Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Τελικά και το fuel calculator του rF2 κάνει λάθη. Φορτώθηκα 30Ltrs παραπάνω καύσιμο. Με περνάγανε σαν σταματημένο...

Άσε που το πολύ Assetto μου έχει χαλάσει την εκκίνηση....

 

Τουλάχιστον βρήκα πως να κρατήσω την φθορά των ελαστικών. Έκανα P.B. στον προτελευταίο γύρο. 

 

Επίσης πλάκα είχε που μια Ferrari έφυγε με φλόγες. Ο οδηγός έκαψε την μηχανή (δεν υπάρχει gear protection).

Και ένας άλλος έβγαζε καπνούς και έμεινε ( είχε βάλει μκρό ψυγείο για να κερδίσει τελική).

Τέλος εγώ τέλειωσα με κατεστραμένα σχεδόν φρένα μιας και επέλεξα μικρό duct.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ferrari??? :whistling:

 

Ναι , 458, είναι mod.

 

Από λάστιχα πως πήγες ?

Εβγαλες αγώνα ή μπήκες για pit stop ?

H μηχανή πόσο φθορά είχε στο τέλος ?

 

48% το χειρότερο που ήταν το δεξί μπροστά.

Χωρίς pit stop.

Δεν ξέρω. Αλλά δεν φάνηκε κάτι στο εικονίδιο του damage.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει plugin που βλέπεις φθορά μηχανής live...και ανάλογα πως οδηγάς και πιέζεις βλέπεις αν την κάψεις ή αν σε βγάλει αγώνα.

 

(δεν υπάρχει gear protection).

 

 

 

Αυτό δεν υπάρχει στον πραγματικό κόσμο...

 

Αυτό είναι πάρα πολύ χρήσιμο για τους αγώνες

 

http://isiforums.net/f/showthread.php/22203-rF2-Spotter-Plugin

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aπίστευτο παιχνίδι δεν μπορώ να το παρατήσω ,μπράβο  mad_dog και jim είχατε απόλυτο δίκιο είναι φοβερό , φοβερό δεν με ενδιέφεραν τα γραφικά της πίστας καθόλου για πρώτη φορά, κλάσεις ανώτερο από το rre άν είχε και τις όμορφες πίστες του θα του έβαζα 10.

Ισως είχα χαμηλές προσδοκίες γι αυτό με εντυπωσίασε τόσο αλλά παίζω τώρα μιά μιση ώρα και δεν θέλω να πάω για ύπνο ,πρέπει όμως γι αυτό καληνύχτα!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι Παναγιώτη είναι φοβερό. Για αυτό ο κόσμος θα δεχθεί τα παλιά γραφικά. Όχι τόσο λόγο αίσθησης (το Assetto είναι εξαιρετικά κοντά) αλλά επειδή αναδίδει ένα άρωμα ανόθευτου και σκληροπυρηνικού. Το Assetto έχει ρίξει πολύ νερό στο κρασί του και ο λόγος μπορεί να γίνει αντιληπτός όταν διαβάσει κανείς, τα σχόλια που λέχθηκαν τώρα τελευταία στο δίπλα θέμα.

Όταν η KUNOS εβγαλε το σκληροπυρηνικότατο Netkar Pro, ο πολύς κόσμος έριξε κράξιμο επειδή πχ τα λάστιχα διατηρούσαν την φθορά τους στο επόμενο session και απλά έπρεπε να βάλεις καινούργια. Οι σκληροπυρηνικοί που το επαινούσαν ήταν το συντριπτικά μικρότερο ποσοστό..

Οι τελευταίοι πλέον θα βρουν μοναδικό προορισμό το rF2.

Μην γελιόμαστε, το Assetto με τα γραφικά, τις laserscanned πίστες,τα πραγματικά αυτοκίνητα και την εξαιρετική εξομοίωση, είναι πιο ολοκληρωμένο πακέτο. Αλλά τόσο αυτό όσο και το Raceroom απευθύνονται σε άλλο κοινό. Το Raceroom πάντως , σβήνει την μηχανή αν κάνεις λάθος...

Όποιος όμως αγαπάει το project "αυτοκίνητο" ως μηχανική κατασκευή, θα λατρέψει το rF2.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@liakjim βλέπω μέχρι το τέλος του μήνα να αρχίσεις και εσύ να χαρίζεις 2 γύρους προβάδισμα στα ... σαλιγκάρια!!   :tongueout:  :tongueout:

 

Ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα να πέσει σε καμιά πιο λογική τιμή να το δοκιμάσουμε κι εμείς, γιατί τα κατά καιρούς demo του αφήνουν ανάμεικτα συναισθήματα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@liakjim βλέπω μέχρι το τέλος του μήνα να αρχίσεις και εσύ να χαρίζεις 2 γύρους προβάδισμα στα ... σαλιγκάρια!!   :tongueout:  :tongueout:

 

Ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα να πέσει σε καμιά πιο λογική τιμή να το δοκιμάσουμε κι εμείς, γιατί τα κατά καιρούς demo του αφήνουν ανάμεικτα συναισθήματα.

 

Εγώ πάντως έχω αφήσει ανοιχτή πρόσκληση για όποιον θέλει να έρθει να το δοκιμάσει (όπως και τα άλλα sims που έχω φυσικά) εμπεριστατωμένα για να βγάλει άποψη. Είμαι από αυτούς που τα αγοράζουν όλα για τη συλλογή, μέχρι και το spintires έχω, για να μην πώ για την εμπειρία να οδηγείς Eurotruck Simulator με Fanatec Formula Wheel ακούγοντας sport fm στο ingame radio περνώντας τη Μάγχη B) B)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που αμφισβητούν τις δεινές μου οδηγικές ικανότητες την Τετάρτη θα σιωπήσουν, θα σκύψουν το κεφάλι και θα ζητήσουν ταπεινά συγνώμη !

 

Σε λίγο θα ετοιμάσω τον server για όποιον θέλει να κάνει δοκιμές για την Τετάρτη.

 

 Πορτογαλία με Megane Trophy II

 

Engine developed by Renault Sport 3.5l V6 24 valves 400 hp (295 kW) @ 7300rpm 998 kg

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως την Πορτογαλία την έχει το πακέτο που κατέβασα από το steam έτσι δεν είναι?

Πάντως όλα στο φουλ τα γραφικά δίνουν αρκετά καλή εικόνα ,ο ήχος εξαιρετικός αλλά στα 7.1 ακουστικά μου έδειχναν λίγο πρόβλημα ίσως είναι καλύτερα στο στέρεο.

Δοκίμασα nissan corvette formula renault 3,5(παραδόξως η υλοποιήση για το ασσεττο μου είχε φανεί πιο ζωντανή αλλά το τιμόνι εδώ είχε καλύτερη πληροφόρηση)το dalara και τα καρτάκια που κάνουν έναν δαιμονισμένο δίχρονο θόρυβο που σε ξετρελαίνει.

Η malaysia είναι απόλαυση με τις φόρμουλες ειδικά εκείνη η γρήγορη αριστερή με τέρμα γκάζι που μετά τη διαδέχεται μια τυφλή δεξιά και μπαίνεις στην πίσω ευθεία για τη φουρκέτα που σε βγάζει στην ευθεία τερματισμού .

Εκεί μου ήρθε να ουρλίαξω όπως στα λούνα πάρκ μου φάνηκε πως ένιωσα και τη φυγόκεντρο .

Το user interface πανεύκολο επίσης έξυπνο και το ότι γράφει κάτω αριστερά το τι κάνει το κάθε κουμπι που πατάς πολύ μεγάλη βοήθεια στην αρχή όταν το μαθαίνεις ,ακόμα και οι κάμερες ήταν στα κουμπιά που θυμόμουν από το race 07 λες και ήταν το ίδιο παιχνίδι.

Χάρτη δεν βρήκα υπάρχει η πρέπει να το κατεβάσουμε ?

Δοκίμασα και το iracing πριν το rf2 εκεί απογοητεύτηκα με αφήνει παγερά αδιάφορο, ούτε τη μισή πληροφόρηση δεν έχει η φόρμουλα τα δε v8 εμετικά ,όσο και να επέμενα γιατί ήθελα να μου αρέσει αφού είχα κατά κάποιον τρόπο συναισθηματικούς δεσμούς με την papyrous τίποτα ,τα γραφικά μου φάνηκαν ελαφρώς καλύτερα ίσως και να κάνω λάθος δεν έκατσα να τα προσέξω ιδιαίτερα γιατί με χάλασε η αίσθηση.

Οπότε δύο μας μείνανε assetto συνεχίζουμε ακάθεκτοι και προσπαθώ με κάθε τρόπο να μπω στην παρέα του rf2 έστω και χωρίς προπόνηση το rre κρίμα που το λέω δεν έχω χρόνο να του διαθέσω τη στιγμή που υπάρχει το rf2.

Αυτά πρέπει να την κάνω κρίμα που δεν μπορώ να ξανακάνω μια βολτίτσα μέχρι το απόγευμα .

Αύριο πρέπει να δώσουμε το παρών στο assetto δεν πρέπει να το αφήσουμε να ψοφήσει οκ? :D:wub:

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Server is up:

Name: pcgamingforum

Pass:

 

Weather Server is up: (update 170 sec)

 

Weather: Clear

Temperature: 18°C

Rain intensitz: 0%

Wind: from ENE(72°) at 4,8 km/h

Humidity: 100%

 

Στατιστικά Server και χρόνοι

 

Aν είστε στα Standigs μπορείτε να κάνετε voting για αγώνα ή ότι βλέπετε στο menu

 

jqi2kn.jpg

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bάλτε το παρακάτω θα σας φανεί πολύ χρήσιμο στους αγώνες

 

[REL] rF2 Spotter Plugin

 

Διαβάστε και αυτό (είναι ο Server με τα στατιστικά κάθε οδηγού)

 

http://pcgamingforum.liveracers.com/Support/DriversGuide

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη τα πιο χρήσιμα plugins είναι τα παρακάτω:

 

1) Trackmap Plugin  Κατέβασε και το map update, είναι μακράν το πιο χρήσιμο plugin ουσιαστικά ένας μηχανικός onboard και πολλά άλλα - Alt+Enter για το config ingame (Μust Have)

2) Spotter Κάνει ότι λέει και ακόμα σε ενημερώνει για fastest laps κτλ.

3) Pedal Overlay Πολύ χρήσιμο σε όλα τα sims ειδικά για να ρυθμίζεις την ένταση του FFB που ρυθμίζεται στο setup του αυτοκινήτου.

 

Υπάρχουν πάρα πολλά και στo isiforums αλλά και σε άλλα sites simracing όπως το RD.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Φιλόθεε μπήκα για λίγο στο server, έχεις διαλέξει το μάπα layout σαν noobas, το εσάκι καταστρέφει ολόκληρη τη ροή της πίστας κατά τη γνώμη μου, ψηφίζω GP Layout με κλειστά μάτια. Δεύτερον μείωσε το damage imo τουλάχiστον στο 50% δεν είναι καθόλου ωραίο να γίνει ότι έγινε και στην atlanta που χρησιμοποιήθηκα σαν φρένο στην πρώτη στροφή του αγώνα με αποτέλεσμα την εγκατάλειψη, καλός ο ρεαλισμός αλλά καμμία φορά καταστρέφει το συναίσθημα.

 

Τέλος έχεις βάλει αγώνα 40 γύρων και γύριζα στο 1:42 ή είμαι πολύ αργός ή πάμε για μαραθώνιο;

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα αγαπητά μου σαλιγκάρια και οπαδοί μου !

 

1. Το Damage θα γίνει 50% (αν και δεν με συμφέρει, εγώ για αυτές τις στιγμές ζω, μπας και έχουν όλοι ζημιές και δούμε βάθρο...)

2. Το GP Layout θα μπει τώρα στον Server

3. 1:42 ?? Και τι κάνεις ? Σταματάς και μαζεύεις λουλούδια από το γρασίδι ?? Δεν πάμε για Picknick αγαπητέ...κάνε κάτι επιτέλους. Εγώ πάντως γυρίζω στο 1:07:367

 

coole-picknick-ideen-familie-interessant

 

O αγώνας θα είναι 40 λεπτών (γιατί αναγκαστικά θα μπεις στα pit ή για λάστιχα ή ανάλογα την στρατηγική που έχεις διαλέξει για καύσιμα)

 

Όλες οι άλλες παρατηρήσεις ευπρόσδεκτες εννοείται και οτιδήποτε άλλο που μπορεί να βελτιώσει τον αγώνα.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Αν οι προχειροι υπολογισμοί μου είναι σωστοί, 40 γύροι x 1.42 = 68 λεπτά. Είμαμε,MDES, αλλά εσύ το τερμάτισες τελείως. Κόψε κάτι γιατί δε θέλω να μου κάνουν εγχείρηση για να ξεκολλήσω από το κάθισμα.

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά είναι

Στο AC στο σύνολο τρέχετε 2 ώρες, εδώ τι σε πείραξε ???

 

50 λετπά και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος, γιατί οι πράγματι καλοί οδηγοί αν οδηγήσουν έξυπνα μπορούν να βγάλουν τον αγώνα με μια φορά λάστιχα !!!

Και εξάλου εδώ μπαίνει και η στρατηγική !!! Άλλος μπορεί να μπει με λίγα καύσιμα στην αρχή και να το πάει τάπα και μετά με τις φθορές θα μπει αναγκαστικά pit αλλά παράλληλα θα βάλει και λίγα καύσιμα...ή ο άλλος μπορεί να μπει με όλα τα καύσιμα και να μπει μόνο για λάστιχα...

 

Έξυπνε...βγεγμένο σπίρτο είσαι ώρες-ώρες...

 

:) :) :)

 

Μπείτε όσοι μπορείτε στον server για να δω αν έγιναν οι αλλαγές και μπορεί να μπουν όλοι.

Κάντε like όσοι μπαίνουν χωρίς πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.