Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Το 91 ξεκινησε το 1992+1993 τελειοποιηθηκε με αποτελεσμα Μανσελ και Προστ αντοιστιχα να το παρουν με το ενα χερι..

Ο Μεγαλος Σεννα προσπαθουσε...και μας χαρισε μερικες αξεχαστες στιγμες κοντρα στα μεγαθηρια της Γουιλιαμς (Μονακο 92, Ντονιγκτον 93 κ.α) οδηγωντας σαφως χειροτερο μονοθεσιο. (Μουσειο σχεδιαστικων λαθων ειχε χαρακτηριστει η Μακλαρεν του 1993 απο τον αξεχαστο Τεο Λαζακι)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η formula της ISI, είναι πολύ πιο δύσκολη από αυτό το mod.
Θεοφιλε μην αφήνεις τον ρομαντισμό σου να επηρεάζει την αντικειμενικότητα σου.

Προς όλους : κάντε όσους γύρους χρειαστεί με το mod, ώστε να νιώσετε πως φτάσατε στο προσωπικό σας όριο και μετά φορτώστε στην ίδια πίστα, την formula ISI.

Διαφορετικά αυτοκίνητα αλλά έτη φωτός μπροστά σε αίσθηση.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

H φόρμουλα της ISI είναι η μοντέρνα έκδοση της F1. Δεν μπορεί να γίνει σύγκριση.

Επίσης γνωρίζεις ότι είμαι σκληροπυρηνικός. Δεν θα υπήρχε περίπτωση να συμβούλευα για το παραπάνω mod αν δεν ήταν καλό.

Μόνο αυτά τα 2 (ASR F1 1991, Group C MAK Corp) αξίζουν από όλα τα mods. Tης URD έχει υπερβολικο grip για αυτό και είναι αρεστό σε πολλούς. Από εμένα τρώει άκυρο !!!

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να γίνει σύγκριση. Όλα είναι μονοθέσια openwheelers.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το hardcore και καλά των παλιών μονοθεσίων, δεν αποδίδεται από το mod.

 

Μπροστά στο formula ISI , είναι σαν να πας εκδρομούλα.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Το 91 ξεκινησε το 1992+1993 τελειοποιηθηκε με αποτελεσμα Μανσελ και Προστ αντοιστιχα να το παρουν με το ενα χερι..

Ο Μεγαλος Σεννα προσπαθουσε...και μας χαρισε μερικες αξεχαστες στιγμες κοντρα στα μεγαθηρια της Γουιλιαμς (Μονακο 92, Ντονιγκτον 93 κ.α) οδηγωντας σαφως χειροτερο μονοθεσιο. (Μουσειο σχεδιαστικων λαθων ειχε χαρακτηριστει η Μακλαρεν του 1993 απο τον αξεχαστο Τεο Λαζακι)

Ακόμα θυμάμαι τον αγώνα στο spa 1993 (ή 92). Τον έχω γραμμένο σε βιντεοκασέτα. Σε κάποια φάση άρχισε να βρέχει καταρρακτωδώς και ο Senna συνέχισε να κάνει γύρους με τα σλικς. Σχολίαζε τότε ο μακαρίτης ο Σταθάκης για τη στρωτή οδήγηση του Senna ακόμα και σε τόσο αντίξοες συνθήκες.

 

Οι Williams ήταν όντως σε άλλη κλάση. Μάλιστα σκόπευαν να χρησιμοποιήσουν CVT για ακόμα πιο διαστημικές επιδόσεις, αλλά η ιδέα απορρίφθηκε λόγω του ήχου που έβγαζε ο κινητήρας με αυτά τα κιβώτια (τουλάχιστον αυτό υποστήριξαν τότε).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...η Williams είναι το ποιο εύκολο, η McLaren για χεράτους και η Ferrari...δεν ξέρω δεν την δοκίμασα.

Αν έχουν μικρές διαφορές χτύπα τον ίδιο χρόνο με διαφορετικά μονοθέσια...

Δεν ξέρω αν την Κυριακή θα μπορώ, αλλά ο Server θα είναι ανοιχτός.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την εποχή ήμουν υπέρ της Renault οπότε εγώ με williams, αφήνω τη mclaren για τον Vita μιας και είχε ως ίνδαλμα τον Sena ,αν τον πείσω να πάρει το rf2 θα βγάλω το άχτι μου αφού Πρόστ με ανεβάζει Πρόστ με κατεβάζει, ψηλιάζομαι πως το κάνει για να με μειώσει  :p  ,εκείνος δε έχει την εντύπωση πως είναι ο Sena. :hehe:


Λοιπόν...η Williams είναι το ποιο εύκολο, η McLaren για χεράτους και η Ferrari...δεν ξέρω δεν την δοκίμασα.

Αν έχουν μικρές διαφορές χτύπα τον ίδιο χρόνο με διαφορετικά μονοθέσια...

Δεν ξέρω αν την Κυριακή θα μπορώ, αλλά ο Server θα είναι ανοιχτός.

Πες πότε μπορείς να τρέξουμε.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την πίστα την έτρεξα πρώτη φορά.

Μου άρεσε, είναι πολύ γρήγορη και τεχνική.

Πιστεύω να αρέσει και στους υπόλοιπους.

Εγώ μάλλον McLaren θα πάρω.


Από Δευτέρα...ίσως και Κυριακή....θα δούμε...

Εξάλλου ο αγώνας του Megane Cup o επόμενος είναι στις 09.11.2015

Εκεί να δεις πίστα που θα μπει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

09.11.2015

θες να πεις πως μπορείς να με κάνεις και πάλι νέο ?

Πήγαινε το 9/11/1984 μη τσιγκουνεύεσαι μπορεί βέβαια κάποιοι να μην είχαν καν γεννηθεί αυτό είναι ένα πρόβλημα . :p :p :D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.