Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Το παιχνιδι αυτό, καλο χρυσο, δεν εχω καταφερει να παιξω για να καταλαβω κατι τετοιο, αλλα μεχρι στιγμης ειναι το μεγαλυτερο ΜΠ0^%ΔΕΛΟ που εχει φτιαχτει ποτε.
Ευχαριστω.

Υ.Γ. Δευτερο clean install από τη μερα της αγορας.

post-63525-0-00753000-1447771058_thumb.p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το κατέβασα από το steam και δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα ούτε στην εγκατάσταση ούτε μετά από αυτή ,και τα κουμπιά τα παίρνει όλα και το app που πρότεινε ο george δούλεψε αμέσως εκείνο που δεν δουλεύει είναι οι υαλοκαθαριστήρες αλλά δεν χρειάζονται απ΄ ότι κατάλαβα.

ΥΓ: Το lifetime ε?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

 Δεν είδα σχόλιο...ότι ο χρόνος που έγινε είναι με σχεδόν Full καύσιμα...

 

Εγώ με φούλ καύσιμα θα κάνω 1,35,9 πατάει καλύτερα το αμάξι har har har που λέει κι ένας φίλος. :coax: 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες απορίες .

1. Στο qualify φορτώνεις ότι setup θέλεις όπως και στο assetto και μετά στον αγώνα φορτώνεις άλλο για να υπάρχει και το pit stop με τα σωστά καύσιμα στην εκκίνηση αλλά και στο pit stop?

2.Υπάρχει περίπτωση να σε κάνει disqualify όταν είσαι στο qualify ?

α)Επιτρέπεται να πατήσεις esc για τα pits όταν είσαι qualify ?

β)Υπάρχει περιορισμός στο πόσες φορές θα πατήσεις εκτός ?

γ) Αν βγάλεις το speed limiter πριν την γραμμή που επιτρέπεται η αν περάσεις με κόκκινο ?

Τι ακριβώς είναι το parc ferme πρέπει να δηλώσεις από το practice το setup με το οποίο θα πας στον αγώνα η τι?

 Αυτά για αρχή ...

Link to comment
Share on other sites

1. Εξαρτάται από το parc ferme. Αν έχει parc ferme, τότε όπως και στην πραγματικότητα, απαγορεύεται να κάνεις άλλες αλλαγές. Δλδ ότι setup έβαλες στο Practice ή qualify ,  το ίδιο θα έχεις στον αγώνα. 

Ο mad_dog (κακώς κατά την γνώμη μου), έχει βάλει parc ferme στο practice. Άρα αν κάποιος χάσει το Practice, χάνει και την δυνατότητα αλλαγών.

Η στρατηγική των pits είναι στο "garage" και στο tab "general".

2. Ναι

α. Ναι

β. Δεν ξέρω.

γ. Μπορείς αλλά θα φας penalty.  To speed limiter βγάλτο μετά την γραμμή.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To park fermme το βάλαμε για να μας κάνει την ζωή δύσκολη? Αν πρέπει να προσλάβω τον Jean Todt στα pits να μου φτιάξει τη στρατηγική για να τρέξω έναν αγώνα με 5-6 άτομα μεσάνυχτα Τετάρτης, καλύτερα να πάω για hovercrafting....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To park fermme το βάλαμε για να μας κάνει την ζωή δύσκολη? Αν πρέπει να προσλάβω τον Jean Todt στα pits να μου φτιάξει τη στρατηγική για να τρέξω έναν αγώνα με 5-6 άτομα μεσάνυχτα Τετάρτης, καλύτερα να πάω για hovercrafting....

 

Ε εντάξει μη τρελαθούμε κιόλας. 22 γύροι είναι, ένα pitstop, βάλε στo setup σου , 25 λίτρα (12 γύροι) , 1 pitstop με άλλα 25 λίτρα και είσαι κομπλέ. 

(το check με την πληρωμή μου θα το στείλεις σε λογαριασμό που θα λάβεις σε pm). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει μη τρελαθούμε κιόλας. 22 γύροι είναι, ένα pitstop, βάλε στo setup σου , 25 λίτρα (12 γύροι) , 1 pitstop με άλλα 25 λίτρα και είσαι κομπλέ. 

(το check με την πληρωμή μου θα το στείλεις σε λογαριασμό που θα λάβεις σε pm). 

To cheque μου φαίνεται θα περιλαμβάνει έκπτωση: Σύνολο fuel 25+25=50lt=24 γύροι. Μείον 22 γύροι ο αγώνας, μείον 0,5 το parade lap άρα για δοκιμαστικά μου μένει 1.5 γύρος?  :gyro:

Έγινε επεξεργασία από gchristod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι καλέ. Στην εκκίνηση του race, θα έχεις τα λίτρα που έβαλες στο setup. Ξανα γεμίζει δλδ.

Αλλά δεν σε αφήνει να έχεις ξεχωριστό σετάπ για το qualify σωστά ?

Παράλογο είναι αν ισχύει αυτό ,να φορτώσει δηλαδή 25 λιτρα για να κάνεις qualify?

Eκτός κι αν σου δίνει τη δυνατότητα σε πραγματικό χρόνο να αφαιρέσεις καύσιμα χωρίς να πειραχτεί το σετάπ ,αυτό νομίζω μπορείς να το κάνεις ή όχι?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το λες Παναγιώτη.Κλειδώνει εκεί.

 

Οπότε κάποιος μπορεί να βάλει 9 λίτρα για το qualy ωστε να κάνει χρόνο.

 

Αλλά στον αγώνα, θα μπει σε 4 γύρους μέσα για pitstop και μετά 40 λίτρα για τον υπόλοιπο αγώνα .

 

Αλλά έτσι θα χάσει στο 2ο stint.

 

Πλάκα πλάκα , αρχίζει και μου αρέσει το Parc ferme. Προσθέτει στρατηγική.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αδελφέ αλλά νά χουμε χρόνο να τα δοκιμάσουμε, να τα σκεφτούμε ,τώρα κάθομαι εγώ και σκέφτομαι χωρίς να μπορώ να δοκιμάσω και θα μπώ το βράδυ 10 λεπτά με το ζόρι στο practice για να βρω μπροστά μου διάφορες λεπτομέρειες που δεν τις έχω υπ΄ όψιν .

Είναι λίγο αποτρεπτικό όλο αυτό.

 

Όχι καλέ. Στην εκκίνηση του race, θα έχεις τα λίτρα που έβαλες στο setup. Ξανα γεμίζει δλδ.

Αυτό πάλι πως γίνεται γιατί αν γίνεται αυτό γιατί να μην αφαιρέσω λιτρα στο qualify αφού ξαναγεμίζει όπως λες στην εκκίνηση του race.

Aρα δεν γίνεται αυτό :

 

Ακριβώς όπως το λες Παναγιώτη.Κλειδώνει εκεί. Οπότε κάποιος μπορεί να βάλει 9 λίτρα για το qualy ωστε να κάνει χρόνο. Αλλά στον αγώνα, θα μπει σε 4 γύρους μέσα για pitstop και μετά 40 λίτρα για τον υπόλοιπο αγώνα      

????

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

 

 

Έλα ρε συ , διάβασε τα λίγο , νομίζω τα λέω καλα/.

 

Στην εκκίνηση του αγώνα, θα σου βάλει τα λίτρα και την στρατηγική που θα επιλέξεις από πριν.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι πως γίνεται γιατί αν γίνεται αυτό γιατί να μην αφαιρέσω λιτρα στο qualify αφού ξαναγεμίζει όπως λες στην εκκίνηση του race. Aρα δεν γίνεται αυτό :

 

Αν κατάλαβα καλά to setup κλειδώνει από το practice, γι'αυτό στο qualify δεν μπορείς να προσθαφαιρέσεις λίτρα. Στον αγώνα στην ουσία θα τρέξεις με το setup που είχες λίγο πριν λήξει το practice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.