Jump to content



HELP!!!! μετα το μεθύσι τι?


DarkSaga

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από vgiozo [Σήμερα, στις 14:07]

Μικρός το είχα δεί στο χωριό μου...

Είχε λιποθυμίσει κάποιος απ' το ποτό και τον γύμνωσαν και τον έτριβαν με κρομμύδια σ' όλο το σώμα... :D ...συνήλθε ελαφρώς και τον πήγαν σπίτι του...

Πως εξηγείται δεν ξέρω, αλλά από παραδοσιακά γιατροσόφια η επαρχία είναι γεμάτη...

(θα μπορούσε να έχει σχέση με τη κυκλοφορία του αίματος και τις θερμαντικές ιδιότητες του κρεμμυδιού..μαζί με την τριβή;; )

Στην συγκερκιμένη περιοχή δημιουργούν πόνο και σε παρατεταμένη χρήση...έγκαυμα.Όσο για όλο το σώμα...μπορεί από την μυρουδια΄!?:confused:;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Σ' όλο το σώμα και κυρίως στο στήθος και στην πλάτη...πόσο να του τα τρίψουν του ανθρώπου τα "όργανα" θα πάθει και τίποτα...ως αστείο ειπώθηκε περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το hangover ειναι οτι χειρότερο. Επειδή όποτε παως στο εξοχικό μου, πίνουμε κατιτίς παραπάνω, εχω βρει την ιδανική λύση. Αυτη βασίζεται στο ρητό "Οτι σε χαλάσε, θα σε φτιάξει"....Με το που ξυπνήσεις *υποθετω γυρω στις 14:00-16:00) παρε κανα φίλο σου πάτε σε καμιά καφετέρια. Παρε μια βαρελίσια μεγάλη και καλή συνέχεια......

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν είπε στο παιδί ότι βασικό ρόλο παίζει, από τι έχεις μεθύσει!! ’λλο να μεθάς από μαρτίνι, και άλλο από ουίσκι μεσα στο κατακαλόκαιρο! Στην δεύτερη περίπτωση να σου πώ φίλε μου, ότι ο πονοκέφαλος ΔΕΝ φεύγει όσα γιατροσόφια και μη δοκιμάσεις. Πρέπει να περάσει η μέρα για να βρεις γιατρειά. Να πίνετε πολύ νερό, φάτε καμια τυρόπιτα, και εγώ το άλλο πρωι προτείνω ...λεμονάδα. Και ωραία είναι, και δροσερή, και αποτελέσματα φέρνει. Α και αν ο φίλος σας μεθύσει, μην το σκεφτείτε. Πλύση στομαχού με το παραδοσιακό δαχτυλακι που λένε και τα παιδιά. Ή δαχτυλάκια. Όσες φορές χρειαστεί. Καλύτερα να τα βγάλει στο δρόμο, παρά σπίτι του, και να κινδυνεύει και στον ύπνο του. Και μια φορά είχα φτιάξει καφέ σε ένα φίλο, με δυο κουταλιές καφέ, και 2 στιμμένα λεμόνια... Βέβαια, μόλις έβαλε το ποτήρι στο στόμα του, το πέταξε πάνω μου, ξεστομίζοντας κάτι περίεργα τελετουργικά, αλλά ξύπνησε, αυτό έχει σημασία! ΑΑΑ, και αν μπορείτε να πάρετε άγρια έκφραση και να φωνάξετε (είναι σημαντικό να είστε πιο ογκώδεις από τον άλλο), ρίξτε κανα δυο παναγίες, συνέρχεται ο άλλος (το έχω κάνει 3 φορές και πιάνει!!)! Προσοχή, ο τελευταίος κανόνας δεν ισχύει για κοπέλες! Το πιθανότερο είναι να αρχίσουν να κλαίνε.

Link to comment
Share on other sites

Ποπο....μεθυσμένη γκόμενα να κλαίει.....Η κολαση η ίδια!

Πάντως αυτό που ανεφερα παραπανω, ισχυει για ουισκι, μια που ειμαι απο τους fan του συνονόματου Γιαννακη Περπατητή....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

... ρίξτε κανα δυο παναγίες, συνέρχεται ο άλλος (το έχω κάνει 3 φορές και πιάνει!!)!

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ!

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Ποπο....μεθυσμένη γκόμενα να κλαίει.....Η κολαση η ίδια!

ΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧ!!!!

Κορυφη, ειδικα οταν θυμαται ολα οσα την ενοχλησανε και ολους τους καημους της, απ' ολους τους γκομενους στα τελευταια 10 χρονια και να τα αναφερει σε τυχαια σειρα με συχνες επαναληψεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας μεθάει δεν είναι το υγρό ποτό που βρίσκεται στο στομάχι μας, αλλά οι ανα8θμιάσεις που δημιουργούνται από αυτό στο στομάχι. Με το λάδι, δημιουργείται μια κρούστα πάνω από το υγρό που υπάρχει στο στομάχι μας, με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατή η δημιουργία αναθυμιάσεων από το αλκοόλ που έχουμε καταναλώσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.