Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Aυτό που θα σου πω μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι υπλολοιποι που τρέχουν rF2.

Πρέπει να μάθεις το αυτοκίνητο (για αυτό και η δημοκρατική απόφαση οδηγούμε ΜΟΝΟ αυτό).

Μετά, κάθε πίστα έχεις τις δικές της ιδιατερότητες, που πρέπει να προσαρμώσεις την δική σου οδηγική συμπεριφορά ώστε να έχεις οικονομία σε καύσιμα και ελαστικά.

Επίσης ανάλογα με το setup, μπορείς να καταφέρεις να σώσεις ελαστικό κατά 10% και καύσιμα κάπου στο 3%.

Βέβαια πως θα μπεις στον αγώνα είναι δική σου στρατηγική (πολλά καύσιμα, μόνο pit-stop για ελαστικά, γλυτώνεις χρόνο, αλλά το αυτοκίνητο είναι βαρύ, τα ελαστικά θα φαγωθούν γρηγορότερα κ.α.)

Από την άλλη θέλω να σου θυμίσω η πίστα είναι πολύ τεχνική. Επίσης όπως είδα τον καιρό κατά 90% θα τρέξουμε σε βροχή (σήμερα αν μπεις στον Server επειδή θα βρέξει, είναι ό,τι πρέπει για προπόνηση).

Στην ουσία και αυτό που κάνουν όσοι τρέχουν σε leagues είναι δοκιμές σε συνθήκες αγώνα. Δηλαδή θέλουν να δουν τι κατανάλωση στα καύσιμα έχουν και την φθορά του ελαστικού.

Εδώ μαζευόμαστε βέβαια για την παρέα, αλλά υπάρχουν παιδιά που αφιερώνουν πολύ χρόνο να στήσουν αυτοκίνητο.

Το θέμα δεν είναι να κάνεις δοκιμές για hot-lap. Μπορεί το setup να κάνει για hot-lap, αλλά για αγώνα όχι. Δεν είναι το θέμα μας το hot-lap.

Aλλά να μάθεις να οδηγάς σε συνθήκες αγώνα (και μιλάμε για αγώνα κάπου στα 45 min) και να οδηγάς με ασφάλεια.

 

Eίναι απαιτητικό, αλλά αν προσαρμοστείς πιστεύω να αξίζει τον κόπο.

Αν είσαι αργός έλα, αν είσαι γρήγορος να τρέξεις στο AC.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ΔΕΝ θα μπω. Με 4 γυρους ολους και ολους <προπονηση> και απο αυτους στους 3 να προσπαθω να δω πως παιρνει μπροστα.

Θα ασχοληθω off line αρκετο καιρο (οσο γινεται παντα) και μετα με χαρα να μπω σε κανεναν αγωνα..Μου αρεσει πολυ η ολη φαση (real καιρος,στεγνωμα αγωνιστικης γραμμης κλπ) αλλα ειναι και τοσα πολλα πραγματα που πρεπει να μαθω...(και σε set up) αλλα και σε βασικες λειτουργιες του παιχνιδιου...(οι πιο πολλες λειτουργιες ειναι σε empty slots πχ)

Επισης αν καποιος μοιραστει ενα σετ απ που το αποθηκευουμε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, GeoF1 said:

Φυσικα και ΔΕΝ θα μπω. Με 4 γυρους ολους και ολους <προπονηση> και απο αυτους στους 3 να προσπαθω να δω πως παιρνει μπροστα.

Θα ασχοληθω off line αρκετο καιρο (οσο γινεται παντα) και μετα με χαρα να μπω σε κανεναν αγωνα..Μου αρεσει πολυ η ολη φαση (real καιρος,στεγνωμα αγωνιστικης γραμμης κλπ) αλλα ειναι και τοσα πολλα πραγματα που πρεπει να μαθω...(και σε set up) αλλα και σε βασικες λειτουργιες του παιχνιδιου...(οι πιο πολλες λειτουργιες ειναι σε empty slots πχ)

Επισης αν καποιος μοιραστει ενα σετ απ που το αποθηκευουμε?

Στον φάκελο UserData μέσα στον φάκελο του παιχνιδιού.

 

Καλύτερη προπόνηση από συνθήκες server @mad_dog, μαζί με άλλους μέσα,  δεν θα βρεις. Μπορείς να μπεις κ στο TS του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 ώρες, το μέλος mad_dog έγραψε:

Πάνο σε δήλωσα.

Και τον Γιάννη.

 


Server is open always: 7:00 - 24:00 http://www.worldtimeserver.com/current_time_in_DE.aspx

Driver registration here:

1. mad_dog (nickname: flash)
2. Dimitris Pappas
3. panosdimp
4. gchristod (nickname: slow and serius)

Κυριακή θα μπορέσω ...

Σάββατο δεν θα μπορέσω..

Τι να δηλώσω? ναι ή όχι? δηλώστε με εσείς.. !!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τα 30 ευρω του παιχνιδιου εχει και 12 μηνη συνδρομη στα 11? 

Δηλαδη εγω πληρωνω 30 +11 και μετα 11 καθε χρονο για να παιζω?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Εκτος απο τα 30 ευρω του παιχνιδιου εχει και 12 μηνη συνδρομη στα 11? 

Δηλαδη εγω πληρωνω 30 +11 και μετα 11 καθε χρονο για να παιζω?

Ακριβώς. Εκτός κι αν αγοράσεις από την αρχή το lifetime πακέτο, που κάνει γύρω στα 80. Πριν λίγες μέρες ήταν όλα στο -50%. Προσωπικά έτσι όπως είναι τώρα, ειδικά μετά την τελευταία συνέντευξη του Tim Wheatly, το πιο συμφέρον μάλλον είναι να περιμένεις να έχει πάλι έκπτωση και να πάρεις την απλή έκδοση + online subscription για κανά-δυο χρόνια. Τα content updates θα τα έχεις όλα και με την "απλή" έκδοση.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mad_dog said:

Aυτό που θα σου πω μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι υπλολοιποι που τρέχουν rF2.

Πρέπει να μάθεις το αυτοκίνητο (για αυτό και η δημοκρατική απόφαση οδηγούμε ΜΟΝΟ αυτό).

Μετά, κάθε πίστα έχεις τις δικές της ιδιατερότητες, που πρέπει να προσαρμώσεις την δική σου οδηγική συμπεριφορά ώστε να έχεις οικονομία σε καύσιμα και ελαστικά.

Επίσης ανάλογα με το setup, μπορείς να καταφέρεις να σώσεις ελαστικό κατά 10% και καύσιμα κάπου στο 3%.

Βέβαια πως θα μπεις στον αγώνα είναι δική σου στρατηγική (πολλά καύσιμα, μόνο pit-stop για ελαστικά, γλυτώνεις χρόνο, αλλά το αυτοκίνητο είναι βαρύ, τα ελαστικά θα φαγωθούν γρηγορότερα κ.α.)

Από την άλλη θέλω να σου θυμίσω η πίστα είναι πολύ τεχνική. Επίσης όπως είδα τον καιρό κατά 90% θα τρέξουμε σε βροχή (σήμερα αν μπεις στον Server επειδή θα βρέξει, είναι ό,τι πρέπει για προπόνηση).

Στην ουσία και αυτό που κάνουν όσοι τρέχουν σε leagues είναι δοκιμές σε συνθήκες αγώνα. Δηλαδή θέλουν να δουν τι κατανάλωση στα καύσιμα έχουν και την φθορά του ελαστικού.

Εδώ μαζευόμαστε βέβαια για την παρέα, αλλά υπάρχουν παιδιά που αφιερώνουν πολύ χρόνο να στήσουν αυτοκίνητο.

Το θέμα δεν είναι να κάνεις δοκιμές για hot-lap. Μπορεί το setup να κάνει για hot-lap, αλλά για αγώνα όχι. Δεν είναι το θέμα μας το hot-lap.

Aλλά να μάθεις να οδηγάς σε συνθήκες αγώνα (και μιλάμε για αγώνα κάπου στα 45 min) και να οδηγάς με ασφάλεια.

 

Eίναι απαιτητικό, αλλά αν προσαρμοστείς πιστεύω να αξίζει τον κόπο.

Αν είσαι αργός έλα, αν είσαι γρήγορος να τρέξεις στο AC.

 

 

Την έχω τρέξει την συγκεκριμένη πίστα υπό βροχή οπότε όλο κ κάτι θαχει μείνει στο μνημοκουτάκι του εγκεφάλου μου περί του κόμπο.-πόσταρα κ βιντεάκι μερικές σελίδες πριν-

 

Το αμάξι είναι σχετικά απλό αφής δεν είναι μονοθέσιο :hehe:

 

Σέταπ θα αιτηθώ την ευγενική σας χορηγία μέγα ρουΦουΜάγιστρε:amen:

 

Χοτβλάπερ έτσι κ αλλοιώς δεν ήμανε ποτενές οπότε με τα του αγώνα δεν έχω θέμα.

 

Λογικά θα μπω την Πέμπτη για πράκτις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος mad_dog έγραψε:

Σαββάτο είναι ο αγώνας...

Δηλώνω ό,τι βάση των χρόνων είσαι αργός και πολύ κάτω από εμένα !

 

4vh457l2.jpg

 

Har har har

αν το λές για εμένα, εγώ είμαι ο ταξιτζής στην θέση 13...

Την Κυριακή όμως θα έχω κράμπα στο δεξί και το πόδι θα πατάει τέρμα γκάζι...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

 

Δηλαδή όταν έχει AC τι θα κάνουμε ?

 

 

 

Τότε θα γίνεται Σάββατο ,αυτή τη φορά μόνο Κυριακή λόγω τριημέρου εκτός κι αν μας απορροφήσει τόσο το rf2  που κάνουμε αποχή από το ασσέττο θα δούμε !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονίσει πρόγραμμα για την Κυριακή με την οικογένεια...μην φάμε και ξύλο εξαιτίας της αρκαδούρας AC...

To Σαββατο τα κανόνισα έτσι γιατί είχαμε πει Σαββατο.

 

Δηλαδή θα με τρελάνετε...εκτός και αν μερικοί ήδη από τώρα τους λούζει κρύος ιδρώτας...

 

Har har har

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mad_dog said:

Έχω κανονίσει πρόγραμμα για την Κυριακή με την οικογένεια...μην φάμε και ξύλο εξαιτίας της αρκαδούρας AC...

To Σαββατο τα κανόνισε έτσι γιατί είχαμε πει Σαββατο.

 

 

Aν γίνει ο αγώνας αργά το βράδυ?

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι είπε η πυθία ο panosdimp. Γενικά Σάββατο, αλλά εκτάκτως αυτή τη φορά Κυριακή αργά βράδυ. Και είναι όλοι ικανοποιημένοι.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο...(το όνομα είναι τυχαίο)

 

gezong62.png

 

Στο επίσημο quali ΔΕΝ κάνουμε ποτέ escape από την πίστα. Το αυτοκίνητο πηγαίνει κανονικά στα pit.

Αν το αυτοκίνητο έκανε γύρους και μετά στούκαρε το quali τελειώνει για τον οδηγό στην στούκα.

Ξεκινά τελευταίος.

 

Aυτό σαν ενημέρωση για να μην λέτε δεν το ήξερα ή δεν μας το είπε κανείς.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.