Jump to content



Αγορα SMARTPHONE απο 200-300ευρω


JohnyMontana

Recommended Posts

Καλησπερα και Χρονια πολλα σε ολλους!Σκεφρομαι να κανω μια αγορα κινητου και εαν ηταν ευκολο απο τους εμπειρους smartphonades του φορουμ θα ηθελα εαν ειναι εφικτο να μου προτεινει κατι καλο!

Εχω σκεφτει για το HTC DESIRE S Η το HTC desire και τελος για το Samsung Nexus S απο το πλαισιο μιας που το εχουν σε πολυ καλη τιμη!!!

ΑΠλα τεινω περισσοτερο στο HTC γιατι απο οτι ξερω ειναι πολυ εμπιστη εταιρια και τα HTC γενικα σαν κινητα ειναι πολυ καλα κατασκευασμενα (αλουμινενια καπακια κτλπ),ενω η samsung oxi και τοσο....

Οι διαφορες τους δεν ειναι μεγαλες σαν υλικο μονο στην οθονη απο οτι βλεππω!(το ενα slcd kai to allo ammoled).

Αναμενω αποψεις και απαντησεις!!

Ευχαριστω.!!:yu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply
Ναι αλλα οι εφαρμογες του android ειναι δωρεαν !! Στα αλλα παιζουν τετοια πραγματα???

Και απο ebay θα ειναι ασφαλες η θα μου στειλουν κανα ανοιγμενο - με φθορα ???

Το link που σου δωσα ειναι ολα brand new.

Δεν ειναι ΟΛΕΣ οι εφαρμογες του android δωρεαν boy!

Υπαρχουν δωρεαν (με ή χωρις ads), trial (δωρεαν για καποιες μερες χρησης ή με "κομμενες" δυνατοτητες) και paid.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα/εχω desire/galaxy s/nexus s/iphone 3gs

Σαν λειτουργικο, το iphone παραμενει μπροστα , αλλα το αφηνω εξω λογω κοστους.

Το galaxy s εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθονη και καλη ποιοτητα κατασκευης (αν και πλαστικο ,ειναι και ελαφρυ).Επισημα δεν θα παρει ice cream.Δεν εχει και flash στην καμερα.

Το desire εχει φοβερη ποιοτητα κατασκευης , αλλα η μνημη του ειναι αποθαρυντικη για ice cream.Ειναι και πολυ βαρυ σε σχεση με τα υπολοιπα.

Το nexus s ειναι ο ιδανικος συνδοιασμος στα χρηματα που θες.Ελαφρυ (πλαστικο) , καλη οθονη (οχι amoled αλλα ουτε και απλη lcd , s-lcd ειναι με πολυ καλο μαυρο), εχει καλη καμερα και led flash , και ηδη εχει παρει (εχω βαλει) την ice cream.

Σου προτεινω το nexus s, αυτο κρατησα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα/εχω desire/galaxy s/nexus s/iphone 3gs

Σαν λειτουργικο, το iphone παραμενει μπροστα , αλλα το αφηνω εξω λογω κοστους.

Το galaxy s εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθονη και καλη ποιοτητα κατασκευης (αν και πλαστικο ,ειναι και ελαφρυ).Επισημα δεν θα παρει ice cream.Δεν εχει και flash στην καμερα.

Το desire εχει φοβερη ποιοτητα κατασκευης , αλλα η μνημη του ειναι αποθαρυντικη για ice cream.Ειναι και πολυ βαρυ σε σχεση με τα υπολοιπα.

Το nexus s ειναι ο ιδανικος συνδοιασμος στα χρηματα που θες.Ελαφρυ (πλαστικο) , καλη οθονη (οχι amoled αλλα ουτε και απλη lcd , s-lcd ειναι με πολυ καλο μαυρο), εχει καλη καμερα και led flash , και ηδη εχει παρει (εχω βαλει) την ice cream.

Σου προτεινω το nexus s, αυτο κρατησα και εγω.

Τι ακριβως ειναι η ice cream???Kai τελος τοτε ποια η διαφορα στην τιμη???

Link to comment
Share on other sites

ice cream ειναι η νεα εκδοση android 4 που αλλαζει πολλα γενικοτερα στην πλατφορμα και κανει το κινητο πιο ομορφο και ευχρηστο.

249ε κανει πλεον στο πλαισιο , απο 500+ που κοστιζε.Τοσο κανει και το galaxy s που εχει super amoled αλλα δεν θα παρει την ice cream επισημα (ανεπισημα σιγουρα θα βγουν roms).

Διαλεγεις και παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

ice cream ειναι η νεα εκδοση android 4 που αλλαζει πολλα γενικοτερα στην πλατφορμα και κανει το κινητο πιο ομορφο και ευχρηστο.

και ζηταει ακομα πιο δυνατο hardware:p

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για καποιο που θα παρει native ICS ή καποιο Windows Phone Mango.

Με αυτο το budget θα επαιρνα Samsung Focus απο EBAY.

Πωλείτε Samsung Focus ελαφρώς μεταχειρισμενο.... :p

Σε αυτα τα λεφτα βρισκεις η καινουριο το Samsung Nexus S ή ακόμα μεταχειρισμενο διπυρηνο (LG 2X)

Προσωπικα, θα σου πρότεινα κατι σε Windows Phone 7, ιδιως τα Samsung γιατι βγηκε WindowBreak - το ιδιο με το jailbreak των iphone με οτι συνεπαγεται αυτο ;) Αν ειχα βρει καποια ΚΑΛΗ εφαρμογη to-do/calendar με συγχρονισμο με toodledo.com θα την ειχα κανει με ελαφρα απο το android

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καιρό το καλύτερο τηλέφωνο για τα λεφτά του. Θα πάρει επίσημα την ice cream

Αν μπορείς να αντιμετωπίσεις το "τσιμπημένο" SAR

Sony Ericsson Xperia Neo V | Skroutz.gr

+1

Κοίτα και αυτό στα 250Ευρώ Samsung Nexus S - Κινητά τηλέφωνα - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν και εξαρτάται απ την χρηση που θα κάνεις, θα πρότεινα WP.

Ουτε κολλάνε ουτε τιποτα, ο ΙΕ πετάει, το οφις είναι εκει it just works πως το λένε.

Και ακόμα και τα παλαιότερα αναβαθμίζονται κανονικά σε Mango.

Link to comment
Share on other sites

Ως υπέρ ευχαριστημένος κάτοχος του Motorola XT5 (ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθονη και καλη ποιοτητα κατασκευης (αν και πλαστικο ,ειναι και ελαφρυ), flash πολύ καλό, το χρησιμοποιώ και για φακό, τέλειο σήμα και καλή ποιότητα ήχου) θα σου πρότεινα:

1.Motorola Milestone one - SAR=0.64W/kg

2.Motorola Milestone 2 - SAR=0.64W/kg

3.Motorola Defy+

και το καλύτερο (λιγάκι πάνω από τα 300)

Motorola Atrix - SAR=0.84W/kg

όποιο σου αρέσει περισσότερο διαλέγεις, (η και τα HTC που λες στο 1ο post καλά είναι) αν και το Atrix είναι το καλύτερο με βάση τα specs και το SAR(δεν είναι πολύ για κινητό-laptop).

H Motorola στα περισσότερα μοντέλα προσέχει πάρα πολύ το SAR, αυτό σε αφορά άμεσα για να μη τρως την ακτινοβολία με το κιλό όπως στα Sony Ericson.

Το καλύτερο κριτήριο αγοράς είναι : 1.SAR, 2.ποιότητα κατασκευής / υλικών 3.specs 4. Όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο διπλα Thread ειχα πει πως παω για το Neo V, εφαγα X (σε οσα μαγαζια το ειχαν 199€). Οποτε αν ειναι για το V πρεπει να σκασεις 20-30€ παραπανω για να το εχεις φετος και πλησιαζεις την τιμη του Nexus S. Μαλλον σε αυτο θα παω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα για τα SAR αλλα βλεπω οτι το nexus εχει πολυ χαμηλο και κοντραρεται με το Motorolla που προτηνεις..!!Ta HTC (desire s) einai 0.85 σχετικα με καποια site που ειδα!!!

Και γενικα απο οτι παρατηρω κατασκευαστικα εχουμε με σειρα :

HTC , LG , Motorolla kai τελος Samsung .

Σε ολα τα αλλα σε σχεση τιμης ,spec και SAR το nexus s ειναι ουσιαστικα το καλητερο!!!

Ειδικα εαν υποστιριζει το τελευταιο λειτουργικο Android τοτε πεταει!!

ΤΙ λετε???Αρχιζουμε και καταλιγουμε μιας που δεν θα επερνα ποτε κινητο που ανοιγει με πληκτρολογιο (oπως τα motorolla που προτεινες) kai τα αλλα ειναι ακριβα με αυτα τα λευτα παιρνεις καποιο απο τα HTC.Το optimus 2x ειναι και αυτο καπως ακριβο και δεν ξερω εαν συμφερει!

:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.