Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

@geovas77 Στην οθόνη που επιλέγεις αυτοκίνητο, ακριβώς πριν μπεις στον σέρβερ, κάτω αριστερά έχει μια επιλογή tuning. Αν πατήσεις, μετά στο steering έχει 2 fixes για το wheel rotation για κάποιους που είχαν πρόβλημα. Για κοίταξέ το, γιατί χθες που μπήκα μια χαρά έστριβε το megane ακόμα και στην φουρκέτα.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πορωθηκα πάλι μόλις το οδήγησα οπότε είμαι μέσα, θά θελα να προτείνω όμως κάτι :

Μήπως να έβαζες όπως χθες practice χαλαρωτικό και να κάνουμε αυτοσχέδιους  αγώνες με γύρο σχηματισμού βγαίνοντας από τα πιτς? Οταν το ξανασυνηθισουμε το ρφ2 κάνουμε και εντιουρανς με 15 πιτ στοπς.

Το λέω για να ρθει ο κοσμάκης που όσο να πεις έχει χάσει την επαφή με την καλύτερη εξομοίωση του κόσμου, επιπλέον να δούμε πως θα το κανονίσουμε με τη μέρα διεξαγωγής για να μπορούν να τρέξουν Vitas και Ιωάννης. 

Η απόφαση βέβαια πάντα δική σου.:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nαι εντάξει κανένα πρόβλημα.

Θα κάνουμε προπόνηση.

Επίσης κάθε φορά μετά το τέλος της συνεδρίας θα γίνεται πρόταση από έναν για την επόμενη πίστα.

Οι υπόλοιποι θα συμφωνούμε μαζί του. Κάθε φορά θα προτείνει άλλος οδηγός πίστα.

Το αυτοκίνητο παραμένει το ίδιο.

Τα λέμε σήμερα στις πίστες όπως λέει και ο Γιάννης.

πριν 52 λεπτά, το μέλος panosdimp έγραψε:

Το λέω για να ρθει ο κοσμάκης που όσο να πεις έχει χάσει την επαφή με την καλύτερη εξομοίωση του κόσμου, επιπλέον να δούμε πως θα το κανονίσουμε με τη μέρα διεξαγωγής για να μπορούν να τρέξουν Vitas και Ιωάννης. 

Η απόφαση βέβαια πάντα δική σου.:)

 

Αυτοί οι Vitas και Iωάννης θα τρέξουν μαζί μας μόνο αν με περάσουν σε χρόνο.

 

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνουμε αυτοσχέδιους αγώνες, δεν μπορείς να βάλεις τον σέρβερ σε γρήγορο rotation, π.χ. 10 λεπτά qualy 20 λεπτά race χωρίς parade lap? Μπορεί τελικά να καταφέρω να μπω το βράδυ αλλα θα ξέρω τελευταία στιγμή.

πριν 4 ώρες, το μέλος mad_dog έγραψε:

To Megane στρίβει μια χαρά.

Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα.

Ακόμη και ο Γιάννης κατάφερε και πήρε στην στροφή των 180 χωρίς να είναι αγκαλιά με τα δέντρα.

Το δικό μου megane κάτι είχε, για κάποιον αδιευκρίνιστο λόγο γύριζε το montreal 8 δέκατα πιο γρήγορα από το δικό σου :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TS3 Server υπάρχει και τα στοιχεία τα ξέρετε.

Όσοι δεν τα ξέρετε μου λέτε να τα δώσω.

Αυτοί που τα ξέρουν είναι ελεύθεροι να τα δώσουν και τους υπόλοιπους.

 

Jimmy...η παρουσία μου χτες τους τρόμαξε για αυτό και λένε τώρα για practice...

 

Δεν πειράζει, περιμένω vita και μερικούς άλλους, να μεγαλώσει το grid, για να μπορέσω να διδάξω.

Μην με ευχαριστείτε, για εσάς το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν χθες. Στο qualy δεν βλέπεις συχνά 4 οδηγούς μέσα σε 0.2sec!!!!

Το νέο Megane, μου φάνηκε ίδιο με το παλιό απλά με ισχυρότερο κινητήρα. Σαφώς καλύτερο 3D μοντέλο.

Για άλλη μια φορά, διαπίστωσα το κορυφαίο FFB αλλά κ το αψεγάδιαστο net code , που επιτρέπει μάχες στο εκατοστό χωρίς να κινδευνεύεις να εκτοξευτείς σαν καταπέλτη.

ΑΛΛΑ

Είναι κάτι που με ενοχλεί. Το έχει κ το GSCE/Automobilista αλλά κ το rF2. Ίσως όλα τα αρφακτοροειδή όπως λέει κ ο Νάσος.

Όταν το αμάξι γλιστράει σε χαμηλές ταχύτητες, δεν έχω έλεγχο. Νιώθω σαν τα πίσω ελαστικά να είναι από καρότσι supermarket, δλδ κάπως έτσι

Spoiler

IMG_6369.jpg

 

 

 

Σε αυτόν τον τομέα, το Assetto είναι σαφώς ανώτερο. Μπορείς να μικρορυθμίσεις με το γκάζι.

Στο rF2 απλά φεύγεις "φέτα". Είσαι επιβάτης.

 

Στο tyre model υστερεί. 

 

Επίσης να δω πότε θα διορθώσουν το lag με το που μπαίνει/βγαίνει client στον server. Τελικά δεν είναι μ@λάκας ο Στέφανος του Assetto που σου προφορτώνει τα skins.

Στον 1ο αγώνα, βγήκε ο Λάμπρος, μου πάγωσε πάνω στα φρένα της φουρκέτας, έχασα την στροφή, μπλόκαρα και απέκτησα ένα τεράστιο flat spot που μου χάλασε το φρενάρισμα σε όλες τις στροφές και τελικά τον αγώνα.:angry:

 

Μιας κ επιλέγω τον επόμενο αγώνα, θα τρέξουμε εδώ( Silverstone international) :

natl-pits-straight.jpg

Με αυτό ( National configuration )

 

skipbarber4.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ωραία ήταν χτες.

Καταρχήν συγνώμη για τον 2ο αγώνα αν έφταιγα την στην επαφή με τον Γιώργο.

 

Έπειτα θα ανεβεί video από τον αγώνα (όταν βρω χρόνο).

 

Jimmy, μπορείς να διαλέξεις πίστα, αλλά αυτοκίνητο θα μένει πάντα το ίδιο.

Ακόμη δεν ξέρουμε ποιο θα επιλέξουμε. Κάτι ακούστηκε για το Renault 3.5 ή ίσως μείνουμε πάλι στο Μegane.

 

 

Eπίσης ακόμη δεν έχουνε βρει ημέρα που να βολεύει όλους.

Τέλος αυτο με το tyre model και το AC το θεωρώ αστείο όταν το ελαστικό ακόμη και στα kerb παραμορφώνεται, χάνει γόμα, αλλάζουν θερμοκρασίες κ.τ.λ. πράματα απλά ανύπαρκτα στο AC.  Για να μην αναφέρω και το γεγονός όταν έχεις φάει τα ελαστικά το τιμόνι αρχίζει και τρέμει.

 

Δηλαδή για τον επόμενο αγώνα.

 

1. Επιλογή μόνιμου αυτοκινήτου (Eπιμένω στην επιλογή Formula Renault 3.5)

2. Επιλογή ημέρας και ώρας

3. Αν κάνουνε practice και μετά αρχίσουμε αγώνες

 

Αυτοί που δεν έχουν επαφή με το sim ισως δυσκολευτούν για αυτό και η σκέψη πρώτα για practice.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mad_dog said:

Τέλος αυτο με το tyre model και το AC το θεωρώ αστείο όταν το ελαστικό ακόμη και στα kerb παραμορφώνεται γίνεται κ στο Assetto

, χάνει γόμα, γίνεται κ στο Assetto

αλλάζουν θερμοκρασίες γίνεται κ στο Assetto

κ.τ.λ. πράματα απλά ανύπαρκτα στο AC. 

Για να μην αναφέρω και το γεγονός όταν έχεις φάει τα ελαστικά το τιμόνι αρχίζει και τρέμει.γίνεται κ στο Assetto

 

Για το αμάξι, άλλα δεν είπαμε χθες?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το αμάξι Jimmy λέγαμε για εκείνη την ώρα.

Όχι για μετά όταν ξεκινήσουμε αγώνες.

 

Στους αγώνες θα έχουμε μονό ένα αυτοκίνητο.

Το rF2 όπως διαπιστωσες και εσυ θέλει πολύ χρόνο να μάθεις ένα αυτοκίνητο, να είσαι σίγουρος μέσα στην πίστα για να μπορείς να πιέζεις στο όριο.

Και τα υπόλοιπα παιδιά αυτό εννοούσαν.

Όταν ξυπνήσουν θα μας που και αυτοί.

 

Και πες και για την ταινία να γελάσουμε και λίγο

:D:D:D

 

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε χθες να μείνει πάλι μόνο ένα αμάξι? Εγώ κατάλαβα να βάλει ο Δημήτρης ό,τι θέλει για να δοκιμάσουμε κανένα άλλο εκτός από το megane. Όχι για εκείνη την ώρα, για την επόμενη φορά.

 

Πιο αναμπουπούλας δεν γίνεται.

Μία ώρα πριν, το μέλος mad_dog έγραψε:

Για το αμάξι Jimmy λέγαμε για εκείνη την ώρα.

Όχι για μετά όταν ξεκινήσουμε αγώνες.

 

Στους αγώνες θα έχουμε μονό ένα αυτοκίνητο.

Το rF2 όπως διαπιστωσες και εσυ θέλει πολύ χρόνο να μάθεις ένα αυτοκίνητο, να είσαι σίγουρος μέσα στην πίστα για να μπορείς να πιέζεις στο όριο.

Και τα υπόλοιπα παιδιά αυτό εννοούσαν.

Όταν ξυπνήσουν θα μας που και αυτοί.

 

Και πες και για την ταινία να γελάσουμε και λίγο

:D:D:D

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος gchristod έγραψε:

Είπαμε χθες να μείνει πάλι μόνο ένα αμάξι? Εγώ κατάλαβα να βάλει ο Δημήτρης ό,τι θέλει για να δοκιμάσουμε κανένα άλλο εκτός από το megane. Όχι για εκείνη την ώρα, για την επόμενη φορά.

 

Πιο αναμπουπούλας δεν γίνεται.

 

Eγώ στην θέση σου θα πρόσεχα πως θα μιλούσα...μετά το χτεσινό και την προσπέραση που σου έκανα...

 

Hat har har

SERVER IS UP

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.