Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Το ASR είναι free? Δεν το πλήρωνες σε κάποια φάση? Μάλιστα... Το παίρνω πίσω τότε το προηγούμενο σχόλιο [emoji15]

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις, να ζητήσεις συγνώμη και να μπεις για τουλάχιστον 100 γύρους στο rF2.

Θα κάνω 70 drive through και 30 stop and go για να ευχαριστηθώ simulation.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nα κάνεις, αλλιώς θα μπαινοβγαίνεις πάλι στα Pit...

 

Σε λίγο θα σε περάσουν για μηχανικό τόσες φορές που σε βλέπουν στα Pit...

 

:lol: :lol: :lol:

 

Αγαπητοί μου φίλοι σε λίγο ένα Event το Σάββατο στις 21.11.2015 για να χαλαρώσουμε και να δούμε τις πραγματικές δυνατότητες.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

'Οποιος ξέρει από videoediting να ανεβάσει video.

 

Θα προσπαθήσω δεν υπόσχομαι τίποτα γιατί το Σάββατο θα λείπω επειδή πρέπει να εκπληρώσω την υπόσχεση που έδωσα στη γυναίκα για να μου δώσει άδεια να συμμετέχω στον χθεσινό αγώνα :p όπως βλέπεις υπάρχουν και παράπλευρες απώλειες !

Σήμερα θα αφοσιωθώ στο στήσιμο της z4 για τον αγώνα της Κυριακής γιατί έχω να συναγωνιστώ κάτι γρήγορες lamborghini huracan ! :)


Αγαπητοί μου φίλοι σε λίγο ένα Event το Σάββατο στις 21.11.2015 για να χαλαρώσουμε και να δούμε τις πραγματικές δυνατότητες.

 

Aν είναι αργά το βράδυ θα προλάβω κι εγώ ,μη καταπιέζεστε όμως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο είμαι εκτός, Κυριακή πρωί μπορώ κι εγώ. Θα πάρω μαζί ταπεράκι με κεφτεδάκια.

Δημήτρη το Bathurst είναι black listed από τον George [emoji14]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχτες ηταν φοβερος ο αγωνας. Πρωτη φορα περασα τοσο καλα παιζοντας sim. Η εμπειρια ηταν καταπληκτικη, το αυτοκινητο πολυ καλο και η πιστα απαιτητικη. Σημαντικο ρολο στην απολαυση επαιξαν και οι ρυθμισεις ρεαλισμου που ειχε επιλεξει ο Φιλοθεος.

Με την ευκαιρια να σε ευχαριστησω και εγω ρε mad_dog για την φιλοξενεια και για τις ωραιες ωρες που μας χαρισες.

Να ευχαριστησω επισης και τα παιδια που εχασαν χρονο απο το practice τους για να με βοηθησουν να μπω στον server. Ξερουν ποιοι ειναι.

Περασαμε πολυ ωραια.

Έγινε επεξεργασία από AngeloVZR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nα ρίξω μια ιδέα?

Λέω για την Κυριακή το πρωί να βάλουμε το combo που θα τρέξουμε την επόμενη φορά , ας πούμε Βραζιλία με το megane  με μόνο practice ίσως και qualify.

Νομίζω θα ΄ναι πιο ευχάριστο και χαλαρωτικό ,να προπονηθούμε χαλαρά να φτιάξουμε και το σεταπάκι μας να πούμε και τα αστειάκια μας να πιούμε και το καφεδάκι μας το πρωινό,να ρθουν και νέοι που κάτω από άλλες συνθήκες θα το απέφευγαν.

Κι αν γουστάρουμε στήνουμε και καμιά αυτοσχέδια κοντρίτσα ,νομίζω θα το ευχαριστηθούμε περισσότερο χωρίς το άγχος του συναγωνισμού αφού οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν ούτε πίστες ούτε αυτοκίνητα .

Ιδέα έριξα μη βαράτε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ...καλή ιδέα...μου αρέσει...

Άλλαξα τις ρυθμίσεις στον Server.

Από εδώ και και πέρα ισχύει το Parc fermé με τους παρακάτω κανονισμούς:

 

1. Fuel level at the end of qualifying will be used to start the race (and no refueling allowed during qualifying).

2. How many of the top qualifiers have to keep their used tires on for the race (only if parc ferme is applicable)

3. Whether setup used during qualifying must be used during the race

 

To τελευταίο το ξέρετε ήδη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ParcFermeTires = 10 // How many of the top qualifiers have to keep their used tires on for the race (only if parc ferme is applicable); default=0, possible values are 0 and up (300 recommended if everybody has to keep their used tires).

 

Με άλλα λόγια θα μπεις στον αγώνα με τα λάστιχα του quali...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, πως δουλεύει το καθεστώς parc ferme όταν οι καιρικές συνθήκες αλλάξουν ξαφνικά μετά την έναρξη του αγώνα και πρέπει να μπείς στα πιτς να αλλάξεις ας πούμε ελαστικά ?

Link to comment
Share on other sites

Το Parc ferme ισχύει μόνο στο quali. Στον αγώνα έχεις την δυνατότητα να αλλάξεις στρατηγική Pit on the air.

Eπίσης (δεν το είχα βάλει, αλλά υπάρχει) στην περίπωση βροχής επιτρέπεται η αλλαγή ελαστικών.

 

Αν πρόσεξες (που αμφιβάλλω) όταν θέλεις να πας Pit, σου βγάζει το menu του Pit (Kαύσιμα, επιλογή ελαστικών και πίεση ελαστικών). Αυτά μπορείς οποιαδήποτε στιγμή να τα αλλάξεις και όταν είσαι ακόμη στα Pit. Bέβαια πρέπει να υπολογίσεις παραπάνω χρόνο ή αν σου ήρθε αναλαμπή να βάλεις λιγότερα κάυσιμα και όχι ελαστικά.

Όλα τα άλλα δεν επιτρέπεται, δηλαδή αεροτομή, αμορτισέρ κ.τ.λ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης οι καθρεπτες μπορούν να αλλάξουν θέση:

 

Εγώ ας πούμε έχω βάλει το κάθισμα τα εξής:

 

q: πάνω

e: κάτω

w: zoom in

s: zoom out

 

Καθρέπτες:

 

Shift + κάθισμα w/s: όλοι οι καθρέπτες δεξιά/αριστερά

Shift + κάθισμα πάνω/κάτω: όλοι οι καθρέπτες πάνω/κάτω

 

Ctrl + κάθισμα w/s: αριστερός καθρέπτης πάνω/κάτω

Ctrl + κάθισμα πάνω/κάτω: Θέση κάμερας για αριστερο καθρέπτη zoom in/zoom out

 

Alt + κάθισμα w/s: δεξιός καθρέπτης δεξιά/αριστερά

Alt + κάθισμα πάνω/κάτω: Θέση κάμερας για δεξιά καθρέπτη καθρέπτη zoom in/zoom out

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν πρόσεξες (που αμφιβάλλω) όταν θέλεις να πας Pit, σου βγάζει το menu του Pit

 

Χαχαχα πολλά ζητάς ήταν η πρώτη φορά που έτρεχα αγώνα με το rf2 ,έχεις μεγάλες απαιτήσεις από μένα ,είχα φορτώσει το app που μου είχε πει ο George και προσπαθώντας να διαβάσω τα διάφορα ταμπελάκια τη στιγμή που οδηγούσα είχα την εντύπωση πως το κάθε μάτι μου διέγραφε ξεχωριστή τροχιά από το άλλο :Dμε λίγα λόγια είναι θαύμα που δεν είχα περισσότερες εξόδους  :D 

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης οι καθρεπτες μπορούν να αλλάξουν θέση:

Εγώ ας πούμε έχω βάλει το κάθισμα τα εξής:

q: πάνω

e: κάτω

w: zoom in

s: zoom out

Καθρέπτες:

Shift + κάθισμα w/s: όλοι οι καθρέπτες δεξιά/αριστερά

Shift + κάθισμα πάνω/κάτω: όλοι οι καθρέπτες πάνω/κάτω

Ctrl + κάθισμα w/s: αριστερός καθρέπτης πάνω/κάτω

Ctrl + κάθισμα πάνω/κάτω: Θέση κάμερας για αριστερο καθρέπτη zoom in/zoom out

Alt + κάθισμα w/s: δεξιός καθρέπτης δεξιά/αριστερά

Alt + κάθισμα πάνω/κάτω: Θέση κάμερας για δεξιά καθρέπτη καθρέπτη zoom in/zoom out

Αν πατήσεις ctl+alt+del+κάθισμα w/s τι γίνεται?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.