotlap...στον αγώνα θα δείξεις πόσο γρήγορα γυρίζεις και αν καταφέρεις να τερματίσεις...

Κανένα πρόβλημα.απλα στείλε μου χρόνο και πίστα.

Link to comment
Share on other sites

χμ...

13 minutes ago, mad_dog said:

 

Οι πραγματικές πίστες είναι καλό να υπάρχουν. Αλλά αν δεν έχω το real raod feeling, την βροχή που στεγνώνει και η αγωνιστική γραμμή, το FFB να μου διαβάζει κάθε λακούβα κ.α.

LASERSCAN: τρέχεις στην πραγματική, ΑΛΗΘΙΝΗ πίστα και όχι σε κάποια προσομοίωση, που ο δημιουργός είπε, ας βάλω και εδώ μια λακουβίτσα ή ας την κάνω αυτή πιο μεγάλη για να φαίνεται το FFB του παιχνιδιού μου πιο ζωντανό...

Όσο για "το FFB να μου διαβάζει κάθε λακούβα" ... απλά δεν το δέχομαι. Ειδικά αν δεν προέρχεται από κάποιο άτομο που ξέρει στην πραγματικότητα τι πληροφορίες δίνει το τιμόνι, σε ένα πραγματικό αυτοκίνητο.

Βροχή? Ξέρω αρκετούς αγώνες που ΑΚΥΡΩΝΟΝΤΑΙ αν βρέχει ... 

Road cars ... Έχει το rF? Original καλής ποιότητας? Σύγχρονα? Σε κάποιους (εμένα) αρέσει να τρέχουν με αυτά, ως και αποκλειστικά.

 

Rules, safety cars και τα λοιπά προσομοιώνονται πολύ εύκολα σε αγώνες μεταξύ κυρίων. Αν αυτό που ζητάς είναι να ακυρώνεται ο (γρήγορος) noobάς γιατί του γλίστρησε ο συμπλέκτης στην εκκίνηση και μετά να τρέχεις μόνος σου, OK rF FTW !!

 

ΥΓ. Το προηγούμενο μήνυμα ήταν "κάπως" χιουμοριστικό, εξού και το har x3, το παραπάνω είναι της λογικής, μπορεί κάποιος να με πείσει με χειροπιαστά επιχειρήματα ότι το rF είναι το καλύτερο? Αλλά χειροπιαστά δεν εννοώ ότι πχ το FFB μου φαίνεται καλύτερο στην G27 που δεν ξέρω να ρυθμίσω σωστά κ.ο.κ. Γιατί προσωπικά το demo δεν με έπεισε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.