Jump to content




Nephiλiμ

Recommended Posts

Τώρα που λείπει ο Mad_dog, τελικά δε μου είπατε... είναι καλύτερο από το Project Cars? :D 

Πολύ ησυχία έχει και δε μου αρέσει.. από τη σιωπή αυτών που κατέβασαν το demo ή και το αγόρασαν, βγάζω τα εξής συμπεράσματα:

α) Δεν ενθουσιάστηκε κανείς, γιατί αλλιώς θα το είχε δείξει.

β) Δεν προλάβατε να ασχοληθείτε ακόμη για να βγάλετε σαφή συμπεράσματα.

γ) Κακό δεν το λες (γιατί κι αυτό θα το λέγατε), αλλά ίσως τελικά να είναι αδιάφορο, από τη στιγμή που υπάρχουν ήδη τα assetto corsa, iracing, raceroom race experience, κλπ.

 

Προσωπικά το φαντάζομαι σα να είναι απλά ένας αναβαθμισμένος "κλώνος" του Stock Car Extreme... Και βαριέμαι να κατεβάσω το demo!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξανακατέβασα λοιπόν το demo ώστε να δω αν θα το αγοράσω ή όχι. Η τιμή είναι δελεαστική αλλά αποφάσισα πως δεν αξίζει. Δε με ενδιαφέρουν οι πίστες του, δε με ενδιαφέρουν τα αυτοκίνητά του, το παιχνίδι είναι σαν να βγήκε από το 2005 και όλα αυτά για ίσως λίγο καλύτερο feeling; Δεν αξίζει IMO, το Assetto μου δίνει σαφώς καλύτερη συνολική εμπειρία και παραμένω εκεί. Αν βγει στο steam με κανά 20άρι το συζητάω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που λείπει ο Mad_dog, τελικά δε μου είπατε... είναι καλύτερο από το Project Cars? :D

Πολύ ησυχία έχει και δε μου αρέσει.. από τη σιωπή αυτών που κατέβασαν το demo ή και το αγόρασαν, βγάζω τα εξής συμπεράσματα:

α) Δεν ενθουσιάστηκε κανείς, γιατί αλλιώς θα το είχε δείξει.

β) Δεν προλάβατε να ασχοληθείτε ακόμη για να βγάλετε σαφή συμπεράσματα.

γ) Κακό δεν το λες (γιατί κι αυτό θα το λέγατε), αλλά ίσως τελικά να είναι αδιάφορο, από τη στιγμή που υπάρχουν ήδη τα assetto corsa, iracing, raceroom race experience, κλπ.

 

Προσωπικά το φαντάζομαι σα να είναι απλά ένας αναβαθμισμένος "κλώνος" του Stock Car Extreme... Και βαριέμαι να κατεβάσω το demo!

Την κουρτίνα 2 για μένα! Στο AC έχω 1600 ώρες, τι να σου πω τώρα με 5 ώρες στο rf2 και μάλιστα όλες offline;

 

Δοκίμασα το NSX, την Cobra και το skip barber και ήταν πολύ ωραία στην οδήγηση. Ιδίως το NSX. Αλλά γενικά είναι άλλος κόσμος. Βασικά τα γραφικά είναι παλαιολιθικά και αυτό με ξενερώνει ΠΟΛΥ τώρα που καλομάθαμε. Οι πίστες είναι περίεργες.. Να φανταστείς ότι έχανα το δρόμο στο Silverstone International στη Village και στο Link.

 

Έχει πολλές ευκολίες για πρωταθλήματα και για endurance races (όχι ότι είναι bug free), γι'αυτό και το προτιμούν για τέτοιους σκοπούς, αλλά δεν προσφέρει τίποτα όταν θες ένα quick race online. Δε βρίσκεις server για να κάνεις επιτόπου αγώνα ούτε με αίτηση. Ίσως όταν βγει στο steam και ανέβουν οι πωλήσεις να αλλάξει αυτό. Τώρα νέκρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Είδα τρέξατε χθες με το τρελόσκυλο. Πώς σου φαίνεται το game?

Τον π@υστη τον Dakovic. 1ος του αγώνας χθες στο rF2 στο RD, poll κ (οριακή) νίκη. Μου έριξε κ γύρο...

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Είδα τρέξατε χθες με το τρελόσκυλο. Πώς σου φαίνεται το game?Τον π@υστη τον Dakovic. 1ος του αγώνας χθες στο rF2 , poll κ (οριακή) νίκη. Μου έριξε κ γύρο...

Καλημερα Δημητρη και απο.....κοντα!

Πολυ ενημερωτικα και ενδιαφεροντα τα posts σου στο νημα του Assetto!

Η μικρη κοντρα μας με τον mad ηταν πολυ μικρη!

Πιο πολυ δοκιμασια για τον server που εστεισε πολυ φιλοτιμα!

Μπραβο του και αλλη φορα να τον φισκαρουμε!

Τα gt δεν τα παω οσο τα open wheelers(historics τυπου GPL)και τα road cars!

Οσο αφορα το Rf2 το εχω κορυφη μαζι με Stockcars και φυσικα GPL που ειναι για μενα εδω και ....15 χρονια must!

Χρονο πολυ για online race δεν εχω μιας και ηλικιας(45)οι υποχρεωσεις πολλες.

Η παρεα σας πολυ ...ενδιαφερουσα,ετρεξα το καλοκαιρι καποιους αγωνες Assetto.

Τον Αρη και τα ματια σας,ο ανθρωπος ειναι ...μαστορας!!!

Φιλικα Δημητρης!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ξέρω , είστε δύσπιστοι.

 

Μακάρι να μπορούσατε να δοκιμάσετε το Brabham-Repco BT20 στην Bathurst. Κορυφαία εμπειρία. Γιώργο (@geovas77 πρέπει να τρελένεσαι.

 

Challenge : 2:25

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

To ξέρω , είστε δύσπιστοι.

Μακάρι να μπορούσατε να δοκιμάσετε το Brabham-Repco BT20 στην Bathurst. Κορυφαία εμπειρία. Γιώργο (@geovas77 πρέπει να τρελένεσαι.

Challenge : 2:25

Το αυτοκίνητο θα το δοκιμάσω, αλλά δυστυχώς Δημήτρη το συγκεκριμένο Bathurst είναι επιεικώς απαράδεκτο. Ένα από τα προβλήματα που δεν είχε το πρώτο rfactor είναι ότι δεν υπήρχαν αλλά sims με καταπληκτικές πίστες όπως το AC, iRacing ακόμα και το RRE έχει πολύ υψηλή ποιότητα στην απόδοση των πιστών.

Με τον ίδιο τρόπο που τρέχω το Bathurst στο iRacing θα το τρέξω και στο RRE, με το rFactor 2 θα πρέπει να το μάθω από την αρχή και δεν υπάρχει χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολύ παίζω με το rF2 , τόσο πιο πολύ μου αρέσει.

 

Βασικά το παιχνίδι απλά λειτουργεί. Βάζεις weekend και έχει όσα θα περίμενες. Τέλειο flag system, απίστευτο AI, βαθύ μοντέλο physics , κανέναν περιορισμό σε επιλογές, σωστό καιρό, γραμμή οδήγησης κτλ .

 

Πολλά από αυτά θα ήθελα να πέρναγαν στο AC.

 

Και εδώ ισχύει ότι κ στο AC. Τα αυτοκίνητα της ISI είναι απίστευτα , καμία σχέση με τα mods ( που τα έσβησα όλα ) .

 

Το παιχνίδι αξίζει κάθε δεκάρα.

 

Αγαπημένα μου :

 

Formula Renault 3.5 2010

Nissan GT-R
Renault Megane Trophy II
Brabham-Repco BT20
Howston G4
 
Οι έχοντες, θα ήθελα να τρεχαμε κανά αγώνα. Αναμονής @mad_dog από "Σιβηρία" .
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απόψε γύρω στις 22:00 παρέχεται η ευκαρία σε όσους το επιθυμούν να βιώσουν την απόλυτη εμπειρία εικονικής αγωνιστικής οδήγησης μέσω του καλύτερου sim που έχει φτιαχτεί ποτέ, την ευλογία για τους απανταχού simracers, του RFactor2. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Montreal, γνωστό και ως Gilles Villeneuve Circuit (αν η Isi δεν τσιγκουνευόταν τα licensing fees) με αυτοκίνητα του Group C (Mazda 787B, Porsche 962). Το επίπεδο του ανταγωνισμού είναι εγγυημένο μιας και συμπεριλαμβάνεται η συμμετοχή του παράφρονος κυνοειδούς. Στον server θα τρέχουν τα γνωστά (και απαραίτητα) features real weather και real road, γι'αυτό κρατήστε και καμιά ομπρέλα καλού-κακού.

τα links:

Montreal: http://rfactor.net/web/rf2/tracks/montreal-10yearsofrfactor-conversion/

Mak-Corp Group C Mod: http://mak-corp.com.au/index.php/component/k2/item/59-1991-group-c

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Απόψε γύρω στις 22:00 παρέχεται η ευκαρία σε όσους το επιθυμούν να βιώσουν την απόλυτη εμπειρία εικονικής αγωνιστικής οδήγησης μέσω του καλύτερου sim που έχει φτιαχτεί ποτέ, την ευλογία για τους απανταχού simracers, του RFactor2. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Montreal, γνωστό και ως Gilles Villeneuve Circuit (αν η Isi δεν τσιγκουνευόταν τα licensing fees) με αυτοκίνητα του Group C (Mazda 787B, Porsche 962). Το επίπεδο του ανταγωνισμού είναι εγγυημένο μιας και συμπεριλαμβάνεται η συμμετοχή του παράφρονος κυνοειδούς. Στον server θα τρέχουν τα γνωστά (και απαραίτητα) features real weather και real road, γι'αυτό κρατήστε και καμιά ομπρέλα καλού-κακού.

Το like το τσιμπησες για την συνταξη του κειμενου..... :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.