Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανενας γιατι ακυρωθηκε το sebring? Ειναι κριμα γιατι ειναι πολυ ωραια πιστα. Τσαμπα η προπονηση....

Άγγελε οι αλλαγές στο αγωνιστικό πρόγραμμα αποφασίζονται και εγκρίνονται μέσω μιας πολυμελούς επιτροπής με το εξής ένα μέλος τον mad_dog. Οι λόγοι όμως για τους οποίους θα γίνει η αλλαγή πρέπει να είναι σοβαροί, π.χ. αν τον πείραξαν οι πολλές weiss χθες το βράδυ ή αν μια πεταλούδα φτερούγισε λίγο πιο δυνατά στο Πεκίνο [emoji14] Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα οτι ηταν η πολυμελης επιτροπη πουαποφασισε και διαταξε...[emoji1]. Αντε δεν πειραζει. Καλη ειναι και η Mid Ohio και την αλλη εβδομαδα sebring. Παντως δεν θα περασει ετσι αυτο με την επιτροπη. Θα της ριξω μινιμουμ ενα δευτερολεπτο στο quali.

Έγινε επεξεργασία από AngeloVZR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μου φίλε, αργέ συνοδηγέ και κινητό εμπόδιο της πίστας @gchristod,

 

σε καλημερίζω θερμά και η ομολογώ πως η απουσία σου είναι αισθητή. Με το rF2 όπως δείχνουν τα πράματα ασχολούμαι μόνο εγώ. Το πρόγραμμα αν διάβασες και παρακολουθείς το άλλο forum, υπάρχει ανακοίνωση που λέει πως το πρόγραμμα για το Megane Cup θα είναι έτοιμο από τον Ιανουάριο.

 

Επίσης είχανε γίνει κάποια poll, (και από εμένα και από τον jimmy) αλλά αν το παρακολούθησες και αυτό δεν υπάρχει η μεγάλη συμμετοχή όπως στo AC.

 

Ακόμη για πληροφόρηση θα γίνεται και ένας αγώνας F1 1991 μια φορά τον μήνα με full γύρους. Ημέρα δεν ξέρουμε ακόμη, αυτοί που ενδιαφέρονται να τοποθετηθούν. Στο άλλο forum, γιατί υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται εκτός. Η F1 1991, είναι δυσκολη, θέλει ώρες για το κατάλληλο setup, και είναι απαιτητικό. Περισσότερες λεπτομέρεις στο άλλο forum.

 

Εννοείται ότι δεν ενδυκνύεται για σένα γιατί δεν νονίζω ότι μπορείς να τα οδηγήσεις...

 

Σε λίγο θα μπω στον server, να γράψω χρόνους.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητέ mad. Θέλω να σου πω ότι κάθε φορα που σε συναντάω μέσα στην πίστα, νομίζω ότι έχει βγει το pace car.

Μπορεί αυτό τον καιρό να μη συμμετέχω ενεργά αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις. Στο πολ για ποια μέρα βολεύει ψήφισα, δεν είδα κανένα άλλο.

Το setup της f1 1991 μου παίρνει ελάχιστο χρόνο να το ρυθμίσω, γιατί χρησιμοποιώ το ίδιο με εσένα (default) [emoji14]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα

 

Tα χειρουργικά μου χέρια, η αίσθηση, και η δεινή μου οδηγική ικανότητα δεν μου επιτρέπουν να τρέξω με default. Είναι για μένα προσβολή. Τόσες γνώσεις και εμπειρία που έχω δεν μπορώ να τις αφήσω ανεκμετάλλευτες.

Θέλω να πω, στην περίπτωση που δεν το κατάλαβες, εννοείται πως φτιάχνω πάντα Setup !!!

 

Tώρα αν το φτιάχνω χειρότερο...αυτό είναι άλλο θέμα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα την αιτία . Το grip!!!

 

Έτρεχα με 3 ΑΙ cars κ στις ρυθμίσεις είχα το λάστιχο να στρώνεται στο normal (δεν ξέρω ακριβώς τι σημαίνει αυτ'ο)

 

Ως αποτέλεσμα στους 30 γύρους, δεν είχε στρωθεί κ πολύ λάστιχο.

 

Λοιπόν, έβαλα 23ΑΙ cars και το λάστιχο στο 5Χ . Στους 30 γύρους το αμάξι ήταν τρένο.

 

Έκανα 2:02:634 με δικό μου setup .

 

Η αλήθεια είναι πως τότε, φαινόταν πολύ πιο εύκολο . Λογικό. Αν βάλεις τις ρυθμίσεις που είχα θα καταλάβεις την δυσκολία!!!

 

Όντως, άλλαξα τις ρυθμίσεις σε normal και είδα την διαφορά ... δυστυχώς όμως την δυσκολία ακόμα δεν την κατάλαβα.  :(

Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες, αλλά συνεχίζει να μου φαίνεται πολύ πιο εύκολο από το AC.

(για να μην αφρίζει ο mad_dog, αυτό μπορεί να σημαίνει ότι είναι πιο φυσικός και ρεαλιστικός ο χειρισμός του)  :maninlove:  :tomato:  :jumpy:  :jumpy:

 

btw με όλα normal έκανα χρόνο 1:04.0 σε 2-3 laps, αλλά απ'ότι κατάλαβα ο μόνος τρόπος σύγκρισης είναι να τρέχουμε ταυτόχρονα οπότε ...

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως τρέχεις και με τι version ?

 

Τότε δεν λαμβάνεται υπόψη αυτά που είπες. Αν έτρεχες σε συνθήκες server και έλεγες συμπεριφορά εντάξει.

Το AC μου είναι τελειώς αδιάφορο και δεν ασχολούμαι, αυτό σημαίνει δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γιατί δεν το γνωρίζω.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.

Αν ποτέ το αποκτήσεις, εμείς εδώ είμαστε.

Θα τα βάλουμε δίπλα-δίπλα αν θέλεις...

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

edit: Mid Ohio έδειχνε σήμερα το πρωι -2°C. O Server καιρού δεν παίρνει για αυτόν τον αγώνα τιμές από τον μετεωρολογικό σταθμό.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρακολουθώ σαν την αράχνη...αν μπει κάποιο θύμα* αμέσως ορμάω...

 

Har har har

 

*θύμα, βλέπε Αγγελος, Γιάννης. Ευκολοι αντίπαλοι, αδύναμοι. Από την αρχαία λέξη θῦμα, θύω

 

Δεν είναι κοινό μυστικό, αλλα το AI αυτήν την στιγμή είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω vdsl οπότε αρκεστείτε σε replay file.

 

Είναι στο 1:22:314. Σίγουρα παει μισό δευτ κάτω.

 

Ωραία πίστα. Τα πουλιά πετάνε χαμηλά όμως. Λες να βρέξει? :p

 

 

 

Mid-Ohio No Chicane P1 HOT LAP.zip

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ο καιρός είναι live, το αφήνω έτσι και ότι γίνει. Όποιος θέλει προπόνηση να μπει στον Server, θερμοκρασίες ελαστικών, ασφάλτου και humitidity παίζουν καθοριστικό ρόλο.

Επίσης ωραίος ο Γιώργος, αφού είδε πως οδηγάω μου έδωσε συμβουλές και από ότι βλέπω γυρίζω άνετα στο 1.25 με 1.24 σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Να ανακοινώσω κάτι.

Στους αγώνες rF2 δεν τρέχουμε για χαβαλέ. Αν θέλετε χαβαλέ και gamepad υπάρχουν και άλλα παιχνίδια. Υπάρχουν άτομα που αφιερώνουν χρόνο για προπονήσεις, καύσιμα, ελαστικά κ.α.

Θέλω να πω, αν δεν έχετε όρεξη να τρέξετε σε ρεαλιστικό και hardcore περιβάλλον απλά δεν το κάνετε.

Επίσης να πω οι ζημιές στον Server είναι στο 75%. Από τους επόμενους αγώνες 100%.

 

Επίσης, από την μικρή εμπειρία που είχαμε στην F1. Στην εκκίνηση έγινε χαμός. Επίσης μερικοί οδηγοί δεν πρόσεξαν μπλε σημαία ή οδηγούσαν επικίνδυνα και όχι με ασφάλεια μέσα στην πίστα.

 

Θέλω να πω με λίγα λόγια. Θα υπάρχει πάντα μια εκκίνηση. Αν έχεις ζημιά και μπορείς να πας ως τα pit να την διορθώσεις τότε συνεχίζεις. Αν δεν μπορείς, το αφήνεις και πας στα pit με τα πόδια και κοιτάς τον αγώνα απο εκεί.

Στους αγώνες rF2 θα υπάρχει πάντα μια εκκίνηση. Οι ζημιές είναι στο 75% (μιλάω πάντα για το multiplayer damage), θα γίνουν 100%. Αυτό το κάνω για να υπάρχει σεβασμός στους άλλους οδηγούς και όχι μπήκαμε να τρέξουμε επειδή έχει σήμερα online αγώνα.

 

Εκκίνηση και restart race απλά δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει.

Ευχαριστώ, σας εύχομαι καλή προετοιμασία στον αγώνα της Τετάρτης.

 

*Ο Γιάννης ξεκινάει από τις τελευταίες θέσεις έχει ποινή.

 

Επίσης ο καιρός είναι live. Θερμοκρασίες από 0°C-10°C. Humidity από 85%-90%. Άνεμος από SSW(205°) στα 3.2km/h.

Rain intensity: To αφήνουμε στην φύση... (σήμερα δείχνει 0%)

Στο ανηφορικό κομμάτι θα έχει ενδιαφέρον...

 

Όσοι θέλουν αποτελέσματα σε περιβάλλον server μπορούν να τρέξουν. Ο server είναι up.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.