Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

και αν έχετε την καλοσύνη ρίξτε μας και ένα like στη σελίδα μας στο Facebook (F1AXION.GR).

Σας παραθέτω και ένα βίντεο απο τον τελευταίο αγώνα μας να πάρετε μια γεύση.

 

Δεν έχουμε καλοσύνη, dislike θα ρίξουμε και μετά θα σας ρίξω και τον server σας !

Και σιγά το video...με τις σκούπες Delonghi...turbo είναι αυτό ή ηλεκτρική σκούπα ???

 

:happy: :happy: :happy: :happy:

 

Εμείς έχουμε καλύτερο πρωτάθλημα με αληθινό καιρό και στατιστικά Server ...har har har

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω να μου απαντησεις στο αλλο φορουμ!...ΚΟΥΝΗΣΟΥ!!!!

 

Tώρα βρε...σαν την χήρα στο κρεβάτι...

Περίμενε... τώρα μοιράζω αυτόγραφα...

 

Στατιστικά Server

Όνομα Server: pcgamingforum.net

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Το rfactor εγαφε uninstall-delete-block-ban-kick κτλ...
Εχω γραψει 4 ωρες προσπαθοντας να το κανω να παιξει...
RaceRoom exp. installed.
Τελος.
Υ.Γ. Ισωος σε καποιο άλλο build.
 

Έγινε επεξεργασία από wargasm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://isiforums.net/f/showthread.php/19034-Guide-Optimal-FFB-settings-for-rFactor-2-The-key-to-being-in-the-Zone-D

 

Και το link για το app που υπολογίζει το car-specific FFB multiplier που η τιμή του είναι υπεύθυνη για το clipping του τιμονιού .

Εύκολο πολύ απ΄ ότι φαίνεται μπαίνει σαν overlay app .

http://isiforums.net/f/showthread.php/7546-rF2-Pedal-Overlay-Plugin

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σιγά-σιγά και αρχίζετε και σκαλίζετε το rF2...δεν μου αρέσει αυτό...κάντε ότι θέλετε μόνο αφήστε το setup ανεξερεύνητο...θα σας βοηθήσω εγώ εκεί...στο κάτω-κάτω θα σας δίνω το δικό μου...

 

Επίσης να σας ενημερώσω ένα ακόμη σαλιγκάρι θέλει να τρέξει μαζί μας...ίσως τον δούμε την Κυριακή και την Τεράρτη στον αγώνα...αν είναι γρήγορος τον κάνουμε ban...


RaceRoom exp. installed.
 

 

Αυτό φταίει...έχεις τον κουλοχέρη (R3E) στον Η/Υ μαζί με τον βασιλιά των sim...δεν ταιρίαζει...είναι σαν να έχω Mercedes και να έχω πατάκια Hello kitty

 

Hello%20Kitty%20logo.jpg

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά του pc τα πρόσθεσα στην υπογραφή,
Το ρουφουτου είναι από steam, αλλα τα ιδια προβλήματα είχα και στο demo, η αγορά εγινε από το steam νομιζοντας πως δε θα εχω αυτά τα προβληματα, αμ δε όμως...
Τα συμπτώματα ειναι τα εξής,

Το τρέχω, επιλέγω πιστα, αυτοκίνητο κτλ, παταω race, φορτωνει, μπαινω στη πιστα και τρεχω. Πολύ ωραια.

Παταω leave race γιατι ετσι θελω, δεν πειραζω τιποτα, από το αρχικο μενου, και απλα ξαναπαταω race, ξεκιναει να φορτωνει, και λιγο πριν ολοκληρωσει, κολλαει, μου βγαζει 2-3 μηνυματα στο desktop ότι υπαρχει καποιο πρόβλημα (τα οποια τα βλέπεις μονο με alt+tab, ένα screenshot ειχα ανεβάσει στη προηγουμενη σελιδα νομιζω) και μετα μηνυμα windows stopped worκing και πέταγμα desktop.
Υστερα οσες φορες και να το τρεξω θα μου κανει το ιδιο, μεχρι να κανω  verify από το steam, ώστε να τρεξω άλλη μια φορα και μετα να ξανακολλήσει.

 

Αυτό που παρατηρησα ειναι πως από την ωρα που μου κολλαει, μεχρι να κανω verify, οσες φορες το τρεχω ο launcher μου γραφει ένα μηνυμα : Component “Core UI 1.0″ failed to verify, removed from inventory, το οποιο η εταιρεία το γνωριζει και το εχει στη κατηγορια KNOWN ISSUES!!! απλα...
Αυτό είναι ολο.

 

Υ.Γ.
Assetto Corsa (από early access)

Raceroom exp.
Dirt Rally.
Stock cars

Και πληθωρα αλλων games τρεχουν νερακι με το ιδιο ακριβως συστημα...

Έγινε επεξεργασία από wargasm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει...έχεις τον κουλοχέρη (R3E) στον Η/Υ μαζί με τον βασιλιά των sim...δεν ταιρίαζει...είναι σαν να έχω Mercedes και να έχω πατάκια Hello kitty

 

Βρε σαλτιμπάγκε, έπρεπε να σε είχα ηχογραφήσει όταν έλεγες καλά λόγια για το R3E.... Έχεις βγάλει γλώσσα τώρα που ο κόσμος στο RF2 γεμίζει ταξί, πρόσεχε όμως γιατί γυρίζει ο τροχός, έτσι και βάλουν race features στο AC την έχεις πατήσει... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Το rF2 δεν απειλείται με τίποτα !!!

Είναι απλά hardcoresim. Kανένα δεν πρόκειται να αποκτήσει πότε τα μοντέλα φυσικής που έχει για αληθινή αγωνιστική γραμμή δρόμου, αληθινό καιρό, ελαστικά, FFB κ.τ.λ.

Aς βγουν να με διαψεύσουν αυτοί που τρέχουνε rF2.

 

 

Άκουσα ότι θα βάλουν το R3E στο Λουτράκι...αληθεύει ???


Βρε σαλτιμπάγκε, έπρεπε να σε είχα ηχογραφήσει όταν έλεγες καλά λόγια για το R3E....

 

Aποκλείεται να έγινε αυτό...θα ήμουν με τίποτα μπυρόνια και ίσως μου ξέφυγε...καλά λόγια και R3E...μα δεν γίνεται αυτό...είναι σαν να μπουγάτσα χωρίς κρέμα...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Aποκλείεται να έγινε αυτό...θα ήμουν με τίποτα μπυρόνια και ίσως μου ξέφυγε...καλά λόγια και R3E...μα δεν γίνεται αυτό...είναι σαν να μπουγάτσα χωρίς κρέμα...

 

Μερικα μονο γιατι βαριεμαι να τα βαζω ολα.... :gyro:

 

http://www.thelab.gr/topic/87104-raceroom-racing-experience/?p=2447954

Καλό...αλλά ειδικά σε F1 πάμε αλλού... (και όλοι γνωρίζουν ότι είμαι φανατικός του R3E !!!)

 

http://www.thelab.gr/topic/87104-raceroom-racing-experience/?p=2179632

Kαι εμένα αυτό μου αρέσει στο R3E. Για μένα οι μάχες και η online ατμόσφαιρα στο R3E είναι μοναδικές !

http://www.thelab.gr/topic/87104-raceroom-racing-experience/?p=2176891

Δεν θα το έλεγα αυτό, η simbin μας είχε δώσει το Race07 και μερικά άλλα στολίδια. Την φυσική την βρίσκω αρκετά καλή που κάνει κέφι να τρέξεις. Αν δεν έκανε (βλέπε Dirt) τότε απλά δεν τρέχεις...

Είναι η ίδια εταιρία για το R3E (τώρα με άλλο όνομα).

To Citroen WTCC πάντως δεν κρατιέται στο δρόμο, ή με ανάποδα θα είσαι, ή με το πλάϊ...πάρα πολύ καλό, τέτοια συμπεριφορά όπως στο rF2 στο APEX mod GT3.

Mπλοκάρισμα οι τροχοί, ανάλογα την περίτπωση πλάγιασμα στα πατημένα φρένα, πάρα πολύ καλά στοιχεία...το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πάει ευθεία...μιλάω πάντα για το Citroen WTCC.

 

http://www.thelab.gr/topic/87104-raceroom-racing-experience/?p=2176828

Tι να πρωτοπώ...απλά εγκεφαλικά. Είχα δοκιμάσει τα DTM, καλή αίσθηση, σκληρά με αυστηρές γραμμές, αν δεν προσέξεις σε γυρίζει 180 μοίρες κ.τ.λ.

Αλλά ρε παίδες τα WTCC είναι ΤΑ ράλλυ σε πίστα...μιλάμε να πλαγιάζουν, σε μερικές στροφές να είμαι με ανάποδα, να πετάνε κώλο και όλο αυτό με μάχες με άλλους οδηγούς !!!

Χτες έκανα δοκιμές, βρήκα και έναν server με WTCC και έτρεξα. Εντάξει έκανα πολύ καλή εκκίνηση, βρέθηκα 4ος, είχα επικές και καθαρές μάχες στο τέλος όμως δεν τερμάτισα...

Απλά τα υποτίμησα αν και δεν είναι αδύνατα...πάρα πολύ καλά. Ειδικά το FFB ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλό.

να συνεχισω ή θα ζαλιστεις απο την πολυ κωλοτουμπα; :hehe::bleh:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τον αρχηγό ήσυχο ,έδειξε κάποιες στιγμές αδυναμίας  απλώς γιατί είχε μεγάλες προσδοκίες από τον τίτλο όπως όλοι εμείς που είχαμε επαφή με τους τίτλους της SIMBIN .

Επειδή θέλαμε πολύ να είναι καλό το rre  νομίσαμε πως θα γινόταν κιόλας :(

Αν δεν υπήρχαν τα άλλα δύο θα ήταν σίγουρα το καλύτερο, ε δεν είναι κι άσχημη μια τρίτη θέση πάλι στο βάθρο είναι. :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι Πάνο στιγμές αδυναμίας και αλκοόλ...

Μετανιώνω και ζητώ συγνώμη...

Θα μπω στο rF2 για 200 γύρους και θα βάλλω ειδική σήμανση στα Pit για τους μόνιμους κατοίκους του...απαγορεύεται το Camping...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα όλο το content του RRE μετά τους διθυράμβους που διάβασα, αναγκάστηκα δυστυχώς να πουλήσω το RF2 και τη Fanatec κοψοχρονιά για να μου φτάσουν τα λεφτά γιατί δεν έχω πιάσει ακόμα το joker [emoji28]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.