Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Παιδιά αγόρασα όλο το content του RRE μετά τους διθυράμβους που διάβασα, αναγκάστηκα δυστυχώς να πουλήσω το RF2 και τη Fanatec κοψοχρονιά για να μου φτάσουν τα λεφτά γιατί δεν έχω πιάσει ακόμα το joker [emoji28]

George αν τελικά πιάσεις το τζόκερ, θα με δανείσεις κανά ψιλό να ανανεώσω τη συνδρομή στο iracing? [emoji14]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω.

Στο ac αν κατεβαζουμε πιστα την ριχνουμε στο content/tracks.

Αυτοκινητο στο content/cars κλπ κλπ

 

Πχ αν κατεβασω απο εδω για το rf2

http://rfactor.net/web/rf2/rf2dl/

 

πως γινεται να τα <εγκαταστησω>στο παιχνιδι? Ειναι το ιδιο απλο οπως παραπανω?

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
Link to comment
Share on other sites

Θα τοποθετήσεις το αρχείο που κατέβασες (εχει προέκταση *.rfcmp) στο παρακάτω path:

 

C:\Users\ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ\Documents\rFactor2\Packages

 

Eπειτα θα ξεκινήσεις το rF2 launcher.

Θα πας στο 2ο εικονίδιο και κάτω λογικά θα σου έχει το πάνω path. Mετά επιλέγεις το πακέτο που κατέβασες και το κάνεις install.

 

qewkvwfl.jpg

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες, την έχω από το Μάρτιο αφού την είχα παραγγείλει τρείς μήνες πρίν και σε σχέση με τη G25 που είχα είναι μίλια μακριά. Εάν ήσουν Αθήνα θα σου έλεγα να περάσεις για δοκιμή. Πάντως εάν δεν την είχα πάρει πέρσι και μετά τις αυξήσεις τιμών που έκανα εάν βρισκόμουν τώρα στην ίδια θέση θα πήγαινα το πιθανότερο για Thrustmaster γιατί είναι τεράστια η διαφορά στην τιμή, εμένα όλο το πακέτο μαζί με το clubsport shifter και CSR Elite pedals μου πήγε περίπου στα 1.200 €, τώρα είναι πάνω απο 1.600 €. Σε σχέση με τη G25 είναι πολύ πιο δύνατή και φυσικά το FFB είναι πολύ πιο ευδιάκριτο όταν ρυθμιστεί σωστά, τα slides πιάνονται ευκολότερα και προσφέρει πολύ μεγαλύτερο immersion, ενώ είναι και αθόρυβη.

 

Βέβαια τώρα που έχω fanatec simgear όταν βγάλουν το direct drive, το βλέπω πιθανό να πάω εκεί εφόσον μπορώ να κρατήσω τα υπόλοιπα και πολύ πιθανό να μπορέσω να πουλήσω τη βάση για τουλάχιστον 550-600 € αφού τώρα η τιμή της έχει  απογειωθεί στα 750€ (550€ την πήρα εγώ). Γενικά ο εξοπλισμός Fanatec κρατάει καλή μεταπωλητική αξία. Επόμενη αγορά μου σκέφτομαι είναι το hub μαζί με GT Rim γιατί δεν την παλεύω στο Dirt Rally με το Formula, περιμένω να δώ τι Black Friday offer θα βγάλουνε την επόμενη εβδομάδα.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το review.

H G25 δεν μπορεί να αποδώσει το max του rF2 κατά την γνώμη μου.

 

Άσχετο, είναι μέσα στον Server 2 άρρωστοι και κάνουν Practice πάνω από 3 ώρες...τι παίρνουν και δεν μας δίνουν ???

 

:lol: :lol: :lol:

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aγαπητά μου σαλιγκάρια και φανατικοί μου οπαδοί,

 

αύριο θα έχετε την τιμή να με δείτε live στις πίστες, να μάθετε τις οδηγικές μου γραμμές, τα σημεία φραναρίσματος και πολλά άλλα.

Να ενημερώσω ότι ο μετερεωλογικός σταθμός που στέλνει δεδομένα στον Server καιρού (ανά 120 sec) σήμερα έδειχνε υγρασία, με αποτέλεσμα η πίστα να είναι ελαφρά βρεγμένη και να γλυστράει. Βάλαμε λάστιχα βρόχινα και ήταν πολύ καλύτερα. Μάλιστα μετά από γύρους είχαμε και την στεγνή αγωνιστική γραμμή που εκεί τα έδινες όλα γιατί δεν γλυστρούσε.

 

Αυριο λοιπόν, στις 9:00 Ελλάδος, θα κάνουνε δοκιμές για τον αγώνα της Τετάρτης. Από ότι βλέπω θα έχει βροχές όλη την εβδομάδα οπότε μπείτε να κάνετε προπόνηση και να δείτε συμπεριφορά βρεγμένο οδοστρώματος.

 

Τα λέμε αύριο στις 9:00 (22.11.2015), ισχύουν όλα όπως πάντα (parc ferme, ποινές, κανόνες σημαίας κ.τ.λ.)

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να μπω να δω πως είναι με βροχή στο rf2 και κόλλησα 2 ώρες σχεδόν πάει στράφι η προπόνηση με τη z4 ,αν δεν ανέβω στο βάθρο θα φταίει ο mad_dog.

Απίθανη η όλη φάση με την αγωνιστική γραμμή να στεγνώνει σιγά σιγά και να αλλάζει όψη ,το σπρέυ του προπορευόμενου να διαπερνάται από τις ακτίνες του ήλιου καθώς αυτός αποκαλύπτεται από τα σύννεφα που αλλάζουν θέση  αφού ο σέρβερ είναι συνδεδεμένος με έναν άλλο μετεωρολογικό που μεταφέρει τα πραγματικά δεδομένα του καιρού απ΄ ευθείας στο παιχνίδι σε πραγματικό χρόνο.

Αλλαζα από dry se wet για να καταλάβω πόσο γλυστράνε τα ντράι όταν πατήσουν στο βρεγμένο και πότε θεωρείται η πίστα ασφαλής για να τα χρησιμοποιήσεις ,απολαυστική εμπειρία.

post-63928-0-53551500-1448107759_thumb.j

 

Τώρα ονειρεύομαι πόσο φοβερό θα ήταν ένα παιχνίδι με τις πίστες τα αυτοκίνητα και τα γραφικά του ασσέττο αλλά με το ffb και τα features toy rf2.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kαι για μένα θα ήταν απολαυστική αλλά είσαι πολύ αργός για μένα και με ενοχλούσες.

Αύριο θα έχεις την τιμή να δεις πως οδηγάω για να κατεβάσετε χρόνους.

Επίσης να πω οι χρόνοι μου που βλέπετε στon server είναι με 78lt...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ να μπω να δω πως είναι με βροχή στο rf2 και κόλλησα 2 ώρες σχεδόν πάει στράφι η προπόνηση με τη z4 ,αν δεν ανέβω στο βάθρο θα φταίει ο mad_dog.

Απίθανη η όλη φάση με την αγωνιστική γραμμή να στεγνώνει σιγά σιγά και να αλλάζει όψη ,το σπρέυ του προπορευόμενου να διαπερνάται από τις ακτίνες του ήλιου καθώς αυτός αποκαλύπτεται από τα σύννεφα που αλλάζουν θέση  αφού ο σέρβερ είναι συνδεδεμένος με έναν άλλο μετεωρολογικό που μεταφέρει τα πραγματικά δεδομένα του καιρού απ΄ ευθείας στο παιχνίδι σε πραγματικό χρόνο.

Αλλαζα από dry se wet για να καταλάβω πόσο γλυστράνε τα ντράι όταν πατήσουν στο βρεγμένο και πότε θεωρείται η πίστα ασφαλής για να τα χρησιμοποιήσεις ,απολαυστική εμπειρία.

 

 

Τώρα ονειρεύομαι πόσο φοβερό θα ήταν ένα παιχνίδι με τις πίστες τα αυτοκίνητα και τα γραφικά του ασσέττο αλλά με το ffb και τα features toy rf2.

 

Καλά θα με κάνεις να το αγοράσω μια ώρα αρχίτερα εσύ :p

Link to comment
Share on other sites

Mια παρατήρηση, επειδή αύριο δεν θα είναι κάτι σοβαρό, αλλά θα μπούμε να χαλαρώσουμε, λέω να τρέξουμε με τα Group C.

 

To link είναι κάτω στην υπογραφή μου. Θέλω να ακούσω και την άποψη για το αυτοκίνητο από τους

 

1. panosdimp

2. geovas77

3. AngeloVZR

4. liakjim

5. gchristod

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία  Τάσο είναι κορυφαία αλλά για να τη νιώσεις πρέπει να του δώσεις χρόνο και να μην το εγκαταλείψεις αν δεν ασχοληθείς πρώτα με το online.

Mια παρατήρηση, επειδή αύριο δεν θα είναι κάτι σοβαρό, αλλά θα μπούμε να χαλαρώσουμε, λέω να τρέξουμε με τα Group C.

 

To link είναι κάτω στην υπογραφή μου. Θέλω να ακούσω και την άποψη για το αυτοκίνητο από τους

 

1. panosdimp

2. geovas77

3. AngeloVZR

4. liakjim

5. gchristod

Δεν ξέρω ας πούνε και οι άλλοι αλλά νομίζω πως θα ταν καλύτερα να μείνουμε με το megane ,αν έχει τον ίδιο καιρό θα χει πολύ φάση θα μάθουμε καλύτερα και την πίστα και το αυτοκίνητο .

Τα γκρούπ c δεν τα ξέρω πρέπει να τα κατεβάσω η είναι μέσα?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.